Skocz do zawartości

Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Serial "Święta Wojna" jest w YouTube w oryginalnym formacie więc dla mnie wybór prosty gdzie oglądać. Na Silver TV obejrzałem tylko jeden odcinek i odpuściłem przez jak ktoś wspomniał " ucięte z góry głowy" . Piszę nazwę stacji tak identyfikuje się w DVB-T zgodnie z koncesją. Szkoda że  w nazwie tematu jest nieoficjalna nazwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fan WWE Superstars napisał:

Od początku było wiadomo kiedy i o której była emitowana "Moda na sukces". A oglądalnością przegrywała z "Świetą Wojną" wiec w końcu została przeniesiona na rano.

To wytłumacz mi, czemu w prasie drukowanej długo nie była podawana ramówka kanału? Ramówka dostępna jedynie na jednym serwisie w necie jest od samego początku. Nawet tu na forum nie są podawane wszystkie zmiany. O filmach-niespodziankach nie wspominając: co innego w ramówce, co innego w emisji. Trudno przy tym oczekiwać wierności widzów i oglądalności. A forum czyta zaledwie garstka ludzi i to akurat bez telemetrów.

 

Kanał adresowany do seniorów, który ruszył od maja, a seniorzy korzystający z prasy drukowanej nawet nie wiedzą o jego istnieniu. Jak podałam ciotce informację o Legendach opery to zapytała, co to za kanał i czy ona go ma. A nadawca oczekuje sukcesu oglądalności.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oby wraz z nową ramówką już nie było niespodzianek filmowych chyba, że pozytywne. 

No, ale wydaje mi się, że nawet jakby była również  wzmianka o "Modzie na sukces" w  gazetach no to raczej o wiele wyższa oglądalność by nie była.

Nie wiem kto tam jest odwowiedzialny w Atenie HD za markieting więc trudno mi to wytłumaczyć.

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apropos Bonanzy... Nagrałam dziś odc z Filmaxu pt. The blood line. Ten sam odcinek chodzi też po Antenie. I co się okazuje? Otóż odcinek jest obcięty o sceny przed czołówką i samą czołówkę - zaczyna się od planszy z tytułem odcinka. Sprawdziłam z tym, co emituje Red Carpet, bo też mają ten sam odcinek. Obcięte są prawie 3,5 minuty odcinka! Scena przed czołówką jest wprowadzająca i potem nie wiadomo, o co chodzi. Czy tak powinna wyglądać emisja serialu, że obcinane są sceny z odcinków? Jak nie format obrazu, że oczy bolą od oglądania to znowu brak scen, albo obie rzeczy jednocześnie. I dziwicie się, że oglądalności nie ma? Ja takich wybrakowanych seriali oglądać na tym kanale (i na pozostałych tego nadawcy) nie będę.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, bgmnt napisał:

Po co marnować czas na nagrywanie tego z tv?

Ustawiałam na rano na Modę i kilka innych nagrań z różnych kanałów w jeden plik - później dzielę taki plik i wyrzucam, co zbędne. Weszła mi dziś po prostu w nagraniu, bo ustawiłam wcześniej przełączenie dekodera. Inna sprawa, że wolę mieć własne nagrania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, myśłałem, że może śledzisz ten serial. Bo Bonanza w dobrej jakości jest i na CDA.pl (część odcinków chyba jako premium), w TVP VOD i paru innych miejscach.

Szkoda byłoby marnować czas i nerwy na to co emituje MWE :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bgmnt Jeśli miałabym nagrywać Bonanzę to chyba tylko z Red Carpet. Przynajmniej nie pocięte odcinki i format obrazu właściwy. Jakość też bardzo dobra. TVP to ma chyba tylko 3 sezony - tak mi się kojarzy. Może się mylę i mają trochę więcej, ale całości na pewno nie. FilmBox ma identyczną wersję z MWE - ciekawe, od jakiego dystrybutora takie cudo. Na Silesii też takie cudactwa widziałam. A konta na CDA nigdy nie miałam - nie znoszę oglądania w necie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, maks27 napisał:
 
 

Serial "Święta Wojna" jest w YouTube w oryginalnym formacie więc dla mnie wybór prosty gdzie oglądać. Na Silver TV obejrzałem tylko jeden odcinek i odpuściłem przez jak ktoś wspomniał " ucięte z góry głowy" . Piszę nazwę stacji tak identyfikuje się w DVB-T zgodnie z koncesją. Szkoda że  w nazwie tematu jest nieoficjalna nazwa.

