Skocz do zawartości

Dekoder Polsat Box 4K


Polsat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli zależy Ci na swobodnym nagrywaniu nawet 3 kanałów a oglądaniu 4go to tylko EVOBOX PVR jeśli gdzieś wyrwiesz takowego w miarę sprawnego w salonie  , no i jeśli nie masz tv 4K i na tych kanałach też Ci obojętnie jest  . Zwróć jednak uwagę że dekodery te są po renowacjach i najczęściej ich odświeżenie polega na wymianie dysku  , będą częściej awaryjne z czasem , ich wsparcie techniczne będzie wygaszane i PROMOWANY jest POLSAT BOX 4K lub LITE ale one mają bardzo ograniczone nagrywanie a w zasadzie prawie wcale , większość ogląda sie po podłączeniu dekodera do internetu ( nagrywanie w chmurze na wybranych kanałach  , odtwarzanie do 7 dni wstecz na wybranych kanałach ) w salonie mogą Ci chcieć wcisnąć ANEKS na umowę w związku z wymianą dekodera ale to nie prawda - skoro dekoder padł nie daj się nabrać , chyba że jakoś lada chwila umowa Ci się kończy ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfrowy polsat posiadam od 2010 roku a ostatnia zmiana, aneks do umowy miała miejsce w 2017 roku. Wtedy miałem rozszerzany pakiet kanałów TV. Jestem więc cały czas na umowie bezterminowej i dobrych warunkach. Pisałem już w temacie wymiany dekodera z mojego konta polsat BOX i mam zgodę na wymianę samego dekodera. Początkowo chcieli mi właśnie wcisnąć nową umowę i wtedy dopiero nowy dekoder, ale napisałem stanowczo, że się na to nie zgadzam, zostaję dalej na obecnej umowie bezterminowej a obecny uszkodzony dekoder mają mi wymienić na nowy podobnej klasy co poprzedni. Odpisali więc żebym się zgłosił do punktu Polsat Box na wymianę samego dekodera. Póki co mam telewizor 55 cali full HD, ale niedługo będę zmieniał na nowy 55 cali 4K. Co w takim razie wybrać z obecnych dekoderów ? Jeśli nie będzie Evoboxa PVR to brać Boxa 4K,czy lepiej Evoboxa HD ? Na kanałach 4k w sumie mi jakoś specjalnie nie zależy. Czy dalej do tego pełnego Boxa 4K (nie Lite) nie można dokupić twardego dysku ? Coś niby gdzieś znalazłem na necie, że niby już obecnie można w placówkach Polsat Box kupić dysk 1 Tb za 299zł do tego dekodera, ale nie wiem czy to prawda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, GregorK3 napisał(a):

Jestem zmuszony wymienić archaiczny już w sumie dekoder ECHOSTAR HDS-400E po 13 latach użytkowania. Cały czas się zawiesza, pilot praktycznie nie reaguje na przyciskach. Sprzęt po prostu dokonał swego żywota. Poradźcie mi proszę na jaki obecnie dostępny sprzęt wymienić ten dekoder ? Czy wybrać Dekoder Box 4K czy może Box 4K Lite, a może jednak Evoboxa ? Do dekodera jest podpięty tylko jeden TV. Obecnie posiadam konwerter uniwersalny typu twin INVERTO  IDLR-TWNL40-EXTND-OPP (Twin Long-Neck 40mm LN). Czy na takim konwerterze bez problemu działają dekodery 4K lub Evoboxy ?

Witamy. Jeżeli jesteś zainteresowany wymianą dekodera na nowy, możesz dokonać tego w trakcie przedłużenia umowy - w tym celu zapraszamy do kontaktu poprzez wiadomość prywatną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, GregorK3 napisał(a):

można w placówkach Polsat Box kupić dysk 1 Tb za 299zł do tego dekodera

Do dekoderów PB4K PB4K LITE nie podłączysz żadnego dysku czy pendrive - POLSAT zablokował te możliwość i wycofał się z planu - gdy na rynek wchodził PB4K obiecywano uruchomienie takiej płatnej opcji by mieć dysk bo PB4K ma nawet kieszeń na takowy - postawili na usługę nPVR nagrywania w chmurze i całej tej bajki z internetową zabawą - catchUP , 7 dni wstecz itp ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.04.2023 o 18:38, patryszq napisał(a):

Jeśli zależy Ci na swobodnym nagrywaniu nawet 3 kanałów a oglądaniu 4go to tylko EVOBOX PVR jeśli gdzieś wyrwiesz takowego w miarę sprawnego w salonie

Czyli obecnie ciężko jest o jakąś nową sztukę tego Evobox PVR? Nie wiem co robić bo w lato chciałbym podpisać nową umowę (starą wypowiedziałem wiele miesięcy temu i zdałem sprzęt) lecz nie chciałbym wziąć Polsat Box 4K (normalny lub wersję lite) i poczuć, że spotkał mnie duży "downgrade" sprzętowy (kiepskie nagrywania, wolniejsze przełączenia kanałów, itd.).

