Skocz do zawartości

Problemy z odbiorem i sprzętem w platformie CANAL+


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak miałeś do tej pory Philipsa po Cyfrze+ to wymieniając na dekoder ADB  możesz mieć tylko lepiej ;) Philips to największy badziew jaki kiedykolwiek udostępniono abonentom.Parafrazując hasło pewnej sieci marketów "Philips.Powinni tego zabronić" :D :D

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno lepszy sprzęt od Phila. Tyle, że kolega @Oskar76 pyta o siłę i jakość. Po wymianie sprzętu.

 

@ Oskar76. Wszystko. Poczytaj w tematach o sprzętach obecnie oferowanych i zbaczysz jakie cuda się dzieją z tymi tworami. Oczywiście nie ze wszystkimi.

Edytowane przez ircios
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie problemu który obserwuje praktycznie od początku jak podłączyłem dekoder w nowym mieszkaniu w którym mam zbiorcza antenę i gniazdko z sygnałem SAT w mieszkaniu. Na niektórych programach np TVN, TVN24 od czasu do czasu mam przycinki obrazu. Przy okazji promocji na Eleven zacząłem dzisiaj oglądać jakiś mecz i wszystkie 3 kanały tną niemiłosiernie. Nie ma takiego problemu na HBO albo paczce C+. Czy przyczyną będzie słaby sygnał i zgłosić się do zarządcy żeby poprawili antenę czy może jakieś parametry odbioru ? Dekoder mam dołączony na dwa kable.

 

Dzięki z góry za jakieś wskazówki

Edytowane przez football_fan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie odnośnie problemu który obserwuje praktycznie od początku jak podłączyłem dekoder w nowym mieszkaniu w którym mam zbiorcza antenę i gniazdko z sygnałem SAT w mieszkaniu. Na niektórych programach np TVN, TVN24 od czasu do czasu mam przycinki obrazu. Przy okazji promocji na Eleven zacząłem dzisiaj oglądać jakiś mecz i wszystkie 3 kanały tną niemiłosiernie. Nie ma takiego problemu na HBO albo paczce C+. Czy przyczyną będzie słaby sygnał i zgłosić się do zarządcy żeby poprawili antenę czy może jakieś parametry odbioru ? Dekoder mam dołączony na dwa kable.

 

Dzięki z góry za jakieś wskazówki

 

Też tak miałem. Router LTE był za blisko dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wątpię, żeby to był router. Zakłócałby działanie wszystkich kanałów, zarówno paczki C+, jak i tych z TVN, czy Eleven, które nie działają poprawnie. Pamiętam, że jak miałem podłączony jeden kabel to byłem w stanie nagrywać np. C+ I oglądać inny kanał właśnie z paczki TVN, jakby nadawały na innym paśmie. Dzisiaj od rana tnie mniej. Czyżby inne położenie anteny w stosunku do satelity?

Poziom sygnału w pochmurny dzień jest między 3, a 4, zarówno na Eleven, jak i C+, gdzie nie szarpie w ogóle.

Edytowane przez Barti
Brak znaków interpunkcyjnych w poście, przez co jego czytelność jest utrudniona. Pisząc posty należy poprawnie stosować znaki interpunkcyjne. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz w pobliżu router LTE to czy próbowałeś go wyłączyć by sprawdzić?

Druga sprawa, to raczej nie wierzę, żeby ktoś źle ustawił antenę zbiorczą.

Edytowane przez zabek1441758178
Wierzę = wiara. Wyraz "wierzyć" piszemy przez rz. Poprawiono błąd ortograficzny w poście.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniej więcej od 11 praktycznie bez żadnej przycinki na Eleven. Router trzymam faktycznie na tej samej szafce ok. pół metra od dekodera, ale na razie nie próbowałem go odłączyć. Zobaczymy, co będzie wieczorem. Pogoda się też delikatnie poprawiła. Jak będą nadal przycinki to spróbuję sposób z routerem i dam znać, czy pomogło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to wina routera na 100%. Wiem, bo sam to przerabiałem. Dopiero podpowiedział mi informatyk, przestawiłem router w inne miejsce i problem ustąpił. 

Edytowane przez Barti
Każde zdanie rozpoczynamy wielką literą i kończymy odpowiednim znakiem przestankowym. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli posiadasz w pobliżu router LTE to czy próbowałeś go wyłączyć by sprawdzić?

Druga sprawa, to raczej nie wierzę, żeby ktoś źle ustawił antenę zbiorczą.

