Skocz do zawartości

Technomate TM-6900HD Combo


TECHNOMATE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wciąż szukam dobrego odbiornika,tym razem zainteresowałem się TECHNOMATE TM-6900 HD SUPER COMBO 2XUSB + LAN, i pytania czy to dobry odiornik satelitarny+naziemny,czy na pewno odbiorę programy naziemne,czy nic na pewno nie trzeba dokupywać?Na pewno jest w nim wszystko do doskonałego odbioru z satelity i z naziemnych? Czy jest już polska wersja menu,jeśli nie to ile jeszcze trzeba czekać? Jaka jest polska strona internetowa? Oraz czy b.dobrze współpracuje z modułem Polsatu i modułem conax a w nim tnk i w czytniku cyfra +.

 

Jeszcze raz dzięki za info co wiecie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dobry? Nie ma takiego pojęcia jak "dobrość", "lepszość" itp. ;) Działa, kanały odbiera, naziemne też i nic nie trzeba dokupywać - podłączasz do anteny naziemnej i oglądasz :) Polska strona: http://www.technomate.com.pl Do odbioru jest wszystko, co potrzeba, a co więcej jest znacznie prostszy w obsłudze niż Twój poprzedni typ, tj. AB IPBox. Z modułami pracuje prawidłowo, nie słyszałem o żadnych przypadkach problemów, ale oczywiście raczej unikaj modułów typu Canal+ HD (ten oryginalny od Cyfry+), bo to jest pakowanie się w możliwe kłopoty na własne życzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki,więc pomyślę o tym modelu no fakt podoba mi się, a i kiedy pojawi się polski soft menu,czy nie w polskim menu jest on trudny w obsłudze?doczytałem się że w PL nie jest.Oraz czym się różnią na hollex.pl że srebrny i czarny jest po 1149.00zł a dalej te same przedstawiają srebrny i czarny za 1249.00zł

czymś się różnią?od super i bez super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety temat polskiego menu ucichł w ostatnim okresie. Nie wiem, czy są prowadzone jakieś działania w kierunku wprowadzenia spolszczenia... Wiem, że dystrybutor podesłał tłumaczenia - pałeczka jest po stronie producenta. W każdym razie nie przejmuj się tym specjalnie, bo obsługa jest bardzo prosta.

 

Wersja Super jest dodatkowo wyposażona w złącza USB, eSATA, LAN i modulator na panelu tylnym (cytat z opisu produktu na hollex.pl - wystarczyło zajrzeć do opisu ;) ). Wersja nie-Super ma USB z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o sofcie z polskim menu do TM6900 słyszę od pół roku i ciągle ma być za kilka tygodni....

coś mi się zdaje, że to tylko bajerowanie klientów!

Sam byłem chętny na ten tuner ale dobrze, że poczekałem przynajmniej sprawdzę co pokaże nowy Interstar combo HD

czyli GoSat GS-8010 CRCI HD combo :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Co do softu PL to faktycznie teraz już wszystko w gestii producenta. Dla nas idealnie by było żeby wersja PL już była bo to oznacza po prostu większą sprzedaż, ale pewnych spraw przeskoczyć się nie da. Jako dystrybutor mam nadzieję że te "kilka tygodni" o których wciąż zapewniają Anglicy w końcu się ziści .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wlasnie kupilem ten odbiorniczek - jest super.

Dzwonilem od razu do Technomate London (w ktorym mieszkam zreszta), poniewaz zdenerwowaly mnie "ptaszki" i Panowie potwierdzili, ze soft jest w trakcie tlumaczenia! czyli dobre wiesci dla Technomate Polska ;]

 

pozdro

grzechur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy przy zakupie tego modelu dołączają chodziarz polską instrukcję? czy jest tylko do ściągnięcia na stronie dystrybutora bo taką zauważyłem do ściągnięcia.

