Skocz do zawartości

Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Michał Winnicki lub osoba z MWE, która pisze tutaj komentarze, kilka stron wcześniej napisała, że kanał będzie dla osób starszych, jednak ramówka będzie głównie składać się z nowszych programów, filmów i seriali, a nie tych z lat 50., 60. czy 70. A większość osób tu pisze o tych starszych serialach, które jakby miały się pojawić w TV to lepiej pisać do Red Carpet, a nie tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, "Bonanza" albo "Moda na Sukces" to świeżaczki. Chyba każda osoba, jak usłyszy "senior", ma w myślach te dwa seriale.

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Ort! Poza tym, tytuły seriali, filmów, audycji, utworów itp. podajemy w cudzysłowie. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Fan WWE Superstars napisał:

No tak, "Bonanza" albo "Moda na Sukces" to świeżaczki. Chyba każda osoba, jak usłyszy "senior", ma w myślach te dwa seriale.

Nie zapomnijmy jeszcze o takim serialu jak "Doktor Quinn", który może kiedyś Antena TV kupi. A jeżeli chodzi o filmy fabularne, które miałyby się znaleźć u nich w ramówce, to według mnie to chyba będą filmy takie jak "Winnetou".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnością będą Widzu. Antena HD to będzie takie połączenie National Geographic, Planete, HGTV, HBO, Netflix, Canal+.

Jestem o tym absolutnie przekonany 🤣

 

19 godzin temu, WebMat napisał:

To ma być program dla ciebie czy dla seniorów? :P

(...)

 

Temat jest trudny, bo grupa 50+ jest bardzo niejednorodna.

Do grupy 50+ mi bardzo niedaleko, a więc mogę powiedzieć że skoro do seniorów zaliczasz osoby 50+, to możliwe że to kanał dla mnie skoro ma być adresowany do tej grupy wiekowej. Ale treści które tam są zapowiadane, są kompletnie nie dla mnie, a raczej dla osób 70+ lub 80+ :)

Zatem nie będę widzem tej stacji, zapewne podobnie jak większość pomiędzy 50 a 70 rokiem życia.

Osoby w wieku 70+ jak słusznie zauważyłeś mają swoje przyzwyczajenia i dla nich wystarcza TVP i ich ulubione współczesne POLSKIE seriale lub Trwam.

Ci młodsi "seniorzy" oglądają współczesne filmy i seriale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Osoby w wieku 70+ jak słusznie zauważyłeś mają swoje przyzwyczajenia i dla nich wystarcza TVP i ich ulubione współczesne POLSKIE seriale lub Trwam.

W mojej rodzinie żadna z osób 65+ nie ogląda współczesnych seriali polskich (tasiemce typu "Klan", "M jak miłość", etc), ani Trwam, czy wyłącznie TVP.

 

Oglądają za to TVN24 z informacji i seriale zagraniczne - współczesne, ale także lubią sobie czasem przypomnieć serial z młodości.

 

3 godziny temu, Fan WWE Superstars napisał:

"Winnetou" było wałkowane przez TVS. A "Doktor Quinn" był wiele razy wałkowany przez TVP. Ja bym raczej proponował coś, co dawno nie było w polskiej telewizji.

To samo miałam napisać. Może lepiej zakupić podobny w tematyce serial "Domek na prerii"? Dystrybutor sprzedaje, bo emituje go TNT, ale to kanał płatny i nie wszędzie dostępny (w mojej Toyce np. go nie ma). Sama bym chętnie obejrzała, bo nigdy nie miałam okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Jantar Pewnie masz rację, osoby w wieku 70 do 80 jeszcze zapewne korzystają z większego wyboru i są bardziej współcześni mówiąc kolokwialnie.

Cóż nasze wyobrażenie o seniorach zatrzymało się z lat dzieciństwa z naszych dziadków. Trzeba brać poprawkę na to że im młodszy "senior" tym więcej miał do czynienia ze współczesną techniką i wyborem jeśli chodzi o to co się ogląda, bo zetknął się w swej młodości z telewizją kablową na pewno potem z platformami satelitarnymi.

