Skocz do zawartości

Brak telewizji na kartę w Polsacie - dlaczego pozwolili odebrać sobie takie rynek?


Gość AmstradSRX
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AmstradSRX

Tysiące starszych ludzi nie kumających abonamentów...

Tysiące młodszych przenoszących się ze stancji na stancję (niezawsze z kasą...)

Tysiące Polaków za granicą, nie mających polskich dokumentów (bez możliwości podpisania umowy...)

no i na koniec tysiące zadłużonych w NC+ i CP więc ...

 

Dlaczego tylko C+ umie wykorzystać te sytuację a Polsat ma to gdzieś?

 

Polsat z tego co wiem miał (albo i nadal ma) swoją fabrykę dekoderków, zatem jakim problemem jest stworzyć coś w deseń 2xDVBS2X + dysk 1TB i wydać po marketach w ofercie na kartę?  Albo moduły CI+ i tak dalej...

 

Słyszałem że TNK istnieje tylko po to aby pozbywać się złomu w postaci wysłużonych dekoderków, niby racja bo oferta TNK to tragedia. Słyszałem też że utrzymywanie oferty na kartę nie jest opłacalne i ... nie potrafię tego zrozumieć. No jak to nie?

 

Dekoder za gotówkę w cenie powiedzmy 300zł brutto

Opłata za dostęp 1m-c 20zł...

Pomnożmy to przez 24 miesiące i ... wychodzi z dekoderem 780zł, prawda?

 

Tymczasem lojalka na 24 m-ce z abonamentem 19,99zł i dekoderem za 1,24zł brutto = 481zł

No gdzie się nie opłaca?

 

Kolejna sprawa, do zerwanego abonamentu wrócić ciężko bo... gdy ktoś z przyczyn osobistych nie płaci to powstają problemy, prawda?

No wylądował na covidzie na pół roku w szpitalu  i przestał płacić :)))

Z ofertą na kartę jest tak że wraca do domu, opłaca i ogląda dalej... a z abonamencikiem bywa różnie.

 

Ten system abonamentowy w Polsce to jakaś choroba ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prepaid w Polsacie jeszcze jest. Tylko dla tych co mają go od lat z własnościowym modułem CI/CI+ albo dekoderem. Nowych ofert nie ma.

Cennik w prepaid Polsat:

https://www.polsatbox.pl/uploaded-files/reg-repo/cennik-dla-uzytkownikow.pdf;jsessionid=00C5B2709305BD70CD9B901513F5450A

 

Są w użytku jeszcze oferty Darmowy HD na sprzęcie własnościowym moduł CI/CI+ lub z dekoderem.

https://satkurier.pl/news/75759/pakiet-darmowy-hd-w-cyfrowym-polsacie.html

 

14705.jpg

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AmstradSRX

Właśnie, tylko dla tych którzy kupili to wcześniej. Pamiętam wiele lat temu były dekoderki MINI na kartę dostępne w marketach ale wycofali się z tego pomimo tego że za dekoderami trzeba było latać bo rozchodziły się jak schab w czasach PRL-u.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tweed77 napisał:

na sprzęcie własnościowym także nowej umowy na abonament nie podpiszesz

Nawet odmawiają włączenia FTA na sprzęcie własnościowym. Masz rację, odmawiają także włączenia nowej umowy na takim sprzęcie. Jeśli ktoś kupił dekoder na własność, a podpisał umowę, taki sprzęt staje się bezużyteczny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AmstradSRX

Ta oferta PolsatBoxu skierowana jest dla???

Który oddział?  :)

Ludzie, wybaczcie ale ... 20zł m-c + za dekoderek 10zł = dostajemy bubel!

 

Stacje takie jak: polsat play, polsat doku, polsat cafe, polsat seriale, polsat 2 i polsat games są warte mniej jak złotówkę m-cznie, wszak każdy normalny sapiens od razu pomija to na liście dekodera.

