Skocz do zawartości

Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Fan WWE Superstars napisał:

A potem po "Za chwile dalszy ciąg programu" mogli by pociągnąć "MdM"

Nie jestem pewna, czy TVP ma w ogóle w swoich archiwach. Pamiętajcie, że był długi okres, gdy w ramach oszczędności nagrywano nowe programy na starych taśmach kasując tym samym poprzednie materiały. Te programy nie przewinęły się do tej pory nawet na TVP Rozrywce.

Edytowane przez Jantar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogą pozyskiwać od widzów. Polonia1 też pogubiła odcinki telenowel - mają je niektórzy fani na kasetach vhs, czy na dvd, a jednak stacja nigdy potem już tych odcinków nie emitowała. Seriale angielskie, o których mówisz, po prostu były zakupione u dystrybutora i na nowo przetłumaczone do emisji. Co innego aktorski dubbing - ten może być gdzieś zarejestrowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co słyszałeś o "Doktorze Who". Była przecież akcja, że zbierali te stare odcinki od fanów zagubione. Oczywiście nie wszystkie udało się odnaleźć.

P.s No tak masz racje nie mogli by dawać od fanów, bo prawa autorskie. 

7 godzin temu, Jantar napisał:

Bonanza może wygląda trochę lepiej, bo przy rozciągnięciu jest obcięcie z góry i dołu, ale w czołówce poszło to po literach z nazwiskami obsady, albo w ogóle czołówka i końcówka zostały wycięte wraz ze scenami przed czołówką.

Może poprostu są takie odcinki w sieci czy skąd oni biorą. Bo odcinki z 1 sezonu nie byli wycięte.

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Jantar napisał:
 
 

Nie jestem pewna, czy TVP ma w ogóle w swoich archiwach. Pamiętajcie, że był długi okres, gdy w ramach oszczędności nagrywano nowe programy na starych taśmach kasując tym samym poprzednie materiały. Te programy nie przewinęły się do tej pory nawet na TVP Rozrywce.

Na TVP Rozrywce też raczej nie widziałem kabaretonów z lat 80. czy 90. (może były jakieś wyjątki), a kilka z nich znalazłem na YouTube i moim zdaniem fajnie było obejrzeć stare, może już nieco zapomniane skecze (no dla mnie nowe, bo oglądałem je po raz pierwszy). Może te z lat 90. TVP by miała w swoim archiwum i chciała jakoś tanio odsprzedać. Przynajmniej by cała chmara tutaj komentujących nie pisała, że są ciągle te same skecze ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP nie ma interesu aby sprzedawać swoje pozycje archiwalne, zresztą niewiele ich jest w obiegu komercyjnym. Jeśli to miałby być taki cukiereczek jak uważacie, to TVP ma dedykowany kanał TVP Rozrywka na którym mogłaby takie archiwa emitować i zwiększać sobie widownię.

Na TVP Rozrywka początkowo także były głównie kabarety, potem się z nich stopniowo wycofywano.

Kabarety są na pewno atrakcyjne dla stacji telewizyjnych typu Antena HD, gdyż niewielkim kosztem pozwalają przyciągnąć jakąś część widowni.

Czas pokaże czy na kabaretach można zbudować 1% rynku, bo takie są szacunki osiągnięcia rentowności dla kanału ogólnopolskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Sentence napisał:
 
 

Myślę, że kabarety nawet z lat 80. i starsze są w archiwach TVP, bo jeszcze w pierwszej połowie '00s było sporo ich nadawanych w TVP2. Tylko drugie istotne pytanie - ich cennik i jakość, czy w ogóle to się ANTENIE opłaca i nadaje jeszcze do emisji. 

Problem w tych, że z tych archiwów nie korzystają. Może czasem z tych z lat 80. i starszych, szczególnie kultowe skecze np. kabaretu TEY. Natomiast co do tych z lat 90. to jakby się ich wstydzili. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Pioterek214 napisał:

10 lat temu "MdM - Mann do Materny, Materna do Manna" emitował Puls. Wiem, że w Pulsie też był emitowany program "Za chwilę dalszy ciąg programu" ale nie pamiętam w którym roku. 

