Skocz do zawartości

Technomate TM-6900HD Combo


TECHNOMATE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Aha, dzięki za info. Właśnie uruchomiłem TnK HD na v. 721 (Magic'a) i zero problemów, TnK HD działa i nawet szybko dekoduje kanały. Za to nagrywanie 2-ch kanałów i ogl. 3-go z tp. N-ki spisuje się bez zarzutu., pod tym względem v. 735 "kuleje" i to bardzo! Podsumowując: dla mnie soft 721 jest po prostu najlepszy i szczerze go polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zakłócenia w Technomate 6900 występujące coraz rzadziej obecnie 1-2 w tygodniu chyba nie zależą od oprogramowania odbiornika. Odbiornik tej klasy na pewno ma CI zrobione według obowiązującego na świecie standardu. Dowodem tego jest bezbłędne działanie z modułem Polsatu. Wydaje mi się ze jest to sprawa modułu CAM TNK HD (były już 2 aktualizacje), wielkości jakości sygnału, sposobu odkodowywania systemu Conax przez nadawców ( podobne objawy zdarzały się przy kartach TNK). Podkreślam jest to zjawisko obecnie występujące bardzo rzadko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

witam. pozwole się podczepić z moim problemem. Posiadam z deka inny tuner technomate6800hd super. Jest akcja tego typu, że nie działaja mi kanały hbo hd, foxlife hd i cineax2 hd. wszystko jest niby oki parametry dobre i nic .znalazlem na innym forum kolesia co ma taki sam problem z tym, że on posiada technomate 800 hd na enigmie. dodam że nie dziala mi to juz od kilku miesięcy apropo foxlife hd i hbo hd bo cinemax 2 hd niedawno wszedł. na inny tunku hd z moją kartą te kanaly dzialaja bo sprawdzałem. więc???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem ci tak,taki sam problem jest na globo hd s1,wiec to dotyczy Cyfry a mianowicie tylko tp.12.265 od cyfrowego polsatu po zmianie i dodanie Kodowanie CAID 1813 nowego kodowania nagra dla cyfry+ wymienione kanały nie zaświecą, hbo 2hd hbo comedy hd nadają z innego tp i są dostępne,bez modułu ani rusz!Zmian softów nic nie da jeśli producent nie zadbał od dnia (listopad 2010?)zmiany CAID 1813 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu taki sam problem był z Universal Channel na innych tunerach działał a na TM6900 mimo tej samej karty już nie, a wynikało to z tego, że na danym transponderze wysyłany był zły czas a konkretnie sama data bo godziny pokazywane były poprawnie, soft prawdopodobnie cały czas porównuje datę uprawnienia dla opłaconego kanału zawartą na karcie z czasem z transpondera a C+ raczej nie wysyła uprawnień więcej niż na 3 miesiące naprzód mimo tego że mamy opłacony abonament na rok lub dłużej w programie "gotówka z góry" nie ma więc znaczenia jaką ustawimy sobie datę i czas na tunerze i czy korzystamy z opcji GMT czy też nie. Więc jeśli czas z transpondera (albo z danego kanału) "wypadnie" poza zakres czasu uprawnienia karty to otrzymamy komunikat o zakodowanym kanale (i chyba nie ma znaczenia czy przed zakresem czy za nim). Może ktoś podpowie jaką datę i czas pokazuje inny tuner na niedziałających kanałach opisanych we wcześniejszych postach. Tuner, który ma opcję samoczynnego ustawiania czasu z kanału/transpondera po resecie tunera i uruchomieniu go oczywiście na jednym z opisanych wcześniej kanałów. Jeśli data i czas ustawią się poprawnie a tuner na którym robimy test ma zegar bez podtrzymania i nie ma na stałe wpisu o transponderze/kanale z którego ma pobierać automatycznie czas wyświetlany który steruje timerami to wyeliminujemy przynajmniej opisany powyżej kłopot i przyczyn trzeba będzie szukać jeszcze w innym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli co jest w takim razie z moim tunkiem? definitywnie uwalony moduł? może jeszcze jakieś teorie?

