Skocz do zawartości

Viaplay - pytania, problemy, komentarze


Anita Kaźmierska
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, utede napisał:

I na takim urządzeniu niby np nc+go czy upc działa płynniej niż na ich stronach/apkach? Ewentulnie inne źródła transmisji które są przetestowane, sprawdzone?
 

Na takim urządzeniu działa płynnie

  • Canal+Online (  kanaly sportowe  w 50 FPS)
  • UPC TV GO
  • DAZN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, utede napisał:

W sensie będą dopłacać za użytkowanie? :D

Podziwiam optymistów, którzy uważają że to dobra zmiana- koszt 34zł za bundesligę i PL można między bajki włożyć, a co najważniejsze to wątpliwa jakość streamu. Nie widziałem jeszcze na oczy akceptowalnego poziomu fps-ów na żadnej apce czy przeglądarce w kontekście relacji live na dużym ekranie.

Ja na próbę wykupiłem w maju miesięczny dostęp do pakietu IPLA POLSAT SPORT PREMIUM, aby sprawdzić m.in. jakość transmisji 4k na telewizorze Samsung Smart TV Tizen 4K UHD Qled (model PREMIUM z 2019 r.). Aplikacja działa dobrze, a jakość obrazu 4K HDR była bardzo dobra.  Strumieniowanie TV przez Wifi musiałem zmienić na hotspot ze swojego smatfona, bo mam internet domowy nielimitowany TM 20 Mb/s i niestety "nie dawał rady" (do PSP SUPER HD :)wystarczył), robiły się przycinki obrazu (rekomendowany przez IPLĘ internet to min. 25 Mb/s). Na smartfonie pokazywało max. prędkość strumieniowania ok. 8,6 MB/s czyli ok. 69 Mb/s. Zużycie danych w ciągu godziny przy transmisji 4K wg. moich wyliczeń wahało się między 8,5 GB, a 10,5 GB danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, utede napisał:

W sensie będą dopłacać za użytkowanie? :D

 

Nie będą dopłacać, tylko mają przez najbliższe lata wkalkulowaną stratę. To normalna praktyka, bo pomimo tego masz rynek jest dla nich atrakcyjny i największy z dotychczasowych. Właściciele Xboxa też sprzedają swoje konsole ze stratą i od kilku lat rok w rok przegrywają jeśli chodzi o sprzedaż z Sony ale nikt tam nie rozpacza, bo chodzi o skalę. Paradoks Strata na naszym rynku da Viaplay  perspektywie i tak duży impuls do rozwoju, który mają zaplanowany (USA). 

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman
7 minut temu, Pawop napisał:

@lakiman Jeśli chodzi o jakość, to trochę lepsza jest na sat, ale jeśli chodzi o płynność nie ma żadnej różnicy.
 

Na android7 jest lekkie szarpanie obrazu, na 9 już znacznie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lakiman napisał:

Ja tam widzę różnicę na korzyść sat.

Płynność sportu  jest lepsza na satelicie i nawet nie ma co porównywać. Jakość C+ online też taka sobie, bo przy 50 fps i 8 Mb/s wychodzi 0,16 Mb / klatkę. Eleveny mają 6 Mb/s, płynność niby gorsza ze względu na 25 fps jednak obraz mniej się rozrywa przy szybkich ruchach wyświetlanych detali ponieważ dostajesz 0,24 Mb/ klatkę.

Ostatnio oglądałem NBA na C+ online i co mi po 50 fps jeśli dynamiczne wejścia pod kosz czy równie dynamicznie tańczące cheerleaderki robiły z obrazu szachownicę. To są chwilowe momenty ale nie do zniesienia. Czegoś takiego nie uświadczysz na satelicie. Pawop kiedyś usilnie wymiał ludziom., że obraz na HBO GO jest w doskonałej jakości więc nie ma sensu z nim dyskutować.

Edytowane przez salva
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już chyba o tym już pisałem, że pod względem jakości porównywałem na tv tcl 50 jakość przesyłania UPC go przez tel, oglądania z dedykowanej apki na tv w porównaniu do satki i efekty mnie zaskoczyły. Internet to neostrada 7Mb/s.

