Jump to content

motor

Users
 • Content Count

  32
 • Joined

 • Last visited

Community Reputation

2 Neutralna

About motor

 • Rank
  Niedoświadczony

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. motor

  Testy DVB-MPE z 13°E

  Niestety, ale po testach nie udało mi się uzyskać czystego przekazu przy pomocy karty DVB. Przeglądając natomiast zagraniczne strony, natknąłem się na temat odbioru tych kanałów przy pomocy tunerów linuksowych z wgranym oprogramowaniem SatDreamGr. https://www.satdreamgr.com/forum/showthread.php?16881-OTT-(DVB-MPE)
 2. Postępując zgodnie z instrukcją satkuriera dotyczącą odbioru 8K z satelity na żywo, doszedłem do pewnego etapu, z którym nie mogę sobie poradzić. 1. Nagrałem strumień z Hot Bird 12,577, H, SR 27500, FEC ¾ przy pomocy ALTDVB 2. Pobrałem program Wireshark Portable, a następnie otworzyłem w nim nagrany plik. Z analizy wynika, m.in. że: Internet Protocol Version 4, Src: 192.168.135.190, Dst: 224.20.20.59 (wg. artykułu Satkuriera dotyczy to MiniMini+ HD) User Datagram Protocol, Src Port: 6000, Dst Port: 6000 Z tego wnioskuję, że aby odebrać przekaz dotyczący akurat tego kanału powinienem w VLC lub MPC HC wkleić taki adres: udp://[email protected]:6000 lub udp://@224.20.20.59:6000 Po wklejeniu powyższego adresu do ww. programów na laptopie z wnidows XP (na windows 7 nie chce mi działać) mogę uzyskać jedynie poszatkowany obraz (sygnał z satelity jest silny więc to nie wina siły sygnału tylko ustawień w BDADataEx, które nie wiem jak ustawić aby pojawił się prawidłowy obraz). Wygląda to tak: Powyższy poszatkowany obraz uzyskuję jedynie przy ustawieniu w polu: Multicast-PID wartości: 8192 lub 2009 (pozostałe Unicast-PID: 0, Broadcast-PID: 0) Moje pytanie brzmi jakie wartości powinienem poustawiać w BDADataEx w pozycjach: - IP: - MAC: - Unicast-PID: - Broadcast-PID: - Multicast-PID: aby pokazał się zwykły, a nie poszatkowany obraz na tym kanale ?
 3. Mi wczoraj też zakodowało TVP1 i TVP2 i jeszcze któryś kanał. Wcześniej na karcie miałem uprawnienia 01000014, a jak te kanały przestały działać to wskoczyło 01000004. Po telefonie o ponowne przesłanie uprawnień wróciło na karcie ponownie 01000014 i ww. kanały ponownie zaświeciły.
 4. Z uwagi, że obecnie stoję również przed wyborem telewizora w ostatnim czasie przeglądam dość intensywnie fora poświęcone telewizorom oled, a zwłaszcza opinie osób posiadających te telewizory i opisujące ich wady w użytkowaniu (o zaletach czyli jakość obrazu wszyscy wiemy). W związku z powyższym chciałbym się odnieść do powyższych postów wskazujących niby wyższość (większą trwałość matryc) telewizorów Sony i Panasonic w porównaniu do LG. Telewizorów Sony i Panasonic sprzedaje się kilkakrotnie razy mniej niż LG (decyduje cena) stąd i na forach mniej opinii na temat Sony, Panasonic czy Philipsa. W ostatnim czasie obserwuję walkę jednego z użytkowników z serwisem Sony, o to, że ostatnia aktualizacja automatycznie przyciemnia ekran (ponoć nie było tego w poprzedniej wersji oprogramowania) i nie można tej funkcji wyłączyć przez użytkownika, ani wrócić do poprzedniej wersji oprogramowania (no nie ma to jak brak możliwości ustawienia swoich parametrów bo producent wie lepiej jak powinno być i oprogramowanie samo te ustawienia koryguje i sobie przyciemnia ekran). Oto chyba cała tajemnica dotycząca "większej trwałości" telewizorów Sony. Poniżej link do tego tematu: https://hdtvpolska.com/forum/topic/39421-sony-a1-kd-55a1-test-pierwszego-oled-tej-marki-z-4k-i-hdr/?page=12 Swoją drogą wydaje mi się bardzo mało prawdopodobne, żeby LG posiadało oddzielną linię produkcyjną do swoich paneli a oddzielną dla innych marek (na żadnym forum nie doczytałem oficjalnego potwierdzenia takich informacji). A ja dalej pozostaje niezdecydowany czy wybrać "plastikowy" obraz ale trwały w LCD, czy dużo lepszy ale bardzo podatny na wypalanie matrycy w telewizorach oled (nie ma to jak zasnąć sobie przez przypadek przy włączonym kanale z jaskrawym logo kanału, a potem mieć wypalone to logo do końca użytkowania telewizora ).
×