Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze, taka sytuacja: mamy w naszej studenckiej stancji 3 pokoje, w każdym telewizor. Posiadamy kablówkę z Multimedii. W jednym pokoju kolega ma telewizor FULL HD i tam ma podłączony dekoder z tejże kablówki. W pozostałych 2 pokojach mamy starsze TV kineskopowe i kablówkę połączoną przez sam kabel, bez dekodera. Na jednym odbiera okej, natomiast u mnie w pokoju tylko kilka kanałów odbiera "czysto", na większości "kasza". W czym problem? Słyszałem, że może to być wina przejściówki, podłączone jest to tak: http://i62.tinypic.com/2gsmlnb.jpg (pod AV1 podłączone jest PS3, żeby kogoś to nie zmyliło). Jak więc mam poprawić jakość obrazu? Jeszcze jedno pytanie, kolega na dekoderze odbiera więcej kanałów, w tym np. nSport, które bardzo mnie interesuje. Da się coś wykombinować żeby i na moim TV to odbierało?

Jeśli wśród programów analogowych nie ma nSportu to bez dodatkowego dekodera (multiroomu) nie odbierzesz go. Co do śnieżenia to sam kabel antenowy wygląda na porządny. Typową przyczyną może być:

- obluzowany wtyk antenowy lub wtyk przy rozgałęźniku,

- zwarcie żyły kabla z oplotem,

- sam rozgałęźnik/gniazdo tvk (czy przypadkiem tv nie jest podłączony do wyjścia przeznaczonego dla radia, które znacznie tłumi pasmo telewizyjne),

- duże tłumienie kabla (czy ten tv, na którym obraz śnieży jest na końcu sieci - kilkanaście metrów dodatkowego kabla, zaleca się w miarę możliwości żeby sieć była zrobioną gwiaździście - kable od gniazda tvk/rozgałęźnika do wszystkich tv podobnej długości),

- sam tv też może mieć uszkodzoną głowicę (to najprościej sprawdzić zamieniając tv miejscami).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie zaktualizowali listę programów, ale chyba nic się nie zmieniło jedynie zmiana formatu pliku z *.jpg na *.pdf.

ATM Rozrywka w kategorii tematycznej "Ogólne i informacyjne". Chyba sama nazwa programu to dla nich za mało... Dobrze, że chociaż TVP Rozrywka wiedzieli gdzie umieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem dzisiaj telefon, kolejny. Jednak pani zaskoczyła mnie ofertą i zaproponowała mi 20 złoty wyższy abonament niz ostatnio, kiedy dzwoniła. Dodatkowo przy próbach negocjacji z mojej strony, zaproponowała obniżenie i utworzenie nowej umowy na internet, ale przy tym, jakbym dobrał do tego jakieś ubezpieczenie w wysokości 12 złotych, co ostatecznie sprowadziło się do punktu wyjścia. Grzecznie podziękowałem i pani oznajmiła, że zostaje moja rezygnacja wpisana w rejestr. Czyżbym teraz otrzymał szanse na lepsze negocjacje z infolinią? Czy to już koniec tej farsy i klamka zapadła? Na marginesie mocno zastanawiam się nad nc+. gdyż za podobną cenę, jaką teraz mi proponuje Multimedia, otrzymam fajny dekoder wifi, bogatą ofertę programową, jedynie bez polsatowskich kanałów sportowych (ale za tym raczej nie płakałbym). Zobaczymy, jak to się rozwinie - mam jeszcze czas :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nc+ jest naprawdę dobrą alternatywą dla Multimedia PL. Po początkowych kpinach z potencjalnych klientów obniżyli cenę do akceptowalnego i konkurencyjnego poziomu. Poza tym daje zauważalnie lepszą jakość sygnału no i od kilku już lat niezmienną ofertę programową (duży plus w stosunku do naszej drewnianej kablówki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest alternatywą... Ale dla tych osób, które mają możliwość takiej alternatywy. Niestety nie wszyscy mogą powiesić talerz lub developer czy spółdzielnia ma zbiorczą instalacje do której możemy podłączyć tuner danej platformy. Ja jestem skazany na Multimedie lub 24 programy z naziemnej. Dodatkowo zależy mi na transmisjach Polsatow Sportowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie jest to możliwe. Trzeba dokładnie przeczytać zapisy regulaminu. Może być też tak, że konsultanci czy w telefonicznym BOK bądź stacjonarnym mają wytyczne aby nie dawać możliwości migracji do niższych pakietów.

Dla mnie jest to logiczne z handlowego punktu widzenia spółki jaką jest MM. Aczkolwiek z punktu logicznego i prawnego jest to całkowicie nie zrozumiałe. Ogólnie mówiąc podpisujesz umowę na czas określony a po jej zakończeniu masz prawo do renegocjacji nowej. Na warunkach odpowiadających dwóm stroną. Jak oferta jest nie do przyjęcia to po prostu nie dochodzi do zawarcia umowy obustronnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Znajoma na umowy na czas nieokreślony na internet 1MB i tv analogową i płaci miesięcznie 138zł. Chce zmniejszyć swoje rachunki i wziąść pakiet super i internet ciekawi mnie ile płacicie za taki pakiet? Żebym wiedział do jakiej kwoty się targować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...