Skocz do zawartości

Oferty nc+ typu prepaid - tunery


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wyjątkowo leniwy jesteś.

Ad. 1. www.globo.com.pl a tam opis tunera wraz z linkiem do oprogramowania itp. Jesteś leniwy więc to jest bezpośredni link do opisu tunera

Ad. 2. Pod wyżej podanym linkiem jest instrukcja obsługi, instrukcja wgrywania oprogramowania, listy. Musisz poczytać.

Ad. 3. Jak wyżej.

Ad. 4. Szukaj oprogramowania z oznaczeniem MCAS. Pamiętaj, że to nie będzie oryginalne oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej Opticum, co do Fergusona to jest długa lista niedziałających w nim rzeczy i problemów. Poczytaj sobie lepiej wątki o tych tunerach w działach Globo i Ferguson.

Ceny - ogólnie OK ale można znaleźć trochę taniej.

 

pitter, proszę podaj ze 3-4 modele tunerów, które wg Ciebie doskonale współpracują z TNK kartą, bo na dniach kupuję tuner i chcę być happy. :D

Dzięki z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj nie ma większej filozofii, każdy obecnie sprzedawany tuner będzie dobrze współpracował z TNK. Każdy tuner z czytnikiem Conax (lub uniwersalnym) sobie poradzi z kartą TNK.

Schody zaczynają się jeżeli będzie używany wraz z inną karta, modułem czy z funkcjami PVR itp. itd. (wspomniany przez Ciebie Ferguson).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zastanawiam się nad "kupnem" TNK" przez allegro. Interesuje mnie cały komplecik, tuner, antena, konwerter (monoblok) , starter.

Na allegro jest dużo takich ofert.

I tu moje pytania.

Czy czasza 80 cm wystarczy do monobloka?

Czy Ferguson FK 6900 odbiera stacje radiowe z FTA? Bo na tych mi szczególnie zależy.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Chcę kupić tuner do TNK, ale mam problem z wyborem konkretnego egzemplarza.

Trochę szukałem/czytałem nt. tunerów i ciekawe wydają się być:

=> FERGUSON FK-6900 CR

=> Opticum 7300 CI2CX PVR

=> Opticum 7300 CI2CX VFD

 

Który z ww. wybrać (głównie chodzi mi o to, aby tuner nie zawieszał się - obraz nie przycinał się)?

 

Co do Opticum'a, to czym różnią się podane prze zemnie tunery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ cosik_ktosik

Czasza 80 cm. jest odpowiednia do Monoblocka. Tuner powinien bezproblemowo odbierać wszystkie niekodowane stacje radiowe, zerknij do wątku o tym tunerze. Jeśli gdzieś znalazłeś ofertę "całego zestawu" to prawdopodobie wszystko jest tak dobrane aby działało bez problemów.

 

@ joka_debian

Tunery Opticum różnią się jedynie typem wyświetlacza. Który wybrać - musisz sam zdecydować, to Ty go będziesz używał. Przeczytaj wątki o obu, zestaw plusy i minusy i wyciągnij wnioski, decyzję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ joka_debian

Tunery Opticum różnią się jedynie typem wyświetlacza. Który wybrać - musisz sam zdecydować, to Ty go będziesz używał. Przeczytaj wątki o obu, zestaw plusy i minusy i wyciągnij wnioski, decyzję.

 

Problem w tym, że to nie ja będę użytkował - ja trochę w temacie jestem, bo co nieco z SS2 się bawiłem. Obecnie niestety kurzy się nieużywana.

 

Czytałem o obu tonerach i w obu pojawia się informacja, że potrafią się zawiesić (głównie na TVNie) - to bardzo niedobrze.

Pytanie, czy jest to wina użytkownika, czy faktycznie te tunery tak mają?

Może polecacie jakiś inny niż te, które wymieniłem do ok 200zł?

 

Osobiście bardziej podoba mi się Opti ze względu na port RS232

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli odpowiedzialność chcesz zrzucić na kogoś innego? :>

Dopasuj tuner do poziomu "utechnicznienia" użytkownika, jeśli osoba, która ma to używać jest "kumata" to z oboma sobie poradzi, jeśli "zielona jak trwa na wiosnę" to może zejść to sprzętu "podstawowego" jak Technisat czy Opticum X11.

Jeśli tuner nie ma RS to obowiązki tego złącza przejmuje USB (teoretycznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czyli odpowiedzialność chcesz zrzucić na kogoś innego? :>

Nic z tych rzeczy - po prostu z żadnym z nich nie miałem styczności, więc szukam wiarygodnej opinii.

Dopasuj tuner do poziomu "utechnicznienia" użytkownika, jeśli osoba, która ma to używać jest "kumata" to z oboma sobie poradzi, jeśli "zielona jak trwa na wiosnę" to może zejść to sprzętu "podstawowego" jak Technisat czy Opticum X11.

