Skocz do zawartości

Amazon Prime Video


enski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi




Polecam na przyszłość IMDB albo emmys.com, żebym nie musial przepisywać, także tym znawcom co twierdzą, że Amazon nie ma żadnych znanych tytułów...

Nikt tak nie twierdzi, sam obejrzałem tam kilka fajnych seriali, ale to za mało, oferta PV jest mocno przeciętna i to jest fakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sukcesje znam i bardzo cenie. Serial jest genialny. Jednak sukcesem komercyjnym nie jest. I jasne, nie ma co porownywac jakiegokolwiek serialu do GoT, bo to byl fenomen, ktory pewnie sie juz nigdy nie powtorzy. Ale HBO jeszcze kilka lat temu mialu kilka komercyjnych hitow na czele z Boardwalk Empire, czy True Blood. Od 3-4 lat nie potrafia tego zrobic.

 

O slabosci HBO niech swiadczy fakt, ze 4 lata temu musieli reklamowac swoj nowy megahit - Vinyl - wlasnie poprzez Gre o Tron. Mowili, ze to jej nastepca. Serial z zupelnie innego gatunku niz GoT. Serial, ktory okazal sie klapa, a wpakowali w niego jakies niebotyczne sumy. Do tego HBO 4 lata temu sie posuwalo, aby ratowac swoja ramowke. Ratowali sie Grą o Tron.

 

Sorry za offtopic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Prime Video pojawiła się znana i lubiana seria "Klasyczne albumy rocka" od Eagle Rock dawno temu emitowana między innymi w TVP (a potem dostępna na iTunes w cenie 15 zł za odcinek).

Na razie 19 odcinków, jest między innymi "Nevermind" Nirvany, czarny album Metalliki czy "Dark side of the moon" Floydów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bugmenot napisał:

W Prime Video pojawiła się znana i lubiana seria "Klasyczne albumy rocka" od Eagle Rock dawno temu emitowana między innymi w TVP (a potem dostępna na iTunes w cenie 15 zł za odcinek).

Na razie 19 odcinków, jest między innymi "Nevermind" Nirvany, czarny album Metalliki czy "Dark side of the moon" Floydów.

I to jest dobra wiadomość.

:-)

Świetna muzyka, super propozycje do obejrzenia- posłuchania na Prime Video.

Edytowane przez lukimann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoli, ale kręcą serial "Lord of the rings". Jak dla mnie, mogę czekać nawet 2-3 lata na efekt końcowy. Liczę na wysoki poziom artystyczny, nie gorszy niż uniwersum Petera Jacksona.

 

https://naekranie.pl/aktualnosci/wladca-pierscieni-zakonczono-prace-nad-pilotazowym-odcinkiem-serialu-1609065383

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.12.2020 o 17:57, Arkon napisał:

Fajnie, że temat dotyczy Amazona, a niemal wszyscy piszą o HBO i Netflixie. :) To też pokazuje pozycję tego serwisu w naszym kraju. Mnie niczym nie przyciągają, a jedyną ich głośną produkcją jest The Boys, który akurat mnie nie interesuje. Nawet we wszelkich podsumowaniach serialowych roku dominują produkcje dostępne w Netflixie czy HBO GO.

Myślę, że po prostu nie wszyscy są w stanie zrozumieć, że jeżeli coś podoba się osobie X to może nie podobać się osobie Y. Nawet jeżeli to produkcja oglądana przez miliony osób z nagrodami na koncie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inni muszą zrozumieć, że to oglądalność sprawia, że serwisy na siebie zarabiają, dzięki czemu mogą produkować zróżnicowane i jakościowe treści.

Jak już zostało napisane w temacie, budżet Amazona czy Netflixa wielokrotnie przekracza budżet HBO. A dlaczego HBO ma mały budżet?

Bo ma mało klientów:

960x0.jpg?fit=scale

A dlaczego ma mało klientów? Bo nie ma ciekawych dla nich treści. I koło się zamyka.

To oczywiście wyniki ze Stanów, ale to, że w Polsce HBO ma więcej odsłon wg Gemiusa niż Prime kokosów im raczej nie przyniesie ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pawop napisał:

Należy pamiętać, że samo HBO ma dodatkowo kilkasziesiąt mln klientów.

