Skocz do zawartości

Apple TV+


Gość umek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, mingo napisał(a):

Pytanie, na ilu rynkach w ogóle coś takiego jak lektor występuje? Z tego co kojarzę to jest to domena krajów wschodnioeuropejskich, a Polski w tym szczególnie. 

Kolega z pracy, który jest Portugalczykiem wspominał mi, że jak przyjechał do Polski kilkanaście lat temu i pierwszy raz miał styczność z polską telewizją to na jakimś filmie myślał, że coś się popsuło i inny dźwięk się nakłada z innego kanału. Nie do pomyślenia dla niego było że może być jeden głos który tłumaczy na bieżąco wszystkie kwestie wypowiadane przez aktorów. 

 

Tak tak w ramach lekkiego off-topicu, niemniej tłumaczącego trochę, czemu Apple+ olewa wersje lektorskie. 

Jak ro wygląda w innych krajach nie ma znaczenia. Polacy przyzwyczajeni są do lektora i przynajmniej takiej wersji oczekują. Abstrahując czy to do zaakceptowania przez Portugalczyka czy nie ;) Wytłumaczenie jest jedno. Zrobić jak najniższym kosztem polską wersję lub bardziej brutalnie, olanie polskiego widza. Masz napisy i nie marudź  :D

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.01.2023 o 17:13, Pawel napisał(a):

Jak ro wygląda w innych krajach nie ma znaczenia. Polacy przyzwyczajeni są do lektora i przynajmniej takiej wersji oczekują. Abstrahując czy to do zaakceptowania przez Portugalczyka czy nie ;) 

Ludzie bagatelizujący brak lektora, chyba nie widzą co się dzieje dookoła. Nie widzą wręcz chorobliwego uzależnienia od TikToków i Instagramów. Dzisiejszy widz, ślęczy z nosem w smartfonie podczas konsumpcji serialu czy filmu, zatem z napisami jest mu kompletnie nie po drodze. To raczej zaliczanie danej produkcji niż oglądanie, jednak w przypadku lektora coś tam do nich dociera, więc traktują jak oglądanie. 

Dobrze, że nie mam takich problemów. Językowo dałbym radę, ale infantylna, przewidywalna fabuła większości seriali oraz filmów kręconych obecnie pod serwisy VOD, skutecznie mnie wyleczyła z tracenia czasu na tego typu rozrywki. 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli miałbym stawiać, to lektor kiedyś pojawi się na Apple TV+, ale nie w formie, o której myślicie, lecz AI czytającego napisy.

Tak jak napisałem - Apple TV+ oferuje najwięcej napisów ze wszystkich platform, na dodatek Apple jest firmą stawiającą na innowację, zresztą jest to jedyna platforma oferująca w tak szerokim zakresie audiodeskrypcję i napisy dla niesłyszących. Tak naprawdę od lektorów AI jesteśmy o pół kroku, więc nie zdziwiłbym się, gdyby u nich to zadebiutowało wkrótce.

Na standardowego lektora nie liczyłbym, szczególnie patrząc na ostatnie oszczędności Apple'a, a także brak możliwości zmixowania go w Dolby Atmos, co jest standardem dla dubbingów w Apple TV+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Arkon napisał(a):

.... gdzie skupienie jest niezbędne i napisy tu pomagają. ...

Powiedziałbym, że jest wręcz przeciwnie.  Trzeba jednocześnie śledzić akcję na ekranie i czytać. Zaraz ktoś napisze, że w kinie też tak jest. Owszem. Tylko w kinie ekran ma kilka metrów a my siedzimy w znacznej odległości od niego, więc oglądamy z innej perspektywy.

  • Popieram 1
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apple się trochę rozszalało ;)

 

Pojawił się zwiastun Dear Edward, 10-odcinkowego serialu Apple TV+, którego scenarzystą i showrunnerem jest Jason Katims . Produkcja oparta na książce Ann Napolitano opowie historię Edwarda Adlera (Colin O'Brien), 12-letniego chłopca, który przeżywa katastrofę samolotu. Poza nim giną wszyscy – w tym jego rodzina. Premiera będzie miała miejsce 3 lutego

 

 

 

 

Kolejny zwiastun od Apple TV+ to serial Hello Tomorrow!. Futurystyczny komediodramat skupia się na przygodach ambitnego sprzedawcy księżycowych akcji w czasie, który głęboko wierzy w lepsze jutroTwórcami serialu są Amit Bhalla i Lucas Jansen , a w ekipie producentów znajduje się także Jonathan Entwistle . Premiera 17 luty.

