Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Multimedia Polska, jeden z największych w Polsce dostawców usługi Triple Play, łączącej w jednym pakiecie telewizję, internet i telefon, z powodzeniem wprowadza w swoich sieciach kablowych telewizję cyfrową w wysokiej rozdzielczości, z systemem komunikacji zwrotnej. Po upływie 10 tygodni od rozpoczęcia sprzedaży tej usługi, spółka podpisała już 5 tysięcy umów a wynik sprzedaży wzrasta z tygodnia na tydzień. Sygnał telewizyjny dociera już do niemal 200 tys. gospodarstw domowych w 23 miastach objętych siecią operatora.

 

 

- Z pewnością, tak jak zresztą zakładaliśmy, naszym atutem jest fakt, że byliśmy pierwsi. Pierwsi w Polsce i jedni z pierwszych w Europie. Jedyni w Polsce oferujemy cyfrową telewizję kablową z sygnałem zwrotnym, który zapewnia użytkownikowi pełną interaktywność – mówi Andrzej Rogowski, prezes Zarządu Multimedia Polska. - Analizy potwierdzają, iż bezpośrednim powodem tak znaczącego zainteresowania ofertą jest możliwość odbioru kanału w wysokiej rozdzielczości (HD), zabiegamy więc o zwiększenie ich liczby - dodaje prezes Rogowski.

 

Spółka Multimedia Polska spodziewa się dynamicznego wzrostu liczby abonentów korzystających z cyfrowej telewizji kablowej po wprowadzeniu Video na Żądanie (VoD) czyli wirtualnej wypożyczalni video, którą w przeciwieństwie do usług oferowanych np. przez platformy cyfrowe, charakteryzuje dużo większa pojemność systemu dzięki przechowywaniu filmów na videoserwerach, a nie małym dysku. –VoD zaoferujemy w najbliższych tygodniach. Prowadzimy obecnie testy, a także finalizujemy rozmowy z potencjalnymi dostawcami filmów, które znajdą się na pólkach naszej wirtualnej wypożyczalni. Zakładamy, że już w momencie uruchomienia tej usługi, biblioteka filmów zawierać będzie kilkaset tytułów – dodaje prezes.

 

Obecnie cyfrowa telewizja kablowa dostępna jest już w kilkudziesięciu miejscowościach objętych sieciami Multimedia Polska. – Jest to imponujące tempo. Zaledwie po 10 tygodniach od momentu rozpoczęcia sprzedaży nasi handlowcy docierają z ofertą do 200 tysięcy gospodarstw domowych czyli niemal połowy z 450 tysięcy objętych naszym planem. Zaczęliśmy od Gdyni, Gorzowa i Lublina, a dziś cyfrową telewizję kablową oferujemy mieszkańcom 23 miast. Wczoraj listę zamykał Tarnów, dziś dodajemy Konin. Świadczy to, o tym, że jesteśmy bardzo dobrze przygotowani technologicznie, logistycznie, a przede wszystkim kadrowo – mówi Andrzej Rogowski.

 

Telewizja cyfrowa w Multimedia Polska

 

Multimedia Polska jest pierwszą w Polsce firmą, która oferuje cyfrową telewizję kablową z sygnałem zwrotnym. Dzięki temu już w niedługim czasie abonenci korzystający z usług Multimedia Polska będą mieć dostęp do nowych usług takich jak: Video na Żądanie, Time-Shift TV (przeglądanie zarejestrowanych programów telewizyjnych nadawanych w ciągu ostatniego tygodnia), zakupy za pośrednictwem telewizji, gry, czy mail i komunikator.

 

Cyfrowa telewizja kablowa oferowana jest jako produkt Premium. Mogą z niej korzystać abonenci, którzy wykupili najszerszy pakiet telewizji kablowej (Komfort), który zawiera ponad 60 programów. Ten pakiet kupiło już około 60% spośród ponad 600 tys. wszystkich abonentów Multimedia Polska.

