Skocz do zawartości

Apple TV HD/4K


tyrla
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

19 minut temu, Toma441 napisał:

Jeśli jesteś gotowa @Zuzia ryzykować działaniem całego systemu dla jednej czy dwóch aplikacji...Decyzja należy do Ciebie 🙂

Też mi ryzyko, przecież nie wybuchnie :)

I nie dla jednej czy dwóch, mam ich znacznie więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, _Artek_ napisał:

@Zuzia tylko tak jak mówię żeby upchnąć tam kodi potrzebujesz komputera za minimum 4k i nie mówię tu o rozdzielczości ;D a chromecast 4 czy mi box można wyrwać za 200zł ;D  

Mogę mieć dostęp do Maca. Gdyby udało pogodzić Apple TV z Kodi, dla mnie jest sens takiego mariażu, że względu na jakość obrazu i ficzery Apple, także wyższe bitrate dla niektórych serwisów.

Chromecast czy Mi Box do niczego nie jest mi potrzebny, bo TV daje radę bez nich.

 

 

13 minut temu, Delta21 napisał:

@Zuziaapka Vectra TV Online na 100% jest na Ipadzie, jednym kliknięciem poprzez Airplay masz na Apple TV 4k. Na samym Apple TV 4k raczej nie ma 

 

To znaczy działa na Apple TV? Ty zdaje się masz Vectrę, próbowałaś?

Edytowane przez Zuzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek
2 minuty temu, Zuzia napisał:

Mogę mieć dostęp do Maca. Gdyby udało pogodzić Apple TV z Kodi, dla mnie jest sens takiego mariażu, że względu na jakość obrazu i ficzery Apple, także wyższe bitrate dla niektórych serwisów.

Tutaj masz tutorial.

https://www.technadu.com/install-kodi-on-apple-tv/8711/#method3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, możesz sobie zrobić test działania apple TV na kablu który już masz ;) Jest w urządzeniu taka opcja.

Ja mam taki https://www.amazon.de/gp/product/B07N41F1MJ/ref=ppx_yo_dt_b_asin_title_o00_s00?ie=UTF8&th=1 - i daje radę :) 

Edytowane przez Delta21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Test testem, ale niektórzy twierdzą, że zdarzają się mikroprzycinki na złym kablu

@Toma441 @bgmnt @picassopawel
Jak to teraz jest? Kupując w sklepie stacjonarnym mam prawo zwrócić sprzęt bez podania przyczyny?

I drugie pytanie, do Apple TV 4K powinien być juz kabel HDMI 2.1 czyli Ultra High Speed with Ethernet?









Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 dni na zwrot bez podania przyczyny wg prawa przysługuje jak kupujesz online, zwrot przy zakupie w sklepie fizycznym to już kwestia jego polityki.

Mediamarkt ma np. 30 dni na zwrot nawet przy zakupie stacjonarnym, ale zwrotowi nie podlegają np. "produkty Apple po uruchomieniu" (bo od tego momentu płynie im gwarancja).

Tak więc najlepiej jest kupić online.

 

U mnie Apple TV chodził na jakimś randomowym kablu "4K" za 30 zł, który kupiłem do Xboxa bo na poprzednim nie dawał rady z 4K HDR i nie ma problemów.

 

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pawop napisał:

Test testem, ale niektórzy twierdzą, że zdarzają się mikroprzycinki na złym kablu

@Toma441 @bgmnt @picassopawel

I drugie pytanie, do Apple TV 4K powinien być juz kabel HDMI 2.1 czyli Ultra High Speed with Ethernet?








 

Taki kabel dostaniesz też taniej, tak jak pisałem za 40-45 zł na allegro. U mnie to - jak sądzę - bardziej kwestia tv Samsunga (2020)który jak zauważyłem jest dosyć "wrażliwy" na kwestię tego jakiego rodzaju hdmi się używa i którego wejścia do konkretnego źródła. Do tego apple jest już nieco nowocześniejszy, niż sam tv. Bo technologia idzie szybko do przodu. Najlepiej ATV kupić online z allegro - ja tak zrobiłem - sprawdzić przez kilka dni. Ewentualnie Zwrot tam, to pestka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja spróbuję na tym samym kablu, do którego mam obecnie podłączony ultrabox.

Skoro tam działa dobrze dekoder/ C+ 4K HDR to raczej nie powinno być problemów.

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem w październiku na Allegro z oficjalnego sklepu Avans wersje 64 GB za 919 zł. Nawet była promocja na raty 20x0% W tym przypadku dodatkowo wziąłem AirPods Pro więc dodatkowo jeszcze jakość dźwięku jest super przy oglądaniu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś ewidentnie jest skopane z Canal+. Bardzo widoczne jest przeskakiwanie co około 6 sekund. Włączcie np. TVN 24. Na Canal+ widać jak pasek z tekstem przeskakuje a lewo, jakby gubił klatkę w równych odstępach czasu. Tak samo przy napisach końcowych widać taki jakby skok i napisy delikatnie skaczą do góry. Podłączając do innego TV jest tak samo. Trzeba się dobrze przypatrzeć, bo jest to mało widoczne ale jest... Tymczasem na Polsat Box Go nie ma tego problemu, nie wspominając już o Netflixie czy innych aplikacjach.

 

Sprawdźcie czy u siebie też tak macie. Wkurza mnie to. Sprzęt za tysiąc złotych i coś takiego... Nawet na Tizenie nie było widoczne, na Android TV też jest ok w tej aplikacji.

Edytowane przez regedit32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wczoraj widziałem, to w App store wyszła całkiem niedawno aktualizacja tej aplikacji, może coś skopała. Ja generalnie nie mam zaufania do produktów marki C+ po tym jak kupiłem ich boxa 😉

Pokombinuj z ustawieniami Video- zawartość (zakres tonalny i szybkość klatek). Ja mam te opcje wyłączone, ale może u ciebie coś to zmieni @regedit32

Edytowane przez Toma441
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Toma441 napisał:

Z tego co wczoraj widziałem, to w App store wyszła całkiem niedawno aktualizacja tej aplikacji, może coś skopała. Ja generalnie nie mam zaufania do produktów marki C+ po tym jak kupiłem ich boxa 😉

Pokombinuj z ustawieniami Video- zawartość (zakres tonalny i szybkość klatek). Ja mam te opcje wyłączone, ale może u ciebie coś to zmieni @regedit32

Podłączałem nawet do innego TV. Tam problem jest identyczny.

 

Ustawieniami żongluję od 2 dni i szczerze, szlag mnie już trafia. Tekst jest mniej lub bardziej rozmyty, ustawienia w tv też zmieniałem, przywracałem wszystko do standardowych itp. Na wszystkich profilach jakości występuje ten sam problem.

 

Czy ktoś z użytkowników mógłby się dokładnie przyjrzeć? No ja to niestety widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...