Na pewno znajdzie się widownia do starszych seriali, ale mimo wszystko będzie widownia niszowa wg mnie. Młodszy "senior" bardziej nastawia się na współczesne seriale i filmy jak już napisałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo z dzieciństwa mój dziadek lubił ogladać wspólczesne telenowele które wtedy leciały "Luz Maria", Fiorella", "Moda na sukces" ale czym był starszy to mniej ogladał telewizje ze wzgledu na słabszy wzrok tylko wiadomości.

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Do grupy 50+ mi bardzo niedaleko, a więc mogę powiedzieć że skoro do seniorów zaliczasz osoby 50+, to możliwe że to kanał dla mnie skoro ma być adresowany do tej grupy wiekowej. Ale treści które tam są zapowiadane, są kompletnie nie dla mnie, a raczej dla osób 70+ lub 80+ :)

Zatem nie będę widzem tej stacji, zapewne podobnie jak większość pomiędzy 50 a 70 rokiem życia.

Osoby w wieku 70+ jak słusznie zauważyłeś mają swoje przyzwyczajenia i dla nich wystarcza TVP i ich ulubione współczesne POLSKIE seriale lub Trwam.

Ci młodsi "seniorzy" oglądają współczesne filmy i seriale.

 

Ja nie zaliczam seniorów do 50+. Pisząc o "grupie 50+" odnosiłem się do przyjętej grupy docelowej "silver". Dla mnie senior to osoba na pewno co najmniej w wieku emerytalnym, powiedzmy 70+, 65+. Ale rzeczywiście może warto to mocniej podkreślić. Ktoś inny może napisać, że zgodnie z definicją senior to po prostu najstarszy żyjący członek rodziny. No, ale jednak trzeba jakąś tę grupę spróbować scharakteryzować. :)

 

To wszystko się zmienia, za 20 lat grupa 70+ będzie już inna niż ta dzisiejsza, bo też trzeba uwzględnić kwestie naturalnych różnic pokoleniowych. Będzie to już grupa zdecydowanie powojenna. Ba zaczną się załapywać osoby, które zaczynały swoją karierę zawodową już w III RP. Dzisiaj w tej grupie jest wiele osób, które prawdopodobnie nigdy nie miały kontaktu np. z komputerem. Inne jest podejście do myślenia abstrakcyjnego, dawniej programowanego przez książki, inny stosunek do fabuły. Dawniej były też duże kontrasty, różnice między wsią a miastem, robotnikiem a intelektualistą. Można by tu było wymieniać.

 

A tak w ogóle to prawda, że zaczyna to się wszystko spłaszczać. Dzieci bardziej przypominają dorosłych, zaś starsi bardziej przypominają młodych. Pamiętam jak dawniej kazano dzieciom siadać przy osobnym stole, nie dopuszczano ich do świata dorosłych. Było inne podejście do dzieci i do okresu dzieciństwa.

 

W ogóle nastąpiło przewartościowanie przez ostatnie dekady. Dawniej osoba starsza była źródłem wiedzy, doświadczenia. Dzisiaj zmiany na świecie są tak dynamiczne, że wiedza szybko się dezaktualizuje, trzeba ciągle obserwować zmiany. Przez to w cenie są ludzie młodzi, dużo bardziej niż to było dawniej. Widać to choćby na amerykańskich filmach z lat 50., gdzie ówczesnym wzorem męskości był nieco starszy pan. Dzisiaj wzorem jest szeroko pojęta "młodość", "postęp". Na co dzień jeszcze bardziej niż w Polsce, widać to na Zachodzie.

 

Żeby nie było, nie oceniam czy to jest dobre czy nie, czy wolę takie czy inne podejście. Bardziej staram się przedstawić chłodną analizę i to co świat uważa. Nawiązując do tematu, chyba trochę się nie dziwie, że wcześniej taki kanał typowo "seniorski" nigdy nie powstał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Fan WWE Superstars napisał:

Przykładowo z dzieciństwa mój dziadek lubił ogladać wspólczesne telenowele które wtedy leciały "Luz Maria", Fiorella", "Moda na sukces" ale czym był starszy to mniej ogladał telewizje ze wzgledu na słabszy wzrok tylko wiadomości.

Sam chętnie obejrzałbym telenowele z Polsatu i pierwszej TVP Regionalnej ("Marimar" czy "Serce Clarity") mimo że seniorem nie jestem a produkcje te oglądałem gdy byłem dzieckiem.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...