W Stanach łącznie 36 milionów czyli ponad 2x mniej od Netflixa i 3x mniej od Prime Video, no ale tutaj trzeba liczyć, że nie tylko chodzi o video, ale też o promocje w sklepie (choć z racji tego, że w przypadku HBO mamy w bazie abonentów z kolei nie tylko VOD, ale też 7 kanałów linearnych w pakiecie cable/sat to tak czy inaczej to porównanie nie jest miarodajne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W HBO Now rzeczywiście było średnio z ofertą to nie dziwota że subskrypcji było tak mało, mam nadzieję że HBO Max nie podąży tą samą drogą bo posiada zdecydowanie bogatsza ofertę, samo DC czy Warner Bros to już mnóstwo dodatkowego kontentu. To ostatnia szansa żeby HBO zaistniało w streamingu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dziś na primevideo.com jest dostępna płatność w złotówkach. 25,99 zł to minimalnie atrakcyjniejsza cena niż 5,99 euro (27 zł po dzisiejszym kursie).

 

Jednocześnie to 99 gr drożej niż jak się bierze usługę w Play Now ;).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W niedobrą. Miałem pobrane 20 grudnia 5,99 Euro. Po kliknięciu, że chce płacić w złotówkach policzyło mi 7 dni okresu próbnego od dzisiaj i 5 stycznia obciążą 25,99zł. Złoty interes.

 

Update: Okej, zadzwoniłem na infolinię. Wygląda to tak, że 5 stycznia obciążą mi konto 25,99zł ale zwrócą w ciągu 10 kolejnych dni pobrane 5,99 Euro. Czyli w pewnym sensie "zyskałem" 15 dni.

Edytowane przez regedit32
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ArkonZachęcam naprawdę do zapoznania się z ofertą Prime, zamiast powtarzania jakiś banałów.

 

Nowości filmowych jest mało, ale są. Tak jak już było tutaj pisane wielokrotnie np. "Suspiria", "Aeronauts", "Borat 2", "Mój piękny syn", zaraz nowa część filmu "Książe w Nowym Jorku" itd.

 

Wartościowych seriali jest bardzo dużo zarówno oryginalnych (np. "Marvelous Mrs. Maisel", "Undone", "Expanse", "The Boys", "Fleabag", "Man in the High Castle", "Mozart in the Jungle", "Star Trek: Picard" itd), jak i starszych licencjonowanych (chociażby "X-Files", "Mad men", "Mr. Robot", "Downton Abbey", "Two and a half men", "Parks and Recreation", "Monk", "Fear the walking dead", "Dr. House", "Seinfeld", "The Office" i można tak godzinami).

 

Do tego świetny "Grand Tour", programy autorskie Jamesa Maya, "World's Toughest Race" i inne tego typu programy na wyłączność.

Sporo muzyki (np. ostatnio dodana seria rockowa o której pisałem).

Wysoke bitrate, HDR i 4K.

Jeśli ktoś twierdzi, że jest co oglądać w takim C+, a nie możne znaleźć nic w Amazonie to naprawdę podziwiam wysublimowany gust.

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, bugmenot napisał:

@ArkonZachęcam naprawdę do zapoznania się z ofertą Prime, zamiast powtarzania jakiś banałów.

To nie są banały, tylko ocena aktualnej oferty serwisu. To, że kupią prawa (nie licencje) do kilku filmów to fajnie, ale nowości kinowych, takich jak HBO i C+ opartych na licencjach, nie mają. 

Jest trochę ciekawych pozycji, ale w porównaniu z HBO Go to niewiele, a cena taka sama

 

9 minut temu, andi64 napisał:

Z seriali moge polecic "The Killing " jezeli jest dostepny w PL.

Nie jest

Edytowane przez Pawop
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marekpolek

Szkoda, że wiele ciekawych pozycji w APV jest dostępna bez lektora. Dla osób, które preferują lektora, albo mają gorszy wzrok i problem z czytaniem, to jest minus tej oferty. A seriale i filmy są ciekawe. Oraz dodatkowo podejście Amazona do polskiego widza. Popatrzmy choćby na pana Robota. Brak lektora w czterech odcinkach czwartego sezonu. Jakie wytłumaczenie? Poprostu niechlujstwo i amatorszczyzna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...