Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Interesowac mnie będzie dobranie Multirooma w MM. Zapytałem na czacie 15zl/msc plus opłata aktywacyjna 99zl. Bezterminowo. Ktoś kto wcześniej załatwiał sobie też dostał jedynie taka opcję czy coś innego sprobowac negocjować ? Umowa kończy się dopiero za 1.5 roku wiec raczej tyle nie będę czekał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje dzisiejsze pytanie jest takie. Czy też macie różnice kolosalne w speedtestach internetu na test.mm.pl i na speedtest.net ? Ja na test MM mam 609 mbit a na speedtest.net tylko 180 aktualnie, wcześniej dziś miałem 277 na speedtest i 610 na test.mm.pl. Przestaje to być zabawne. Dałem zgłoszenie przez panel klienta, człowiek odpisał, że wina routera klienta i że trzeba robić test na wpiętym modemie kablowo. Ta firma chyba nie dostosowała się w ogóle do dzisiejszych realiów. Mówi się trudno. Ciekawi mnie tylko czy u innych ludzi też są takie różnice. Gdy wcześniej mierzyłem transfery to na speedtest było jakieś 400 do 450 mbit, w sumie nie zbliżało się do 600, ale było to akceptowalne. Na chwilę obecną to troche słabo. Twardo stoję przy tym, że MM przycina odbiorcą transfer "na świat".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

thommy18

Dokonałem pomiarów teraz i tak to wygląda

- Test MM 584/74 Mb/s

- Speed test 633/88 Mb/s

Łącze 600 Mb/s. Test wykonany na telefonie po wifi 6 w paśmie 5Ghz. Router Asus TUF-AX5400.

Dodam jeszcze, że w komputerze po kablu przy pobieraniu prędkość oscyluje w okolicach 74 MB/s a więc bardzo dobrze.

 

Edytowane przez marciniozo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, mam problem z odbiorem kanałów Polsat Sport News oraz Polsat Sport Fight za pomocy modułu Cam. Zamiast obrazu wyświetla się kadr poprzedniego kanału. Czasem mam również zakłócenia obrazu i dźwięku na Polsat Sport i Polsat Sport Extra. Na innym telewizorze, gdzie jest dekoder problemy nie występują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Grigorios Quedin napisał:
Poleci ktoś router obsługujący prędkość do 600Mb pracujący na 2,4 i 5 GHz?
 

Polecam Asus rt-ax82u

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Grigorios Quedin napisał:

Poleci ktoś router obsługujący prędkość do 600Mb pracujący na 2,4 i 5 GHz?
Dodatkowo ,czy ktoś wie ,czy można w MM wykupić usługę obsługiwania kolejnego urządzenia do modemu ?

 

Mógłbyś rozwinąć drugie swoje pytanie, bo chyba nie bardzo zrozumiałem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to jest zasadnicze pytanie :-)
Dla mnie ,jako dla laika (tak zdarzają się tacy) ,skoro w modemie są 4 porty ,to powinny być one aktywne.
Tym bardziej ,że muszę dopiero zakupić nowy ,spełniający wymagania sprzętowe pod prędkość netu.
Więc logiczne jest ,że lepiej podpiąć bezpośrednio w modem.
A tu zaskoczenie.działa tylko jeden port.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Grigorios Quedin napisał:

Poleci ktoś router obsługujący prędkość do 600Mb pracujący na 2,4 i 5 GHz?
Dodatkowo ,czy ktoś wie ,czy można w MM wykupić usługę obsługiwania kolejnego urządzenia do modemu ?

https://m.ceneo.pl/72542823;pla?se=YxWbm1iqQxdyrhZALD2q02WnsAqEsNg5&shop=146712270&gclid=CjwKCAiAyPyQBhB6EiwAFUuaktfndV5-DF99xjYPopn9UHnQTt_dwNp4Pz5Tx6kHbrOpJrsYfk_nAxoCg-gQAvD_BwE

Zobacz tego tp linka. Używałem działał nieźle. 

