Skocz do zawartości

Multimedia


Rekomendowane odpowiedzi

To dziwne co piszesz.Ja przy wymianie dekoderów na moduły miałem jeszcze 4 miesiące starej umowy.Została podpisana nowa na 13 miesięcy + pakiet HD na 18 miesięcy/nie wiem dlaczego/.Teoretycznie zostanę z tym pakietem HD na 5 miesięcy,ale podobno przy rezygnacji idzie się dogadać w tej kwestii.

Multiroom miałem w starej umowie z dekoderami.Tak więc chodziło mi tylko o wymianę dekoderów na moduły CAM. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie dopóki UOKiK w obecnych zapisach umów nie dopatrzy się tzw. klauzul niedozwolonych czy po prostu nie uzna za klauzulę niedozwoloną zapisów dotyczących zawierania umowy na liczbę programów gwarantowanych, które mogą być zamieniane przez operatora na inne byle ta liczba się nie zmniejszyła ciężko Wam będzie bój z MM wygrać :? Oczywiście poddawać się nie należy i trzeba walczyć o swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj znać jak u Ciebie ułoży się sprawa z przedłużeniem. Pozdrawiam.

 

Złożyłem dziś wypowiedzenie w lokalnym BOK. Zapytała się o powód rezygnacji. Powiedziałem, że może sobie wpisać co chce - np. zmiana programowa. Pani pociągnęła temat i spytała się czy chodzi o NGC?

Zrezygnowałem także z neta (tak dla zasady, bo mnie zdenerwowali). Pani spytała się, czy może jednak Internet chciałbym zostawić. Powiedziałem, że nie, no chyba, że coś sensowego zaproponują. Poszedł standard 30 Mbps za 45 zł i 60 Mbps za 50 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by spłodzić wiele pism do UOKiK na raz ze skargą na niedozwolone zapisy w umowach MM. Może to jakoś poskutkuje?

Przecież oni mogą wyrzucić wszystkie dobre/drogie programy i niczego nie można im zrobić? Toż to istna komedia.

Prawnikiem nie jestem ale sądzę, że to właściwy tok postępowania dla osób niezadowolonych - wykazać, że te zapisy umowne są bardzo niekorzystne dla abonentów i chronią jedynie interes operatora. Być może intencje MM na początku były dobre - znika jakiś trzeciorzędny program bo nadawca zwyczajnie zwinął interes i teraz ludzie mogą umowę rozwiązać i co by tu zrobić żeby takiej sytuacji nie było więc wymyślili takie a nie inne zapisy, że damy ludziom program podobny. Niestety po ostatnich poczynaniach to na dobrą sprawę każdą zmianę programową mogą Wam przeprowadzić i wytłumaczyć np. brakiem porozumienia z nadawcą przy czym nie przysługuje Wam z tego tytułu żadne prawo zerwania umowy w związku ze zmianą oferty bo wg myślenia MM oferta zmianie nie ulega... Przecież wystarczyło podzielić listę programów na te gwarantowane i niegwarantowane i żadne tego typu "tricki" w regulaminie nie były by potrzebne. Dziś dla nich przykładowo w pakiecie ma być 50 programów i tyle jest więc nie ma tematu zmiany oferty mimo że wszyscy widzą, że co innego było a co innego jest w pakiecie. Gdybym był abonentem drążyłbym temat w ten sposób, że podpisałem umowę bo w pakiecie były programy X, Y i Z i gdyby ich tam nie było umowy bym nie podpisał a teraz w ich miejsce mam programy A, B i C których nie oglądam, za które płacić muszę a umowy rozwiązać nie mogę... Podsumowując na dobrą sprawę te zapisy są przecież niekorzystne dla wielu tysięcy abonentów i wg mnie UOKiK ma tutaj duże pole do popisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież wystarczyło podzielić listę programów na te gwarantowane i niegwarantowane i żadne tego typu "tricki" w regulaminie nie były by potrzebne.