 

skontaktuj się z tym gościem samochod3@wp.pl , naprawi niedrogo. Mojego Clarke Techa 5000 combo plus podniósł w cztery dni. W te dni również wliczone jest dostawa i odbiór sprzętu z drugiego końca Polski. Oba tunery to ta sama pamięć i ponoć je ma. J-Tagiem nic nie zrobisz. Brak schematu procka.

pozdrawiam

zibi11

:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pojawił się nowy soft ver. 7.41 z 27 maja, na stronie podano że jest to wersja z kwietnia ale po rozpakowaniu zip-a data pliku jest właściwa a po załadowaniu tuner też poprawnie pokazuje wersję i datę softu. W końcu podano listę poprawek ale tylko w tej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nie pojawił się i pewnie się już nie doczekamy, choć menu po angielsku nie jest jakimś wielkim kłopotem ale obsługę polskich znaków w EPG mogli by dodać bo czasem ciężko to odczytać no i nie wymaga to żadnego tłumaczenia jak w przypadku menu a przecież w teletekście zrobiono taką obsługę - wystarczy kursorem zmienić na 'polish' i tekst jest wyświetlany poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@trtrtr, jak miło że odezwałeś się wreszcie w temacie TM-6900HD Combo, bo już się martwiłem, że wszyscy właściciele tej marki umarli, a zostałem tylko ja. Zawsze ceniłem Twoje komentarze, chociaż zarejestrowałem się dopiero wczoraj. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zwykłym sofcie możesz podać mu nowe oprogramowanie z komputera do aktualizacji z tym że na komputerze musisz mieć uruchomiony serwer TFTP z podanym softem a tuner ustawić w tej samej klasie adresowej a konkretnie podsieci co serwer aktualizacji. Na najnowszym sofcie tego nie sprawdzałem i nie wiem czy działa ale poprzednie wersje owszem z tym że szkoda się w to bawić bo po usb jest łatwiej i szybciej zmienić wersję softu. Na najnowszych softach Phantompatch musisz sobie szukać sam informacji bo wiadomo jaki to soft.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam jestem tu nowy, ale własciwie moja przygoda z TV Sat siega poczatku lat 90-tych.

Do rzeczy. Posiadam odbiornik TM 6900 Super COmbo i chciałbym wkrótce ogladac na nim zamówiony pakiet Kompaktowy Cyfry+, W odiorniku mam soft 6.55. Pewnie napiszecie ze w czytniku uniwersalnym nie zadziała wiec..? Co mam zrobic by Cyfra Plus działała. Moduł Cam? Jaki, jakis tani i zeby w miare szybko przełaczało kanały. Licze na Was i MR. Orbite

P.S. To znakomite odbiorniki i bardzo mi sie nie podba ze poprzedni Polski dystrybutor dał sobie spokój w taki a nie inny sposób.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6.65 to orginalny pierwszy soft tego tunera :) TNK działa świetnie wiec nie widziałem potrzeby zmiany oprogramowania.

Rozumie ze soft wgrywasz z pena według instrukcji ze str 39 odbiornika?:) [ menu -> USB ->Data Transfer Menu?]

A i najwazniejsze! Czy po zmianie softu układ programów zostanie zachowany czy trzeba od nowa układac liste?

Dzieki pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od którejś wersji softu nie traciło się listy kanałów. Na wszelki wypadek warto zapisać układ kanałów na pena:

menu/usb/data transfer/upload channel data (czerwony).

Soft - tak jak napisałeś - USB/data transfer i wskazujesz plik, który chcesz wgrać.

Do edycji kanałów na kompie - użyj Clark Tech Editor Studio, po ułożeniu wgrywasz do tunera podobnie jak soft.

W tym programie zmienisz nazwę kanału, miejsce, listy ulubionych....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...