A co ty myślisz, że spec fachura nie popełnia błędów? No, ale niech będzie. Ustawił prawidłowo. No ale przecież w Polsce nie ma wichur i usterki się też nie zdarzają. :grin: Pewniak 100%. :grin: Oby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tu była mowa nie o odłączeniu routera z dekodera tylko o jego wyłączeniu bez względu czy jest połączony z dekoderem czy nie. Ja narazie odłączyłem jeszcze kabel tv naziemnej z gniazdka koncentrycznego. Narazie wszystko działa więc i tak myślę że to były burze które zakłócały tego dnia odbiór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niecały miesiąc temu przeszedłem z Cyfrowego Polsatu na NC+, została mi antena więc podłączyłem pod dekoder NC+. Dzisiaj zakupiłem Talerz (Duży) z NC+ aby odbierał mi lepszy sygnał itd. Po ustawieniu anteny aby był sygnał jest Moc: 80% a Jakość: 70% i gdy klikam zapisz antenę itd to pobiera mi listę kanałów, a gdy załaduje się wszystko wyskakuje błąd że nie znaleziono kanałów próbowałem już wszystkiego, przywrócić domyślne ustawienia itd. Proszę o pomoc gdyż nie mam żadnych kanałów, dekoder NCP4740SF na kartę. 

Poniżej filmik:
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że wbrew temu co pojawia się w menu - nie trafiłeś anteną w Hot Bird-a, tylko w innego satelitę z akurat pokrywającą się częstotliwością. W efekcie dekoder widzi sygnał, ale nie jest w stanie pobrać listy, bo to nie ta pozycja satelitarna - kręć dalej anteną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, niecały miesiąc temu przeszedłem z Cyfrowego Polsatu na NC+, została mi antena więc podłączyłem pod dekoder NC+. Dzisiaj zakupiłem Talerz (Duży) z NC+ aby odbierał mi lepszy sygnał itd. Po ustawieniu anteny aby był sygnał jest Moc: 80% a Jakość: 70% i gdy klikam zapisz antenę itd to pobiera mi listę kanałów, a gdy załaduje się wszystko wyskakuje błąd że nie znaleziono kanałów próbowałem już wszystkiego, przywrócić domyślne ustawienia itd. Proszę o pomoc gdyż nie mam żadnych kanałów, dekoder NCP4740SF na kartę.

 

Poniżej filmik:

 

https://youtu.be/JzNmHR3V4hM

Być moze dekoder jest uszkodzony
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, że wbrew temu co pojawia się w menu - nie trafiłeś anteną w Hot Bird-a, tylko w innego satelitę z akurat pokrywającą się częstotliwością. W efekcie dekoder widzi sygnał, ale nie jest w stanie pobrać listy, bo to nie ta pozycja satelitarna - kręć dalej anteną.

 

 

Jak udało Ci się załatwić dekoder Wifi Premium Box(NCP4740SF) do oferty na kartę NC+ na kartę?

 

 

pewnie z allegro :D

 

 

Być moze dekoder jest uszkodzony

 

 

Antenę ustawił na astrę a nie na hotbird i dlatego mylnie ściąga paramtery a kanałów brak. Pokręć trochę ;)

 

Witam, dekoder był sprawdzany 3 dni temu w NC + i powiedzieli że jest dobry, natomiast dzisiaj próbowałem ustawić w 2 miejscach antenę, ustawiłem tak jak mają sąsiedzi i dalej mi to samo pokazuje, mam 80 Mocy i 78 jakości i nie wyszukuje mi kanałów :/ Już nie mam sił będę musiał chyba do fachowca zadzwonić żeby ustawił mi ją :( 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłącz dekoder do sprawnej instalacji, załaduj listę kanałów i dekoder powinien działać.

Przy pierwszej instalacji dekoder włącza się na transponder 10719V. Jeżeli trafisz w złego satelitę, np. Eutelsat 7°E, możesz mieć sygnał, ale dekoder nie zainstaluje listy kanałów. W takiej sytuacji musisz antenę przekręcić powoli o kila milimetrów w lewo i po złapaniu właściwego sygnału dokładnie ustawić.

Na sąsiadów nie patrz, bo antena musi być ustawiona "w punkt", a nie "mniej więcej".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skąd masz dekoder? z allegro? z serwisu aukcyjnego? czy od nc+?

 

nc+ nie oferuje dekoderow NCP na kartę, może dlatevo nie działa że jest to jakis dezaktywowany

 

 

Podłącz dekoder do sprawnej instalacji, załaduj listę kanałów i dekoder powinien działać.

Przy pierwszej instalacji dekoder włącza się na transponder 10719V. Jeżeli trafisz w złego satelitę, np. Eutelsat 7°E, możesz mieć sygnał, ale dekoder nie zainstaluje listy kanałów. W takiej sytuacji musisz antenę przekręcić powoli o kila milimetrów w lewo i po złapaniu właściwego sygnału dokładnie ustawić.

Na sąsiadów nie patrz, bo antena musi być ustawiona "w punkt", a nie "mniej więcej".

Dekoder został kupiony w NC + https://www.google.pl/search?q=ncp4740sf+na+kart%C4%99&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwi-tZ6Ype7VAhWBJZoKHapgB_IQ_AUIDCgD&biw=1280&bih=670#imgrc=oMPMF3g4M7gmVM:Z boku mam jakąś kartę. 

 

Próbowałem już na różne strony i nic nie znajdowało. Znajduje mi tylko ten co mam wszystko na 80% :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...