O i jaki jest dobry bez problemowo współpracujący dysk dla tego modelu,typ,model,firma,cena,gdzie zakupić. Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Instrukcja PL aktualnie dostępna jest tylko z naszej strony. Kolejne partie tunerów będą dostarczane ze skróconą instrukcją w wersji papierowej. Cały czas czekamy na to nieszczęsne polskie osd aby móc wydrukować pełną instrukcje już z odpowiednimi zmianami.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję : skróconą instrukcję, pełną instrukcję dla odbiornika wersji super (lub uzupełnienie), oraz stałe, skrótowe omawienie zmian w kolejnych wersjach oprogramowania, publikować na stronie polskiego dystrybutora. Producent angielski podchodzi do tych spraw lekceważąco.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

Kilka pytań do Technomate

 

Czy aby odbierać kanały Cyfry+ (posiadam oryginalną kartę) muszę dokupować dodatkowo moduł CI (np. AstonCrypt 2.19) czy karta bedzie działała w czytniku?

Czy co miesiąc przechodzą uprawnienia ?

Czy napisy wyswietlane na kanałach Canal + film podczas wyswietlania filmów są wyswietlane z polską czcionką? Jesli nie, to czy zamiast polskich znaków pojawiają się jakieś krzaki czy brak jest liter, jak to wygląda? Na jakim tle i w jakim miejscu (środek czy z lewej) są wyswietlane napisy? Czy tło można zmieniać, jaki jest kolor czcionek?

Czy tuner mocno się grzeje?

 

Pytanie z innej beczki, w jaki sposób mozna odbierać polsat i polsat sport HD? Czy potrzebuję moduł polsatu czy mozna prościej np. FTA?

 

Pzdr.

P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Karta C+ działa w czytniku, nie jest konieczny moduł. Napisy na kanałach C+ wyświetlają polską czcionkę (tylko w DVB, te w teletekscie nie mają polskich znaków) są koloru białego z czarnym wypełnieniem , bez tła. Wyświetlają się standardowo na dole obrazu. Nie można zmieniać sposobu wyświetlania.

Nie ma żadnych problemów z przegrzewaniem się tunerów.

Polsat Sport można odbierać po wykupieniu Polsatu Cyfrowego wraz z modułem CI .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

czy ktoś może na podstawie własnych doświadczeń może stwierdzić, że tm6900 super bezbłędnie działa z modułem cp (także kanały hd)?

Przeczytałem większość dostępnych opinii, ale stwierdzenie, ze tm6900 dobrze sobie radzi z modulem cp nie jest wystarczającym powodem do wydania prawie 300 euro,tym bardziej, że tm1500ci+ z modułem cp sobie nie radzi (choć to chyba najlepszy jaki pamiętam od czasów Diory).

Dzięki za ew. odpowiedzi lub linki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i kupiłem, ciesze sie nim od kilku dni. Ogólnie tunerek bardzo fajny ale te napisy przy filmach C+ to niestety porażka (w porównaniu do starego pioneera),

mam nadzieję że zostanie to poprawione w najbliższym czasie, poza tym bardzo się grzeje :evil: , chociaż może to wina złego umiejscowienia.

znalazłem buga. otóż przy dodawaniu transpondera w menu Advanced Search tuner potrafi się resetować (trzeba usunąć jakieś nieużywane transpondery i dopiero wtedy można dodawać kolejne - za mała pamięć???)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odbiornik współpracuje doskonale ze splitterem oraz C+.Ja zastosowałem przedłużkę dla karty klienckiej,która przechodzi pod klapką oraz odbiornikiem.Klapka zamyka się całkowicie.Taką samą przedłużkę zastosowałem dla Technisata HD S2 lecz wyprowadziłem ją z boku klapki

i tu również klapka się zamyka.Obydwa odbiorniki współpracują bardzo dobrze ze splitterem.Przedłużka w Technisacie pracuje z Astonem 2.18./nie chce pracować z Pro Cam ani z Diablo/.W Technomate w czytniku uniwersalnym.Pozdrawiam.Mag 44.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...