 

Tylko wtedy można zagwarantować 1 kanał w pakiecie, a resztę zrobić niegwarantowane. Taki "trick" i znów można wymieniać kanały na jakie się chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukając alternatywy dla MM patrzyłem na nc+ i CP. Obie firmy także mają sporo kanałów jako niegwarantowane. Z czego w CP całkiem sporo kanałów to wersje SD kanałów, które są w HD.

Jak tak człowiek zacznie zgłębiać te regulaminy to szczerze mówiąc dochodzi się do wniosku, że najlepiej nie podpisywać żadnej umowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja szukając alternatywy dla MM patrzyłem na nc+ i CP. Obie firmy także mają sporo kanałów jako niegwarantowane. Z czego w CP całkiem sporo kanałów to wersje SD kanałów, które są w HD.

Jak tak człowiek zacznie zgłębiać te regulaminy to szczerze mówiąc dochodzi się do wniosku, że najlepiej nie podpisywać żadnej umowy.

Tyle, że nc+ ani Polsat w ostatnich paru latach mają w zwyczaju wyłączać ot tak kanałów typu BBC czy Eurosport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu sobie talerza nie powiesicie albo naziemnej i walczycie ze systemem?

 

Z prostej przyczyny. Talerz trzeba mieć gdzie powiesić tzn. w odpowiednim miejscu. W naziemnej TV - kanałów mało o HD nie wspominając.

A w MM co by nie napisać mamy szeroką gamę kanałów sportowych w HD, informacyjnych itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy forumowicze, taka sytuacja: mamy w naszej studenckiej stancji 3 pokoje, w każdym telewizor. Posiadamy kablówkę z Multimedii. W jednym pokoju kolega ma telewizor FULL HD i tam ma podłączony dekoder z tejże kablówki. W pozostałych 2 pokojach mamy starsze TV kineskopowe i kablówkę połączoną przez sam kabel, bez dekodera. Na jednym odbiera okej, natomiast u mnie w pokoju tylko kilka kanałów odbiera "czysto", na większości "kasza". W czym problem? Słyszałem, że może to być wina przejściówki, podłączone jest to tak: http://i62.tinypic.com/2gsmlnb.jpg (pod AV1 podłączone jest PS3, żeby kogoś to nie zmyliło). Jak więc mam poprawić jakość obrazu? Jeszcze jedno pytanie, kolega na dekoderze odbiera więcej kanałów, w tym np. nSport, które bardzo mnie interesuje. Da się coś wykombinować żeby i na moim TV to odbierało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozrzewnieniem czytam Wasze wpisy o wycofaniu NG. Podsumowując jednak należy stwierdzić, iż z czasem kanał ten powoli zaczął psuć swoją ofertę, odchodząc od tego co emitował jeszcze dwa lata temu. Tutaj również powtórka puszczana była za powtórką. Coraz rzadziej oglądałem ale nie zmienia to faktu, że jednak znajdował się on na topie kanałów zabijających czas i stanowiących chwilową odskocznie od książek. Obecnie go nie ma już w naszej MM więc byłem zmuszony przenieść się na Planete oraz czasami na Viasat History ( choć ten drugi z czasem rebrandingu do grupy Polsatu kolokwialnie "zdziadział").

Po drugie nie zrozumiałym dla mnie jest fakt, iż w czasie nasycenia rynku, gdzie liczy się każdy klient zabiera się kanał za kanałem. Porównując oferty UPC, Vectry i innych mniejszych sieci, trend ten prawie w ogóle nie występuje. Oczywiście znajdą się głosy, że u poszczególnych operatorów braknie nie których kanałów aczkolwiek nie zachodzi zjawisko wymiany kanał za kanał z punktu widzenia widzimisie operatora. No chyba, że się mylę.

Tak na koniec to gdzie podziały się te czasy kiedy na kanałach królowały Discovery Sci-Trek oraz Discovery World bądź Civilization. Każdy wiedział, że logo wraz z nazwą oznacza jedno. Nie było niespodzianek, że na kanale poświęconym historii czy nauce znajdą się programy o lombardach, kontenerach czy "brykach".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...