Skocz do zawartości

Komputery i programy komputerowe - problemy, dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam dziwny problem z kompem

Postanowiłem odinstalować program antywirusowy i zainstalować nowy za który płacę w multimedia.Jak się okazało po odinstalowaniu avasta i zresetowaniu kompa ten avast nadal mi się pokazuje,zakłóca mi kompa a jak chcę go odinstalować ponownie to nie ma go w "dodaj lub usuń programy" nie mogę się go pozbyć,błagam o pomoc,mój komp chodzi 10 razy gorzej przez to.Mój komp jeszcze sam się resetuje od jakiegoś czasu,nie wiem od czego,okropne to, może mam jakieś wirusy? Od 2 dni pisze mi że istniejące pliki zostały zastąpione nowymi9nieznanymi) i mam płytę włożyć do kompa,nic nie rozumiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dagaz a da radę zainteresować inny program antywirusowy ? W niektórych przypadkach jest tak, że instalując nowy program antywirusowy wyświetla się okienko czy odinstalować stary program i automatycznie starszy program jest usuwany, avast to dziwny program niektóry go chwalą a większość krytykuje, program jest dziurawy jak sito, sam go miałem kilka miesięcy, z usunięciem nie miałem problemów, nie wiem co może być problemem w tym przypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam :)

Zwracam się z ogromną prośbą o pomoc do informatyków zaglądających na to forum. Osobiście nie znam się na komputerach, jestem zielony w tej kwestii a chyba sam problemu nie rozwiążę.

Od kilku dni mam problem z moim lapkiem, otóż "nie widzi" niczego podłączonego przez USB. Próbowałem z Pendrive'em, telefonem, MP3. Niestety nie widzi nic. Wydaje mi się, że mogłem niechcący coś wcisnąć usunąć, bo lapek przestał też widzieć karty przez wbudowany czytnik kart, podobnie z wbudowaną kamerką, nie widzi i tyle.. w menedżerze urządzeń przy 3 kontrolerach i przy uniwersalnym we właściwościach pojawiła się informacja "System Windows zatrzymał to urządzenie z powodu zaraportowanych problemów. (Kod 43)". Naprawdę nie mam pojęcia co robić, a chwilowo mam deficyt kasowy i nie stać mnie na "wizytę" u informatyka. BŁAGAM, niech ktoś pomoże :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i niestety w tym może leżeć problem. Najczęściej właśnie z powodu przestarzałych sterowników, niekompatybilnych takie problemy są. A producent danego urządzenia może wsparcie zakończyć na np. Windows XP.

Popróbuj jeszcze to:

1. Wchodzimy do menedżera urządzeń

2. Dajemy na tym urządzeniu "Aktualizuj oprogramowanie sterownika"

3. Wybieramy "Przeglądaj mój komputer w poszukiwaniu oprogramowania sterownika"

4. Wskazujemy folder do wyszukiwania jako: "C:\Windows\winsxs"

5. Kiedy ewentualnie dostaniemy komunikat, że sterownik jest niepodpisany to akceptujemy

6. Restart i urządzenie działa!

Ktoś tak problem rozwiązał.

 

Lub tak. Bo możliwe że grzebnąłeś coś w ustawieniach zasilania.

1. Wejdź w Panel sterowania --> Menedżer urządzeń --> Kontrolery uniwersalnej magistrali szeregowej --> Główny koncentrator USB.

2. Kliknij prawy przycisk myszy, wybierz Właściwości.

3. Wejdź w zakładkę Zarządzanie Energią i odznacz: „Zezwalaj komputerowi na…”.

4. Zastosuj to do wszystkich koncentratorów USB, znajdujących się w Twoim komputerze.

5. Następnie zamknij system, odetnij zasilanie prądu i zaczekaj kilka minut.

6. Teraz włącz komputer.

7. Zarządzanie energią powinno zostać przywrócone, jeżeli nie, to przywróć je ręcznie i ciesz się działającymi napędami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze no, już nie wiem jak pomóc. Ale najbardziej mnie martwi to, że to sposób z Zarządzaniem energią zadziałał częściowo, bo może rzeczywiście coś na płycie siada. Ale oby nie. Jeszcze jedno pytanie - po jakim wydarzeniu takie coś się stało: - instalowałeś coś, aktualizacja jakaś, czy może chwilowy brak dostępu do prądu wystąpił(wiem, wiem bateria w laptopie) ale ogólnie chodzi mi o zasilanie itp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...