Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

U mnie średnio trochę powyżej 10 Mb/s.

 

U mnie nigdy w kilku set już teraz testach nie przekroczyłem 8,7-8,9Mb/s.... Moim zdaniem upload jest w jakimś fragmencie sieci MM ustawiony na 1MB/s i więcej nie ma szans podskoczyć.

 

Plotki, ploteczki:

 

http://m.pb.pl/4552558,17755,upc-prawie-przejelo-multimedia

 

"UPC prawie przejęło Multimedia

Magdalena Wierzchowska 06:00

 

W wyniku połączenia operatorów kablówek powstałby gracz 
z połową rynku i ponad 2 mld zł przychodów. Raz już jednak się nie udało.

 

Liberty Global, właściciel UPC, prowadzi zaawansowane rozmowy w sprawie przejęcia Multimediów — ustalił „Puls Biznesu”. Informację potwierdziliśmy w pięciu niezależnych źródłach. Zainteresowani nie chcieli jej komentować.

 

— Umowa czeka na podpisanie już od trzech tygodni — twierdzi jeden z naszych informatorów.

 

Multimedia nie pierwszy raz rozmawiają z potencjalnymi chętnymi w sprawie sprzedaży i nie po raz pierwszy finalizują rozmowy z UPC. Podobna umowa leżała na stole trzy lata temu, ale do porozumienia nie doszło. Tym razem również rozmowy są pełne emocji — jeszcze dwa tygodnie temu firmy rozmawiały o wymianie akcji, w ramach którego Tomasz Ulatowski i Ygal Ozechov, właściciele Multimediów, uzyskaliby pakiet akcji UPC (niecałe 2 proc. akcji ma też Andrzej Rogowski, prezes spółki). Po due diligence w należącym do Amerykanów operatorze postanowili jednak sprzedać całość Liberty Global i finał się opóźnił.

 

Jeśli Multimedia połączą się z UPC, powstanie gracz z połową rynku kablowego w kraju, 2,2 mln klientów i 2,2 mld zł 
przychodów. Nie jest to jednak oczywiste, m.in. ze względu na opinię urzędu antymonopolowego. Nowy operator musiałby zapewne sprzedać część sieci w miejscach, w których infrastruktura UPC pokrywa się z kablami Multimediów. Tak nakazał regulator kilka lat temu, gdy UPC kupowało operatora sieci Aster. UPC zachowało klientów, a sieć przeszła w ręce Netii długą i krętą ścieżką. Prawdopodobnie tym razem UOKiK postawi podobne warunki, a analiza poprzedzająca decyzję może ciągnąć się miesiącami — co w przypadku UPC i Astera opóźniło konsolidację na dynamicznie zmieniającym się rynku operatorów kablowych."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nigdy w kilku set już teraz testach nie przekroczyłem 8,7-8,9Mb/s.... Moim zdaniem upload jest w jakimś fragmencie sieci MM ustawiony na 1MB/s i więcej nie ma szans podskoczyć.

Jest bez problemu. Problem wisi u ciebie, prawdopodobnie źle przydzielili ci widełki prędkości maksymalnej w pliku który pobiera modem z centrali.

Status:    Ustalanie adresu IP dla speedtest.tele2.net
Status:    Łączenie z 90.130.70.73:21...
Status:    Połączenie nawiązanie, oczekiwanie na wiadomość powitalną...
Status:    Niezabezpieczony serwer, nie obsługuje FTP przez TLS.
Status:    Zalogowany
Status:    Rozpoczynanie wysyłania D:\02-hed_kandi_london_mix-hed_kandi_(decibel).mp3
Status:    Transfer plików zakończony pomyślnie, przeniesione 88 852 060 bajtów w 64 sekundy
Status:    Uzyskiwanie listy katalogów w "/upload"...
Status:    Listowanie katalogów w "/upload" zakończone pomyślnie

88MB/64s = 1.37MB/s. 10mbit to 1,25MB - wyszło więcej bo przez pierwsze 5sekund upload strzela z poziomu 3MB/s i spada do równych 10mbit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co by nam przejęcie przez UPC dało? Skoro MMP nie jest w stanie wprowadzić większej ilości kanałów HD na terenie większości lokalizacji, to UPC da radę? Przecież infrastruktura zostanie ta sama.