 

Stacje takie jak: polsat film oraz polsat news powiedzmy że są warte 2zł ... bo tam nie ma nic nowego oprócz nowszych reklam i wiadomości, od których chce sie często wymiotować. Płacić za teleexpress hurtem? ehhh...

 

Sportu nie oglądam więc mam to gdzieś, następnie od DISCO POLO MUSIC TV to sam wylądowałbym na psychiatryku (wsłu[beep]ąc się w merytoryczną twórczość disco-polowiczów...) a od TV OKAZJE to od razu zjazd na wylew/zawał.

Zostaje nam Polsat Crime, Nature, History oraz Explore, to jedyne za co warto zapłacić z naciskiem na Nature/History i Explore.

Trzy stacje za 3 dychy, haha, przecież to obłęd jakiś ta oferta... wybaczcie raz jeszcze ale 5zł szkoda na to wywalić...

 

W pakiecie za 30zł jest już lepiej ale trzeba doliczyć 10zł za dekoder no i trzeba mieć pod to internecik, który za darmochę nie jest.

Moim zdaniem taka oferta zniknie szybciej jak się pojawiła, u mnie w rodzinie gdy to przedstawiłem to się tylko uśmiechnęli.

 

Moim zdaniem na DVBT2 powinni rozdać koncesje dla Polsatu i NC+ aby mogło to wystartować na wszystkich muxach i to z minimum 75 programami. Następnie moduły CAM CI+ powinny być tak przygotowane, aby nie powielać transmisji czyli nie nadawać dwóch DISCOVERY czy ANIMAL PLANET tylko po jednym we wszystkich muxach, operatorzy co do sposobu powinni się dogadać. Wtedy w sklepach powinny pojawić się moduły w ofercie PREPAID do telewizorów. I po temacie.

Pakiety od 10 do powiedzmy 70zł m-c i na tym basta. Rejestrujesz sobie anonimowe konto u operatora, wpisujesz numer karty, naciskasz aktywacja, wybierasz liczbę stacji, zliczają i dostajesz subkonto. Wpłacasz kasę, dekodują i jest. Bez zabaw w interneciki i inne bzdety nikomu do życia niepotrzebne. Przenosisz telewizor z miejsca na miejsce i na terenie RP działa wszędzie, tak powinno to wyglądać, moduły, dekoderki DVBT z CI+ czy też PVR i cała reszta po stronie abonenta.

Ja rozumiem ilośc stacji ale przed zakupem usługi trzeba sprawdzić JAKOŚĆ stacji a jakość w Polsce w 85% telewizji jest na poziomie dna i to jeszcze tak z kilometr pod poziomem mułu, powtórki powtórkami powtórkę poganiają, taka jest niestety prawda. Zrobili po 100 stacji aby na reklamach w każdej stacji trzepać pieniążki i nic więcej.

 

Edytowane przez AmstradSRX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nadawanie naziemne przy pokryciu 90-100% jest o wiele droższe niż sat, jest walka na prawa i będą wyszarpywane przez serwisy stremingowe, sport już jest tak rozdrobiony że nie wszystkiego nie da się mieć wszystkiego bez grubego portwela, zaraz to samo zrobią z prawami do filmów, nie stać to zostaje polsat :D za 20 zł :D

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, AmstradSRX napisał:

wybaczcie ale ... 20zł m-c + za dekoderek 10zł = dostajemy bubel!

Nie do końca Cię rozumiem. Nie podoba Ci się sprzęt, to kupujesz własny taki jaki chcesz i bierzesz od nich tylko moduł. Nie oczekuj że operator da Ci porządny sprzęt, bo nigdy tak nie było. Od dawna mam własny i nie mam żadnych problemów. Co do ilości kanałów to się zgadzam - 99% to kanały śmieciowe przerywane reklamami i tego nie zmienisz. Dopiero jak odczują znaczny spadek liczby abonentów, to może coś zaczną zmieniać.