Teraz zmieniłem na Asusa AX 5400 (z uwagi na wifi 6 i prędkości) inna liga, ale też inna cena. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Grigorios Quedin napisał:

I to jest zasadnicze pytanie :-)
Dla mnie ,jako dla laika (tak zdarzają się tacy) ,skoro w modemie są 4 porty ,to powinny być one aktywne.
Tym bardziej ,że muszę dopiero zakupić nowy ,spełniający wymagania sprzętowe pod prędkość netu.
Więc logiczne jest ,że lepiej podpiąć bezpośrednio w modem.
A tu zaskoczenie.działa tylko jeden port.

Dlatego działa tylko jeden, ponieważ nie masz wykupionej usługi Multimedia BSM -> Bezprzewodowa Sieć Multimedialna. Gdy tę usługę wykupisz to administratorzy przełączą modem w tryb routera. Wtedy powinno działać WIFI oraz pozostałe porty kablowe. Jaki router na 600 mbit ? Na pewno z portami gigabitowymi i jakiś nadajnik w standardzie WIFI 5 lub 6. Na pewno w ogóle nie polecam TP-Linka serii Archer A oraz tanich Netgearów. Odpowiedni router na łącze 600 mbit to na pewno cena powyżej 200 PLN biorąc pod uwagę obecne realia. Dodatkowo jako, że nie jestem laikiem jak chodzi o technikę dodam też, że aby wysycić 600 mbit rolę odgrywa nawet rodzaj kabla sieciowego i jego długość. Jeśli kabel poniżej kategorii 5e i jakiś długi (więcej niż 5 metrów) kupiony w markecie za 2 zł. = brak pełnej prędkości łącza. U mnie ostatnio skarżyłem się na prędkość i stabilność netu - okazało się, że kabel łączący modem router ma ponad 5m. i jest poskręcany trytytką i pozałamywany. W krytycznych momentach to prędkość była około 200 mbit. Teraz jakoś trochę to opanowałem i mam 400 do 500. Kupiłem droższe kabelki (czekam na dostawę) i modem z routerem połącze kablem długości 30 cm. a komputer, który mam kablowo dostanie kabel 1,2m zamiast 2m jak jest teraz. Co do routera jaki używam to taki na nieoryginalnym oprogramowaniu. Projekt nazywa się DD-WRT to jest dla średniozaawansowanych osób, więc dalej tu się nie będę rozpisywał. Końcowe zdanie jest takie - albo będziesz miał usługę BSM - wtedy zasadniczo router niepotrzebny albo jeśli chcesz swój router to nie bierz BSM i kup sobie swój router - wg. mnie znacząco lepsze rozwiązanie, ale z kolei jeśli jesteś słabo zaawansowany to może być jakiś problem z instalacją sprzętu lub konfiguracją jego. To jest temat do przemyślenia dla Ciebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modem-router mam w odległości circa 50cm.
Także na takiej odległości nie powinno być dużej utraty.
Co do prędkości ,to wczoraj po podłączeniu laptopa pod arissa bez problemu kręciło się w granicach 570.

Co do routera.
Najbardziej zależy mi na tym ,żeby w pokoju obok córce polepszyć prędkość.
W tej chwili mam tam około 20-25 Mb i dzieciak narzeka ,że często się rozłącza.
Zakładam(ok,może dość naiwnie) ,że przy odpowiednim routerze i obecnej prędkości ,ta prędkość tam dość znacznie się zwiększy ?

