Skocz do zawartości

MAX (dawniej HBO Max) - kwestie techniczne


Brady
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ty nawet nie masz pojęcia o rynku.

 

Wyjaśniam... Warner Bors (m.in. HBO, CNN, CN) połączyło się z Discovery. Więc logiczne jest, że stworzono serwis, który pod jednym dachem będzie mieścił treści całej Grupy. W Polsce mają dodatkowo Grupę TVN, więc wsadzają wszystko pod jeden adres. Podobnie jak w innych krjach, gdzie mają treści lokalne. I nie ma nic w tym szalonego ani dziwnego. A raczej maksymalizacja biznesu.

 

Tak swoją drogą, na koniec 2023 roku, jeśli chodzi o sVOD HBO Max + Player mieli 22% rynku w Polsce. Dla porównania Netflix - 33%, Amazon - 12%, Disney - 11%, Apple TV - 9%. Więc tak. Nie idzie im, więc na siłę wciskają wszystko do Maxa. Dobranoc.

Edytowane przez muza_tv
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj jakie oferty Warner daje by ten wzrost osiągnąć:) A mimo to daleko do numerów z jakimi startowali

 

Słuchaj, chcesz to płaci za TVN i sprzedawców zużytych puszek czy też akcjach z UFO w Kinszasie północnej.

Ja nie będę i patrząc na to forum i nie tylko wielu nie będzie. 

 

To tyle. Twoja sprawa:)

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, muza_tv napisał(a):

 Max kosztowało 29.99 zł, i tyle samo kosztuje dostęp do treści Max bez reklam. A w tej cenie będzie ich więcej niż w Max. Koniec kropka.:)

Ale równocześnie ten pakiet jest zdegradowany do HD i do mniejszej liczby urządzeń. 

Owszem treści dodatkowych możesz nie oglądać, ale nie jest tak że dostajesz je gratis, tylko kosztem 4K i do 2 urządzeń równocześnie z 4 dotychczas.

Zatem jeśli chcesz otrzymać jakościowo tą samą wartość, trzeba wydać 50zł.

Edytowane przez dvbtowiec
  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, Tadekb napisał(a):

Ja nie będę i patrząc na to forum i nie tylko wielu nie będzie. 

 

 

 

Spokojnie. Tu na forum ogłaszali już upadek Netflixa, gdy ograniczono dzielenie kont 🤣

 

57 minut temu, Pawop napisał(a):

90% ludzi zauważy tylko dużo większą liczbę produkcji, a nie brak 4K czy 2 ekrany

 

No chyba, że dzielili na trzy ekrany z ziomkami, to mają większy problem 😅

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, że większość właśnie NIE ZAUWAŻY.
My sobie dyskutujemy w swojej bańce, a pewnie stanowimy mniej niż 20% odbiorców .

Moja żona nie widzi lub nie chce widzieć różnicy. Jej nie interesuje w ogóle lepszej jakości dźwięk, więcej kanałów niż 2.0, czy ogląda w HDR czy SDR (a przepraszam, narzeka czasem, że obraz jest za jasny i ją oślepia ). No i ona jest w „drużynie lektora”, ja wolę napisy i cieszy mnie, że w TV+ czy D+ nie ma wyboru, bo nie muszę się z nią spierać - jest zmuszona czytać .

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mylisz pojęcia a dzielenie nadal jest bezproblemowe, osobiście dzielę i od czasu do czasu emaila trza podesłać..ot cala filozofia.

 

Nie interesuje mnie czy serwis przeżyje czy znów wymyślą kolejną jego emulację (już ..czwartą?) czy też Kowalskiemu spodoba się np "Diuna" w HD i 5.1 SDR

 

Mi jeśli zależy na jakości to idę do kina i kupuję płytę.

 

Ale nie oszukujmy się cudowanie z pewnością nie jest skoro nadal kombinują jak zarobić.

 

@mrjacob990 kup żonie porządny tv to zauważy...naprawdę nie wmówisz mi że nikt nie widzi różnicy między filmem w HD i SDR a Dolby Vision i Atmosem...

I chętnie poznam te dane na które się tu niektórzy powołują.

Edytowane przez Tadekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

BTW - widziałem kawałek Diuny 2 na HBO z lektorem. To nie jest to samo doświadczenie co w IMAX czy z BR 4K. Muzyki - nie słychać, widoki - takie sobie, tłumaczenie - mniej dokładne… Takie same odczucia miałem z Avatarem - a tego filmu to raczej dla fabuły się nie ogląda.


 kup żonie porządny tv to zauważy...naprawdę nie wmówisz mi że nikt nie widzi różnicy między filmem w HD i SDR a Dolby Vision i Atmosem...


Sądzę, że 65” Sony A80J to nie jest nieporządny TV
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diunę oglądasz z lektorem i muzyki nie słychać? A to niespodzianka :) Teraz tylko się zastanawiam czy tv kupiłeś by mieć bo jeśli go masz to nawet ślepiec różnicę zauważy,widocznie wymagań nie ma no ale nie wnikam.

 

Tyle że do muzyki to jeszcze się porządny sprzęt przyda bo sam tv dużo nie zrobi..