Puls w ogóle gdy startował miał w swojej ofercie M2 (M Kwadrat) czyli następcę tych programów. Nigdy zaś poza pierwotną emisją nie były pokazywane późniejsze programy jak "MaMa" czy "MC2 - Maszyna Czasu Manna i Materny" emitowane dwie dekady temu na obu głównych kanałach Telewizji Polskiej. 

Tak swoją drogą ciekawie byłoby zobaczyć zagraniczne seriale czy telenowele emitowane w latach 90-tych i zerowych nie tylko w TVP1 ale i TVP Regionalnej (później TVP3), Polsacie a w dalszej kolejności na pozostałych kanałach naziemnych (z Polonią 1 włącznie a w przypadku Pulsu bardziej z poziomu pierwszej jego odsłony) czy nawet na Super 1 i jego następcy czyli Tele 5. Nie mam tu oczywiście na myśli "Zbuntowanego Anioła' wałkowanego już telewizji ale bardziej zapomniane produkcje. 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Kabarety są na pewno atrakcyjne dla stacji telewizyjnych typu Antena HD, gdyż niewielkim kosztem pozwalają przyciągnąć jakąś część widowni.

Nie niewielkim, gotowym produktem, ale drogim, bo oglądanym. Zaś zagraniczne seriale łatwiej kupić bo są dużo tańsze niż polskie. Zagraniczne się nie oglądają. Tylko Polskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest poprawiona ramówka na sobote i  niedziele i wieczorem po kabaretach są  filmy "Śmierć jeździ konno" i "Duchołapy". Mogli by zostawić filmy w soboty i niedziele na stałe ;) Ten drugi to chyba jakiś dokument. Ten pierwszy film to włoski z 1967 roku to jest szansa, że kiedyś dadzą z Budem Spacerem ;)

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, dziwek napisał:

Nie niewielkim, gotowym produktem, ale drogim, bo oglądanym.

Śmiem wątpić czy drogim :) Widownia kabaretów jak na kanał ogólnopolski mimo wszystko nie przyprawia o zawrót głowy. Konkurencja do kabaretów w telewizji naziemnej jest spora.

Ma tą ofertę TVP, Polsat, ZooM TV, WP, teraz także Antena HD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, d107 napisał:
 
 

Zrobiliście w tym wątku total śmietnik i to samo chcenie zrobić z anteny tegoż to kanału. Litości ludzie. 🤔

Wolę „śmietnik” złożony z różnorodnych, dawno nieemitowanych nigdzie indziej produkcji, niż starannie wysprzątany kanał z pięcioma powtórkami w kółko.

Jest szansa, żeby @PowerTVjakkolwiek się odniósł do szans na emisję w Antena HD choć części z archiwalnych produkcji, które się przewinęły w tym wątku? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, pavl6 napisał:

Jest szansa, żeby @PowerTVjakkolwiek się odniósł do szans na emisję w Antena HD choć części z archiwalnych produkcji, które się przewinęły w tym wątku? 

Coś mi się zdaje, że na produkcje archiwalne nie będzie żadnych szans. Pójdą raczej w stronę starannie wysprzątanego kanału z pięcioma powtórkami w kółko, ale za to jedynego naziemnego nadawanego w dvb-t w HD. Jakby to właśnie było dla widzów dvb-t najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dziwo w weekend dawali "premierowe" odcinki "Bonanzy" wczoraj mieli problem i był czarny ekran. Ale dzisiaj już kolejny odcinek poszedł bez problemów. A wczoraj był spoko film i w całości puszczony do 1 w nocy trwał ;) W tym samym czasie leciał też film " Wejście smoka" ale już widziałem.

Edytowane przez Fan WWE Superstars
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...