 

 

 

 

Apple TV+ zapowiedziało datę premiery The Last Thing He Told Me, thrillera z Jennifer Garner w roli głównej. Limitowany serial zadebiutuje 14 kwietnia. Garner  zagra Hannah, kobietę, która nawiązuje zaskakującą relację ze swoją 16-letnią pasierbicą, próbując odkryć prawdę o zniknięciu męża.

https://tvline.com/2023/01/18/jennifer-garner-last-thing-he-told-me-release-date-apple/

 

 

 

Pojawił się zwiastun serialu Shrinking, który stworzył Jason Segel  wraz z duetem od "Teda Lasso" – Billem Lawrence'em i Brettem Goldsteinem. Jedna z głównych ról Harrison Ford.  Premiera 27 stycznia na Apple TV+

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2023 o 21:40, Conan napisał(a):

Przypomnę, że w tym roku na Apple TV+ czekają nas dwa wielkie premiery filmowe

Ogólnie - najwięcej ciekawych premier filmowych w tym roku nas czeka od Apple i od A24.

 

Apple rozpoczęło nową kampanię reklamową z Timothée Chalamet

Cytat

Timothée Chalamet Gets Jealous of Star-Studded Apple TV+ Lineup in New Ad

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portal Film.org wybrał 5 najciekawiej zapowiadających się serialowych nowości Apple TV+ w 2023 roku. 

https://film.org.pl/a/co-ogladac-w-2023-roku-na-apple-tv-oto-5-najwazniejszych-serialowych-nowosci

 

Mnie osobiście na tej liście zabrakło najważniejszej produkcji czyli "Masters of the Air", miniserialu wojennego od twórców "Kampanii braci" i "Pacyfik", który też ma mieć premierę w tym roku. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Conan napisał(a):

Mnie osobiście na tej liście zabrakło najważniejszej produkcji czyli "Masters of the Air", miniserialu wojennego od twórców "Kampanii braci" i "Pacyfik"

I wiele innych brakuje. Po prostu się skupili na tym co nowe i co znają mniej więcej daty premier ;)

 

Apple TV+ udostępniło w sieci kilka pierwszych fotek z nadchodzącej serialowej antologii  Extrapolations.

Serial opowie kilka osobnych historii poruszających tematykę zmian klimatycznych  zachodzących na Ziemi i tego jak wpływają one na najważniejsze kwestie naszego życia: miłość, wiarę, pracę i rodzinę. Produkcja przedstawi temat zarówno w ujęciu osobisty, jak i globalnym. Na serial złoży się osiem odcinków.

W przepełnionej gwiazdami obsadzie znaleźli się m.in. Meryl Streep, Sienna Miller, Kit Harington, Daveed Diggs, Edward Norton, Diane Lane, Tahar Rahim, Yara Shahidi, Matthew Rhys, Gemma Chan, David Schwimmer, Adarsh Gourav, Keri Russell, Marion Cotillard, Forest Whitaker, Eiza González, Murray Bartlett, Indira Varma, Tobey Maguire, MaameYaa Boafo, Hari Nef, Heather Graham, Michael Gandolfini, Cherry Jones, Gaz Choudhry, Ben Harper, Judd Hirsch oraz Neska Rose.

Premiera 17 marca

 

I pokazano również Eugene Levy: nieochoczy podróżnik (ang. The Reluctant Traveler) czyli nowy serial dokumentalny Apple TV+, którego premierę zaplanowano na 24 lutego.

 

Więcej pod linkiem

https://upflix.pl/aktualnosci/extrapolations-oraz-eugene-levy-nieochoczy-podroznik-na-materialach-od-apple-tv-2023-01-22

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amy Ryan zagra obok Brada Pitta i George'a Clooneya w nowym widowisku od Apple TV+, który do własnego scenariusza wyreżyseruje Jon Watts.