 

Porównywałem eurosport i eleveny i moje wnioski były następujące. Przy rzucaniu z tel było słabo, ciągle jakieś artefakty, przycięcia itp. Natomiast przez apkę w tv jest rewelacja, obraz nie do odróżnienia w porównaniu do sat. Świetne kolory, świetna jakość/ostrość obrazu. Także zakładam, że viaplay będzie wyglądało równie dobrze. 

 

Edytowane przez emirates
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Jedyny streaming sportowy  , który cieszy oczy  jakoscia  i płynnością to Eleven 4K .

Gdyby taka jakość  była w C+ online , Viaplay to byłaby rewelacja 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, utede napisał:

Nie skumałeś. Poprzednik pisał że w PL ten pakiet będzie "ponad 100% tańszy" niż w Szwecji. 

Porównanie ceny szwedzkiej do polskiej mija się z celem. Cena jest wypadkową wielu czynników, w tym tzw. "stopy życiowej". Stąd mój wpis o tym, że właściciele liczą się z początkową stratą, które sumarycznie wcale nie musi oznaczać porażki inwestycji w pierwszym czy drugim roku funkcjonowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Pawop kiedyś usilnie wymiał ludziom., że obraz na HBO GO jest w doskonałej jakości więc nie ma sensu z nim dyskutować.

Nie pisz bzdur. Nigdy nie pisałem, że jakość HBO Go jest rewelacyjna, tylko, że jest dobra, bo niektórzy tu porównywali ją do VHS. Ja korzystałen z HBO Go na Tizenie, a tam zawsze był lepszy obraz niż z innych systemów.

Przez pewien czas miałem C+ w kablu i Online (Tizen) Jak pisałem jakość była trochę lepsza w kablu, ale płynność była identyczna.




Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Solderowy123 napisał:

A co to za różnica? Przez lata te same prawa były dostepne legalnie tylko na jednej platformie cyfrowej i nikt z tego powodu nie płakał, że sporo osób nie miało możliwości oglądania, nie ma obowiązku nadawania na tv satelitarnej do końca świata.

Co za bzdury, zawsze mógł podpisać umowę z C+ i miał, niezależnie od miejsca zamieszkania, a jak w bloku był zakaz anten, to na pewno było z kablówki. A jak nie miał telewizora, to kupował C+ w necie albo na Playerze. Teraz, przy ograniczeniu się tylko do internetu, osoby które nawet byłyby skłonne wykupić subskrypcje, to jeśli mieszkają w miejscu bez dobrego łącza, są wykluczone!

 

Rozwiązania typu internet satelitarny, mobilny czy wyprowadzka to wiadomo gdzie można sobie wsadzić :D Chodzi o przystępne i działające rozwiązania.

 

Dla mnie to jest skandal, że prawa przejmuje ktoś, kto ma tak ograniczony zasięg. Canal+, Polsat czy Eleven dostępne są wszędzie - satelita, kablówka, internet - i to rozumiem, tak powinno być. Jako fanowi PL ciężko mi się pogodzić, że wchodzi jakaś pralnia i zgarnia wszystko od tak na tyle lat przy kiepskich perspektywach na zwrot z inwestycji. Ludzie dzielą się kontami na Netfliksie, żeby wychodziło po 13 zł, bo więcej to już średnio, Eleven jest jako tako popularny, bo za bogatą ofertę płaciło się tylko 16 zł, a ci wołają drugie tyle za samą niemiecką - już widzę te tłumy!

Edytowane przez boss509
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, boss509 napisał:

Eleven jest jako tako popularny, bo za bogatą ofertę płaciło się tylko 16 zł, a ci wołają drugie tyle za samą niemiecką - już widzę te tłumy!

I to jest ten paradoks.

Cena jak za piwo z Biedronki  ;) a i tak nie pomogło to przed utratą praw.  

Tu nie chodzi o tłumy.  Sport Premium w TV nie jest tak popularny jak tu się niektórym wydaje. Oglądalność jest , bo kanały były w pakietach do abonamentu. Przy przedłużaniu umów rozdawane za 0 zł itd.

