Skocz do zawartości

Technomate TM-6900HD Combo


TECHNOMATE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Witam. Mam pewien problem. Jestem posiadaczem tego tunera i denerwuje mnie jedna rzecz. Posiadam w slocie kartę Cyfry+ a w module Matrix kartę MTV Unlimited. Gdy moduł jest wsunięty to wiele kanałów z pakietu Cyfry jest blokowane. W module mam włączony tylko system Conax bo z takiego systemu korzysta MTV. W ten sposób aby oglądać TVP czy wszystkie TVN-y muszę wysuwać moduł ze slotu CI. Jak rozwiązać ten problem?? Może kupić inny moduł?? Może jest jakiś soft do technomate który sobie z tym problemem radzi. Aktualnie mam wgrany najnowszy soft producenta.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pewien problem. Jestem posiadaczem tego tunera i denerwuje mnie jedna rzecz. Posiadam w slocie kartę Cyfry+ a w module Matrix kartę MTV Unlimited. Gdy moduł jest wsunięty to wiele kanałów z pakietu Cyfry jest blokowane. W module mam włączony tylko system Conax bo z takiego systemu korzysta MTV. W ten sposób aby oglądać TVP czy wszystkie TVN-y muszę wysuwać moduł ze slotu CI. Jak rozwiązać ten problem?? Może kupić inny moduł?? Może jest jakiś soft do technomate który sobie z tym problemem radzi. Aktualnie mam wgrany najnowszy soft producenta.

 

Pozdrawiam.

 

niestety, matrix jakoś gryzie się z kartą cyfry.

ja mam kombinację cyfra i TNK (też conax) - to ostatnie wykorzystuję tylko dla ligi mistrzów (nSport).

dopóki korzystałem z matrixa, to karta cyfry nie działała, jesli moduł z kartą TNK był w slocie CI.

wszystko się rozwiązało, gdy - idąc za poradą sprzedawcy w jednym ze sklepów tv sat - zamiast matrixa zacząłem używać modułu conax (firmy Smit) - ten moduł karcie cyfry nie przeszkadza w niczym. można mieć go w slocie CI i oglądać kanały z cyfry, w tym kanały HD, gdy karta cyfry jest w czytniku.

 

nawiasem mówiąc: softy nie zmieniają niczego - próbowałem różnych kombinacji.

poratuje cię tylko oryginalny conax.

 

ewentualnie jakiś tani tuner z wbudowanym conaxem, który można po przelotce podłaczyć do TM 6900 (np. GoldenMedia za 175 zł)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok niech będzie -kupię moduł Conax. Tylko teraz mam kolejne pytanie - czym rożni się moduł Conax Neo CAM od modułu Conax Smit CAM?? Jednop wiem na pewno - ten pierwszy jest tańszy o 30 zł - co po za tym?? Może Mr.Orbita coś poradzi?? :)

 

Pozdrawiam wszystkich.

 

 

Edit:

 

