Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim,
zastanawiam się czy na forum jest ktoś, kto posiada telewizor firmy Panasonic. Aplikacja Viaplay powinna być dostępna dla modeli wyprodukowanych w roku 2017 lub nowszych, niestety nie mogę jej znaleźć w aplikacjach. W związku z tym mam pytanie na jakich systemach Smart tv aplikacja rzeczywiście dostępna jest do pobrania (oprócz Tizen, Android TV i WebOS)?
 

Z góry dziękuję za odpowiedź

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, czerstwy napisał:

Widać jaki ekspert z ciebie ponad 90 % ludzi pisze że jest słabo albo żle a ty ekspert z 43 calowym tv że  jest jest dobrze😂Można wiedzieć ile kanałów 4K widziałeś z satelity i jak one wyglądają?😃

Kolego, z całym szacunkiem nie piszę tutaj po to, żeby schlebiać komukolwiek. Od początku tego wątku opisuje swoje wrażenia i swoje wnioski. Ty nazwałeś mnie ekspertem tylko dlatego, że mam własne zdanie i miarkuj swój poziom, bo nie mam zamiaru odpowiadać na każdą bzdurę, bo ktoś uważa, że to co napisałem mu nie pasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, GrubyBubu napisał:

kanały max 3,5mb a film no tak 5mb pewnie da radę, dla porównania HBO w nietypowej rozdzielczości default_wink.png90eab0229c38605dec70918c82d58bea.jpg49c9bc0584a91e2183ef8f859fb5cbf6.jpg2223d5c4de8c39d2c44ec8ce93aaccf4.jpg79b694a30cefd63134ffb02cda312848.jpg

Fire Tv 4k
 

 

Dzięki, post konkret. Więcej warte niż dziesiątki stron pisania o subiektywnych wrażeniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A166082-A-00-AF-46-EC-8-D62-FA29-F860483Właśnie włączyłem Monaco z Nantes w BT Sports w 1080i i jest zwyczajna kaszana…

 

jeszcze się okaże ze Viaplay lepiej … No póki co to zobaczę jak będzie z 4K ale to aż po oczach bije…

Dla porównania Sky Sports HD z satelity 98-FA8-CD4-7694-4-BCC-93-CD-C10940-A361-

 

 

 

Edytowane przez Umek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Umek napisał:

A166082-A-00-AF-46-EC-8-D62-FA29-F860483Właśnie włączyłem Monaco z Nantes w BT Sports w 1080i i jest zwyczajna kaszana…

 

jeszcze się okaże ze Viaplay lepiej … No póki co to zobaczę jak będzie z 4K ale to aż po oczach bije…

Dla porównania Sky Sports HD z satelity 98-FA8-CD4-7694-4-BCC-93-CD-C10940-A361-

 

 

 

 

Może w przypadku meczu Monaco - Nantes jakieś znaczenie ma fakt, że od dzisiaj większość meczów francuskiej Ligue 1 pokazuje u nich Amazon Prime. Nie wiem kto tam produkuje sygnał ze stadionów, ale może robią to właśnie pod streaming 😄 Popatrzyłem chwilę na dyskusję na Twitterze na profilu francuskiego Amazon Prime, to raczej ludzie niezadowoleni z jakości, ponoć tam też w 720p jest transmisja. Zresztą u nas na Nsport jak i Eleven Sports obraz na tym meczu jest podobnie słaby jak na twoim zdjęciu z BT Sports. No, ale kończę już ten mały offtop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie czuję potrzeby, żeby specjalnie szukać takich informacji, a tu mam podane na tacy i przy okazji wiem, kiedy sprawdzać jakość transmisji :)

 

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Umek bo 1080i zupełnie nie nadaje się do sportu, sport nie zbyt dynamiczny to tego. Z 720p to generalnie jeszcze wielu korzysta pokazując sport w Internecie, NBA League Pass dopiero w poprzednim sezonie testował 1080p. Problem w sumie polega na dwóch rzeczach liczbie klatek i faktycznie na tym czy będzie to dobre 720p czy coś byle jakie. Zobaczcie sobie mecz na Polsat Sport w Ipli niby 1080p a włącznie NBA League Pass w 720p x różnica będzie kolosalna dla amerykanów. 

 

 

Generalnie co do Viaplay to to jest śmieszne bo cała burza zaczeła się od jednego, zrezygnowali z promocji przez pato technologicznych influencer więc ci zaczęli po niech jechać w artykułach a za nimi zaczęło powtarzać 90% osób w Internecie który nie mają pojęcia o czym piszą. 

 

Czas pokaże jak to będzie wyglądać no ale jeśli nie Bundesligi to jednak spodziewałem się jakiś materiałów 4k to lekki minusik. 

Edytowane przez mad85
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam takie wrażenie że ta usługa nie powstała na wielkie tv..patrząc na reklamę pokazują urządzenia mobilne jak laptopy itp..

 

Taka usługa ma sens TYLKO jeśli masz możliwość odpalenia jednak kanału w tv aplikacje np. w pociągu podczas podróży z pracy.

Tak się ogląda No Netflix i nikt nie narzeka że nie ma tam 4K czy HDR bo wiadomo to tylko podczas podróży czy coś na szybko jak ja oglądam robiąc obiad w kuchni , iPad odpalony i sobie serial oglądam czy teraz sobie zerkam na coś pisząc na forum..

Dlatego z rozbawieniem czytam posty ludzi z 40 calowymi telewizorami ..tak jakby ta usługa kosztowała 9,99zl..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Umekno nie, zwróć uwagę że to nie jest nowa usługa oni od iluś tam lat działali i dodali tylko Polskę o czym wielu zapomina, oczywiście oni kiedyś będą musieli przejść na 1080p i h265 ale ja tu widzę 2 problemy, nie wiem czy widziałeś mecz Bodo - Legia ale on był robiony w bardzo kiepskiej jakości więc najwidoczniej to nie do końc wymagający rynek a Internet a dwa przesył danych. Pamiętasz jaki oni Internet zalecają ? I tu też jest problem bo większość by pewnie narzekała a garstka by się cieszyła.