Główne role w filmie zagrają George Clooney i Brad Pitt, którzy będą także producentami z ramienia swoich firm Smokehouse Pictures i Plan B Entertainment. Mówi się, że każdy z aktorów ma otrzymać za udział w projekcie przynajmniej 20 mln dolarów. Produkcja będzie thrillerem opowiadającym historię dwóch samotnych specjalistów od rozwiązywania problemów, którzy zostali przydzieleni do tego samego zlecenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak ja uwielbiam tą usługę, mam ja nieprzerwanie od ponad 2 lat i jeszcze ani razu za nią nie zapłaciłem:)

 

Jak nie promocja za zakup iphone, to jakieś darmowe okresy od 1 do 3 miesiecy. Potem była kolejna promka za zakup ps5 , potem znów darmowe krótsze promki a teraz dojdzie znów pół roku na ps5 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik Szuwarek

Nie ma polskiej ceny za subskrypcję MLS, a to oznacza, że będzie przeliczało z ceny w $ po aktualnym kursie. Niektóre mecze będą za darmo dla subskrybentów Apple TV+.

https://www.apple.com/pl/newsroom/2023/01/apple-and-major-league-soccer-unveil-broadcasters-for-mls-season-pass/

Od 1 lutego fani mogą subskrybować usługę MLS Season Pass w aplikacji Apple TV w cenie 14,99 USD za miesiąc (w czasie sezonu) lub 99 USD za cały sezon. Natomiast subskrybenci usługi Apple TV+ mogą kupić dodatkową usługę już w cenie 12,99 USD za miesiąc lub 79 USD za cały sezon. Subskrypcja MLS Season Pass będzie dodawana do każdego karnetu na cały sezon. Dzięki Chmurze rodzinnej subskrypcją może podzielić się z nawet sześcioma członkami rodziny, a każdy z nich może korzystać z usługi przy użyciu własnego konta Apple ID i hasła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie pytanie ale, czy jest jakiś sposób aby przedłużyć dostęp za free da ATV+? Kończy mi się niedługo 3 miesiące za free na tv LG i zacząłem rozglądać się za kolejną promką.

Jak rozumiem rejestracja nowego konta na tym samym urządzeniu LG nic nie da skoro już raz skorzystałem z tej promocji?

Są aktualnie dostępne jakieś promocję poza tą na PS5 (ja akurat mam Xboxa)?

Edytowane przez matinen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, matinen napisał(a):

Może głupie pytanie ale, czy jest jakiś sposób aby przedłużyć dostęp za free da ATV+? Kończy mi się niedługo 3 miesiące za free na tv LG i zacząłem rozglądać się za kolejną promką.

 

Ten sposób działa - sprawdzałam przed chwilą na nieaktywnym apple ID - https://www.pepper.pl/promocje/apple-tv-oraz-apple-music-do-3-miesiecy-za-darmo-dla-uzytkownikow-viber-574456

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Wodnik Szuwarek napisał(a):

Nic dziwnego, bo każde urządzenie ma swój unikalny HWID.

Tak podejrzewałem więc się nie dziwię.

48 minut temu, Delta21 napisał(a):

Ten sposób działa - sprawdzałam przed chwilą na nieaktywnym apple ID - https://www.pepper.pl/promocje/apple-tv-oraz-apple-music-do-3-miesiecy-za-darmo-dla-uzytkownikow-viber-574456

Do kiedy jest ta promka? Tak się składa, że będę mógł to sprawdzić najwcześniej pod koniec tygodnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, matinen napisał(a):

Przy złożeniu nowego konta promocja LG mnie nie puszcza informując, że promocja już wykorzystana (czy jakoś tak). Wczoraj to sprawdzałem.

To ciekawe. Mnie puściła. Specjalnie zakładałem nowe konto. Inaczej bym nie pisał o tej metodzie.

Na dotychczasowym ID faktycznie miałem komunikat, ze promocja wykorzystana. 

Ofc mowa o nowym koncie w apple nie w LG.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...