Skocz do zawartości

Viaplay - oferta programowa


Sentence
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

45 minut temu, swordfish napisał(a):

Zacząłem oglądać "Morderczynie". Nagle policjantka dzwoni za granicę i rozmawia po angielsku. Brak tłumaczenia. Dobra - włączam napisy polskie, a tam zapis w j. angielskim co mówi. Na szczęście easy english, więc łatwo się zorientować. Ale dziwi mnie ta sytuacja. 

To jest dramat nie tylko w tym serwisie jak np w filmie występuja dwa języki itp. Albo musisz oglądać cały film z napisami albo brak tłumaczenia i napisów przy lektorze. Już miałem tak nie raz ale w innych serwisach bo tu jeszcze z oferty filmowej nic nie oglądałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był dramat jeszcze w HBO GO. Przy musicalach tłumaczyli wyłącznie partie mówione. Partie śpiewane wyłącznie w oryginale.

W 1. części Hobbita krasnoludy w domu u Baginsa urządzają sobie ucztę i śpiewają. W słowach pieśni trwa dyskusja, która jest ważna dla fabuły. W serwisie HBO był brak tłumaczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, czerstwy napisał(a):

To jest dramat nie tylko w tym serwisie jak np w filmie występuja dwa języki itp. Albo musisz oglądać cały film z napisami albo brak tłumaczenia i napisów przy lektorze. Już miałem tak nie raz ale w innych serwisach bo tu jeszcze z oferty filmowej nic nie oglądałem.

W Netflixie często było na odwrót. Przy innym języku w rozmowie leciał i lektor i napisy po polsku (inne od tego co czyta lektor ;) ). Czasem też tak było przy kwestiach musicalowych :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Morderczynie" ocena 7/10

Niezłe binge watching. 6 odcinków po 40 minut, więc idzie szybko z oglądaniem. Nie przeciągają niepotrzebnie jak w ostatnim sezonie "Belfra".

Podobała mi się gra głównej policjantki, choć początkowo mnie drażniła. Ciekawe lokalizacje i ujęcia, a nie nieustannie pokazywanie panoramy Warszawy z PKiN na czele. Ekipa robiąca wcześniej seriale kryminalne dla TVNu. Tu na szczęście nie ma tego słodkiego różu i pokazywania wyższości klasy średniej nad patologią. Wszyscy okazuje się pochodzą z podobnych środowisk. 
Zdecydowanie oceniam wyżej jak ostatnie propozycje od HBO ("Odwilż", "Bring Back Alice"). Nieco niżej od "Kruka" z C+, ale na pewno 2 piętra wyżej od "Belfra 3". 
Świetne dialogi, a zwłaszcza przekomarzania się policjantów między sobą. Nie znam środowiska policyjnego. Wydaje mi się, że jednak atmosfera panująca na komendach oddana rewelacyjnie. Chyba jeszcze tak policjantów bliskich rzeczywistości nie pokazano w polskich serialach. To co pokazał Vega w "Pitbulu" czy Smarzowski w "Drogówce" było mocno przesadzone.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Serwis ma dość ciekawe dokumenty składające się czasami z kilku odcinków.

Kolejny, który dobrze mi się ogląda to "Olbrzymy, których już nie ma".

Warto go obejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że raczej nigdzie nie widziałem w innych serwisach czy kanałach ich propozycji związanych z tematyką dokumentów filmowych.

Fakt, że część jest nie przetłumaczona, ale zawartość, dodając dobrą ich jakość- oceniam na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
4 godziny temu, swordfish napisał(a):

Kiedy 2. sezon "Delete me" w Polsce? W innych krajach w Viaplay jest od roku. Kiedyś nawet wypuścili informacje dla prasy, że ma być premiera u nas. Czy przestali się przejmować, aby dodawać swoje premiery? 

Niestety, nie tylko nic nie dodają jak to już wspomniał @Pawop, ale też nie ma tłumaczeń do wielu produkcji dodanych tuż przed decyzją o zaprzestaniu dodawania nowych seriali. Zamierzają też co nieco usuwać ze swojego serwisu. Wraz z końcem stycznia ma zniknąć serial "Pernille" - norweska produkcja spod marki Viaplay Original. Swoją drogą jedna z lepszych produkcji Viaplay. 

 

Może coś CANAL+ ruszy. W końcu na nowe seriale amerykańskie raczej nie mają już co liczyć - to może zaczną pokazywać coś z Viaplay, których współwłaścicielami zostali. Na rynkach zagranicznych już włączają produkcje Viaplay do swojej oferty. Chociaż z ich podejściem to będą woleli pewnie pokazać setną powtórkę "Belfra" niż coś nowego dać. Tym bardziej, że Viaplay jest extra płatne w C+. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...