Edytowane przez Tadekb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się zastanawiam co UPC wymyśli. Na co oni czekają? Zostało 6 dni. Nie mogą normalnie z 2 tygodnie wcześniej klientom przedstawić nowe warunki,objaśnić aby każdy miał czas na przemyślenie tego? Po co takie szopki? Co to ma na celu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Pawop napisał(a):

Będziesz płacił tyle ile płaciłeś, a treści będzie więcej.

Nope, cała ta szopka to ukrywanie podwyżki cen subskrypcji poprzez dywersyfikację / dodawanie pakietów, na które niewielu czeka (śmieciowy content TVN/Discovery).

 

 

6 godzin temu, mrozio11 napisał(a):

Ma ktoś informację, jaki procent oferty, bądź pod względem ilościowym, jak wygląda kwestia dostępności treści w jakości 4K? 

Patrząc na czeski Max - niewielki... Najwyższy pakiet będzie mocno nieopłacalny - To już Apple TV wychodzi taniej, a jest tam (prawie) wszystko w 4K i z Dolby Atmos...

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam, bo tu na forum już widzę jak kilka osób twierdzi, że jakość 4K to jest standard a mam wrażenie, że tego 4K jest tyle, co kot napłakał. Moim zdaniem trudno obowiązującym standardem rozdzielczości nazywać coś, co jest w zdecydowanej mniejszości w ofercie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mclusky napisał(a):

Nope, cała ta szopka to ukrywanie podwyżki cen subskrypcji poprzez dywersyfikację / dodawanie pakietów, na które niewielu czeka (śmieciowy content TVN/Discovery).

 

Na szczęście znawcy streamingu widzą to inaczej. W rozmowie z WM, zauważają, że nowa oferta odpowiada światowym trendom na coraz bardziej zatłoczonym rynku, bo agreguje treści HBO, TVN i Discovery+. Generalnie chwalą pakiety, bo klienci będą mieć wybór, jedynie martwią się o ten najwyższa z 4K, bo zastanawiają się ile będzie treści 4K.

 

Podkreślają, że wszystkie treści pod jednym dachem to dobra zmiana. Tym bardziej, że Max zakończył rok pozytywnym wynikiem EBITDA. Przewidują wyciszanie Playera. Jak podkreślają, "wysokość cen to zawsze dość drażliwy temat, ale być może nadchodzi czas urealnienia cen na streamingowo/telewizyjnym rynku w Polsce"

Generalnie, w przeciwieństwie do znawców z tego forum, którzy ogłaszali upadek Netflixa, rynek raczej pozytywnie ocenia Max i wróżą sukces. 😉

 

  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nope, cała ta szopka to ukrywanie podwyżki cen subskrypcji poprzez dywersyfikację / dodawanie pakietów, na które niewielu czeka (śmieciowy content TVN/Discovery).

Rzeczywiście niewielu czeka, a świetne wyniki Playera to błąd statystyczny
Dla większości cena się nie zmieni, a dla niektórych wyjdzie taniej.


  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, mrozio11 napisał(a):

Pytam, bo tu na forum już widzę jak kilka osób twierdzi, że jakość 4K to jest standard a mam wrażenie, że tego 4K jest tyle, co kot napłakał. 

4K + Dolby Atmos przy nowościach jest już standardem praktycznie u każdego dostawcy.. przy HBO to samo ich produkcje filmowe czy serialowe już mają 4K+DA.. 

 

52 minuty temu, aandin napisał(a):

A ja się zastanawiam co UPC wymyśli. Na co oni czekają? 

Stawiałbym, że będzie migracja do standard lub maks to co dają przy nieokreślonej ofercie - czyli do końca roku Premium, ze względu na to że Play po macoszemu traktuje już UPC.. 

 

7 minut temu, Pawop napisał(a):

Dla większości cena się nie zmieni, a dla niektórych wyjdzie taniej.

Przy obecnej zmianie tak, właśnie to jest ten obecny trend... zmiana rozciągnięta w czasie, aby ludzie nie protestowali.. a prędzej czy później każdy finalnie zapłaci więcej.. albo będzie mial mniej w obecnej cenie.. 

Edytowane przez escapers
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biję się z myślami od wczoraj, mam Disney+ i HBO Max, zostawić chcę jedno, nie lubię obyczajowych filmów i kryminałów, jestem fanem science fiction, fantasy, komedie, wojenne. Który serwis lepiej rokuje na przyszłość? Cena tak do 40 zł, na razie i Disney i MAX by się mieściły w miarę przy opłaceniu rocznym, ale MAX mają być podwyżki pewnie w ciągu roku, w Disney nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam na Platformie CANAL+ w pakiecie HBO MAX. I mam nadzieję, że jeśli już, to po zmianie nazwy na MAX, chociaż dadzą pakiet bez reklam.
Też miło by było gdyby nie podwyższyli ceny abonamentu.

Edytowane przez Vampi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Balrog306 napisał(a):

Cena tak do 40 zł, na razie i Disney i MAX by się mieściły w miarę przy opłaceniu rocznym, ale MAX mają być podwyżki pewnie w ciągu roku, w Disney nie wiem.

 

Podwyżki mogą być wszędzie. To normalne. Ale jak wykupisz roczny abonament, to przez rok masz dostęp w tej samej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...