Edytowane przez tail#
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AmstradSRX

Jak to - nigdy tak nie było? A Echostar DSB606?  A Echostar DSB717?   Wiesz że w DSB606 można było podłączyć USALS? Że działały diseqi na kilka satelitów? Że... można było układać listy kanałów według własnego widzi mi się i nawet zmieniać nazwy stacji? Że menu dekodera pokazywało siłę i jakość na każdym kanale...   i że można było spokojnie nawet Eurobirda znad UK na tym łapać? Wymieniać dalej?  :))

A na zachodzie mogą i dają tylko w polaczkowie nic a nic?

Operator HD+ z Niemiec zapodawał ludziom np. kilka lat temu coś takiego jak Humax iCord Neo. Taki bajer z dwiema głowicami DVBS2, z dyskiem 500GB (bez szyfrowania hasłami i innymi gadami, 3 partycje Ext4 i dowolny dostęp do nagrań). Taki Humaxik obsługuje obrotnice Usals, Diseqi i ma wbudowany czytnik CI+ oby było śmieszniej i ja sobie teraz używam takiego iCorda z logiem HD+ z modułem NC+ i problemów nie ma??? Nawet pomimo tego że soft jest brandowany i pierwsze 100CH zarezerwowane na zawsze pod HD+??

A SMART-TV też ma i WIFI i sieć LAN i nawet LAN-SAT po IP... a kodek jest taki że gdy nagrywam z Canal+ to mi malutki 500GB pokazuje że mogę nagrać 95 godzin a w SD ponad 240 godzin...

i nikt dysku w PVR na jakiś chory VOD nie blokuje połowy... no bo USER nei używa VOD to po co mu mielić ten dysk...

Dysk w Humaxie jeśli nic nie nagrywa jest wyłączony, załącza się dopiero gdy musi coś nagrać.

Kufafafafa.... no ludzie...

Innym wolno a u nas sam bubel?

I Wy dziwicie się że taki jak ja ujada?

Luzujta lejce z deka, plisss...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evobox PVR ma cztery głowice. W polsacie VOD nie jest nagrywane na twardy dysk. We wszystkich dekoderach polsatu można bez problemu układać listy kanałów według własnego uznania, co do zmiany  nazw to nie jestem pewien bo nigdy nie było mi to potrzebne. Mam dekoder Evobox PVR i tam też można nagrać wiele godzin materiałów w HD, i jeszcze więcej godzin w SD. Z tym szyfrowaniem nagrań na dysku to się zgodze, lepiej jakby nie szyfrowali. Tylko że jak dysk wbudowany to i tak niewielka pociecha skoro nie można go wyciągać. Te wszelkie Diseqc czy USALS to może i przydatne. Ale dla niewielu osób to jest potrzebne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Jerzykowski napisał:

Diseqc potrzebny ale tylko dla tych co chcą coś oglądać z kilku pozycji satelitarnych.

 

I jest w polsacie "od zawsze". Czyżby w evoboxach zaniknął ? Tak samo prepaid. Obecnie można mieć go na trzy sposoby: naziemny (mobilna tv), przez net (evobox stream) i satelitarnie (na dekoderach własnościowych). Coś jeszcze ? Brak możliwości ustawiania własnej listy kanałów ? Vod który zabiera miejsce na dysku ? Litości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość AmstradSRX

Wszystko o czym napisałem to prywaciara, poparte na posiadanych niegdyś dekoderach i na realizmie internetowym. Umiem dotrzeć do ofert SKY UK, Sky IT i wielu, wielu innych. Zapomniałem jednak o najważniejszym, ino ano o fakcie że Polonia do nie Europa. No cóż, nawet postękać nie wypada zatem wszak nasz rodzimy sprzęcik zwany często EVO PRO złotymi boxami nabyć można tylko w lojalkach a potem oglądać te powtórki non stop. I ze strony programowej i sprzętowej = jeden wielki szajs.

Ja właśnie doświadczam nowości w NC+ ... ale o tym będzie w innym temacie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wilq79 napisał:

 

I jest w polsacie "od zawsze". Czyżby w evoboxach zaniknął ?

