Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Mnie nie pytaj, nie wiem!

Występują u Was codzienne zacinki? (głównie późnym wieczorem)

Wczoraj tragedia, dzisiaj wczesnym rankiem ponownie brak PLANETE+ HD.

A jeszcze jedno, identyfikator sieci z powrotem STREAM. Po testowali już drugi raz i na tym koniec.

Edytowane przez maro_1983
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech oni najpierw zaczną od poprawienia swojego eBOK-u. Ile czasu jest informacja, że już niedługo będzie możliwość konfiguracji usług ? Pewnie kolejne 5 lat poczekamy. Przecież ten eBOK jest zupełnie niepotrzebny - fakturę to oni mogą mi mailem wysyłać. Powinni wprowadzić możliwość uruchomienia danego pakietu, jakieś promocje na podstawie stażu, możliwość wypowiedzenia umów mailem.

 

Lepiej wprowadzać ubezpieczenia mieszkań, prąd, drony, gaz, wodę niż rozwijać to na czym budowali swoją pozycję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kiler

Używanie własnego systemu do kontaktów z klientami, jest tańsze i szybsze od wysyłania e-maili. Praktycznie wszystkie firmy z branży tak robią. Multimedia na maila wysyła tylko dokumenty zawartej umowy lub aneksu (jeśli zrezygnowaliśmy z kontaktu tradycyjną pocztą). Tego raczej nie zmienią.

 

Wypowiedzenie wysłane pocztą elektroniczną, nie jest mocnym dowodem w sądzie. Więc tego na pewno nie zmienią.

 

Usługi dodatkowe zawsze będą. Prawdopodobnie jeszcze bardziej się rozwiną. Niestety, dzisiejsze realia są takie, że z samego netu i tv, nie da się utrzymać dobrych wyników. Nowych klientów dochodzi zbyt mało. Co gorsze, to też powoduje że czeka nas konsolidacja rynku kablówek. Będzie mniejsza konkurencja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mr.Chiquita: Przecież MM wysyła maile co miesiąc informację o nowej fakturze w eBOK-u. Zamiast tej informacji mogliby wysłać po prostu fakturę. Zmierzam do tego, że mieli poszerzać funkcjonalność tego eBOK-u, a nie zmieniło się nic. Czasami wrzucą informację o jakiejś specjalnej promocji dla mnie, ale to są zawsze promocje dla wszystkich, które i tak krążą po sieci.

 

Co do wypowiadania umowy przez maila/e-BOK, to wystarczyłby podpisany skan i po sprawie. Ewentualnie w momencie podpisywania umowy można by wypełnić deklarację, że chcę mieć możliwość wypowiadania umowy poprzez e-BOK, wtedy już bez podpisu własnoręcznego. Z tego co wiem to w UPC można wypowiadać umowę przez maila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Co gorsze, to też powoduje że czeka nas konsolidacja rynku kablówek. Będzie mniejsza konkurencja.

 

Patrząc na inwestycje mniejszych kablówek w trójmieście to Twoje słowa są dalekie od rzeczywistości bo wygląda na to, że mali mają się dobrze i jeszcze rozpychać się zaczynają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kiler
Jest wymagany podpis i koniec. To UPC ma problem, nie Multimedia.
 

Patrząc na inwestycje mniejszych kablówek w trójmieście to Twoje słowa są dalekie od rzeczywistości bo wygląda na to, że mali mają się dobrze i jeszcze rozpychać się zaczynają.

A co mają do tego mniejsze kablówki? One żyją swoim życiem. Bez większego wpływy na cały rynek.


@karol4444: Tylko na przykład w Gdyni to MM pcha się do każdego nowego bloku - całkowity monopol. Wiele bym oddał, żeby jakaś mała kablóweczka u mnie zawitała. :)

Postaw się na miejscu tej kablóweczki. Komu się opłaci wykładać kasę na inwestycję obok rywala, który dysponuje lepszymi środkami i konkurencja z nim może być wyniszczająca dla kablóweczki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czym się różni podpis złożony na deklaracji przy podpisywaniu umowy lub podpis na zeskanowanym piśmie od wysyłania listem wypowiedzenia lub wizyty w BOK-u ? Podpis to podpis.

 

Co do kablóweczek to jednak się powoli przepychają, skoro pojawiają się na osiedlach, bo MM za odpowiednią opłatą udostępnia im infrastrukturę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku złożenia wypowiedzenia w BOK'u lub wysłania go tradycyjną pocztą, firma dysponuje oryginalnym dokumentem, a pocztą elektroniczną - nie.

O czym ty mówisz? 3 największe kablówki (UPC, Vectra, MMP) mają razem 70%* udziału w rynku. Dwie kolejne, czyli Inea i Toya w sumie 8,5%*. Pozostałe przeważnie poniżej 1%*, czyli w granicy błędu statystycznego. Mogą się rozbudowywać do woli. Ale dopóki się nie połączą, nie mają istotnego znaczenia.

* - dane ze strony PIKE za 2014r.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A co mają do tego mniejsze kablówki? One żyją swoim życiem. Bez większego wpływy na cały rynek.

 

 

Ja wiem, że "maluchy" rynku nie przejmą ale trzeba też się z nimi liczyć głównie w dużych miastach. Jeżeli w Gdańsku taki "InternetPro" kładzie kable tam gdzie Orange swoje światłowody to trudno tego nie nazwać rozpychaniem się ;)

Co do innych małych to można zawsze na swoim osiedlu wyjść z inicjatywą do wspólnoty i zgłaszać postulaty!

Na moim osiedlu tylko w moim bloku mamy i mm i upc tylko dlatego,  że mieszkańcy o to zabiegali (co prawda to nie "mały" lecz inne bloki mają tylko mm :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa zwykły rozwój. Można rzec, że standard, jeśli chce się mieć przychody. Z maluchami 3 główne kablówki nie muszą się liczyć, nawet jeśli te na kilku osiedlach mają monopol.

Ale może skupmy się na temacie wątku?

Edytowane przez Mr.Chiquita
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre kilka lat pożegnałem się z MM i widzę, że dobrze uczyniłem. Znajomi mają Toyę i też narzekają. W sumie drogo i bez szału z ofertą kanałową. To chyba jakaś taka prawidłowość, że internetowo - telewizyjne kablówki najlepiej przędą, gdzie są monopolistami lub klienci w wieku starczym, bojący się zmian.

Edytowane przez grande
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to oprócz faktu nędznej oferty programów HD to nie ma się na obecną chwilę do czego przyczepić ( z mojego punktu widzenia).

Internet bezawaryjny,TV również,moduły CAM chulają bez zarzutu.

Wyczekiwane przeze mnie wersje HD popularnych programów pewnie będą (kiedy?) i uchronią mnie przed wizytą u okulisty :grin: .

Na razie czekam do 1 kwietnia (prima aprilis !!) na zapowiadaną na klatkach redukcję analogu.Gdyby słowo stało się ciałem to czeka mnie kupno trzeciego modułu CAM (kolejne 9 zł).Na trzecim telewizorze odbieram analog i DVB T. Aby do wiosny !! :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...