Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

TV można dobrać do trwającej umowy w Inea, ustawic instalacje na koniec września lub 1 października. Wypowiedz umowę w Polsacie do końca tego miesiąca - 30 dni wypowiedzenia liczy się od 1 września ze skutkiem na 30.09, ważne żeby wypowiedzieć w sierpniu. Zadzwoń do Inea, na pewno potwierdzą, że można dokupić TV.





Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jesteś kibicem i oglądasz relacje sportowe, szczególnie mecze "na żywo" to musisz przyzwyczaić się do sporych opóźnień sygnału, ok 10-15 sek, jednym słowem kibice, sąsiedzi (fanatycy) posiadający np. telewizję w starej technologii wcześniej poinformują Cię o golu 😂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego Ci nie powiem, sam korzystam ze starej technologii. Sąsiad, który ma Hiway nie posiada multirooma, żebym sprawdził. Jednym słowem ja osobiście nie wyobrażam sobie zamiany HFC na Hiway, chociażby dlatego, że w dwóch telewizorach mam dysk na który nagrywam sobie programy, ale przede wszystkim cena, za podobną konfigurację jaką teraz mam musiałbym płacić o 70 zł/m-cznie więcej, tak więc dlatego nie chcę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, i tak mi pomogłeś.

 

W sumie to opóźnienie mi jakoś nie przeszkadza - mieszkam w domku. :)

 

A mógłby ktoś napisać o sprzęcie? Nie zamula? I jaki bitrate w tym Highway? Artefakty mocno rzucają się w oczy na kanałach FHD?

Mam dostęp do sprzętu Netii i tam to spoko działa, nawet po wifi. A w Inei?

Edytowane przez gregory003
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery Highway to produkt firmy ADB (Szwajcaria) 4 rdzeniowy procesor, 2GB RAM, LAN 100Mb/s, WiFi 5ac, HEVC / H.265 4096x2160@60fps), VP9, system operacyjny Linux z Graphyne2. Sprzęt działa plynnie, bitrate nie jestem w stanie zweryfikować, ale transmisje sportowe wyglądają bardzo dobrze. Multiroom mam po WiFi, odległość od routera ok 6 metrow, dekoder pokazuje jakość połączenia ok 80% -46dBm na sieci 5GHz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do użytkowników Hiway.

Co może być przyczyną że niekiedy mam taką sytuację

https://megadrive.pl/#/view/file/u9kli2lolozonn2wr1lf/1723745961744_081926.jpg

 

Lub

https://megadrive.pl/#/view/file/q55zlf2e9ynjojbk3es5/Received_1440386303398120.jpeg

 

Nie mogę sobie nie raz poradzić.

Najczęściej na NEW TV.

 

Nasilenie tych zdarzeń jest różne, nieraz jest tydzień spoko, a nieraz kilka razy na różnych kanałach.

Obojętnie czy jest po kablu czy po wi-fi.

Czy może router też może być winny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie to jakiś błąd ze strumieniowaniem danego kanału.

 

W dniu 1.09.2024 o 10:54, sebczak napisał(a):

Dekodery Highway to produkt firmy ADB (Szwajcaria) 4 rdzeniowy procesor, 2GB RAM, LAN 100Mb/s, WiFi 5ac, HEVC / H.265 4096x2160@60fps), VP9, system operacyjny Linux z Graphyne2. Sprzęt działa plynnie, bitrate nie jestem w stanie zweryfikować, ale transmisje sportowe wyglądają bardzo dobrze. Multiroom mam po WiFi, odległość od routera ok 6 metrow, dekoder pokazuje jakość połączenia ok 80% -46dBm na sieci 5GHz.
 

 

Jak to w końcu jest z tą jakością w HiWay? Ty piszesz, że transmisje sportowe wyglądają dobrze, a sporo jest komentarzy, że tv od Inea wygląda słabo. 

 

Ktoś zna parametry kanałów w HiWay? Interesują mnie szczególnie kanały sportowe.

 

Czy tego typu sytuacje [KLIK] jeszcze występują? 

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jaką ofertę na pakiet C+ z ligą mistrzów zaoferuje INEA, bo myślę, że będzie. Otóż na moim przykładzie, ja jestem w tej chwili na umowie "utrzymaniowej" gdzie na fakturze cena za C+ Prestige wynosi 29,90 zł. I teraz tak, jeśli będzie podobnie jak w łódzkiej Toyi czy Vectrze to pakiet C+ Super Sport będzie kosztował 65 zł. Tak więc, za ligę mistrzów będę musiał dopłacić 35 zł? Czy np. dla klientów z trwającymi umowami zaoferują np. odrębny pakiet, nie wiem mogą go nazwać LM z C+ gdzie dostaniemy dostęp do C+ Extra 1-7 w cenie np. 15-20 zł? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach








Według mnie to jakiś błąd ze strumieniowaniem danego kanału.
 
 
Jak to w końcu jest z tą jakością w HiWay? Ty piszesz, że transmisje sportowe wyglądają dobrze, a sporo jest komentarzy, że tv od Inea wygląda słabo. 
 
Ktoś zna parametry kanałów w HiWay? Interesują mnie szczególnie kanały sportowe.
 
Czy tego typu sytuacje jeszcze występują? 


U mnie takich krzaków nie ma, może nagranie powstalo w czasie problemów technicznych.
Tak wygląda u mnie



Odległość od telewizora ok 2 metry, 50 cali 50Hz

Nie mogę edytować poprzedniego posta, dodaję kolejny film


  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Wodnik Szuwarek, nie ma: INEA Online TV – mobilna telewizja online w zasięgu ręki | INEA

 

Mam jeszcze pytanie techniczne, czy na dekoderze można ustawiać ulubione listy kanałów wraz z nadawaniem im własnej numeracji?

Edytowane przez shevchenko1987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, shevchenko1987 napisał(a):

Mam jeszcze pytanie techniczne, czy na dekoderze można ustawiać ulubione listy kanałów wraz z nadawaniem im własnej numeracji?

Tak, ale jeden z większych minusów tego dekodera, a raczej oprogramowania, to to, że po utracie zasilania domyślnie włącza się pełna lista. 

 

Jeszcze co do jakości, to dodam, że transmisje sportowe wyglądają o niebo lepiej niż na C+ Online i w aplikacji TVP Sport na przystawce.

Edytowane przez adnage
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, shevchenko1987 napisał(a):

ale nasza lista zostaje w pamięci mimo utraty zasilania i można ją powtórnie włączyć zastępując tą pełną?

Tak, tak, lista ulubionych oczywiście się nie kasuje, po prostu trzeba na nią się ponownie przełączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie INEA poprawiła jakość kanałów, podejrzewam że powodu wejścia do Warszawy, wysyłali niedawno też ankiety dot. TV. Jeszcze wprowadzili by stałą listę kanałów ulubionych po resecie boxa jak w Canal+ i Polsatbox. Jakość kanałów jest teraż dobra ale przy przełączaniu niektórych kanałów trzeba odczekać 2-3 sekundy na lepszy obraz.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...