Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, iko napisał:

LG Content Store leży od kilku dni. Jeśli komuś uda się jakimś cudem zainstalować aplikację to będzie działać.

A dlaczego jakimś cudem? Wiem, że w dniu staru Maxa i dzień po, były problemy z połączeniem z serwerem LG. Nadal to jest?

Ja bez problemu zainstalowałem apke, jak za 3 razem udało mi się połączyć ze sklepem LG.

Od 2014 roku pierwszy raz miałem problem z połączeniem się z LG.

 

 

Godzinę temu, Pawop napisał:

To wiadomo było od kilku miesięcy.
Bartosz Weglarczyk w swoim podcaście o serialach stwierdził, że zna datę startu D+ w Polsce i będzie to niedługo.

Czerwiec prawdopodobnie

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Cinemaniac4K napisał:

No i wyjaśniło się wszystko i miałem rację... na moim TV nie ma jednak 4K i temu nie ma HDR. Znajomy poczęstował mnie RIP'em z HBO Max... w 4K HDR filmu King Richard: Zwycięska Rodzina. No i poniżej porównanie. 

hbo-max-porownanie.jpg

 

Lewa strona TIZEN a prawa RIP w 4K HDR. No trudno czekamy na odpowiedź ze strony HBO Max bo jak do 1080p nie ma się co doczepić tak 4K niestety w moim TV nie śmiga. 

Ja z kolei man wrażenie, że HBO Max nie puszcza 4k na chromcast z google tv.  Też mam Samsunga serii M 7002. Jak odpalę Maxa bezpośrednio na tizenie to obraz jest zdecydowanie lepszy. Wyraźny, nasycony. Po prostu taki jak ma być. Tak jakby wszystko (4K, HDR) odpalało się poprawnie. Natomiast jak uruchomię apkę z chromecasta (wymieniony przez HBO na liście w pełni wspieranych urządzeń) to kolory są jakieś mniej nasycone i mam wrażenie (wzrokowo) że 4K to nie jest. Mam nadzieję, że to ogarną bo wolę korzystać z chromecasta.

Ma ktoś z was chromcast 4.0 (ten z pilotem) i może się podzielić odczuciami co do poruszonych przeze mnie spraw?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wyjaśniło się wszystko i miałem rację... na moim TV nie ma jednak 4K i temu nie ma HDR. Znajomy poczęstował mnie RIP'em z HBO Max... w 4K HDR filmu King Richard: Zwycięska Rodzina. No i poniżej porównanie. 

hbo-max-porownanie.jpg
 
Lewa strona TIZEN a prawa RIP w 4K HDR. No trudno czekamy na odpowiedź ze strony HBO Max bo jak do 1080p nie ma się co doczepić tak 4K niestety w moim TV nie śmiga. 
Wystarczy zobaczyć ile danych w trakcie oglądania treści 4K HDR bierze np. Youtube od 24 do 55mb HBO MAX bierze od 400 kbps do 14 mb

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, matinen napisał:

 

Ma ktoś z was chromcast 4.0 (ten z pilotem) i może się podzielić odczuciami co do poruszonych przeze mnie spraw?

Ja mam i nie widzę różnicy. I na aplikacji TV i przez GC załącza mi się HDR. Co ciekawe GC konsumuje 2-3x więcej danych o ile aplikacja Tenda się nie myli. Na TV skacze 14-24mb/s a przez GC od 47mb/s w górę. Gorzej sprawa wygląda jak podłączę TV pod PC i odpalę przez Google Chrome. Wtedy Tenda pokazuje 2-10mb/s I nawet HDR się nie załącza i jest ewidentny brak wyrazistości na 50''. Sprawdzałem na filmie Głodzilla vs Kong

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, andrzejgratis napisał:

 Istnieje możliwość przypisania skrótów klawiszowych "Prime Video" oraz "Rakuten TV" do innych aplikacji ?

Tylko z jakąś aplikacją zewnętrzną.

W Android TV służy do tego Button Mapper, ale nie mam pojęcia czy jest dostępny w sklepie Samsung.
W Android TV działa to rewelacyjnie. Można przypisywać nie tylko aplikacje, ale także skróty internetowe pod dowolne przyciski, zarówno pod funkcję pojedynczego kliku, osobno dwukliku, czy dłuższego przytrzymania przycisku. Czyli pod jeden przycisk 3 różne działania można z pomocą tej aplikacji podpiąć.

W swoim telewizorze właśnie sobie tak HBO Max podpiąłem pod przycisk filmów Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, domin107 napisał:

A ja mam taką ciekawostkę.

Serial dystrybucja apple TV "Lisey's Story" był robiony przez studio Warner Bros.

Czy ten tytuł myślicie ma szansę pojawić się w HBO MAX ?

W podobnej sytuacji jest Ted Lasso. Jeżeli już miałyby się pojawić, to naprawdę nieprędko (chyba, że szybciej padnie Apple TV+ - przy okazji: teraz znowu rozdają, tym razem dla posiadaczy PS4 i znowu PS5).

Bardziej ciekawi mnie, czy na HBO MAX będzie film Inni ludzie - w kinach jest reklamowany jako film Warner Bros., ale na Filmweb i na Film Polski znalazłem, że współprodukcje także Canal+.

Edytowane przez lukis90el
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, komar121 napisał:

Wystarczy zobaczyć ile danych w trakcie oglądania treści 4K HDR bierze np. Youtube od 24 do 55mb HBO MAX bierze od 400 kbps do 14 mb

Wysłane z mojego SM-G960F przy użyciu Tapatalka
 

Gdzie podejrzeć pobierane dane na tv? Bo tak jak wspomniałem też mi się coś nie widzi to 4K by HBO Max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Gizior89 napisał:

Ja mam i nie widzę różnicy. I na aplikacji TV i przez GC załącza mi się HDR. Co ciekawe GC konsumuje 2-3x więcej danych o ile aplikacja Tenda się nie myli. Na TV skacze 14-24mb/s a przez GC od 47mb/s w górę. Gorzej sprawa wygląda jak podłączę TV pod PC i odpalę przez Google Chrome. Wtedy Tenda pokazuje 2-10mb/s I nawet HDR się nie załącza i jest ewidentny brak wyrazistości na 50''. Sprawdzałem na filmie Głodzilla vs Kong

Ciekawe co piszesz bo ja mam wrażenie, że mi się chyba nie załącza. Amazon i Netflix (jak jeszcze miałem najwyższe abo) 4K z HDR śmiga, a tu jakby nie. Mój tv to Samsung MU 7002. Tą apkę do sprawdzania ilości pobieranych danych gdzie mogę pobrać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, matinen napisał:
Ciekawe co piszesz bo ja mam wrażenie, że mi się chyba nie załącza. Amazon i Netflix (jak jeszcze miałem najwyższe abo) 4K z HDR śmiga, a tu jakby nie. Mój tv to Samsung MU 7002.

Z którego roku masz TV?
 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...