To jest oficjalna nazwa, zgłoszona oficjalnie przez nadawcę do KRRiT. Oficjalna, ale nieformalna, bo KRRiT ociąga się z dopełnieniem formalności. Myślę, że w tym temacie już wszystko o tym napisano.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy do końca października które mają się pojawić na Antenie HD.

22.10.2021 23:45 piątek "Dyliżans" z Waynem

23.10.2021 00:20 sobota "Strach" z Jackiem Nicholsonem.

29.10.2021 23:45 piątek "Błękitna Stal"  z Waynem

30.10.2021 00:20 sobota "McLitnock" film z Waynem 

Czyli zapowiadają się noce z Waynem ostatnia pozycja moim zdaniem najciekawsza.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jantar napisał:

Apropos Bonanzy... Nagrałam dziś odc z Filmaxu pt. The blood line. Ten sam odcinek chodzi też po Antenie. I co się okazuje? Otóż odcinek jest obcięty o sceny przed czołówką i samą czołówkę - zaczyna się od planszy z tytułem odcinka. Sprawdziłam z tym, co emituje Red Carpet, bo też mają ten sam odcinek. Obcięte są prawie 3,5 minuty odcinka! Scena przed czołówką jest wprowadzająca i potem nie wiadomo, o co chodzi. Czy tak powinna wyglądać emisja serialu, że obcinane są sceny z odcinków? Jak nie format obrazu, że oczy bolą od oglądania to znowu brak scen, albo obie rzeczy jednocześnie. I dziwicie się, że oglądalności nie ma? Ja takich wybrakowanych seriali oglądać na tym kanale (i na pozostałych tego nadawcy) nie będę.

Mnie zastanawia dlaczego w ogóle na tym kanale jest coś wycinane z materiałów, jak jest deficyt treści. jakby nie wycinali to w ciągu dnia zapchali by pewnie dodatkowo mniej więcej godzinę (albo i 2) ramówki i mogli by wtedy zrezygnować z jakiejś powtórki lub odcinka z kabaretami/śmiesznymi filmikami co ich mają tyle co kot napłakał

Edytowane przez Sentence
Zdanie rozpoczynamy wielką literą! (Art. II, pkt 6, ust. i)
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filmy do końca października które mają się pojawić na Antenie HD.
22.10.2021 23:45 piątek "Dyliżans" z Waynem
23.10.2021 00:20 sobota "Strach" z Jackiem Nicholsonem.
29.10.2021 23:45 piątek "Błękitna Stal"  z Waynem
30.10.2021 00:20 sobota "McLitnock" film z Waynem 
Czyli zapowiadają się noce z Waynem ostatnia pozycja moim zdaniem najciekawsza.
 
Nie no, petarda
  • Popieram 5
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to popatrzmy, jak to jest z tymi formatami na Antenie / Filmaxie (bo filmy i seriale chodzą po obu kanałach). I z jakością także. Na przykładzie jednego z odcinków Bonanzy z tego tygodnia.

 

bon49.jpgbonanza049.jpg

 

Widać różnicę w jakości i w formacie? Drugi screen z tego samego odcinka z Red Carpet. Format obrazu u mnie ustawiony pod nagrywarkę dvd gwoli ścisłości.

  • Popieram 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Fan WWE Superstars napisał:

Przynajmniej nie wyglądają na wychudzonych na twarzy ;)

Jak nie masz nic mądrego do napisania to lepiej nie pisz wcale. Kolejny raz wystawiłeś nadawcy pochwałę, choć należy się bura. 

Edytowane przez Sentence
Usunięto fragment prowokacyjny do kłótni.
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2021 o 15:00, Jantar napisał:

Na Silesii też takie cudactwa widziałam

A teraz jeszcze po śląsku jest Bonanza na Silesii.  Wiec ktoś może sobie dla hecy nagrać.

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Fan WWE Superstars napisał:

A teraz jeszcze po śląsku jest Bonanza na Silesii.  Wiec ktoś może sobie dla hecy nagrać.

 

Właśnie oglądam i jest w oryginalnym formacie z pasami po bokach. Tyle nie w temacie choć nawiązuje do ingerencji nadawcy Anteny w proporcje (chyba bez zgody producenta serialu) do tych w jakich serial był nagrywany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...