Skocz do zawartości

Oferty nc+ typu prepaid - tunery


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam opticuma x10.Do samego odbioru tnk moze byc.Najbardziej dnerwuje mnie w nim pilot,jest śmiesznie mały po 2 msc uzytkowaniu obudowa sie wyciera.Mam tv lcd z niskiej polki i myslalem ze wlasnie taki dekoder bedzie dobrze wspolpracował z tym tv.Jednak są momenty przy szybkich obrazach ze obraz delikatnie szatkuje ale nie zawsze.Poza tym wszystko ok nie grzeje sie ,nie zawiesza sie.Wg. mnie jak coś kupić to najtanszy sd lub przyszlosciowy hd np arive 200.Coś posredniego nie kalkuluje sie bo niedlugo i tak wyladuje w śmietniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie zakup oferty TNK z dekoderem ( chyba się nie doczekam na platformę TVP) i mam pytanie potrzebuję dobry tani dekoder jaki polecacie? co myślicie o Opticum X10 lub X11? czy lepiej z wyświetlaczem Opticum 4060? Chodzi mi o to aby miał już wgrane oprogramowanie do TNK.

 

Czym się różni Opticum X10 od X11?

 

 

lepiej doloz te 100 pln i wez model 7300 - ma slot CI + dwa uniwersalne czytniki oraz wyjscia USB pod zewnetrzny dysk (czyli dokladasz dysk i masz cyfrowy magnetowid PVR :D )

 

w razie czego mozesz wlozyc modul CP, karte od TNK oraz karte C+ - tylko nie wiem, czy jednoczesnie beda chodzily, bo cos mi sie zapamietalo, ze modul CP autmomatycznie blokuje inne kanaly, ktore nie sa dekodowane przez ten modul

:mrgreen:

 

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=4&id=1339

 

Ferguson FK-6900 CR jest tańszy od Opticum 7300 oraz jest stabilniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witajcie!

 

Krótkie pytanie. W wakacje mam zamiar na wakacje zakupić TnK, i tu pojawia się problem. Jaki dekoder najlepiej będzie zakupić? Sprzęt powinien być w miarę, wiadomo, na trzy miesiące użytkowania ;) Ma po prostu działać i odbierać kanały :D

 

Może skorzystać z opcji któregoś z zestawu TnK dostępnego w autoryzowanych salonach? Czy może lepiej samemu zakupić dekoder i do tego kartę TnK? Co polecacie?

 

I jaką antenę do tego dać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technomate mają czytniki uniwersalne, więc działa TNK i Cyfra.

 

Jedyne co mi się nie podoba w Technomate to wyjątkowo irytujące rozwiązanie w edycji listy kanałów. Dodatkowo, po przeszukaniu transpondera, na końcu listy dopisywane są nowo znalezione oraz wszystkie inne które już były na liście, są "zabierane" ze swoich starych miejsc i wrzucane na koniec listy... chore... Tak było przynajmniej na modelach 3400, może na 5300 rozwiązali to w jakiś cywilizowany sposób?

 

Temacik łączę z istniejącym.

 

Dodatkowo :arrow:viewtopic.php?f=20&t=8690

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technomate to rewelacyjne tunery, ale akurat z kartami TNK miały pecha. sprawdź, czy w TM 5300 rozwiązano problem krótkich przerw w dekodowaniu sygnału - ja mam to do dzisiaj w moim TM 5400 (ale w TM 9600 już nie!).

poza tym obraz i dźwięk w Technomate to po prostu wzór: absolutna perfekcja. Doskonałe są te tunki.

informacji możesz zasięgać na stronie www.technomate.com.pl (tam jest nr telefonu i adres mailowy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tuner Ferguson Ariva 200 będzie działał bezprobemu z telewizją na kartę ( odrazu po zakupie ) ? czy aby ta telewizja na kartę działała to potrzeba dokupić do tego tunera dodatkowy moduł ? czy ma już wbudowany do obsługi TNK ?

 

Ferguson Ariva 200

Opticum 9500HD PVR 2CI 2CR E -

zastanawiam się kupnem po między tymi dwoma tunerami , który lepiej wybrać ?

 

Topfield TF7700-HSCI PVR Ready czasami myslę jeszcze o takim tunerze . czy ten tuner ma wbudowany standartowo jakiś czytnik który działa z kartą kodową do telewizji na kartę ? czy do tego tunera trzeba dokupić oddzielny moduł ? aby dało się oglądać telewizję na kartę

 

nie wiem który tuner wybrać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy tuner który jest w stanie obsłużyć system Conax będzie działał z kartą TNK (między innymi Ariva), wystarczy włożyć aktywną kartę i już, jeśli karta jest nieaktywna to należy dokonać aktywacj zgodnie ze wskazówkami zawartymi na karcie z tym że nie bierz się od razu za wyłamywanie SIM z karty bo większość tunerów akceptuje dużą kartę - wyjątkiem są TechniSaty robonie właśnie pod TNK i stąd ta myląca informacja aczkolwiek dla TechniSata prawdziwa :lol2: , jeśli dany tuner nie ma czytnika uniwersalnego lub nie obsługuje systemu Conax i wymiana oprogramowania na wersję obsługującą Conax nie wchodzi w grę a tuner ma port CI do podłączenia modułu to wtedy dopiero należy zaopatrzyć się w moduł CAM przystosowany do Conax co znacznie podraża cenę zestawu. Szukaj tunerów dowolnej marki które mają obsługę Conax (CX) a jak na któryś się zdecydujesz sprawdź dodatkowo na forum czy nie pojawiają się w wybranym modelu kłopoty z przesyłaniem uprawnień do odbioru co zdarza się niezwykle rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chciałem się jeszcze zapytać taką rzecz: ( patrzyłem na stronę Lyngsat) i tam jest pokazane że na satelicie Astra jest nie kodowane kanały TVP INFO i TVP HISTORIA . czy jak dam konwenter monoblok czy mi będą działać te kanaly + oferta TNK z Hodbird,a ?