To możemy pominąć - raczej na pewno zmiany oprogramowania/listy kanałów, to będzie moja działka - także myślę, że dam radę, ew. google pomoże.

Moje pytanie nt. zawieszania dotyczyło raczej tego, czy te tunery faktycznie tak mają, że potrafią 'przyciąć' na chwilę obraz oraz, czy powodem jest faktycznie tylko wersja oprogramowania (jeżeli tak, czy jest wersja, która rozwiązuje ten problem) czy też te tunery tak mają i nic nie da się z tym zrobić?

Jeśli tuner nie ma RS to obowiązki tego złącza przejmuje USB (teoretycznie).

Tak, wiem - ale dobrze napisałeś 'teoretycznie' ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam pytanko który tuner lepiej wybrać spośród tych dwóch:

 

TUNER CYFROWY OPTICUM X11, X11P

Tuner Ferguson FK 6900 CR

 

czy może jeszcze ten - Tuner Cyfrowy - OPTICUM 4060CX

 

Szukam tunera pod telewizje na kartę. Pierwsze dwa tunery maja wejścia usb a ostatni rs 232. Miałem kiedyś 3018 se i wgrywałem softy przez rs 232. Czy za pomocą usb też można to robić?

 

Ciekawa propozycja to też tuner linbox 7817 CR. Ma zarówno rs 232 jak i wejście usb.

Który wybrać? proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich

 

Proszę o poradę jaki najlepiej sprzęt kupić żeby oglądać takie kanały jak np. TVP,TVP2,Polsat,TVN,TVN

Siedem,TV4,TVN Turbo,TVN Style,TVN24,i inne oraz jakieś kanały

erotyczne(jakie?), muzyczne, przyrodnicze jak np.Discovery Channel,Animal Planet.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie zakup oferty TNK z dekoderem ( chyba się nie doczekam na platformę TVP) i mam pytanie potrzebuję dobry tani dekoder jaki polecacie? co myślicie o Opticum X10 lub X11? czy lepiej z wyświetlaczem Opticum 4060? Chodzi mi o to aby miał już wgrane oprogramowanie do TNK.

 

Czym się różni Opticum X10 od X11?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ten tuner obsługuje standard DVB-S2?

Ferguson FK 6900 nie obsługuje DVB-S2.

A coś godnego polecenia z DVB-S2 za rozsądną cenę polecicie?

 

 

za rozsadna cene jest tylko jeden DVB-S2 : - Ferguson Ariva 200

:lol2:

 

ma tez USB pod zewnetrzny dysk HDD, czyli masz cyfrowy magnetowid po dolozeniu zewnetrznego HDD

:mrgreen:

 

 

http://www.hollex.pl/index.php?page=pro ... 07&id=1478

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Interesuje mnie zakup oferty TNK z dekoderem ( chyba się nie doczekam na platformę TVP) i mam pytanie potrzebuję dobry tani dekoder jaki polecacie? co myślicie o Opticum X10 lub X11? czy lepiej z wyświetlaczem Opticum 4060? Chodzi mi o to aby miał już wgrane oprogramowanie do TNK.

 

Czym się różni Opticum X10 od X11?

 

 

lepiej doloz te 100 pln i wez model 7300 - ma slot CI + dwa uniwersalne czytniki oraz wyjscia USB pod zewnetrzny dysk (czyli dokladasz dysk i masz cyfrowy magnetowid PVR :D )

 

w razie czego mozesz wlozyc modul CP, karte od TNK oraz karte C+ - tylko nie wiem, czy jednoczesnie beda chodzily, bo cos mi sie zapamietalo, ze modul CP autmomatycznie blokuje inne kanaly, ktore nie sa dekodowane przez ten modul

:mrgreen:

 

http://www.hollex.pl/index.php?page=prod&kat=4&id=1339

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modulatory można spotkać w różnych urządzeniach video np. magnetowidy, nagrywarki HDD/DVD, stare komputery, kamery, tunery sat, itp.

Służą do łączenia wyżej wymienionego sprzętu z telewizorami, nie posiadającymi wejść niskiej częstotliwości typu scart lub RCA (czincz), po wysokiej częstotliwości - kablem antenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza wymienionym zastosowaniem powyżej, obecnie przede wszystkim modulator słyży do wpięcia tunera w całą instalację antenową w domu. Przykład - kamery TV, tuner sat, video czy DVD - wszystko spięte z wyjść modulatorów do sumatora kanałówego i z tegoż sumatora kabelki do np. 3 pokojów z TV. W każdym dostęp do wszystkich urządzeń z sieci.

Sorki za off topic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...