 

Klienci Multimedia Polska mają do dyspozycji trzy pakiety telewizji cyfrowej: podstawowy - CYFROWY BASIC, który zawiera 31 programów, w tym zupełnie nowe, niedostępne w żadnej innej telewizji. Wśród nich jest program National Geogrpahic Channel nadawany w systemie wysokiej rozdzielczości HD. Ponadto Multimedia Polska ma w ofercie pakiet CYFROWY CANAL+ MULTIPLEX zawierający programy Canal+, Canal+Film i Canal+Sport, a także CYFROWY ADULT zawierający 3 programy dla dorosłych: Adult Channel, Spice i XXL.

 

Źródło: Multimedia

robi sie ciekawie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa Multimedia Polska przedstawiła podsumowanie wyników finansowych za pierwsze półrocze br. Firma z niecierpliwością czeka września, kiedy to w sieci wystartuje usługa VOD oraz wprowadzone zostaną nowości programowe.

Ostatnia podwyżka dotycząca telewizji kablowej nastąpić ma pierwszego września. Będzie to wzrost od czterech do sześciu proc.

 

Od pierwszego września wystartuje usługa VOD. Zgromadzona przez firmę baza filmów to na dzień dzisiejszy około 300 pozycji. - Chcemy być na poziomie lub przed wypożyczalnią video. Będziemy po prostu jednym z kanałów dystrybucji filmów, w których znajdą się zarówno nowości, jak i bolywood czy kino niszowe - stwierdził prezes firmy Andrzej Rogowski. Klienci korzystający z usługi VOD płacić będą za poszczególne pozycje od 7 do 15 zł.

Potwierdzona została również informacja jakoby Multimedia Polska podpisały umowę z TVN CNBC Biznes. Oficjalnie kanał rusza w telewizji kablowej MP pierwszego października.

Multimedia Polska prowadzą również negocjacje nad umową z operatorem mobilnym, które mają się zakończyć wprowadzeniem na rynek kolejnego MVNO.

źródło : media2.pl

 

Czyli mamy już dwie potwierdzone nowości TVN CNBC Biznes i wcześniej Filmbox (plus w cyfrówce NonStopKino). Ciekawe ile naprawdę wyniesie ta podwyżka i czy napewno do niej dojdzie - mieli ją wprowadzi już 1 stycznia po włączeniu Comedy Central, ale sprawa ucichła. W Toruniu wzrostu cen nie było już chyba z 2 lata. Bardzo ciekawe jak będzie wyglądał VOD - czy będzie lepszy od tego w N-ce, chociaż trudno byłoby mi w to uwierzyc. No i wirtualny operator - czy coś z tego wypali i czy ma szansę na sukces - jeżeli połączony zostanie z innymi usługami to może tak, bo jako osobna oferta raczej nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wyłączeniu RTL w miejscu gdzie był kanał telewizor, nie "łapał" żadnego sygnału, podczas wyszukiwania omijał tą częstotliwość, tymczasem dzisiaj jak wyszukiwałem kanały to okazało się, że w tym miejscu pojawiła się plansza testowa. Ciekawe czy ma to związek z jakąś nowością programową czy ta plansza zniknie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaję, że nie wprowadzą podwyżek. Jednak nie dodają oni nowych kanałów, tylko je zastępują innymi nowościami, więc myślę, że jakoś im się to musi kalkulować. Kiedyś to po prostu dodawali nowy kanał, jako nową pozycję. W Kwidzynie płacę 40.65 zł za bodajże 57 kanałów, więc nie jest tak źle. Długo już podwyżki nie było i mam nadzieję, że nie będzie :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dostałem rachunek za Multimedie. Interesujące jest, że 10 sierpnia dostałem rachunek płatny do... tego samego dnia. Ale to jeszcze nie tak źle. Kiedyś dwunastego dostałem rachunek płatny do 10... W dodatku rachunku... NIE DA SIE ZAPłACIć. Terminale w punkcie VIA Moje Rachunki wogóle nie mogą odczytać kodu na fakturze! Po prostu go zmienili i nikogo nie poinformowali. No cóż, musze leciec na poczte i płacić 3zeta za opłate rachunku. A o tym, że rachunków nie dostajemy w kopertach rozpisywać się nie będe. Jak jest u was???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z kodami nie było do tej pory problemu, rachunki zawsze w kopertach ok. 10 dni przed terminem zapłaty. Z tego co piszesz w Niewiadowie rzeczywiście traktują Was skandalicznie. Co do planszy testowej - na kanale planszowym w spisie programów pojawił się w tym miejscu SportKlub, mam nadzieję, że za kilka dni będzie już dostępny :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas nawet kanału planszowego nie ma... A co do tego rachunku to znalazłem na nim informacje, że od 1 września zamiast Travel Channel będzie Filmbox. Ale Multimedia ma to do siebie, że PISZE a NIE MA. Na Comedy Central i ESPN czekam od 1 stycznia. Może ktoś umie mi powiedzieć, do jakiego urzędu mógłbym złożyć skargę. Polecam wam link http://anonimy.pl/dane/32/index.php?id=133&idn=132 Multimedia sprzedaje usługi których nie może zapewnić. Przykład z Tomaszowa Mazowieckiego. Podoba mi się to stwierdzenie:

