Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, sławek72 napisał:

Masz może wiedzę jakie ustawienia własne wprowadzić w Ultraboxie aby ten unicable od Polsatu zadziałał z dekoderem? Wczoraj chciałem podmienić konwenter i na starym pożyczonym twinie (mój wysiadł) wszystko działa, montuję ten unicable i nic, pasek poziomu skacze od 0 do 100% a jakość 0% , normalnie ręce opadają.

 

 

Sprawdzałeś te kanały ?Znalezione w opisie innej aukcji.

  • UB1 1210 MHz (EN50494 + EN50607)
  • UB2 1420 MHz (EN50494 + EN50607)
  • UB3 1680 MHz (EN50494 + EN50607)
  • UB4 2040 MHz (EN50494 + EN50607)
  • UB5 984 MHz (EN50494 + EN50607)
  • UB6 1020 MHz (EN50494 + EN50607)
  • UB7 1056 MHz (EN50494 + EN50607)
  • UB8 1092 MHz (EN50494 + EN50607)
  • UB9 1128 MHz (EN50607)
  • UB10 1164 MHz (EN50607)
  • UB11 1256 MHz (EN50607)
  • UB12 1292 MHz (EN50607)
  • UB13 1328 MHz (EN50607)
  • UB14 1364 MHz (EN50607)
  • UB15 1458 MHz (EN50607)
  • UB16 1494 MHz (EN50607)
  • UB17 1530 MHz (EN50607)
  • UB18 1566 MHz (EN50607)
  • UB19 1602 MHz (EN50607)
  • UB20 1638 MHz (EN50607)
  • UB21 1716 MHz (EN50607)
  • UB22 1752 MHz (EN50607)
  • UB23 1788 MHz (EN50607)
  • UB24 1824 MHz (EN50607)
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman
13 godzin temu, _Artek_ napisał:


za 6 miesięcy kończy mi się umowa i chyba idę do Orange tv trochę przepłacę i nie będę miał c+4K 

I słusznie, na satelicie robi się śmietnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lakiman napisał:

I słusznie, na satelicie robi się śmietnik.

A w Orange w IPTV jest wszystko poukładane. :-D Dodatkowo cena kosmos. ;-)

Daj spokój z takimi tekstami.

Śmietnik jest wszędzie. 

 

 

Edytowane przez ircios
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Mam na myśli dużą ilość kanałów SD, a HD oprócz wyjątków , czyli kanały z  rodziny C+, czy PSP bitrate mają taki sobie.

Niedługo kanały w telewizji naziemnej będą miały lepszą jakość niż odpowiedniki  na satelicie.

Odpadają problemy z pogodą,  co u @_Artek_ przekładały się na słabą jakość odbioru.

Taniej wychodzi: telewizja + internet u jednego operatora. 

Edytowane przez lakiman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, lakiman napisał:

Mam na myśli dużą ilość kanałów SD, a HD oprócz wyjątków , czyli kanały z  rodziny C+, czy PSP bitrate mają taki sobie.

Niedługo kanały w telewizji naziemnej będą miały lepszą jakość niż odpowiedniki  na satelicie.

Odpadają problemy z pogodą,  co u @_Artek_ przekładały się na słabą jakość odbioru.

Taniej wychodzi: telewizja + internet u jednego operatora. 


Ja bym został w c+ ale mam po prostu dosyć magików od anteny którzy przyjdą ustawią przy idealnej pogodzie 50% na Najsilniejszym  transponderze mówią że lepiej się nie da biorą 50zł i spadają   a ja potem i tak musze wszystko oglądać przez c+ online mam światłowód 600mb więc nawet nie odczuje różnicy na prędkości działania internetu jak ktoś jest w stanie sam ustawić antenę albo ma w bloku instalacje zbiorczą którą nie musi. się przejmować to sat to najlepsze i najtańsze rozwiązanie jeśli ktoś tak jak ja fizycznie nie jest w stanie sam ustawić anteny i ma w okolicy takich fachowców to to się po prostu nie sprawdza...........  wy już macie dosyć problemów z moją anteną a co dopiero ja kiedy musze za to płacić.... w orange jak mi się coś zepsuje to z modemem w 90% przypadków sam sobie poradzę to mała ale dość istotna różnica i tak wiem jakie są ceny.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nic nie da wszystko jest z nią ok konwerter niedawno wymieniany na tvp którego w ogóle nie oglądam mam 67% jakości na c+ już tylko 31% wystarczy trochę przesunąć antenę w lewo i będzie ok nie zamontuje anteny 120cm tylko po to żeby ułatwić instalatorom prace bo przy mocniejszym wietrze mi ją zwieje z balkonu z 10 piętra........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lakiman