Z ciekawości popatrzyłem i jest diseqc. Kiedyś diseqc używałem jak miałem potrzebe oglądać też kanały z Astry. Ale od wielu lat już nie jest mi to potrzebne. Nic dla mnie ciekawego tam nie ma. 

47 minut temu, AmstradSRX napisał:

No cóż, nawet postękać nie wypada zatem wszak nasz rodzimy sprzęcik zwany często EVO PRO złotymi boxami nabyć można tylko w lojalkach a potem oglądać te powtórki non stop. I ze strony programowej i sprzętowej = jeden wielki szajs.

Ja właśnie doświadczam nowości w NC+ ... ale o tym będzie w innym temacie...

 

To zgłaszaj pretensje do operatorów platform. Może cię posłuchają. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Cześć, 

 

Znamy dalsze losy oferty na kartę?  Pytam, bo jakiś czas temu czytałem gdzieś w zakamarkach internetu , że oferta będzie szła w kierunku wygaszenia. 

Biorąc pod uwagę to, że od dłuższego czasu nic nowego się nie pojawia (brak nowych programów) nasuwa się pytanie, jak długo taka oferta może być jeszcze utrzymywana? 

Edytowane przez Besciakos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Polsat przed długi czas miał ofertę prepaid w NTC. Jednak gdy zrezygnowano z TV Mobilnej, to chwilę później wprowadzili nową ofertę, tylko że z umową na dwa lata. Polsat bardzo odchodzi od prepaid, a szkoda bo gdyby oferowali taką telewizję na karte przez satelitę to z chęcią bym taki pakiet wziął! Dzieje się coś nowego ostatnio w tym temacie, czy nadal to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oficjalnie nie ma. Natomiast jeśli kto bardzo chce to znajdzie i zrobi cesję sprzętu. Czy każdy sprzęt po zakończeniu umowy musi być zwrócony - tego nie wiem, być może. Kiedyś było tak że zostawał i można było z niego nadal korzystać opłacając wybrany pakiet na zasadzie prepaid. Co do NTC, to słaby marketing mają, bo skoro oferują kanały to można było dodać ofertę np. z modułem CI+ który mają w ofercie telewizji satelitarnej - sporo ludzi by skorzystało, a nie oferować kolejne pudło w postaci dekodera. Prosta instalacja bez montowania anteny satelitarnej wystarczy tylko telewizor z kieszenią na moduł i antena naziemna.

Edytowane przez opensource
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, opensource napisał:

Skąd Ci się wzięło że odchodzi od prepaid? 

 

W tym momencie Polsat niestety nie oferuje już możliwości wzięcia sobie nowego prepaid, możliwa jest tylko cesja. 

 

4 godziny temu, maniek357 napisał:

Nowy klient nie ma już takiej możliwości, bo sprzęt jest oferowany wyłącznie na wynajem. 

 

Dokładnie tak! 

 

2 godziny temu, opensource napisał:

Co do NTC, to słaby marketing mają, bo skoro oferują kanały to można było dodać ofertę np. z modułem CI+ który mają w ofercie telewizji satelitarnej - sporo ludzi by skorzystało, a nie oferować kolejne pudło w postaci dekodera. Prosta instalacja bez montowania anteny satelitarnej wystarczy tylko telewizor z kieszenią na moduł i antena naziemna.

 

Moduł, zamiast dekodera byłby najlepsza opcją. Tu nie chodzi o marketing. Nie wprowadzając takiego modułu, mają mniej klientów tej usługi, a chyba o to im chodzi. Gdyby zależało im na tej usłudze to oferta byłaby różnorodna, a nie tylko skupiona na Sporcie i Informacjach! Nawet taka TV Mobilna miała w sobie kanały o różnej tematyce, tak naprawdę to każdy mógł znaleźć tam coś dla siebie. Gdyby tylko taka oferta została po przejściu na DVB T2 i Polsat zdecydowałby się dodać Modul CI, a oferta dalej byłaby oferowana jako prepaid, a nie umowa na dwa lata, to natychmiast stałbym się klientem tej usługi! 

Edytowane przez September77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...