Przed chwilą zrobiłem pewien test - wsadziłem do modułu Matrix kartę TNK a do drugiego slotu CI moduł Polsatu. Slot na karty w dekoderze pusty. Przez pierwsze 5 min wszystko ok - a potem nie działał prawie żaden kanał - nawet TVP1 czy TVN mimo że są aktywne zarówno z karty Polsatu jak i TNK. Ewidentnie moduł Matrix nie za dobrze współpracuje z Technomate 6900 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po wgraniu nowego oprogramowania 735-08-12-2010 jakiejś wyjatkowej poprawy obrazu nie stwierdziłem. Obraz był i jest bardzo dobry. Natomiast wprowadzono nowa zmianę - nie trzeba ustawiać od nowa kanałow - ich układ pozostaje taki, jaki był przed aktualizacja. Odbiornik Technomate bez zakłócen obsługuje moduł TNK HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal brak obsługi polskiej czcionki w EPG, dołożono opcję w OSD Settings do przywoływania listy ostatnio wybieranych kanałów która zmienia działanie klawisza 'Recall' ale można ją wyłączyć, przyspieszony scroll na pasku z informacją o programie bieżącym/następnym (dawniej dało się ustawiać prędkość wg uznania teraz tylko czas wyświetlania) oraz zaktualizowane listy transponderów i "miękkie" włączanie i wygaszanie tapety przy uruchamianiu. Jeśli soft ładowany był przez RS 232 to raczej nie zdarzało się aby listy kanałów się pomieszały chyba że ktoś aktualizował soft z bardzo starej wersji np. 6.80 do najnowszej lub patchował soft to coś się mogło pogubić. Swoją drogą to osoba odpowiedzialna za umieszczanie softu na stronie producenta mogłaby zaktualizować info o wersji i dacie bo jest jeszcze z lutego z opisem 7.16 ale po pobraniu zzipowanego pliku i rozpakowaniu go okazuje się że jest 7.35. Więcej zmian na pierwszy rzut oka nie widać, no może poza tym że analizator szybciej reaguje. Choć pewnie mało kto korzysta z sat findera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki dla kol. trtrtr za wnikliwa i obszerna informację dot.nowego oprogramowania.. Na takie informacje czeka wielu użytkowników Technomate 6900. Nie bardzo zrozumiałem czego dotyczy zmiana klawisza Recall. Dziwi mnie stanowisko Hollex-u odnośnie działania modułu TNK HD zaliczajace Technomate 6900 do grupy odbiornikow wymagajacych poprawek oprogramowania. Używam modułu TNK HD od ok 10 dni i nie stwierdziłem poważniejszych nieprawidłowosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Po wgraniu nowego oprogramowania 735-08-12-2010 jakiejś wyjatkowej poprawy obrazu nie stwierdziłem. Obraz był i jest bardzo dobry. Natomiast wprowadzono nowa zmianę - nie trzeba ustawiać od nowa kanałow - ich układ pozostaje taki, jaki był przed aktualizacja. Odbiornik Technomate bez zakłócen obsługuje moduł TNK HD.

 

Za to zupełnie nie radzi sobie z kartą Cyfry+ w smarcard i TNK w module i na odwrót.

Na samej karcie C+ w czytniku przy szybkim przejściu z kanału HD na SD -> Scrambled Chanel. Wersja softu 7.36p też nie rozwiązała tego problemu.

zibi11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
Po wgraniu nowego oprogramowania 735-08-12-2010 jakiejś wyjatkowej poprawy obrazu nie stwierdziłem. Obraz był i jest bardzo dobry. Natomiast wprowadzono nowa zmianę - nie trzeba ustawiać od nowa kanałow - ich układ pozostaje taki, jaki był przed aktualizacja. Odbiornik Technomate bez zakłócen obsługuje moduł TNK HD.

 

Za to zupełnie nie radzi sobie z kartą Cyfry+ w smarcard i TNK w module i na odwrót.

Na samej karcie C+ w czytniku przy szybkim przejściu z kanału HD na SD -> Scrambled Chanel. Wersja softu 7.36p też nie rozwiązała tego problemu.

zibi11

 

Czy ktoś testował NcamHD z nowym softem (.03) w tym odbiorniku? Będę wdzięczny za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że zakłócenia opisywane przez kol Zibi i mm4738 mogą wynikać z faktu że operatorzy N, CP i Cyfry Plus kodują te same kanały w różny sposób. Przy jednoczesnym używaniu 2 modułów odbiornik ma trudności który zastosować sposób odkodowania tych samych kanałów. Przy włożeniu 2 modułów w których nie będą występować te same kanały prawdopodobnie nie będzie zakłóceń. Ważny jest też duży wskaźnik jakości- ponad 80 %.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem posiadaczem Technomate 6900 Combo USB PVR Ready. Czy ktoś może pomóc i powiedzieć na jakim sofcie moduł CAM TnK HD pobierze automatycznie aktualizacje 1.00.03 (r1502)? Na kanałach o częstotliwości 11,449 GHz, pol. H, SR: 27500, FEC: 3/4 (DVB-S2/8PSK) nic się nie dzieje a gdy wchodzę do menu modułu pokazuje się komunikat że posiadam najnowsze oprogramowanie co nie jest prawdą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do kolegów korzystających z v. 735 i nCaMHD: jak przy nowym sofcie w odbiorniku spisuje się nagrywanie 2-ch kanałów jednocześnie z tego samego tp. (także fta) oraz czy przy ogl. TnKHD pojawia się co pewien czas, w kilku sekundowych odstępach plansza z if. o zakodowaniu programu? Takie objawy notowałem przy TnKSD, obecnie przymierzam się do aktywacji modułu, korzystam, z wielce udanego softu 721 i zastanawiam się, czy będę musiał go wymienić?

 

Dzięki za info, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...