Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam już od paru lat dekoder CP, podłączony do konwertera unicable. Od trzech dni jestem posiadaczem dekodera Canal+ i niestety z problemami. Najpierw otrzymałem zapetlony dekoder tzn. Cały czas się aktualizował i oczekiwał na dostęp do konalaow. Wymieniony więc został w serwisie na nowy. Teraz mam problem taki, że poprzez rozdzielacz unicable na jednym konwenterze mam CP i Canal+, natomiast jeśli chodzi o kanały to wszystkie są na CP a na Canal+ większość z nich nie jest dostępna (komunikat jak w temacie) lub czasowo się pojawia. Siła i moc sygnału od 75 do 80%. Możecie coś doradzić? Jak problem rozwiązać? Dlaczego jeden dekoder działa bez problemów a drugi jako tako? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, marcinzet1310 napisał:

A jak to sprawdzić? Powiem szczerze, że nie wiem? 

W menu dekodera w sekcji Antena. Przy konwerterach jednokablowych wymagana jest podstawowa wiedza jak działa taka instalacja. Szczególnie gdy dwa dekodery korzystają z tego samego konwertera. Na początek może napisz jaki masz model konwertera, bo bez tej wiedzy nie będziemy w stanie pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki wielkie @Darek z Ozimka czyli jak C+ dawał go do zestawów to rozumiem że nie będzie problemem kupić go w APS C+?, nie chcę zamawiać przez neta, zależy mi jak najszybciej a jutro mam wolne i czas żeby wymienić. Jeszcze jedno pytanie czy w zestawie z nim są jakieś gumki/zaślepki do nieużywanych wejść (rozumiesz wilgoć, zwarcie itp) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sławek72

Ja od siebie mogę polecić ten:

 

https://hollex.pl/konwerter-unicable-ii-inverto-32-tunery-5278-ultrabox-p-4185.html

 

 

 

Jak nie potrzebujesz wyjść innych niż Unicable to ten konwerter wykorzysta pełne możliwości Ultraboxa. Sam go używam i działa bez zarzutu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@polarnik29 dzięki za informację, jutro idę do salonu jak będą mieli tego co polecasz to wezmę, zależy mi na szybkim zakupie bo domownicy się pieklą.

PS.

Jak go się montuje, w pionie czy na "leżąco" czy też to bez różnicy? (patrzę względem wejścia F-ki)

Edytowane przez sławek72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co pchać się w koszta i brać LNB za ponad 2 setki, bo obsługuje 32 tunery tylko z technologią unicable. Myślę, że ten tańszy jest bardziej praktyczny. Zawsze kiedyś możesz połączyć zwykły tuner.  Nigdy nie mów nigdy. A ten na ponad 30 tunerów Unicable to do bloku się nadaje gdzie wszyscy mieszkańcy mają dekodery z tą technologią. 

Bierz ten tańszy, a za oszczędzoną kasę kup dzieciom lody.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...