Skocz do zawartości

Technomate TM-6900HD Combo


TECHNOMATE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W sumie bardzo fajny tuner i jakośc obrazu jest znakomita, zwlaszcza na kanałach HD. Z tego co zauważyłem na zagranicznych forach, to problem jest powszechny z tym tunerem i zamraża obraz prkatycznie na kazdym patchu. sprawdzałem różne rozwiązania jak np. "factory reset" , wgranie nowej listy kanałów z podstawowymi kanałami, oryginalny firmware i zawsze bez efektu. troche pomaga "zjechanie" z rozdzielczością do 576p , ale z drugiej strony traci sie duzo na jakości, zwłaszcza kanałów nadawanych w oryginalnym native HD.

Trzeba będzie szukać następcy naszego TM 6900....ale to już inny temat...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

trochę przypadkowo trafiłem tutaj ponownie - przypadkowo, bo ja ze swoim TM 6900 problemów nie mam żadnych! na żadnym sofcie obraz się nie zamraża (teraz mam ostatni 7,52p). tuner chodzi jak żyleta.

po jakim czasie takie zamrożenie występuje?

wczoraj oglądałem ligę mistrzów na npremium (a więc hd!) - całe dwa mecze, non stop, więc ok.4 godziny - i nic.

odpukać, ale u mnie ten tuner jest tak bezawaryjny, że aż nudny.

miałem i mam parę tunerów - ten jest bezkonkurencyjny (choć żona narzeka że ogromniasty - w drugim pokoju ma dla siebie, gdy idą mecze, Opticuma 403 - ta różnica gabarytów poraża...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamrożenie występuje różnie. 3-4 dni chodzi bezawaryjnie ,a następnie zamrozi obraz 2-3razy w ciągu dnia.

Oprogramowanie 7,52p umożliwia blindskanem przeszukiwanie po częstotliwości 1-2-4-8-16-32Mhz.

Może ktoś opisać sposób uruchomienia internetu Technomate TM-6900HD Combo super,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, muszę się temu uważnie przyjrzeć.

ktoś może wie od którego softu tak się dzieje? (chodzi o zamrożenia)

przyznam, że rzadko patrzę na telewizor przez kilka godzin - no, chyba że liga mistrzów, ale - jak pisałem - dotychczas mnie to ominęło. poza tym korzystam tez z innych tunerów, jakkolwiek TM 6900 jest bezkonkurencyjny we wszystkich swoich funkcjach (z tego powodu trochę go oszczędzam, jak mi ni zależy żeby obraz był lux i nie nagrywam, tzn są np. wiadomości czy coś w tym stylu, to korzystam z innych tunków).

dotychczas trafiłem tylko na jeden tuner, który obraz miał równie dobry, a może i nawet czasami lepszy: Golden Media Spark One/Triplex - ale tam inne funkcje nie chodzą tak bezbłędnie (np. słuchanie radia satelitarnego na Sparku to jest ustawiczna loteria: zadziała czy nie...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pa945 Instrukcje po polsku można znaleźć wpisując w :google: hasło "technomate tm-6900 hd combo instrukcja" i od razu na samym początku znajdziemy w wynikach PDF z instrukcją (oczywiście przeglądarka ma być ustawiona pl_PL) z tym że do najnowszej wersji softu instrukcji nie znajdziesz, nikt już nie handluje tym modelem więc nikt polskiej instrukcji nie uaktualnia a na stronie producenta soft jest w zakładce 'Obsolete Models (still supported)' więc łatwo wywnioskować, że go już nie produkują ale na szczęście soft aktualizują. Na oryginalnym sofcie w menu wpisanie adresu dla tunera i adresu dla serwera aktualizacji służy właśnie do aktualizacji softu ale trzeba odpalić sobie serwer TFTP i umieścić na nim soft (adresy w tej samej podsieci). Dla zwykłego użytkownika to niepraktyczne, łatwiej i szybciej wgrać soft po usb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Brak polskiego języka i cukierkowe menu spowodowało, że wgrałem soft do swojego TM-6900 HD Combo Super od jego bliźniaczego brata Clarke Tech 5000HD Cplus. Soft od tego ostatniego ma nazwę CTECH5000CPlus_254p, jest w polskiej wersji językowej i ma ładny niebieski image. Jedynym mankamentem jest, że trzeba używać pilota od modelu Clarke Tech, gdyż oryginalny nie działa. Soft do CT działa tak samo jak soft od TM, piloty w zasadzie niczym szczególnym się nie różnią. Ja używam do TM pilota od CT. Używam softu od CT już 2 lata i żadnych zamrożeń obrazu nie zanotowałem. Aby go wgrać trzeba najpierw tak jak soft (można z pena) wgrać boot_HTM8000_7109.stb a potem ponownie z pena CTECH5000CPlus_254p.stb i już cieszymy się softem od CT. Powrót do TM jest możliwy wgrywając boot a potem soft TM. Tego ostatniego nie praktykowałem, sądzę że odbędzie się to bez przeszkód. Każdy jednak wgrywa soft na swoją odpowiedzialność.

