Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Pawel właśnie nie tylko na 8 kanałach, ale to chyba nie problem, co? Na tych 8 poziom to 100% a jakość 88-92%.

Teraz nie wiem powinno być na wszystkich 24?

Ultrabox podaje że tylko 8 można zaznaczyć, to te co mam chyba wystarczą?

Edytowane przez sławek72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu to konwenter dedykowany dla Polsatu, nie wiedziałem czy można go przeprogramować/zastosować do naszego Ultraboxa, a kontakt ze sprzedawcą na portalu był żaden (nie odpowiadał na maile i telefony). Mając do wyboru podobny za około 160 zł a ten za 70 zł nie wiedziałem czy cena nie jest podejrzanie niska i czy wszystko z nim w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.05.2021 o 20:53, Pawel napisał:

Właśnie nie wiem jak powinno być na takim konwerterze, bo sam mam 8 kanałowy. Być może jednocześnie na 8 kanałach powinien być sygnał. Łatwo to sprawdzisz dezaktywując pierwsze 8 kanałów a aktywując kolejne 8.

@Pawel trochę posprawdzałem, tylko na 9 kanałach z 24 jest zielony pasek i na tych kanałach siła 100% i jakość 88-92%, druga rzecz to taka że ośmiu kanałów (częstotliwości) nie mogę mieć zaznaczonych gdyż zaczynają się jakby "gryźć"(zakłócać się) nawzajem i poszczególne kanały znikają np. Polsat, C+1, C+Seriale, Discovery Science. Nie dzieje się to tylko gdy mam zaznaczone 4 kanały. Teraz pytanie, czy tak zostawić, czy coś kombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg mnie powinno działać jednocześnie 8 kanałów. Przynajmniej u mnie na konwerterze 8 kanałowym Opticum tak działa i nic się nie zakłóca. Na konwerterze Polsatu raczej powinno byc podobnie.

W Menu wybrałeś jakiś konkretny typ konwertera czy ustawienia własne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel wybrałem ustawienia własne, tego modelu nie ma w zaprogramowanych (jest podobny IDLU-24UL40-UNMOO-OPP, a polsatowski to IDLU-24UL40-PLSTM-BPP), mam ustawione odpowiednio

1-  1210

2- 1420

3- 1680

4- 2040

i dalej próbuję zaznaczyć te które świecą zielono

10- 1164

14- 1364

17- 1530

18- 1566

ale te 4 powodują problemy o których pisałem, jak mam zaznaczoną tylko pierwszą 4 to wszystko jest ok.

No i jeszcze ta sprawa że 9 na 24 kanały są zielone.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybierz konwerter IDLU-32UL40. Pierwsze 24 częstotliwości zgadzają się z tymi które wklejałem na poprzedniej stronie. Zakładam, ze Twój konwerter jest właśnie w ten sposób zaprogramowany.

Z tego co się pobawiłem ustawieniami u siebie, powinno działać u Ciebie kolejno 3x po 8 kanałów. Pierwsza ósemka, druga i trzecia.  Czyli gdybyś posiadał trzy ultraboxy 4K każdy dostałby swoje 8 niezależnych kanałów do dyspozycji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel niestety wciąż to samo jak wcześniej, 4 pierwsze kanały ok, później wybiórczo 5 kanałów( 5, 10, 14, 17, 18) [beep]a wie o co chodzi, gdyby antena była źle ustawiona to na tych 9 nie byłoby dobrego sygnału - a może się mylę i trzeba doprecyzować ustawienia anteny/konwentera? a może konwenter walnięty? Sam już nie wiem (wyczytałem że do wykorzystania w pełni możliwości dekodera powinno być ustawione 8 kanałów i jeszcze niedługo na tej instalacji ma działać drugi Ultrabox4k). Zaczynam żałować że skusiłem się na ten konwenter (chciałem przyoszczędzić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj wbić w dekoder pierwsze 8 wartości z tej tabelki może zadziała ;)

https://hollex.pl/konwerter-unicable-ii-inverto-32-tunery-5278-evobox-p-969.html

 

PS: Trzeba było brać Opticuma sprzedawanego w zestawach Canal+, którego można wybrać w menu dekodera, daje 8 sygnałów i kosztuje lekko przeszło stówkę w salonie C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy występują u Was problemy z fonią na Canal+ Sport oraz Canal+ Sport 2. Od jakiegoś czasu nie mam dźwięku. Używam własny tuner Technisata oraz Cameleona w module. W menu tunera są parametry video, ale audio nie, tak jakby nadawca wyłączył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel poszperałem w internetach, znalazłem archiwalną stronę i wyjaśnienie sprzedawcy jak ustawić Ultrabox pod ten konwenter (IDLU-24UL40-PLSTM-BPP), więc wybieramy ustawienia własne i wbijamy kolejno:

1 - 1210

2 - 1420

3 - 1680

4 - 2040

5 - 0978

6 - 1028

7 - 1072

8 - 1116

9 - 1160

10 - 1271

11 - 1315

12 - 1359

13 - 1484

14 - 1528

15 - 1572

16 - 1616

17 - 2084

18 - 2128

19 - 1816

20 - 1860

21 - 1904

22 - 1948

23 - 1992

24 - 1728

25 - 1772 (rezerwowy)

wbiłem do dekodera i wszystkie 24 kanały siła 100% jakość 88-94% (wszystkie chodzą ósemkami 1-8, 9-16, 17-24)

Także konwenter taniocha - 70 zł i wszystko ok, wstawiłem może komuś się przyda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...