Skocz do zawartości

Technomate TM-6900HD Combo


TECHNOMATE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie mam możliwości przetestowania TNK, ale rzeczywiście pojawiły się nowe możliwości oraz poprawiono wiele-wiele błędów.

Zaczęła bez problemu chodzić u mnie karta Cyfry plus (wcześniej fiksowała - raz chodziła, raz komunikat o złej karcie).

Bez najmniejszych problemów działa Blind search, dodawanie transponderów - wcześniej często następował reset odbiornika.

Można kopiować pliki, foldery z dysku na dysk. Jest informacja o źródle programu - DVB-T lub SAT.

Głowica DVB-T jakby ciut czulsza.

USALS działa rewelacyjnie - trzeba tylko dopisać swoje położenie, wgrać listę kanałów i wszystko śmiga ekstra.

To tak na szybko tyle.

Oczywiście nagrywa jednocześnie dwa programy i można oglądać trzeci.

Jak dla mnie to tuner, pomimo braku języka polskiego, jest rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą "zaryzykowałem" upgrade softu i jestem... w pełni uznania, zgadzam się z kolegą! Wszystkie kanały TnK (z Religią i TVP Sport włącznie) wreszcie działają, super! Dodatkowo odczułem zdecydowaną poprawę jakości obrazu SD SAT po HDMI, więc wygląda na to, że głowica DVB-S2 też stała się programowo lepiej dostrojona! :D Innych "nowinek" nie testowałem, bo nie korzystam z shar'a itp., ale dla mnie ten tuner rzeczywiście - szczególnie po tej zmianie - stał się rewelacyjny!

 

Tak już poza... planuję dokupić jakiś tunerek z 2 głowicami... Mocno zainteresowałem się nową odsłoną TM'a, czyli wersją 7100 HD, ale nie prędko ma się znaleźć w Polsce, jego cena ma kształtować się w okolicy 1900-2000 PLN... Chyba wystarczy mi 1 TM 6900, osobiście myślę o IPBoxie 99 lub 9900HD, warto byłoby mieć jeszcze dostęp do internetowego radia i dodatkowych pluginów umożliwiających dobrą współpracę z Internetem... Azboxa spisałem na straty, za dużo tej niestabilności i resetów o której czytam, Ipboxy są chyba lepiej dopracowane...

 

Podsumowując... dla tych którym zależy na b. dobrej jakości obrazu bez fajerwerków i ciągłego "grzebania" w linuxie szczerze polecam TM6900, mam go już rok, pełna stabilność działania i (jak widać!) wciąż się dzieje wiele pozytywnego w supporcie! Pozdrawiam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym, że jest soft go back dobrze wiem i dobrze wiem i Ty również powinieneś skoro czytałeś instrukcję, że stosuje się go tylko w sytuacji gdy wgrasz nieodpowiedni soft (nie przeznaczony do twojego tunera i wyświetla ci się napis technomate i nic nie możesz zrobić). Osobiście już miałem taką sytuację i nie było wtedy softu go back ale wgrałem przez rs-232 soft producenta i wszystko wróciło do normy. Z ciekawości wgrałem ten soft 7.01 - soft przeznaczony dla tego tunera, który zainstalował się bez problemu, ale teraz nie mogę wgrać softu oryginalnego, tuner pokazuje że oryginalny soft jest niewłaściwy dla tunera. W moim pytaniu chciałem się zorientować w jaki sposób wgrać oryginalny soft po wgraniu odpowiedniego dla tunera softu ale nie od producenta i czy również można wykorzystać w tym celu soft go back - który ma być wykorzystywany tylko w przypadku wgrania błędnego softu, o czym napisałeś sam parę postów wyżej. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Softy nieorygonalne nie powinny zmieniać bootloadera ale być może jakiś soft zmienia ale ja czegoś niewypróbowanego nie ładuję z resztą ciężko jest śledzić wszystkie wersje no chyba że się jest aż takim zapaleńcem, a bootloader startuje na samym początku, pierwszy napis Technomate po włączeniu zasilania włącznikiem z tyłu, nie pilotem lub przyciskiem z przodu i dopiero wczytuje z pamięci flash właściwy program, jeśli w tym momencie załadujesz przez RS z loadera Technomate oprogramowanie Go Back Software wtedy po tej operacji będziesz mógł zwykłą procedurą załadować interesującą cię wersję od Technomate. Jeśli w jakiś sposób udało Ci się zmodyfilować bootloader to musisz szukać informacji jak go przywrócić na stronie twórcy oprogramowania. Jest parę alternatywnych softów od innych tunerów bo używają tego samego procesora i jak coś pójdzie nie tak to bootloader nie może wczytać softu i oczekuje na dane z RS wyświetlając napis na wyświetlaczu Technomate ale to już inna bajka i trzeba na własną rękę kombinować, może ktoś ma doświadczenie w tym temacie i coś napisze ale wydaje mi się że nie da się bootloadera tak wprost przez RS zmienić ale mogę być w błędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Witam.. kupiłem dziś dysk zewnętrzny LG EXTERNAL HDD USB 2.0 XD2... podlaczylem pod TECHNOMATE.. i na tunerku wyskakuje mi napis "/USB0 storage is not ready!" a jesli njie wyskakuje ten napis to wyskakuje drugi "There is no storage device for record"/"Prepare for record"... Nie wiem co sie dzieje.. komputer dysk mi wykrywa, ale tuner już nie.