 

Czy w ogóle z dekoderem Polsat Box 4K jesli już lepiej niż kiedy go tylko wprowadzono, np. poprzez aktualizacje softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy na czym Ci zależy;  tj jeśli chcesz oglądać eleven w 4k albo kilka innych kanałów to warto. Od czasu do czasu wyskakuje chwilowe info że tego kanału nie ma w twoim pakiecie ale po chwilo znika. Reszta narzeka na niezapamiętywanie  ulubionej listy kanałów.  Najlepiej poczytaj wątek od kilku stron wstecz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Gizior89 napisał(a):

info że tego kanału nie ma w twoim pakiecie

ten BUG w sofcie został wyeliminowany u mnie ani razu się już nie pojawia , 

tak jeśli mówimy o opcji nagrywania to biorąc dekoder PB4K jest to bardzo duży wstecz 

tak EVOBOX PVR nie są już produkowane a jedynie wykonywanie jest pudrowanie tzw. syfa - wymiana w nich przede wszystkim zajechanych dysków , itp.itd 

 

PB4K z dnia startu i dnia teraz jest inny bo wyeliminowano te babole o błędach odczytu kanału w pakiecie czy błędów w aktywacji multiroom , jeśli brać to jako główny dekoder PB4K , nie żaden lite , docelowo inne wszystkie dekodery mają służyć do odbioru 4K , a te z dopiskiem HD nie będą z czasem rozwijane i wspomnianego 4K nie odbiorą 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, patryszq napisał(a):

tak jeśli mówimy o opcji nagrywania to biorąc dekoder PB4K jest to bardzo duży wstecz 

tak EVOBOX PVR nie są już produkowane...

 

Mi Evobox służył głównie do nagrywania całych sezonów seriali. Doskonale potrafił sam nagrać wszystkie odcinki, a nawet jeśli zaprogramowałem nagrywanie w trakcie trwania sezonu to potrafił wiele tygodni/miesięcy później "dograć" początkowe (brakujące) odcinki.

 

Ponieważ stare, "odgrzewane" sprzęty nie wchodzą w rachubę czyli będę musiał się pożegnać z Evobox na zawsze, czy PB4K potrafi przynajmniej zadbać o nagrywanie pełnych sezonów seriali?

 

Do tego jak wygląda samo użytkowanie dekodera pod względem skakania po kanałach, czy jest równie szybki jak Evobox z przełączaniem kanałów czy będzie wyraźna różnica na niekorzyść nowszego sprzętu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, aster napisał(a):

czy PB4K potrafi przynajmniej zadbać o nagrywanie pełnych sezonów seriali?

Bez problemu mam nagrane pełne sezony , więc problemu nie widzę 

Zaletą nagrywania w chmurę jest też to że możesz nagrywać nawet kilkanaście pozycji naraz i oglądać dowolny kanał  (nagrywałem naraz 25 pozycji nagrał wszystkie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie kwiatek to norma , miałem tak samo . jak dekoder ma dostęp do neta szybciej pobiera piktogramy - a co do BBC Lifestyle otrzymałem email od BBC Lifestyle PL z ich strony że babol jest po stronie POLSAT BOX - wszędzie w sieci jest poprawne EPG dla tej stacji np. telemagazyn czy program tv na stronie BBC - więc POLSAT BOX zjeXXXX sprawe i twierdzi ze to wina dekodera czy nawet moja 

@Specjalista Polsat Box @support458 jakies stanowisko czy to za ciezkie na wasze umysly ?? zgloszenie w iPB zrobione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, smeagol2014 napisał(a):

Kolejny "kwiatek w oprogramowaniu"Dziś dekoder nagle stracił epg oraz loga programów konieczne było odpięcie z prądu...

Wysłane z mojego LM-V600 przy użyciu Tapatalka
 

Witamy. Czy utrudnienie z dekoderem po restarcie dalej występuje? Jeśli tak, sugeruje przywrócenie ustawień domyślnych. Po tej czynności loga powinny wrócić w ciągu kilkunastu minut.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...