Po bezskutecznej próbie kontaktu od godziny 8 do 16 z kimkolwiek w firmie- musiałam udać się biura obsługi klienta.

Zastałam tłum krzyczących i niezadowolonych ludzi.

Kolejka jak za PRL-u, kompetencje obsługujących takież i ich stosunek do klienta. Tak jest w BOK Multimedia w Tomaszowie Mazowieckim. Też zaznałem tego odczucia jak tam byłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w tamtym roku miałem bezprzewodowy internet w Multimedia odział Dębica( Emil junior czy coś takiego) szybkość 128 Kb/s (bez możliwości zwiekszenia). Cena tej usługi bagatela 55 zł z groszami. Nie dość, że rachunki przychodziły na kilka dni przed upływem terminu płatności to jeszcze w ciągu tygodnia internet potrafił paść kilka razy.

 

W lipcu 2006 kończyła mi sie umowa i dostałem od nich telefon, że istniej możliwość jej przedłużenia i, że oni obniżą cenę na 45 zł z limitem 7 GB na ściąganie. Zgodziłem się bo neostrady na tą chwile nie można było podłączyć. na końcu sierpnia sie okazałe, ze przyszedł rachunek za neta prawie za 90 zł. Wiec ja z reklamacją do nich dzwonię i mówię co i jak a oni, że nic o tym nie wiedzą i że taka rozmowa nie miała miejsca (miała miejsce bo Multimedia z Dębicy nagrywała wtedy rozmowy).

 

Więc ja w auto do siedziby i tam powtórka z rozrywki Po ostrej wymianie zdań oświadczyłem, że rezygnuję z ich usług co przyjęli z niechęcią i jeszcze zachęcali abym pozostał bo ma być bezprzewodowa tv i zwiększenie szybkości transferu w ich usłudze (mamy sierpień 2007 i jak do tej pory o tv cisza a prędkość neta dalej ta sam). Tak więc jak dla mnie Multimedia jest u mnie na minusie i odpukać nie chce już mieć w przyszłości styczności z ta firmą.

 

Dwa tygodnie później jak przyjechali odebrać antenę założyłem sobie neostradę i mimo , że TPSA tez nie lepsza firma to przynajmniej ma teraz spokój z netem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś do Niewiadowa przyjechał jakiś facet z Multimedii, konkretnie jakiś spec od sprzętu. Dorwali się do niego ludzie i zaczęli z nim rozmowę. Pytali sie o to i o tamto. Pracownik Multimedii powiedział, że to zależy od tego, jaki sprzęt dadzą, a w Niewiadowie dali byle jaki. Jak się zapytaliśmy dlaczego jest awaria Polsat2, TVN, Viasat Explorer i History, VH1 i VIVA Polska, pan powiedział, że to jest... NORMALNE I TAK MUSI BYC! Pracownik stwierdził, że ogólnie Niewiadów jest olewany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...