Skocz do zawartości

Apple TV HD/4K


tyrla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, regedit32 napisał:

Coś ewidentnie jest skopane z Canal+. Bardzo widoczne jest przeskakiwanie co około 6 sekund. Włączcie np. TVN 24. Na Canal+ widać jak pasek z tekstem przeskakuje a lewo, jakby gubił klatkę w równych odstępach czasu. Tak samo przy napisach końcowych widać taki jakby skok i napisy delikatnie skaczą do góry. Podłączając do innego TV jest tak samo. Trzeba się dobrze przypatrzeć, bo jest to mało widoczne ale jest... Tymczasem na Polsat Box Go nie ma tego problemu, nie wspominając już o Netflixie czy innych aplikacjach.

 

Sprawdźcie czy u siebie też tak macie. Wkurza mnie to. Sprzęt za tysiąc złotych i coś takiego... Nawet na Tizenie nie było widoczne, na Android TV też jest ok w tej aplikacji.

W weekend oglądałem trochę meczów i żadnego problemu nie zauważyłem. Coś podobnego miałem na Xiaomi. Zobaczę dzisiaj i podam jakie mam ustawienia video.

Edytowane przez picassopawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
12 minut temu, _Artek_ napisał:

Ja nie mówię o dopuszczaniu czy nie a o tym że np w player.pl nie ma treści 4k. 

Wcześniej były treści 4K w Player na Apple TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Pawop napisał:

Test testem, ale niektórzy twierdzą, że zdarzają się mikroprzycinki na złym kablu

@Toma441 @bgmnt @picassopawel
Jak to teraz jest? Kupując w sklepie stacjonarnym mam prawo zwrócić sprzęt bez podania przyczyny?

I drugie pytanie, do Apple TV 4K powinien być juz kabel HDMI 2.1 czyli Ultra High Speed with Ethernet?








 

@Pawop ja Bóg wie czego nie kupowałem, przecieniony z 99 na 55 obecnie Kabel Tradebit 8k@60Hz HDMI - HDMI 2 m na allegro. Być może nie dedykowany, ale sprawdza się. Spojrzę dzisiaj na C+ , ale w weekend celowo oglądałem mecze nie na Vectrze tylko C+ Online, bo zamierzam brać po Nowym Roku już na stałe, tym bardziej, że mają opcje z Netflixem czy HBO, czy PSP, a wiosną ćwierćfinały LM wolę  posłuchać po polsku niż na skandynawskim Viaplay, choć DAZN i mój niemiecki trochę daje radę. Do wieczora. Sprawdzę na jakiś napisach, być może przy sporcie nie jest tak widoczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co te złośliwości. Wcale mnie nie cieszy, że box za trzy razy większa sumę też sprawia pewne problemy i nie jest idealny.  Szkoda tylko, że każda krytyczna uwaga traktowana jest jako atak a nie argument w dyskusji. Przynajmniej takie odniosłem wrażenie, że w tym wątku o sprzęcie appla można pisać tylko dobrze albo wcale.
To nie złośliwości. Wg mnie nie ma porównania AndroidTV do systemu Appla. To, że apki trochę różnią się funkcjonalnością, o czym pisałem, nie przeszkadza tak, jak ułomności Androida. Zastanawiałem się nad Chromecastem 4, ale po przeczytaniu różnych opinii się z niego wyleczyłem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
27 minut temu, _Artek_ napisał:

były ale zacinały się po 15 sekundach dlatego ich już nie ma ;D

Być może, ja nie oglądam "hitów" TVN 😀 Czyli ewidentna wina Playera i zamiast problem rozwiązać, to robią tak jakby nigdy go nie było.

Edytowane przez Wodnik Szuwarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie instalowania Disney, czy HBO Max, to wczoraj chwilę pobawiłem się i okazało się, że żaden wielki problem. Jak? Już tłumaczę. Na telefonie z Androidem zainstalowałem najpeirsz Apple Music i Thunder VPN (darmowy, choć jest tam opcja premium). Uruchamiamy Thunder VPN i łączymy się np z USA, potem wchodzimy na Apple Music i zaloguj, a że nie mamy loginu to tworzymy konto, co ciekawe nie potrzeba danych karty. Po zakończeniu rejestracji, wszedłem na komp (to istotne) i appleid.apple.com i tam logujemy się na dane, które utworzyliśmy. Są trzy pytania i na tym kończymy. Potem na AppleTv ustawiłem, że do sklepu ma logować się nowymi danymi, wchodzimy w sklep i mamy sklep z USA i nasze apki, których potrzebujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, picassopawel napisał:

Odnośnie instalowania Disney, czy HBO Max, to wczoraj chwilę pobawiłem się i okazało się, że żaden wielki problem. Jak? Już tłumaczę. Na telefonie z Androidem zainstalowałem najpeirsz Apple Music i Thunder VPN (darmowy, choć jest tam opcja premium). Uruchamiamy Thunder VPN i łączymy się np z USA, potem wchodzimy na Apple Music i zaloguj, a że nie mamy loginu to tworzymy konto, co ciekawe nie potrzeba danych karty. Po zakończeniu rejestracji, wszedłem na komp (to istotne) i appleid.apple.com i tam logujemy się na dane, które utworzyliśmy. 

