Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Sądzę że jest tak dlatego że wielu abonentów nie wie (nie żyje telewizją tak jak my) że wiele programów mogło by być lepszej jakości. A są i tacy co kupują maxboxa i oglądają najczęściej TVP i Polsat. Dlatego siła nacisku na zarząd nie jest zbyt wielka.

Może jednak "damy radę" jak mówi nasza premier...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że cała ta sytuacja spowodowana jest koniecznością dotrzymania kroku konkurencji! (Puls-y, itd.) VECTRA 77HD :!: , MMP 52HD

Odczuwają jak daleko są w tyle... i próbują coś z tym zrobić!

Efekt widoczny wczoraj, dzisiaj i zapewne w następnych dniach!

Zapewne, będą uciskać, tam gdzie się da te 8 HD!

Podlatuje "desperacją" :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może MMP chce nas zaskoczyć nie 8, a 11 (!!!) nowymi kanałami HD - 8 tych o których rozmawiamy już jakiś czas + nowe Discovery :D

 

Czas zejść na ziemię.... to nie Vectra, to nie Toya, to nie UPC :D 11 kanałów to oni nawet SD nie wprowadzają na raz a co dopiero HD :P

 

Pewnie znowu sobie chwilę potestują a za parę dni wszystko wróci do normy.

 

PS wypowiedzenie już wysłane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Yakuzii Zapomniales juz co było bodajże we wrześniu 2013 roku. Wtedy właśnie wprowadzili naraz 11 kanałów HD (Teletoon+ HD, MiniMini+ HD, Novela TV HD, TVS HD, Tele 5 HD, Planete+ HD, Fightklub HD, TLC HD, STARS.TV HD, Universal Channel HD i E! Entertainment HD) po tak zwanej modernizacji. U mnie pojawiły się w połowie października 2013 roku. U Mr. Chiquita pojawiły się chyba dopiero za rok. Ale to była chyba wtedy jednorazowa sytuacja gdzie naraz wprowadzono aż 11 kanałów HD.

Edytowane przez mirolop
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMP próbuje się ratować, ale z każdej strony dostaje "baty"!

Analogowcy odejdą (a na pewno jakaś część), tak samo zrobią "cyfrowi" jak nie zaczną wprowadzać HD!

Ani w tą, ani w tą!

Szukają "złotego środka" tylko zajmuje to za dużo czasu! Oby go znaleźli i to szybko...

Z któryś klientów muszą zrezygnować...(bądź jednej technologii)

Edytowane przez maro_1983
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się! Czekają na jakiś "cud "? Pasmo się rozszerzy i będą wolne miejsca? Raczej nie!

Stracą klientów obu technologii, a nie tylko analogu! Tych drugich można jeszcze jakoś zatrzymać, ale tych pierwszych nie będzie czym!

Wybór dla mnie jest łatwy!

Edytowane przez maro_1983
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie będzie tak źle z jakością.....TVP wpakowała na MUX-3 dwa programy w HD i 6 w SD. A też na początku jak były zmiany programowe mówiono o tym że tyle się nie da upakować. Potem okazało się że przydzielając dynanicznie pasmo można upakować więcej programów nie tracąc zauważalnie na jakości...Przecież technologie DVB-C i DVB-T są podobne...Może też się da zrobić podobną "sztuczkę"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mirolop

 

W tym porównaniu chodziło mi tylko o lepsze wykorzystanie pasma (a raczej przepływności, która byłaby regulowana dynamicznie), przy którym jakość była by równie dobra...

Przy scenach statycznych przepływność nie musi być tak duża jak przy dynamicznych. A wszystko to przydzielane automatycznie przed enkoder w ramach każdego z Muxów technologii DVB-C

Edytowane przez Marek_Gdynia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba przenieść akcję na FB!

Może coś to przyśpieszy!

Piszcie o redukcję analogu i o kanały HD! :wink:

Już coś się pojawiło!

 

EDIT:

Próbowałem...z marnym skutkiem! :P

 

Dzisiaj cisza!

Żadne miasto (forumowicz) nie otrzymało tych 8 HD?

Edytowane przez maro_1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie od wczoraj nie ma ani EPG ani nawet nazw tych programów a po przełączeniu pokazuje się napis na ok 2 sekundy że program zakodowany i po chwili się włącza.

Mam od 2-óch dni moduł CAM i jeszcze tego wszystkiego nie ogarniam - pokazuje mi te programy podpięte pod listę "inne/dane" w tv Samsunga i nie uśmiecha mi się bawić z robieniem własnej listy 2 razy dlatego jeszcze poczekam.

P.S, Zna ktoś jakiś sprawdzony program do edytowania listy programów do telewizorów Samsung?

 

P.S.2 Mam 10 programów bez nazwy z czego 8 to te zamienniki HD a 2 pozostałe wyświetlają na środku ekranu napis "kanał z danymi".

Sprawdź ChannelListPCEditor. Zgrywasz listę na pendraka i edytujesz w programie. Potem upload do telewizora. Może przypadnie Ci do gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mygen dzięki za radę - napewno muszę coś wypróbować bo znów straciłem kupę czasu na układaniu listy z poziomu tv. Muszę to ogarnąć i sprawdzić cz przypadkiem ewentualne nowości same nie dodadzą mi się na końcu listy bo wczoraj trochę sie pospieszyłem i kolejność programów szlag trafił.

P.S. Dzisiaj popołudniu po przeskanowaniu te 8 "nowości" działa już bez problemów z właściwymi nazwami i EPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMP próbuje się ratować, ale z każdej strony dostaje "baty"!

Analogowcy odejdą (a na pewno jakaś część), tak samo zrobią "cyfrowi" jak nie zaczną wprowadzać HD!

Ani w tą, ani w tą!

Szukają "złotego środka" tylko zajmuje to za dużo czasu! Oby go znaleźli i to szybko...

Z któryś klientów muszą zrezygnować...(bądź jednej technologii)

Płatni operatorzy dostaną mocne baty już w 2016 roku, ponieważ :

 

1. W naziemnej DVB-T pojawi się 5 - 6 nowych kanałów.

2. Zostanie wprowadzona (po ścieżce legislacyjnej Sejm - Senat - Prezydent) "powszechna opłata audiowizualna" zamiast obecnego abonamentu RTV, który opłacają nieliczni.

...............................................................

Większość Polaków dostanie szoku, gdy będą musieli bulić co miesiąc 2 razy (kablówce/platformie i dodatkowo na media publiczne) za patrzenie w 1 telewizor.

 

Spodziewajmy się więc wysypu nowych kanałów ze znaczkiem "HD" w kablówce Multimedia ... i to już w niedługim czasie.

Ale to i tak nie powstrzyma odpływu abonentów.

Nawet "gratisowe" drony, tablety, smartfony i inne cuda na kiju dodawane do 24-miesięcznego abonamentu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...