W piątek zadzwonię ,zobaczę ile kosztuje i czy wogole jest możliwość w trakcie umowy dobrać ten BSM.
Ewentualnie wziąć od nich ten router ,chociaż pamiętam ,że pojawiały się tu na forum narzekania na ten sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle chodzi o odległość co o długość kabla i jego klasę. Jeśli klasa jest poniżej 5e to nie będzie połączenia o prędkości do 1Gbps tylko do 100 mbit. Jeżeli jest 50 cm. to kup kabelek długości 50 cm. zamiast np. 2m poskręcane w pętelke. Jeśli planujesz uruchomić dobre wifi na Arris to tutaj raczej nie będzie to możliwe. Arris lubi mi się przypchać nawet gdy korzystam z połączenia kablowego w trybie modemu (czynny 1 port). Co do zasięgu WIFI czy przepustowości wyższej to 600 mbit będzie ciężko uzyskać, szczególnie jeśli jesteś na blokowisku - dużo innych sieci i urządzeń emitujących radiowy sygnał. Trzeba pamiętać, że dziś lodówka czy mikrofala może być smart to dodatkowo obciąża pasma sieci bezprzewodowych. Jak również sieci sąsiadów. Gdybyś chciał router o wysokiej niezawodności i prędkości to tylko standard WIFI 6. Dobrej klasy takie urządzenie to jest koszt 300 zł. wzwyż. Winę za niską przepustowość może ponosić nawet karta sieciowa w laptopie lub (często na blokowiskach) duże nagromadzenie innych sieci oraz urządzeń emitujących sygnały po sieci radiowej - tutaj to nie tylko routery u sąsiadów, ale np. telewizor smart, konsola do gier czy inteligentny dom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grigorios Quedin, pytałeś o tani router to ten co Ci wcześniej poleciłem się jako tako nada. Nawet prędkości po wi-fi nie byly takie złe. 

Jednak jak sam napisałeś dobry sprzęt kosztuje. Dlatego ja zainwestowałem w coś lepszego (chociaż nie jest to górna półka) to różnica jest znaczna.

Zwiększył się zasięg i prędkość przy większej odległości od routera spada nieznacznie. 

W pobliżu routera mam full prędkość 600 Mbps w paśmie 5Ghz, wi-fi 6. W najdalej oddalonym miejscu mieszkania (blok) jest ponad 500 Mbps. W telefonie na wi-fi 5 jest gorzej, ale prawie 300 Mbps wyciąga. Także też nieźle. 

Po kablu jest wszystko jak trzeba. Komputer blisko routera, odtwarzacz sieciowy dalej przy dłuższym przewodzie - w obu przypadkach jest 600 Mbps. 

Router to Asus Tuf- AX5400. Ma wi-fi 6, kanał 160 Mhz.

Tak jak napisał kolega wyżej, jakość podzespołów też ma znaczenie. Kupując komputer, odtwarzacz itp. miałem to na uwadze. W końcu jest to sprzęt na kilka lat. Zainwestowalem, ale teraz nie żałuję wszystko dobrze działa. 

Uzupełnienie

Dokonałem dodatkowo kilka pomiarów.

I tak po wi-fi 6 w paśmie 5Ghz, pięknie śmiga 600 Mbps. 

Po wi-fi 5 w paśmie 5Ghz spokojnie 300 Mbps telefon wyciąga. 

 

 

Edytowane przez marciniozo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2022 o 19:08, Grigorios Quedin napisał:

Poleci ktoś router obsługujący prędkość do 600Mb pracujący na 2,4 i 5 GHz?
Dodatkowo ,czy ktoś wie ,czy można w MM wykupić usługę obsługiwania kolejnego urządzenia do modemu ?

Chyba każdy obecnie sprzedawany router obsługuje teoretyczną prędkość przynajmniej 600 Mbps (ac minimum 2 anteny, ax 1 antena, n 4 anteny).

Chodziło Ci pewnie, aby mieć w praktyce pełne 600 Mbps.

Tu trzeba mieć sprzęt za przynajmniej 200-300 zł router i mieć odpowiednie odbiorniki wi-fi (ac, ax).

 

Aby mieć obsługę wielu urządzeń wystarczy dowolny switch za 40 zł lub router.

Jeśli chcesz mieć dwa adresy zewnętrzne, to trzeba mieć dwie linie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...