Skocz do zawartości

Apple TV HD/4K


tyrla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dosłownie na chwilę włączyłem dokument o Islandii na żądanie w zakładce Planete.

Na Android TV za 2 razem wczytało( za pierwszym mieliło kółko) tutaj od razu pojawił się obraz.

Może powinienem dłużej zaczekać.

Wieczorem sprawdzę.

W przypadku live- C+ Sport jak dla mnie było ok.

Mam wrażenie, że apka teraz działa szybciej.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lakiman napisał:

Zaktualizowałem system.

Na chwilkę włączyłem C+ Online I mam wrażenie, że tutaj dalej są minimalne przycięcia 

Sama aplikacja działa błyskawicznie w porównaniu do Android TV.

Dalej są takie same przycięcia obrazu co kilka sekund. Aktualizacja systemu nie miała i nie mogła mieć wpływu na przycięcia, ponieważ występują one na innych urządzeniach Apple - przeglądarka Safari na Macbooku i aplikacja na iPhone. 
 

Moje zgłoszenie pozostaje bez rozwiązania od 14 grudnia. Póki co korzystam z Polsat Box Go bo te przycinki mnie wnerwiają. 
 

Dlatego też nie zamierzam przedłużyć umowy. Jak będzie działało, to będę subskrybował usługę online. Jak nie, to nie. 
 

Francuski Molotov też ma swoje minusy, dwa razy zatrzymało stream na M6 przez 3 godziny oglądania. Ale tam najtańszy pakiet „Plus” to 4 Euro i można nawet nagrywać 150h w chmurze, przewijać itp. 

Edytowane przez regedit32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby tak dało się połączyć szybkość działania i stabilność ( od razu wczytuje obraz) z brakiem przycięć jak na Android TV to byłaby rewelacja.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam kilka miesięcy temu kanały załączały się błyskawicznie później zaczęły się aktualizacje które zepsuły płynność czy te mikro przycięcia oraz dłuży czas ładowania programów na żywo co aktualizacja to gorszy efekt.

Edytowane przez stanley840
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pięknie. W porównaniu do Android TV mamy:

 

1. Spaprany Prime bez HDR

2. Zacinający się obraz na Canal+ Online od 2 miesięcy

3. Stary Polsat Box bez zmieniającego się programu na podglądzie, gdy przesuwamy programy podczas oglądania obecnego.

 

Może i Apple TV ma lepszy interfejs i integrację z urządzeniami apple i fajnego pilota ale sporo aplikacji działa gorzej, lub ma gorszą zawartość/funkcjonalność. Aktualizacje najpierw są na aplikacje Android a potem po miesiącu lub dwóch na Apple. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawop napisał:

Dziś była aktualizacja Prime Video. Niestety spaprali apke, HDR się nie włącza, do tego jakość i płynność pozostawia sporo do życzenia

Na których filmach nie działał HDR ? Ja przed chwilą włączyłem kilka i mój sony wykrywał i załączał hdr.

Nie było też problemów z płynnością.

W ustawieniach mam 4k SDR 60 Hz. Mam też włączone automatyczne aktualizowanie aplikacji. Nawet zrobiłem restart urządzenia żeby  pobrał nowe aktualizacje ale problemów z hdr-em czy płynnością to nie widzę.

A tak z ciekawości zapytam : Jak sprawdzić jaka jest wersja apki. prime video ?

Jedynie co mnie wkurza na tym urządzeniu to w apce. Eurosport w Player nie działa opcja ,,kontynuuj oglądanie" w zakładce ,,mój player". Dotyczy to tylko materiałów z Eurosportu które zawsze odtwarzają się od początku a nie od miejsca w którym przerwałem oglądanie ( na sony z androidem ta opcja działa prawidłowo ). Pisałem nawet kiedyś do Playera w tej sprawie ale jakoś bez skutku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka... coś mnie jednak niepotrzebnie namówiło i też nacisnąłem uaktualnij.

Teraz trochę żałuję, bo potwierdzam brak HDR.

Na szczęście na dekoderku 4K od UPC i Android TV działa apka dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym odświeżaniem który ja wybrałem 60 (60Hz) nie pomylić z 60(59,94Hz) który też jest tam w ustawieniach. To chodziło mi głównie o filmy na YouTube gdzie dużo jest w 60fps i przy ustawieniu 50Hz brakowało im płynności. Przy wyborze 60Hz było ok. i o dziwo inne apki. które teoretycznie powinny mieć 50Hz ( OTT C+, Eurosport w Player, Viaplay, UPC GO, Netflix czy HBO GO) też działają płynnie przy wyborze 60(60Hz). 

Być może tutaj robotę robi też telewizor, który automatycznie dobiera optymalne odświeżanie.

 

16 minut temu, lakiman napisał:

Poprawka... coś mnie jednak niepotrzebnie namówiło i też nacisnąłem uaktualnij.

Teraz trochę żałuję, bo potwierdzam brak HDR.

Na szczęście  Android TV działa apka dobrze.

 

U mnie to samo. Po aktualizacji brak HDR-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...