Skocz do zawartości

Komputery i programy komputerowe - problemy, dyskusja ogólna


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 tygodnie później...

Witam.

Mam od kilku dni problem z grafiką w swoim komputerze, chodzi dokładnie o dziwne kolorowe plamki złożone z pikseli wyświetlające się na monitorze. Myślałem na początku, że wina leży po stronie monitora (LCD), jakieś martwe piksele czy coś w tym stylu. Zrobiłem screenshota, wkleiłem do Photoshopa i zacząłem powiększać obraz - kolorowe piksele były i również się powiększały więc pomyślałem, że to nie monitor bo wtedy po zrobieniu zrzutu ekranu plam (chyba) być nie powinno. Zapisałem JPGa, chciałem już wrzucać na forum ale patrzę - na JPGu plam nie ma! Zrobiłem jeszcze jeden zrzut, znowu zoomowałem obraz i zauważyłem, że z każdym powiększeniem plamki zmieniały kolor. Mało tego - z pliku wklejonego do Photoshopa (jeszcze nie zapisanego) nie da się pobrać kroplomierzem próbek kolorów z feralnych pikseli - pobiera się kolor tła!

 

Muszę chyba dodać, że pierwszy raz plamki pojawiły się przy korzystaniu z Photoshopa i "rzeźbieniu" naprawdę sporych grafik. Teraz plamki są widoczne nawet przy korzystaniu z neta - co ciekawe to wyświetlają się w kolorach fioletu i różu, natomiast po zrobieniu zrzutu ekranu przybierają kolory niebieski, zielony, żółty... Czy może to być uszkodzenie karty graficznej poprzez przeciążenie układu np. pracą w Photoshopie? Komp jest względnie nowy, moja karta to Gigabyte Radeon HD5770 wersja OverClock. Nie mam szczerze mówiąc pojęcia czy jest jakiś sposób na sprawdzenie karty w domowych warunkach, jest np. jakiś soft diagnozujący karty graficzne?

 

Plamki udało mi się uwiecznić dopiero po zrobieniu screenshota z wcześniej zrobionego zrzutu.

Załączam grafikę - plamki w bardzo dużym powiększeniu. Uprzedzę tylko, że zapisane w JPGu nie posiadają już swoich "magicznych" właściwości typu zmiana koloru czy wręcz niemożność pobrania koloru;)

plamy.jpg

 

Przepraszam za "wypracowanie" ale chciałem streścić od razu wszystkie szczegóły (mam nadzieję, ze się udało;)

Proszę o pomoc, sugestie w razie możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Proszę o radę znawców tematu - komputer i internet .

Podejrzewam , że z mojego komputera służbowego, podczas mojej nieobecności korzystają inne osoby (serfują po stronach xxx).

Jest zainstalowana najnowsza Opera - myślę że , korzystają z opcji prywatnego przeglądania , stąd nie widzę śladów tej działalności .

Jestem laikiem, w tych sprawach , dlatego proszę o pomoc w tej kwestji :

a) czy faktycznie są tak sprytni , że ja nie mogę znależć tych śladów , czy poprostu ja nie potrafię ?

B) czy administrator sieci widzi przeglądanie w trybie prywatnym i mógłby mi pomóc w tej sprawie ? .

W tym wszystkim chodzi mi o to , by moi pracownicy sumiennie wykonywali swoje obowiązki a nie oglądali " fikołki " w godzinach pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ziut60 jeżeli chodzi o pierwsze pytanie to mogą ukryć taką aktywność i na pierwszy rzut oka nikt nie będzie wiedział jakie strony przeglądają, administrator sieci bez problemu powinien pomóc, najprościej cyba bedzie zainstalować jakiś program do blokowania tego typu stron np. Cenzor wtedy problem będzie rozwiązany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powiem - keylogger. To jedyna słuszne wyjście. Sprawdzisz co było wpisywane gdziekolwiek(dokumenty, wyszukiwarka, strony). Na początku polecił bym jakiś program imitujący dopiero potem urządzenie.

 

Sam kiedyś się pobawiłem takim programem, ale nie pamiętam jego nazwy bo chciałem podejrzeć siostrze hasło na gg(dla zabawy) :lol2:

Jak sobie przypomnę to napiszę, ale to był trial 30dniowy - dla próby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciał bym psuć relacji między mną , a moimi pracownikami wprowadzając jakiejś obostrzenia .

To że przeglądaja w/w strony , wiem z relacji osób trzecich .

Gdy bym miał dowód " czarno na białym " (wykaz odwiedzanych stron z mojego komputera ) , wtedy mógł bym podjąć radykalne rozwiązania . Upoważnione osoby mają prawo odbierać pocztę i odpowiadać na zapytania klientów , ale nie chciał bym żeby przez oglądanie stron xxx naściągali mi robactwa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ziut60 jeżeli chodzi o pierwsze pytanie to mogą ukryć taką aktywność i na pierwszy rzut oka nikt nie będzie wiedział jakie strony przeglądają, administrator sieci bez problemu powinien pomóc, najprościej cyba bedzie zainstalować jakiś program do blokowania tego typu stron np. Cenzor wtedy problem będzie rozwiązany.

 

@andi12 mógłbyś rozwinąć myśl ... " na pierwszy rzut oka nikt nie będzie wiedział "....a na drugi rzut oka można , coś zobaczyć ?

Wyczytałem , że używając kart prywatnych nie pozostawia się żadnych śladów z odwiedzanych witryn .

Po zamknięciu karty prywatnej usuwane są :

- historia

- cache

- ciasteczka

- dane logowania .

Wobec tego, czy da radę bez specjalnego wysiłku odzyskać te dane na poziomie :

a) szarego użytkownika ,

b)dostawcy internetu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Podłączyłem dzisiaj Karte TV Video Mate x200 analogową pod PC, procesor jest dość słaby bo tylko 1300 . Mam taki problem , jakość nagrania jest dość słaba (używam opragramowania od producenta) znacie jakiś program który mi pozwoli na lepszą jakość nagrania ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chciałem zapytać,bo nagrywam coś z internetu na płytkę DVD i w komputerze czyta mi z tej płytki,a już na odtwarzaczu DVD przy telewizorze mi nie czyta ?? Co mogę zrobić by to zmienić??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...