 

P.S.: Problem już rozwiązany ;):D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszukaj w menu tunera opcję foramtowania dysku i wykonaj ją, prawdopodobnie dysk ma format NTFS i komp tą partycję widzi a tuner już nie, możesz taką samą czynność wykonać na komputerze tylko nie stosuj NTFS bo domyślnie tak będzie sformatowana.

@mariow44 Plik rozpakuj WinRar-em, ja go w ten sposób rozpakowałem bez kłopotu i przy testowaniu archiwum żadnych błędów nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy się rozczarują bo w oryginalnym najnowszym sofcie 7.04 nadal nie dołożono polskiej wersji menu, przyspieszono detekcję urządzeń na portach USB, portu SATA nie testowałem i dołożono parę wodotrysków jak testowanie prędkości dysków lub pendrive, dodatkowe timery, dołożono nowe listy kanałów, wygaszanie tła przy korzystaniu z radia, pasek informujący czy dany kanał jest naziemny czy satelitarny (tak na przyczepkę), poprawiono błedy obsługi wyświetlacza i sterowanie wyjściem RF, nowszy menedżer plików, dodatkowe ustawienia dla timeshifta, czy wszystkie kanały z TNK już działają nie miałem okazji sprawdzić bo nie mam w tej chwili aktywnej karty TNK i jeszcze jedno, koniecznie trzeba zgrać listę kanałów bo po załadowaniu nowej wersji wszystkie listy zostają usunięte i po restarcie tuner uruchamia się w trybie radio więc się trzeba przełączyć do tv i załadować swoje listy. Co jeszcze nowego - na razie więcej nie zauważyłem no może poza odrobinkę szybszym startem i nową tapetą po uruchomieniu tunera. Ważne, że jest progres i Technomate nie śpi. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź trtrtr. Może podpowiesz, jak zrgrać istniejącą listę kanałów? Nigdy się tym nie bawiłem.

Poradziłem sobie ze zgraniem kanałów ale okazało się, że nie było mi to potrzebne. Tuner po z aktualizowaniu softu uruchomił się tak jak zwykle tj. ze starą listą kanałów. Ciekawe czemu u mnie wszystko zostało na miejscu a u trtrtr poszło w kosmos?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Listy kanałów możesz sobie zgrać na dwa sposoby, z menu tunera wyszukać opcję zgrywania kanałów na dysk lub pendrive lub przez port RS232 i tu też masz dwa sposoby, albo przez TM-Loader (tylko listy) lub TM-1000-5000-6000-channel Editor i tu masz możliwość dodatkowego edytowania listy satelitów i kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...