 

czy tuner Ferguson Ariva 200 potrafi nagrywać programy w HD ( np. z BBC HD ? , czy z innych kanałów nie kodowanych HD )na dysk twardy na USB ?

 

czy na Arivie 200 po dodaniu modółu i karty do HD+ ( niemieckiego ) , czy będzie się dało odbierać ? na tym tunerze . ? Bo z tego co słyszałem to HD+ będzie też dostępny w Austrii , a tam często jeżdzę więc się zastanawiam czy mi HD+ będzie działać ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na satelicie Astra jest nie kodowane kanały TVP INFO i TVP HISTORIA . czy jak dam konwenter monoblok czy mi będą działać te kanaly + oferta TNK z Hodbird,a ?

Będą działać bez najmniejszego problemu. TVP Historia jest całkowicie FTA ale TVP Info ma zakodowane wybrane pozycje programowe, ale nie jest ich wiele. Poza tym TVP Info masz w ofercie TNK z Hot Birda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jestem nowy w temacie cyfrowej telewizji.

 

Sprawa wyglada tak mam juz jakis czas (a wlasciwie rodzice) tuner linboxa 5818 + antene satelitarna , tuner jest z oryginalnym oprogramowaniem zdaje sie (od nowosci chodzil tylko na satelicie bez zadnych kart typu cyfra + ) i teraz mam problem bo nie lapie kanalow kodowanych z TNK. Kanaly FTA jak np. TVS jest i jest sygnal 78% ,a gdy przejde na TVN pisze brak sygnału. Probowałem recznie ustawic (choc jest transponder i czestotliwosc ustawiona poprawnie) ale wpisujac PID po kliknieciu ok pisze ze nie zaakceptowano (PID wziety se strony TNK i przepisany poprawnie)

 

Wiec mam pytanie czy to bedzie wina softu, czy moze trzeba wgrac listy kanałow?

 

Karta aktywowana przez internet i gdy wejde w menu i czytnik kart to pokazuje ze karta aktywna (cos w stylu card actived card00 ...)

 

Aha i jeszcze co to jest "SID" i gdzie to wpisac bo w ustawieniach anteny i kanalow nie widzialem takiej opcji

 

 

 

Juz dostałem odpowiedz ze SID tutaj nie znajde w tym linboxie, oraz zeby przeskanowac transponder, sprawa wyglada tak ze lapie FTA na 11393 typu TVS, Polonia, i inne darmowe kanaly, a gdy wskakuje na kanal TVN (ktory powinien tam byc) wskazuje Brak Sygnału . Co przy aktywowanej karcie chyba nie powinno miec miejsca tak jakby tego wogole nie lapalo, transponder skanowalem i wyszukalo mi kanaly tyle wlasnie jest tak jak pisze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś zostawić tuner z włożoną kartą TNK na kanale TVN na kilkadziesiąt minut? Bo uprawnienia muszą z satelity dotrzeć do tunera. Jeśli co chwilę przełączałeś to nie miały jak dotrzeć. W niektórych tunerach trwa to kilkanaście minut a w niektórych kilka sekund. Jeśli to nie pomoże to warto by uaktualnić oprogramowanie tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Juz dostałem odpowiedz ze SID tutaj nie znajde w tym linboxie, oraz zeby przeskanowac transponder, sprawa wyglada tak ze lapie FTA na 11393 typu TVS, Polonia, i inne darmowe kanaly, a gdy wskakuje na kanal TVN (ktory powinien tam byc) wskazuje Brak Sygnału . Co przy aktywowanej karcie chyba nie powinno miec miejsca tak jakby tego wogole nie lapalo, transponder skanowalem i wyszukalo mi kanaly tyle wlasnie jest tak jak pisze"

 

Na 11393 nie ma TVS i Polonii. Może masz antenę niedokładnie ustawioną i nie udało Ci się znaleźć tych kanałów.

http://pl.kingofsat.net/pack-tvnakarte.php

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tzn przy aktywacji byl wlaczony tvn zdaje sie (brat to robil) i potem jak byl brak sygnalu non stop to zadzwonil tam donich i powiedzieli ze karta jest aktywna .

Czy jak teraz bedzie wlaczony TVN powiedzmy na godzine to cos da? skoro juz karta katywowana?

 

Sprawdze ten sposob, jesli to nie pomoze obadam antene, ale najpierw nowy soft i liste kanalow wrzuce juz na przyszlosc.

 

Aha ale pisze brak sygnalu na TVN czyli raczej ten sposob nie da rady , i chyba wina anteny? na TVS czy Polonii mam 78% sily

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...