Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@zebek6

Jeśli ma się Pace PVR HD po byłej Cyfrze+, znany jako ultraBox+ (nie mylić z 4K UltraBOX+), to aby działała karta Cameleon, trzeba mieć wgraną aktualizację softu, która zmienia tryb pracy karty z Seca na Nagra. Jeśli mimo tego coś nie działa, to pozostaje ponowienie uprawnień, a jeśli i to nie zadziała, to kontakt z działem technicznym przez Strefę Canal+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka,

wymieniłem dziś Turboboksa na UltraBox4k z dyskiem. Po podłączeniu anteny, HDMI na TV pojawiła się plansza o aktualizacji dałem OK, i zaczęło się aktualizować. W trakcie tego dekoder kilka razy się włączał i wyłączał. Mija 2 godzina, dekoder jest w sumie teraz cały czas włączony (biała kontrolka) a na TV brak jakiegokolwiek obrazu - TV nie wykrywa sygnału (Samsung seria 7 65''). Dałem ponowne wyszukiwanie urządzenia, odłączyłem hdmi ponownie podłączyłem, niby wykrywa ale nadal brak jakiegokolwiek sygnału z dekodera) Odłączyć dekoder z prądu i resetować?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, maniek357 napisał:

Kabel HDMI może być za słaby do rozdziałki 4K. Może spróbuj zrobić ustawienia fabryczne i ustawić na dekoderze 1080p.

wyłączyłem z prądu na chwilę dekoder, po włączeniu plansza pojawiła się, sprawdzanie aktualizacji etc.. po czym zacząłem konfigurować połączenie wi-fi by nagle wpół roboty zaś zanik sygnału na TV...?

 

Edit: dekoder z TV mam podłączony poprzez gniazda HDMI w ścianie (potrzebne są wtedy 2 kable HDMI). Po ominięciu tej drogi i podłączeniu dekodera bezpośrednio 1 kablem do TV chyba problem zniknął...

Edytowane przez Johny Bravo
ewentualne rozwiązanie problemu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Podłączyłem ostatnio znajomym multiroom-a poprzez wifi dekoder dodatkowy zadziałał, ale router wifi lte będzie mobilny (co jakiś czas go nie będzie w domu). W związku z tym dekodery zostały połączone ze sobą skrętką. 

I teraz pytanie czy skrętka musi być skrosowana?

Czy łącząc w ten sposób muszę coś dodatkowo konfigurować na dekoderach (statyczne ip), czy dekodery same dobiorą sobie adresy ip?

Czy jeden z dekoderów może być połączony na wifi do internetu, a kablem do dekodera dodatkowego w celu korzystania z zasobów internetowych?

Dekoder główny: ADB NCP-4740SF WIFI PREMIUMBOX+

Dekoder dodatkowy: SAGEMCOM DSIW74 WIFIBOX+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Chciałbym się podłączyć do wcześniej poruszonej kwestii niedziałających kanałów TVN i Polsatu. Kilka dni temu padł mi mój wysłużony tuner Opticum, więc zakupiłem nowy - Vu+ Zero 4K. Miałem spory problem, żeby w ogóle na nim cokolwiek uruchomić, ale w końcu się udało. Problem w tym, że nie działają mi właśnie owe kanały TVN i Cyfrowego Polsatu - w tym kanały Sport Premium, które są przecież dodatkowo płatne.

Pakiet Ekstra+, karta Cameleon, do niej pewne urządzonko na literę B zakupione gdy pewnego dnia większość kanałów przestała świecić...

Pytanie moje jest takie: czy biorąc pod uwagę możliwości tunera Vu+ jest jakaś możliwość "odblokowania" tych kanałów? Jakieś pluginy albo zmiana ustawień? Mój soft to VTi 14.0.6. OScam rev:11572 (mogę też wybrać rev: 11039, ale na nim nic nie świeci).

 

 Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, rzeczywiście na 4K UltraBox+ (ADB) się tnie TVP Sport HD. Nie da się oglądać normalnie. Ale cuda. A na tandetnym WiFiBox+ działa OK. Na TVP 1 HD jest bez problemu na każdym dekoderze.

 

Edit:

Ogólnie tego typu problemy nie najlepiej świadczą o platformie mieniącej się mianem premium. Najpierw pojawił się rok temu problem, że przełączenie na Baby TV (kanał 96) na WiFiBox+ sprawia, że dekoder łapie permanentną zwiechę. A teraz dla odmiany 4K UltraBox+ ma problem z TVP Sport HD. Jak mogą kanały będące w ofercie operatora mieć problem ze sprzętem tegoż operatora?

Edytowane przez przemek1234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...