 

Nie zostanie. Tam gdzie infrastruktura nie jest w standardzie nastąpiła by prawdopodobnie modernizacja do standardów UPC. Osoby, które mają mniej programów i wolniejszy net w MM przejęcie dało by szansę na pełną ofertę. Oczywiście pełną ofertę UPC.

Faktem jest natomiast, że nie było na naszym rynku jeszcze tak dużego przejęcia. Przejmowane sieci miały dużo mniej klientów. Ostatnio duże przejęcie to Aster przez UPC. Tyle, że to było kilka miast a sieć Astera była w miarę ok jak na tamten czas.

Moim zdaniem problem to jednak koncentracja i UOKiK będzie "długo myślał". Po czym stwierdzi, że przejęcie może i tak (nie byłbym pewien czy na 100% będzie w ogóle zgoda...) ale jeżeli przed przejęciem MM sprzeda sieć innemu podmiotowi, który już operuje na naszym rynku. Chodzi o sieć w miejscach gdzie UPC jest obecnie razem z MM.

 

Mówimy cały czas w czasie przyszłym bo tak jak jest napisane w newsie już kilka lat temu byli niby dogadani...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał sposobność do pomierzenia bitrate kanałów Polsat Sport 2 i 3 HD to proszę o informację jak to w MM wygląda.

~9,5 Mb/s, czasem więcej, czasem mniej w obu przypadkach. Generalnie wygląda to trochę lepiej, niż w przypadku Polsatu Sport HD i Polsatu Sport Extra HD.

 

Od dzisiaj jest też EPG i napisy .txt (na Polsat Sport 2HD i Polsat Sport 3HD).

 

Sport 2 HD,kilka razy mi się ściął.

U mnie niczego takiego nie zauważyłem, a mam włączony prawie cały czas od rana. O jakiej porze to było, mniej więcej?

 

Mam też pytanie o HBO On Demand - czy Waszym zdaniem jakość zgromadzonych tam materiałów jest taka sama jak na "zwykłym" HBO? A drugie pytanie czy macie w bibliotece II serię Gry o Tron?

HBO On Demand nie jest w jakości HD. Jeśli ci zależy na obrazie, to odpalaj HBO Go. I faktycznie, również nie widzę u siebie II sezonu GoT.

 

Może UPC będzie szybciej organizowało sieć? :)

Raczej nie. W razie, gdy naprawdę dojdzie do połączenia (a nadal nie ma porozumienia), nie zrobią nic, dopóki transakcja nie dobiegnie końca. A z racji dublujących się obszarów sieci i ich odsprzedaży, to się będzie sporo ciągnęło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie. W razie, gdy naprawdę dojdzie do połączenia (a nadal nie ma porozumienia), nie zrobią nic, dopóki transakcja nie dobiegnie końca. A z racji dublujących się obszarów sieci i ich odsprzedaży, to się będzie sporo ciągnęło.

Nie będą musieli zrobić nic!

Redukcja/wyłączenie analogu załatwi wszystko... :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HBO On Demand nie jest w jakości HD. Jeśli ci zależy na obrazie, to odpalaj HBO Go. I faktycznie, również nie widzę u siebie II sezonu GoT.

 

No to mała rysa na wizerunku HBO.  Z OD jest tak u wszystkich operatorów czy MM to jakiś wyjątek?

W GO widzę, że jest II sezon.

 

Tym bardziej, że razem będą kontrolowali sporą część rynku, więc nie będzie pośpiechu.

 

Spokojnie z tym przejęciem. O ile do niego dojdzie to potrwa i to nie miesiąc, nie pół roku. Do tego moim zdaniem UOKiK będzie patrzył na to połączenie jak pies na jeża. Razem mogą mieć około 50% rynku a tego UE, UOKiK bardzo nie lubi. Zresztą kto lubi monopole :)

Kolejna kwestia to odkupienie zdublowanej sieci a raczej kto to ma odkupić? Szczerze mówiąc na szybko nie widzę takiej firmy. No na siłę Netia ale jeżeli będzie tylko jeden chętny kupujący to cena za takie fragmenty sieci będzie musiała być niska jak diabli.

 

P.s.

Ponoć jest zespół około 150 osób, który pracuje nad tym tematem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...