Już Ci pisałem , tyle co wydałeś na ustawiaczy anten to zostawiłbyś droższemu Orange i komfortowo oglądałbyś telewizję.

Tak to deszcz, wiaterek i już masz stres, z tego co piszesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Orange to moje doświadczenia są następujące.

Jakość kanałów na dekoderze Sagemcom (nie pamiętam modelu) znacznie gorsza niż to co jest w C+ też na Sagemie.

Prędkość zmiany kanałów w Orange też wolniej niż w C+.

Częste przerwy, zacieńcia, które mogły wynikać, że łącze jest na starej linii miedzianej ale nie mogę wykluczyć, że tak to działa u innych na szybszych.

 

Odnośnie do złego odbioru (słabego sygnału) kilka lat temu miałem podobnie i się okazało, że czasza mimo, ze wyglądała OK musiała stracić ogniskową.

Po wymienia na taki sam rozmiar, tego samego producenta jak ręka odjął, wszystko zaczęło działać poprawnie. Możliwe, ze była lekko podgięta i z czas wiar dogiął i dorobił resztę problemów.

 

Jeżeli na TVN masz mniej %, a na TVP jest OK to może też wskazywać na skos konwertera, który jest źle ustawiony.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antena ma 5 lat więc teoretycznie od samego wiatru mogła się odkształcić nie mówię że nie ale ustawienie konwertera na 10 piętrze bez doświadczenia jest po prostu nierealne już pomijając to że poruszam się na wózku więc   nie mogę sobie od tak wstać i ustawić anteny  po to komuś płacę żeby mi to ogarną stąd moje zdenerwowanie narazie będę korzystał. z c+ online idzie sezon ogórkowy w lato pewnie będzie jakaś porządna ulewa z wiatrem i będzie to samo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy uchwyt jest w pionie, nie względem ściany , bo tu powinien być - zresztą możemy to skorygować regulacją kąta elewacji. Natomiast jego  odchylenia lewo- prawo już nie, jeśli dojdzie do tego odchylenie budynku od osi wschód / zachód, to czasza wędruje podczas ustawiania po dziwnej trajektorii i  niemożliwe jest jej prawidłowe ustawienie. Może to być pozostałość po montażu czaszy 60 cm, czasze te, nie wiem czemu  tolerowały ten błąd - tzw. montaż uchwytu z oka, bez użycia poziomicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, PawelTSW napisał:

W takim razie poproś kolegę, nie masz nikogo kto by umysł ustawić antenę? 

Na grubym kablu, dobrej antenie i konwerterze ustawianej ręcznie można mieć blisko 100% jakości 

Moi znajomi nie mają wiedzy odnośnie ustawienia anteny mogę kogoś poprosić żeby przesuną ją lekko w prawo lub w lewo ale na ustawieniu konwertera  to nawet ja się nie znam :D a co dopiero moi znajomi. co do mitycznych 100% to wiem że się da ale nie widzę sensu jak jest porządna burza  z wiatrem to czy 70 czy 100 nie ma znaczenia bo i tak przy porządnej burzy będzie 0 :D  

Edytowane przez _Artek_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PawelTSW napisał:

To znaczy że nigdy nie widziałeś anteny ustawionej na 100%

Przy porządnej burzy spada na 50 ale tv działa :)

a jak masz ustawione na 100% i masz tak silny wiatr że antena lata w lewo i w prawo albo masz wyładowania atmosferyczne to też Ci spada tylko do 50%?:D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...