Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, mara68 napisał(a):

 Poprzednio były w Eurosport Extra a jeszcze wcześniej w Eurosport Player... Licząc z zimowymi to parę olimpiad można tak było już oglądać.

Racja zapomniałem o Eurosport Extra.. ta przejrzystość i dostępność w Max robi naprawdę dobre wrażenie i stąd tak zachwyt.. aby Max tp dalej rozwijał to będzie git.. 

 

 

7 minut temu, andrzejgratis napisał(a):

@gość Może nie mieli komu dać komentowanie w tym czasie tenisa stołowego ? lub oglądalność jest nikła i odpuścili… wiedząc, że będzie transmisja w TVP Sport.

Możliwe.. ale dziwne że jakoś tego nie połączyli.. w każdym razie to już detale :)

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że jestem abonentem C+ a w Polsat Box mam pakiet S nie miałem okazji sprawdzić Eurosport 4K  z Sat.

Jednak jak piszecie transmisja 4K ale bez HDR'u miała podobny problem jak kiedyś z transmisjami Premier League w C+4K czyli wypranymi kolorami.

Do TV wysyłany jest sygnał ze ścieżka ma HDR i TV włącza taką opcję a faktycznie treść nie jest w HDR.

Jakość transmisji w MAX z Dolby VIsion przy HD była jednak znakomita. Cała część po zmroku wyglądała fenomenalnie jak np. wspomniane już wcześniej płomienie wokół łodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Musieliby udostępnić tylko na tych TV, które są w stanie płynnie strumieniować 4 transmisje jednocześnie.

Nawet nie musieliby 4 transmisji dawać jeśli to problem byłby z wydajnością lub streakingiem, takie dwa streamingi myślę że też byłyby ok:

 

IMG-1440.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Pawop napisał(a):

Funkcja mało przydatna, bo dotyczy tylko telefonów/tabletów i strony. Do tego tego trzeba mieć odpaloną apkę/stronę. Lepiej by było jakby przychodziły powiadomienia

Myślałem, że właśnie tak to będzie działać. Coś jak powiadomienia o rozpoczęciu transmisji w Viaplay. Szkoda. Przynajmniej jest stabilność. Jakość też jest ok, chociaż chciałoby się przy najmniej trochę w 4K. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 4K I tak są wybiórce transmisję, wiec na czas transmisji w 4K można się przełączyć na Eurosport 4K HDR.. a reszta w Max.. TVP Sport.. ja i tak puszczam transmisję z różnych źródeł/kanałów, gdy nakładają mnie interesujące rozgrywki.. 

 

 

Godzinę temu, matinen napisał(a):

Myślałem, że właśnie tak to będzie działać. Coś jak powiadomienia o rozpoczęciu transmisji w Viaplay. Szkoda.

Plus jest taki że jak coś sobie dodam to mam w aplikacji to później na głównym planie i nie trzeba szukać - tylko mówię do dodaniu do swoejje listy w aplikacji MAX na Apple TV.

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, mara68 napisał(a):

To nie pierwszy raz wszystkie streamy są dostępne... Poprzednio były w Eurosport Extra a jeszcze wcześniej w Eurosport Player... Licząc z zimowymi to parę olimpiad można tak było już oglądać.

 

Na pewno dosyć długo. Wiem że tak było w Tokio '21 i Pekinie '22. Co do Rio '16 i Pyeongchangu '18 nie wiem.

Natomiast w '14 to pamiętam że TVP musiało mieć pełne prawa, bo zrobili rozbudowaną stronkę na której też można było oglądać kompletnie co się chce.

Za to teraz...

16 godzin temu, connor napisał(a):

W jakiej jakości są streamy poszczególnych wydarzeń w Max?

...wymyślili sobie certyfikację i bez niej pooglądasz w 576p 25 FPS. "Genialnie''...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, hubercik987 napisał(a):

Czy ktoś też ma problem z efektem klatkowania w android tv co jakiś czas w trakcie transmisji live? Ktoś wie, jak to rozwiązać 

Masz przystawkę? Jeśli tak to spróbuj zmienić częstotliwość odświeżania ekranu z 50 Hz na 60 Hz albo odwrotnie i wtedy sprawdź czy problem dalej jest.  

 

Zwykle te klatkowania wynikają z niedopasowania częstotliwości odświeżania ekranu i odświeżania streamu. Niestety, na Android TV to dość częsty problem. 

Edytowane przez mingo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, mingo napisał(a):

Masz przystawkę? Jeśli tak to spróbuj zmienić częstotliwość odświeżania ekranu z 50 Hz na 60 Hz albo odwrotnie i wtedy sprawdź czy problem dalej jest.  

 

Zwykle te klatkowania wynikają z niedopasowania częstotliwości odświeżania ekranu i odświeżania streamu. Niestety, na Android TV to dość częsty problem. 

Nie, problem występuje na TV TCL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma HDR-u w transmisjach. Ogólnie jakość obrazu jest bardzo dobra według mnie. No ale brak Eurosportu 4K jest śmieszny.

W dniu 30.07.2024 o 11:06, mingo napisał(a):

To chyba nic nie poradzisz, TV zwykle mają ustawione odświeżanie na sztywno. Poszperaj w ustawieniach, może Twój TV ma możliwość zmiany, ale szczerze mówiąc wątpię.

 

To jest niestety wciąż spory problem Android TV. 

Problemy z odświeżaniem są absolutnie żenujące i nie rozumiem, jak taka fundamentalna rzecz jeszcze nie została poprawiona. Nie wyobrażam sobie kupić telewizor za grube kilka tysięcy i doświadczać takich problemów. Dlatego, mając od niedawna telewizor z Google TV, i tak używam Mi Boksa, na którym przynajmniej mogę szybko zmienić częstotliwość przez tvQuickActions.

Edytowane przez adnage
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona wydarzenia na ekranie głównym aplikacji faktycznie odtwarza transmisję na Eurosport 1, nie na dedykowanym kanale MAX-a.

19 godzin temu, _Artek_ napisał(a):

Aplikacja max na Google tv jest bardzo cicha……muszę dać głośność prawie na full żeby było ok.

Transmisja Eurosportu jest u mnie na takim samie poziomie głośności co transmisja z Inei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Włączyłeś transmisję z kanału to masz takie logo. Przełącz na właściwą transmisję.

"Każda chwila na żywo - bez przerw".

No jak? Mam zakładkę "Paryż 2024: Na żywo i wkrótce" uruchamiam a tam transmisja z Eurosport 1 HD.

 

 

 

IMG-20240801-125208.jpg

Edytowane przez goldenboy
Dodanie grafiki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...