:smile:

zibi1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Witam! Ja bym proponował na te zamrażania obrazu ale i lepsza pracę tunera zredukować liczbę satelitów. Wiadomo że, odciąży to procesor i pamięć. Zrobiłem to już bardzo dawno, nie mam podobnych problemów. Podobny problem zresztą występował w poprzednim moim odbiorniku Humax i to mu też pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam jeszcze inny problem z moim TM 6900 Combo a właściwie z kanałami odbieranymi w ramach NTC. Otóż mój tunerek nie lubi i nie toleruje kanału 23 UHF.

Wszystkie multipleksy z Chorągwicy (mux 1 k. 25, mux 3 k.50) odbieram prawidłowo , a mux 2 na k.23 tnie i przerywa. Antena i instalacje są poprawne.

Oczywiście sprawdziłem na innych tunerach i telewizorach i wszystko jest OK - wszystkie 3 MUX chodzą prawidłowo ( sygnał jakość 92 %).

Co jest tego powodem ? Bo ja nie znajduję żadnej racjonalnej odpowiedzi na tę sytuację.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może tuner sam zakłóca się swoim modulatorem, uruchom menu i wybierz 'System Settings', sprawdź w "A/V Output Settings" opcję "RF Channel" i wybierz przykładowo kanał 68 lub inny oddalony od kanałów odbieranych MUX-ów i zapamiętaj ustawienia. Jeżeli przez modulator był podłączony jakiś sprzęt, to ustaw na nim adekwatny kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 11 miesięcy temu...
  • 1 rok później...

Zawiesił mi się tuner TM6900hd combo super+ przy próbie wgrania softu phantompatch 7.63 - po włączeniu pojawia się napis technomate - na pilota brak reakcji. Włączanie i wyłączanie nic nie daje, również wyjmowanie i wkładanie wtyczki. Czytałem na forum o pliku go back software ale na stronie technomate już nie ma tego pliku. Był bym bardzo wdzięczny za udostępnienie-przesłanie pliku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz bliżej opisać jak wgrywa się ów plik "go back"? przez rs'a?
Czy to służy czyszczeniu pamięci tunera?
Ja też mam patch 7.62 i obraz mi się "zamraża" na niektórych kanałach hd - może ów "go back" pomoże?
Bo - mimo posiadania paru innych tunerów - stale mam poczucie, że tu jakość jest najlepsza.
Byłbym zobowiązany na pomoc, z góry dziękuję!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestował ktoś dokładnie ten tuner? Jak ze stabilnością oprogramowania i czułością głowicy ? :D

 

Głowica jest dość czuła chociaż istnieją tunery z czulszą głowicą. Tuner miał swoją premierę dobrych parę lat temu, później ten model miał swego następcę, producent od kilku lat nie aktualizuje już oprogramowania, a to co jest działa w miarę poprawnie, tuner ma pewne wady np. czasami potrafi przymrozić obraz o czym już wspominane było już nie raz na forum

 

 

Możesz bliżej opisać jak wgrywa się ów plik "go back"? przez rs'a?

Czy to służy czyszczeniu pamięci tunera?

Ja też mam patch 7.62 i obraz mi się "zamraża" na niektórych kanałach hd - może ów "go back" pomoże?

Bo - mimo posiadania paru innych tunerów - stale mam poczucie, że tu jakość jest najlepsza.

Byłbym zobowiązany na pomoc, z góry dziękuję!

 

Plik wgrywa się tak samo jak programowało się przed kilkoma laty wszystkie tunery. Łączymy tuner (wyłączony z prądu tylnym wyłącznikiem) z komputerem kablem null modem rs232, następnie uruchamiamy program do wgrywania - Darkman_TMLoader_187.exe, wybieramy oprogramowanie do wgrania - TM6900HDSuper_go back_688.stb, ustawiamy odpowiedni port com, naciskamy Connect. Następnie włączamy tuner tylnym włącznikiem i tuner zacznie się programować. Po wgraniu oprogramowania dobrze jest znów wyłącznikiem z tyłu wyłączyć tuner na kilkadziesiąt sekund. Po wgraniu tego oprogramowania można wgrywać poprzez pendriva dowolne oprogramowanie.

Przed wgraniem tego oprogramowania dobrze sobie wcześniej zgrać listę kanałów, żeby potem nie trzeba było wszystkiego skanować od nowa, oraz pospisywać sobie ustawienia z menu tunera jakie mieliśmy poprzednio.

Nie wiem czy pomoże to cokolwiek na zamrażanie obrazu (raczej nie) ale zawsze można spróbować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...