 

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomogło, bo właśnie taka jest skłonność polskiego widza do płacenia za rozgrywki ligowe, więc jak przy 16 zł nie było tylu chętnych, to gdzie za 34. W dodatku Eleven zaczynało od hiszpańskiej, włoskiej i francuskiej, do której potem, o ile pamiętam, doszły niemiecka i F1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, boss509 napisał:

Nie pomogło, bo właśnie taka jest skłonność polskiego widza do płacenia za rozgrywki ligowe, więc jak przy 16 zł nie było tylu chętnych, to gdzie za 34. W dodatku Eleven zaczynało od hiszpańskiej, włoskiej i francuskiej, do której potem, o ile pamiętam, doszły niemiecka i F1.

 Przypominam , tak wygląda u nas wspaniały świat Sportu Premium w TV :

 

W dniu 6.07.2021 o 17:08, kingofsouth napisał:

 

  • NC+ na starcie miało wszystko ze sportu po przejęciu Nki
  • Pojawił się Eleven , który zaskarbił sobie forumowicza i miał prawie wszystko z praw sportowych za grosze
  • Po kilku latach jak się okazało to za mało , bo na tym interesu się nie zrobi , a prawa sportowe są coraz droższe.
  • Mamy teraz Viaplay co zgarnął , to co za grosze Eleven już nie był wstanie utrzymać.
  • CDN

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, kingofsouth napisał:

 Przypominam , tak wygląda u nas wspaniały świat Sportu Premium w TV :

 

 

O tym, że CANAL+ nie będzie w stanie wszystkich praw utrzymać w 2015 roku to już mówiono w 2014 roku. 

 

Przecież po tej wielkiej akcji z nową oferta za 120zł (tylko kosztował pełen pakiet C+) zaczęli zatrzymywać abonentów ofertami za 59,99zł. A w tym pakiecie były pełne pakiety tematyczne. Więc jak za darmo. Potem jak tracili kolejne prawa to ludzie jeszcze się domagali obniżki abonentów. Ale Jakoś nikt nie był za podwyżką po nabyciu praw od "n". 

 

No cóż. Ja oglądam tylko Ekstraklasę, Ligę Mistrzów i reprezentację. Ewentualnie mecze polskich drużyn w europejskich pucharach. 

Więc czy to Eleven czy to Viaplay mi niepotrzebne. Ale mam świadomości,  że ostatnie zmiany dla wielu abonentów mogą być, delikatnie mówiąc, irytujące. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, więc jest to irytujące, bo było już idealnie - PL w C+ to dobra oprawa, transmisje w 4K, dostępność, Bundesliga w Eleven - wg mnie gorszy obraz, ale nadrabiali zaangażowaniem i w sumie trochę pogonili C+, zmuszając do większej aktywności jeśli chodzi o studio, programy.

 

I nagle przychodzi ktoś, kto wywala chore pieniądze, wchodzi niemalże all-in jak ten najgłupszy przy stole do pokera i uszczęśliwia wszystkich streamingiem.

 

Ktoś tam chyba spojrzał, że za LM i LE, gdzie meczów jest mało, 3 dychy miesięcznie przechodzą. Nie wziął jednak pod uwagę, że jest mnóstwo osób, które dostały to w pakiecie jako wabik przy przedłużeniu umowy na tv czy telefon, więc jakoś na tym wychodzą.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj, dzieci, dzieci. Canal+ przez wiele lat olewał dostęp do internetu i sprzedawał pakiet kablówkom za chore pieniądze tylko do oglądania stacjonarnie. Teraz wchodzi nowy usługodawca, który chce działać odwrotnie. Olewa telewizję, ale chce dać wszystkim dostęp przez neta. Każdy będzie mógł oglądać wszędzie - na Smart TV, tablecie, laptopie czy lodówce ;-)

I tak źle, i tak niedobrze.

Anteny satelitarnej nie spakujecie na wakacyjny wyjazd, a tablet jak najbardziej. Czy spędzacie w swych salonach 365 dni w roku i nigdzie nie wyjeżdzacie?

 

  • Popieram 1
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, swordfish napisał:

Anteny satelitarnej nie spakujecie na wakacyjny wyjazd, a tablet jak najbardziej. Czy spędzacie w swych salonach 365 dni w roku i nigdzie nie wyjeżdzacie?

 

Mnie kolego znasz z moich wypowiedzi  ;) 

Nie pisz o lodówkach , bo ja pisałem i zostałem wyklęty :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...