Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Wykorzystuje i nie wykorzystuje pełną prędkość do wszelakich opcji do których potrzebny jest net o takiej sile - skoro start światłowodu kilka ładnych lat temu u mnie dawał mi sieć 250/100 płaciłem 100zł , a później podnieśli transfer  500/250 w tej samej cenie , a po okresie przywiązania mogłem podpisać umowę na 1Gb/1Gb za 69.90 to gdzie tu logika by na siłę szukać możliwości zejścia do niższej prędkości choćby 600/600 w cenie zapewne niższej ale nie adekwatnej ,  gdzie nie ma tego nawet już w cenniku i promowana jest oferta 1Gb 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, patryszq napisał:

po okresie przywiązania mogłem podpisać umowę na 1Gb/1Gb za 69.90 to gdzie tu logika by na siłę szukać możliwości zejścia do niższej prędkości choćby 600/600 w cenie zapewne niższej

Zgadzam sie, jeśli była taka mozliwość to oczywiście, że tylko brać ale napisałeś też, że "300Mb/s to nie net" co jest trochę śmieszne.

Edytowane przez sebap
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość serwisów z grami korzysta z przyzwoitych serwerów dystrybucyjnych.

Za najlepszy uważam Rockstar Launcher, gdzie regularnie pobieram pełnym łączem dobijając do fizycznego limitu interfejsu czyli w praktyce 110 MB/s.

Po co czekać na ściąganie? Szkoda prądu

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, radier napisał:

Długie buforowanie filmów w 8K na YT, wystarczy?

Intel Core i5-10400FGigabyte GeForce RTX 2060 SUPER, dysk M.2 PCIe NVMe, 16GB RAM no i net 140/140Mb/s - nie zaobserwowałem żadnego buforowania materiału w 8K. Po prostu włączam i odtwarza.

Godzinę temu, radier napisał:

Nie każdy używa internetu do klikania np. w fejsbuczka.

No ja np. nie, może jestem starej daty (juz sporo po 40) a może nie widzę potrzeby posiadania social mediów? 

Moje łącze raczej rzadko odpoczywa.

Godzinę temu, radier napisał:

Skoro 1000 Mbit kosztuje ~ 70 zł, a 100 Mbit nie dadzą za 7 zł to dalsza dyskusja jest jałowa.

Inea nie daje mniej niz 300Mb/s i masz rację, dalsza dyskusja jest jałowa bo racja jest jak d*pa - każdy ma swoją ale chodzi o fakt, że pisanie przez @patryszq, że "300Mb/s to nie net" jest sporym nadużyciem.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przeglądaniu stron czy oglądaniu filmów online, czy nawet graniu online, nie ma różnicy czy masz 100Mb/s czy masz 1Gb/s. Różnicę widać podczas pobierania plików czy aktualizacji do gier lub uploadowaniu plików do internetu, jak jest wyższy upload.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@brtk

Trzeba mieć jeszcze skąd z prędkościa 1 Gbps pobierać a np. jeden z większych dostawców hostingu w Polsce nazwa.pl, obsługujący kilkaset tysięcy domen ma przykładowo na całą infrastrukturę 10 Gbps do UPC, 20 Gbps do Orange itd (https://www.nazwa.pl/technologie/).

Więc gdyby nie limitował transferu to jego łącze zapchaloby kilkunastu klientów UPC ;)...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak operator posiadający łącze dla bloku 2.5Gb/s a daje możliwość prędkości 1Gb/s w swoich pakietach dla wszystkich. Każdy operator ma jakiś overbooking, bo wie, że nikt nie wysyci łącza na max w danej lokalizacji, a jeśli to zrobi, to będzie to krótkotrwałe. Większe prędkości są dobre też dlatego, bo krócej będziemy obciążać infrastrukturę operatora, gdyż szybciej coś pobierzemy, a raczej mało realne, że każdy będzie pobierał w tym samym momencie.

Ja przy moim łączu 900/300Mb/s bez problemu pobieram ze steama czy Origina albo battle.net z full prędkością lub w jej granicach (oprócz dni, kiedy jest jakaś mega aktualizacja do jakiejś gry, gdzie wszyscy nagle chcą ją zagrać i łącze serwerów udostępniających aktualizację nie wyrabia). Z różnych hostingów też bez problemów pobieram w granicy full prędkości, pomimo że mają wspomniane linki 10Gbps.

 

U mnie do Nazwa.pl idzie z PLIX'a 10Gb:

wxYtuwC.png

Edytowane przez brtk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Falcon napisał:

W 2018 obniżyłem prędkość, z 250 na 100, dołożyłem w zamian Canal+ Select, rachunek spadł o 10zł. Adekwatnie?

Skoro tak Ci wygodnie to adekwatne , wybrałeś więc tak Ci " musi " pasować , każdy ma inny priorytet i jakość " wygody " rozwoju technologii . Cena też odgrywa swoją rolę , zawsze zazwyczaj jest tak iż mając mniej płaci się więcej , musiałbym upaść dosłownie na głowę by obniżać prędkość internetu dla zasady bo po co mi taki szybki 🤦‍♂️ 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak komuś nie potrzeba takiej prędkości i płaci wtedy mniej, to dlaczego płacić ma więcej, jak nie wykorzysta potencjału łącza? Wtedy by upadła taka osoba na głowę, jakby płaciła niepotrzebnie za większą prędkość, w której nie widzi potrzeby przy swoim sposobie użytkowania. Nie można patrzeć na innych przez pryzmat siebie. To tak jakby sprzedać babci 80 letniej internet, pomimo, że nie ma urządzenia, by ten internet odbierać.

Edytowane przez brtk
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, patryszq napisał:

Cena też odgrywa swoją rolę , zawsze zazwyczaj jest tak iż mając mniej płaci się więcej

No nie do końca. Przypominam, mam 140 na 140  https://www.inea.pl/files/regulaminy/Okazyjny_Swiatlowod_Do_Domu_v_2.0_cennik_promocji_2015-09-15.pdf a, że nie mam TV ani telefonu od nich to płacę 40zł. Oczywiście to było POPC.

Edytowane przez sebap
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, patryszq napisał:

A od kiedy można wracać do oferty archiwalnej która nie ma mocy by być oferowana 

Nic o wracaniu nie pisałem, jestem na umowie bezterminowej.

14 minut temu, patryszq napisał:

gdzie tu logika płacić za taki net 40 zł

Powiedz to np. tym, którzy mają Neostradę do 10Mb/s. U mnie, za takie pieniądze, alternatywa to radio 10/2, jeśli Ty masz wielu dostawców do wyboru to tylko pogratulować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na liście stacji radiowych, na pozycji 620 w hiway, pojawiło się Radio 357 póki co - bez fonii. Operator mógłby zaktualizować   nazwę Czwórka Polskie  radio,  na  Polskie Radio 24.
Nie powiem  Czwórka jest ok :)

Edytowane przez aadacho250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.01.2021 o 16:42, sebczak napisał:

Nie przełącza Cię przed końcem umowy, Inea ma umowę z Orange i muszą jej dotrzymać.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka
 

@kunkore Nie słuchaj kolegi. Nie wiem jakie on ma dane. Ale Ja jako osoba która to robi mogę ci powiedzieć, że nie ma żadnego problemu.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, radier napisał:

TVN 7 macie szarpany obraz i brak synchronizacji z dźwiękiem na hiway?

Nie tylko TVN 7 na TV4 też i trwa to już jakiś czas, ten cały hiway to o kant stołu można roz......

Ale jeszcze trochę i kończę przygodę z tym dziadostwem.

Edytowane przez radzion19
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...