Skocz do zawartości

Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 5.05.2023 o 17:51, PowerTV napisał(a):

Columbo będzie też o godzinie 15, a nie tylko o 22.

Start już w niedzielę o 15! Zapraszamy

Za ten serial nie podziękuję, bo już go oglądałam i nawet w całości nagrałam. Najpierw powałkowała go Silesia, od kilku lat wałkują TV4/TV6. Naprawdę nie ma innych seriali?

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.05.2023 o 17:51, PowerTV napisał(a):

Columbo będzie też o godzinie 15, a nie tylko o 22.

Start już w niedzielę o 15! Zapraszamy

Na ten serial zaprasza kilka telewizji od lat. W tym konkurencyjne telewizje dostępne naziemnie. Nie przyciągnie widzów do Antena HD. Ile można oglądać ten sam serial na różnych kanałach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za ten serial nie podziękuję, bo już go oglądałam i nawet w całości nagrałam. Najpierw powałkowała go Silesia, od kilku lat wałkują TV4/TV6. Naprawdę nie ma innych seriali?
Są, tylko trzeba mieć pieniądze, żeby je kupić. Tylko coś tego polskiego kapitału brakuje
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że i tak jest lekki progres jeśli chodzi o ramówkę. Wczoraj nawet zacząłem oglądać „Jeszcze raz Pearl Harbor”, gdyby nie reklamy to pewnie obejrzałbym do końca. Dobry klasyk. Widzę, że ten film jest w TVP VOD, więc sobie go dokończę. :) 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Pawop napisał(a):

Są, tylko trzeba mieć pieniądze, żeby je kupić. Tylko coś tego polskiego kapitału brakuje emoji1.png

Startując w konkursie na mux naziemny z kanałem naziemnym nadawca powinien zdawać sobie sprawę, jakie to mogą być koszty. Czyli, że trzeba włożyć dużo kasy w same opłaty za koncesję, emisję sygnału, miejsce naziemne, a także w zakup filmów, seriali, programów, etc., które przyciągną widzów do kanału, skoro ten ma zarabiać na siebie wyłącznie na emitowanych reklamach. A widz nie poleci oglądać byle czego. Nie da się wypromować nowego kanału emitując te same seriale, które aktualnie są też emitowane na kanałach dobrze już znanych, działających kilka czy nawet kilkanaście lat.

 

Kiedy przed laty Puls zaczął się rozwijać, sięgnęli po premierowe w Polsce telenowele latynoskie, które emitowali przez prawie dekadę. Zbudowali na nich systematycznie swoją widownię, a do telenowel dodawali też filmy, programy i inne seriale. TV4 też dość długo emitowała telenowele i miała na nich stałą widownię.

 

Red Carpet teraz także stawia na telenowele, dzięki czemu staje się kanałem, o którym pisze się na forach tematycznych. Ludzie już wiedzą, że taki kanał istnieje, zaglądają na niego, szukają ramówek.

 

W przypadku Anteny mamy byle co w ramówce, a jak jest coś lepszego to albo wałkowane na innych kanałach bez litości, albo format obrazu jest taki, że oczy bolą i nie daje się oglądać. Przykład? Choćby Matki, żony i kochanki - emitowane prawie w tym samym czasie na TVP Kobieta HD miały prawidłowy format obrazu, a na Antenie jakiś dziwoląg. Można emitować w prawidłowym formacie? Można, tylko trzeba chcieć. Ale skoro nadawca ma to głęboko tam, gdzie słońce nie dochodzi i uważa, że widz ma oglądać to, co łaskawie mu daje, no to sorry... To nie widz jest dla kanału, tylko kanał jest dla widza.

 

I na koniec jeszcze nadawca nie doprowadził Anteny do jako takiego porządku, a już myśli o starcie w konkursach na kolejne miejsca w muxach. Miejsca, na które startują też lepsze kanały, a zapewne dostaniemy kolejne od MWE, czyli kolejne śmietniki.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie koniecznie może być przed premiera jeszcze ;) Zresztą co to za premiera jak nikt nie ogląda a o 20:00 to dopiero premiera ;) Jeszcze jest taka sprawa, że dla kogoś kto oglądał późnym wieczorem to  dla niego nie jest premiera a dla kogoś który nie oglądał to już jest premiera ;)

Tak samo jak są ludzie którzy myślą, że jakiś serial w danej telewizji to jest premiera a w rzeczywistości nie jest premierą. 