Wystarczyło wejść na appleid.apple.com na kompie czy androidzie, tam po VPNie utworzyć konto :)  Tym kontem zalogować się na apple TV 4k i ściągnąć co trzeba :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, picassopawel napisał:

Dzięki @Delta to troszkę łatwiej 😀, ale chodziło mi, że bez iPhona też idzie.

Tak, tak. Pisałam wcześniej, że można konto Apple ID utworzyć na każdym innym sprzęcie. Przy koncie np. USA, potrzeba dodatkowo VPNa. Na szczęście już na samym Apple 4K wystarczy się tylko zalogować tym kontem i pobrać co tam chcemy :) Szkoda tylko, że tak mało treści PL na hbo max ;)

Edytowane przez Delta21
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Pawop napisał:
Godzinę temu, Pawel napisał:
Nie wiem po co te złośliwości. Wcale mnie nie cieszy, że box za trzy razy większa sumę też sprawia pewne problemy i nie jest idealny.  Szkoda tylko, że każda krytyczna uwaga traktowana jest jako atak a nie argument w dyskusji. Przynajmniej takie odniosłem wrażenie, że w tym wątku o sprzęcie appla można pisać tylko dobrze albo wcale.

To nie złośliwości. Wg mnie nie ma porównania AndroidTV do systemu Appla. To, że apki trochę różnią się funkcjonalnością, o czym pisałem, nie przeszkadza tak, jak ułomności Androida. Zastanawiałem się nad Chromecastem 4, ale po przeczytaniu różnych opinii się z niego wyleczyłem.

To  samo przerabiałem i wierz mi po kupieniu Appla mam identyczne zdanie. Jedyne co, bo jestem w pracy, moge ci doradzić, że ustawiałem obraz z YouTube i czy to ma jakieś znaczenie nie wiem, ale w wideo mam ustawione 4K SDR. Jest taki film na Youtube The best AppleTv 4k settings, film dodany 2 lata temu.

3 minuty temu, Delta21 napisał:

Tak, tak. Pisałam wcześniej, że można konto Apple ID utworzyć na każdym innym sprzęcie. Przy koncie np. USA, potrzeba dodatkowo VPNa. Na szczęście już na samym Apple 4K wystarczy się tylko zalogować tym kontem i pobrać co tam chcemy :) Szkoda tylko, że tak mało treści PL na hbo max ;)

Odnośnie Disney'a jest stronka, gdzie można przefiltrować filmy z napisami, czy lektorem PL. HBO Max na razie odstawiam, ale Disney jeszcze nie wszedł do Polski, a daje radę😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, picassopawel napisał:

Odnośnie Disney'a jest stronka, gdzie można przefiltrować filmy z napisami, czy lektorem PL. HBO Max na razie odstawiam, ale Disney jeszcze nie wszedł do Polski, a daje radę😉

Tak wiem, stronkę znam, w UHD jest 168 pozycji, w HD, 205 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, leonk1974 napisał:

Ustawienia Apple TV:
Format:4K SDR
Wyjście HDMI:YCbCr
Chromatyczność:4:4:4
Jak zawartość:Zakres i szybkość klatek Włączone
Takie nam ustawienia i wszystko jest ok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Dokładnie jak na tym filmie z YT i również tak mam @Pawop

Edytowane przez picassopawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, leonk1974 napisał:

Ustawienia Apple TV:
Format:4K SDR
Wyjście HDMI:YCbCr
Chromatyczność:4:4:4
Jak zawartość:Zakres i szybkość klatek Włączone

Ja także mam takie ustawienia. Natomiast przy formacie 4K SDR mam włączone 60 (60 Hz). Nie mylić z 60 (59,94 Hz) które też jest w opcjach ustawień.

Włączyłem 60Hz ze względu na YT na którym często oglądam filmy które mają 60 fps. i przy ustawieniu 50 Hz. nie było na nich płynności.

Powiem wam że przy 60 Hz. nie mam też żadnych problemów na moim sony z płynnością na OTT C+, Viaplay, Eurosport Player, Amazon czy UPC GO.

Edytowane przez mara68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, leonk1974 napisał:

Ustawienia Apple TV:
Format:4K SDR
Wyjście HDMI:YCbCr
Chromatyczność:4:4:4
Jak zawartość:Zakres i szybkość klatek Włączone
Takie nam ustawienia i wszystko jest ok


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Mam identyczne ustawienia z tą różnicą, że zakres oraz szybkość klatek są u mnie wyłączone. A to dlatego, że w moim przypadku kiedy np. włączam Netflixa to obraz "znika" na ułamek sekundy (ekran robi się czarny). Jest to, przynajmniej dla mnie, dosyć irytujące. 

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
8 minut temu, wojtmen napisał:

Za długo sie zastanawiałem :/ Trzeba poczekać, może jeszcze się pojawi. 

Oczywiście, że się pojawi, bo następne Apple TV dopiero za parę lat 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...