Skocz do zawartości

Dekoder Polsat Box 4K


Polsat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyszukiwanie głosowe było ale teraz można za pomoca polecenia głosowego zmienić kanał, podgłośnić, przyciszyć, wejść do ustawień itp. próba zmiany listy faktycznie powoduje restart dekodera.

Edytowane przez Kiler
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . Czy macie problem ,z odbiorem kanałów z paczki TVN szczególnie kanał TVN 24 , co jakiś czas przycina klatkuje ..dekoder 4K antena satelitarna dobrze ustawiona 83 sila 91 jakość Snr 16..na innych kanałach problem nie występuję.  Dzwoniłem do polsatu z zapytaniem czy u nich maja jakiś problem , twierdzą że nie ma problemu u nich ..co to może być??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.  Czy to prawda że po najnowszej aktualizacji oprogramowania. Usunięto zakładkę Radio a w niej radio satelitarne oraz Radio internetowe...? 

I czy można wyszukiwać ręcznie stacje radiowe z 11. 488.v?

@support458Mógłbyś zająć stanowisko w tej sprawie? Po co to było straszna lipa, dekodery 4K stały się przez to ubozsze jeżeli chodzi o funkcjonalność, która i tak stoi na kiepskim poziome w przypadku tych dekoderów z tej że serii...

Jak teraz słuchać Radio Zet skoro nie ma tej stacji na oficjalnej liście kanałów...? 

Totalna lipa tyle Stachu internetowych było a teraz brak słów... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dariusz 1976 napisał(a):

dekoder się restartuje?

Może poprawią to później. Można zmienić listę kanałów bez restartu kolejno: zielony domek,kanały tv,lista kanałów.

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale lipa radio satelitarne też wyrzucili ...

Tyłko 6 stacji radiowych jsst dostępnych na oficjalnej liście kanałów...

W dodatku nie da się wyszukać Radia zet i innych stacji radiowych z 11.488. V które są FTA...

Wycofało w dodatku radio internetowe.... Cofają się wstecz zmiana na minus....

Chyba że tym krokiem chcą zmusić brakujących nadawców radiowych do korzystania z ch oficjalnej listy. 

Nawet zagranicznego radia FTA nie da się wyszukać żenada...

W pozostałych dekoderach i HDxxx też tak zrobią...?

@Specjalista Polsat Box@support458

A co z aplilkacja radia satelitarnego? Też jej nie ma...?

Jak słuchać i wyszukać radio zet które na satelicie jest FTA niekodowane...?

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze i by tak bylo gdyby nagrywanie pzrez chmure mialo pelna funkcjonalnosc, ale usluga jest tak [beep] ze nie wiem czy ktos za to doplaca.

W dniu 16.01.2024 o 15:48, onxyz napisał(a):

@Specjalista Polsat Box Po ostatniej aktualizacji oprogramowania dekodera 4K/4K Lite przestała działać funkcja oszczędzania energii (tryb czuwania). Kiedy można spodziewać się poprawki?

 

Ten problem wlasnie zostal u mnie rozwiazany wraz z dzisiejsza aktualizacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.01.2024 o 17:33, jordan87 napisał(a):

(...)

Ten problem wlasnie zostal u mnie rozwiazany wraz z dzisiejsza aktualizacja.

U mnie problem też się rozwiązał … po wymianie dekoderów hehe Byłem święcie przekonany, że to zwalone oprogramowanie, ale co tam, Polsat zalecił wymianę (bo nie stwierdzili u siebie zgłoszonego przeze mnie problemu), a że mam blisko do punktu obsługi to się pofatygowałem.

Edytowane przez onxyz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie dźwięku w PB 4K. Gdy w ustawieniach dźwięku mam wybraną opcję: stereo, wówczas można regulować dźwięk za pomocą pilota do dekodera, natomiast gdy zmieniam na opcję: przestrzenny, wtedy regulacja dźwięku na pilocie od dekodera już nie działa, można tylko regulować dźwięk pilotem od telewizora. Czy można to zmienić, tak aby przy dźwięku przestrzennym działała regulacja głośności na pilocie od dekodera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.01.2024 o 14:41, Wilk napisał(a):

 Czy można to zmienić, tak aby przy dźwięku przestrzennym działała regulacja głośności na pilocie od dekodera?

Nie można i wynika to z istoty funkcji dźwięku przestrzennego. Dekoder przy opcji dzwięku stereo dokonuje downmixu (czyli rozkodowuje kanały 2 lub więcej - i koduje to do najprostszego strumienia pcm w którym -mocno upraszczając - można prostym mnożeniem próbek ustawiać głośność,

W przypadku dzwieku przestrzennego dekoder otrzymuje ze źródła strumień w którym jest informacja zakodowana i/lub skompresowana róznymi kodekami  bardziej skomplikowanymi - np Dolby Digital ( AC3 ) 2.0, 5.1, 7.1,  Dolby Digital+ ( EAC3 ),  teoretycznie mogłby dowolny kodek przesłać przeźroczyście do telewizora - AC-4, DTS MA itp.  

Dodatkowy aspekt to licencje. Na kodeki są licencje do urządzeń dokonujących kodowania lub dekodowania, a transparentnego przesyłania zazwyczaj nie . Oprócz praktycznie niezbędnego Dolby EAC-3 trzeba by mieć wykupioną licencję na wszystkie inne warianty, a i tak telewizor czy soundbar też by tego licencjonowania nadal potrzebował. <marketing blabla> W ten sposób klient płaciłby podwójnie za to samo <\blabla> :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Problem z kanałami TVN nadal nie rozwiązany. Wymienilem konwerter i kable na nowe .sila i jakość sygnału 90%snr 16 .a problem z szatkowanie tvn 24 i paczce TVN nadal występuje. Dekoder 4K. TV 4k Dzwoniłem do polsatu a oni swoje że nie wiedzą o co chodzi i żebym ustawil antenę .masakra . Anteny juz lepiej ustawic się nie da. Cyfrowy Polsat mam chyba od 8 lat , nie było takich problemów wcześniej,  od 1,5 miesiąca ten problem sie pojawił  na dekoderze multirum to samo.

ewidentnie jest to wina Nadawcy. Może Polsat zainteresował by się tematem. Bo placi sie abonament za usługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób screen tego obrazu.. bo jeśli masz śnieżenie to ewidentnie to wina słabego sygnału, tą siłę i jakość sprawdzasz na kanałach TVN? Jakbyś jeszcze porównał ją z tymi co nie śnieżą.. bo to może jednej ćwiartki Ci nie łapie dobrze konwerter na której są TVN'y... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...