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie mają praktyki i już, że premiery zawsze mają w niedziele o 20:00 i co im zrobisz nic im nie zrobisz. Teraz w sobotę 13 maja ma być o 22:00 "Koniczyna" a o 20:00 "Polowanie" to nie będziecie się czepiać szczegółów

Edytowane przez Kirk
Popraw pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wtedy to już nie, ale ja tylko ci mówię jakie stosuje praktyki ta stacja. Tak samo robili jak dawali Baśnie w niedziele o 14:00, że rano w sobotę pisali premiera a następnego też pisali premiera. U nich premiera jednego filmu jest kilka razy. Wiele razy słyszałem jak jeden film kilka razy reklamowali jako premierę, ale w ciągu tygodnia. Potem już tak nie robią przy kolejnych emisjach. Według mnie jest to taki chwyt żeby ludzi zachęcić do obejrzenia filmu.

Edytowane przez Kirk
Popraw pisownię.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe jako widz który nie ogląda stacji. To nie jest oszukiwanie widza tylko jak reklamują film o 20:00 w telewizji jako premiera a oni zawsze tak robią to co mają wpisać powtórka. Troche dziwna praktyka, że dają wcześniej w nocy. Ale nawet w kinach reklamują, że jest film w piątek w kinach a emisje pierwsze już dają dzień wcześniej.

 

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Fan WWE Superstars napisał(a):

To nie jest oszukiwanie widza tylko jak reklmaują film o 20:00 w telewizji jako premiera a oni zawsze tak robią to co mają wpisać powtórka.

Tłumaczysz to tak jakbyś Amerykę odkrywał. Wystarczy zdjąć dopisek "Premiera". Każda stacja to rozumie, poza Antena HD.

 

 

Definicja premiery nie pozostawia wątpliwości:

https://pl.wikipedia.org/wiki/Premiera

Cytat

pierwsze przedstawienie danego utworu lub towaru szerokiej publiczności.

 

Koniec tematu.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy jest więcej, wg Ciebie w poniedziałek, środę, czy w niedzielę? Nie kompromituj się :)

Przez szeroką publiczność rozumie się dostępność dla każdego który chce obejrzeć utwór.

Jest też tzw. przedpremiera, dostępna dla wybranych zaproszonych osób.

Oraz pra premiera, czyli pierwsze na świecie pokazanie utworu publiczności, nie widziane nigdzie indziej.

 

To wszystko jest opisane w definicjach.

https://pl.wikipedia.org/wiki/Prapremiera

Cytat

Prapremiera − określenie odnoszące się do pierwszego pokazu filmowego, przedstawienia teatralnego bądź operowego lub wykonania innego utworu muzycznego po raz pierwszy w historii. Prapremiera danego dzieła jest tylko jedna. Prapremierą czasem określa się w teatrze także próbę generalną − czyli ostatnią próbę przed premierą danej inscenizacji. Jest ona z reguły (choć nie zawsze) otwarta dla wszystkich zainteresowanych − często nieodpłatnie, w przeciwieństwie do zwykłych przedstawień.

 

Przedpremiera (częściej w formie pokaz przedpremierowy) − zazwyczaj pokazy przedpremierowe nie są dostępne dla szerokiej publiczności − są one najczęściej przygotowywane dla krytyków filmowych bądź teatralnych oraz dziennikarzy, którzy mogą na podstawie tego pokazu napisać recenzję jeszcze przed oficjalną premierą danego filmu.

 

Odtworzenie w telewizji jest zawsze dla każdego bez wyjątków, a więc jest premierą w danej stacji. Każde kolejne odtworzenie jest powtórką. Nie twórzmy zatem nowych nieznanych nikomu definicji prezentacji utworów.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...