I jeszcze jedno NBA w 720p wyglądało nieźle na 65+, wiadomo 1080p wygląda jeszcze lepiej ale wiele czasu im zajęło aby zacząć na to przechodzić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kingofsouth napisał:

Nie mam dostępu do sportu ile razy Zuziu mam ci to pisać?

Będzie 5Mb/s to będzie.  Kanały  TV (Viaplay) w Polsce mnie interesują.

@kingofsouth@Zuzia Konto do szwedzkiego Viapaly macie to samo, bo wam udostępniłem, pakiet bez sportu. Oczywiście mam też konto ze sportem, ale w żadnym wypadku go nie udostępnie, bo nie widzę potrzeby. Sport nadawany w Szwecji, Danii, czy Polsce ma takie same parametry. Jak już wcześniej pisałem Viaplay to streaming, jakość jaka jest to każdy widzi, komu nie pasuje, to nie kupuje. Kanałów linearnych nie będzie, bo nie tędy droga i z tego co ludzie z Viaplay mówią, to się sprawdza (za duże koszty), a wywody paru osób na tym forum tego nie zmienią. Z drugiej strony spójrzcie na Niemcy, w tym roku LM znikła z wielkiego Sky na rzecz kogo? Dazn i Amazon. Nie ma meczów w 4K na dekoderze. Jaka jest jakość DAZN? Umówmy się, że tylnej części ciała nie urywa. Sky została z Bundesligą i jeszcze z F1 oraz turniejami ATP i golfa. Mają również PL. Co wam to przypomina? Powoli zaczynają kroczyć drogą C+. Nie ma co się czarować, streaming przyszedł ze Stanów, gdzie od kilkunastu lat działa Hulu, czy FuboTv i w końcu musiał dotrzeć do Europy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, picassopawel napisał:

@kingofsouth@Zuzia Konto do szwedzkiego Viapaly macie to samo, bo wam udostępniłem, pakiet bez sportu. Oczywiście mam też konto ze sportem, ale w żadnym wypadku go nie udostępnie, bo nie widzę potrzeby. 

Nie nalegam, ale widzę potrzebę, abyś udostępnił mi to ze sportem, tylko na chwilę, do sprawdzenia bitrate :) Jest możliwość bez podawania mi loginu i hasła. Co Ty na to?

Oczywiście jest to legalne.

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie usługa działa ileś tam lat..nie wiem, dla mnie to jest zwykła wtopa i lepiej prędko nie będzie. Oni nie maja pieniędzy na nic więcej bo teraz trzeba nałapać klientów żeby spłacić to za co kupili prawa.

 Powiem tyle w życiu spotkałem się tylko raz z porządną jakością streamingu. BBC. Piszą że BT w 4K jest wyśmienite.

@picassopawel Jak sam piszesz DAZN i Amazon przejął ligę mistrzów..teraz pytanie kiedy ich szlag trafi bo nie sadze by ludzie płacący po dwa tysiące € za tv byli w stanie oglądać taki badziew.

 

Ja na dziś mam porównanie meczów z satelity i streamingu.. i zwycięzca jest tylko jeden. A jeśli kiedyś się okaże że będę musiał oglądać streaming to skończę oglądać sport. Grosza za to nie dam. 
Jednej rzeczy nie rozumiesz.. oni przebijają oferty takich platform jak Sky czy Canal + bo zwyczajnie maja wojsko niewolników pracujących za grosze i stać ich na to.

 

Pytanie kiedy podniosą ceny by na tym zarobić a wy zostaniecie w 720p za 50 euro miesięcznie.. bo chyba nie sądzicie że zarobią przeplacajaci sprzedając za 5 razy mniej:)

 

Największym problemem tej sytuacji nie jest sam w sobie streaming tylko [beep]ość federacji które chcą żywcem zarobić krocie..na tym samym.

Macie przykład „superligi’’ która przecież nadal jest w planach…jak myślicie kto w tym miesza?

 

Pisanie o USA i streamingu to strzał kula w płot..tam już coraz ciężej nielimitowany internet domowy dostać a większość sport ogląda w powszechnie dostępnych kablówkach a nie streamingu.

Edytowane przez Umek
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają kasę ale skoro ludzie są na większości rynków zadowoleni to po co to zmieniać ? Zarabiasz więcej mniejszym kosztem. Biznes. A 1080p do tego sprawia wiele problemów. Więc po co ryzykować ? 

 

Kiedyś i streaming będzie dobry, z roku na rok to się poprawia, te amerykańskie usługi wyglądają coraz lepiej mimo, że do ideału jeszcze daleka droga.

 

A to jest proste bo SKy czy C+ liczą kasę, ludzie nie chcą podwyżek abo kosztem utrzymanie ofert czy nawet jej poszerzenia, prawa sportowe strasznie rosną. Sam wiesz ile osób w UK np. narzeka na ceny Premier League w Sky. A oni są na innym etapie biznesowym więc mogą sobie pozwolić na większe ryzyko. C+ z góry wie ile na tym straci, bo nawet jeśli podniesie o 5 zł abo to będzie większa wojna niż jak coś stracą. 

 

Myślę, że właśnie mogą nie podnieść przynajmniej przez te 2 lata, wliczą to w koszty marketingu, prawa mają na długi czas więc mogą skupić się na czymś innym. To jest właśnie to czego Sky czy C+ nie mogą już zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...