Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Dlatego zakładam wzięcie tylko światła i czekanie na lepsza ofertę tv teraz i posiłkowanie się jakimś iptv (który mogę po miesiącu wyłączyć). Czy to dobre rozwiązanie? Taniej niż 240. Alternatywnie wycofać wypowiedzenie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, radzion19 napisał:

Napisałem drugą reklamację na jakość tv, i w uznaniu mojego niezadowolenia zrabatowali mi fakturę za tv do 0 za lipiec. Na szczęście moja umowa jest bezterminowa więc mogę w każdej chwili zrezygnować. 

 

Ciekawy model biznesowy przyjęli - zamiast poprawiać jakość lepiej rabatować usługę tym co się upomną o normalny obraz w tv.  A że upomni się pewnie niewielu to wychodzą na tym lepiej niż inwestując w technologię.

A może po prostu zauważyli, że za Hiway w takim stanie nie powinni pobierać opłat ;)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

mam pytanie odnośnie tego dekodera Hiway. Zastanawiam się na internetem 1 giga i do tego pakiet tv, ale widzę dużo głosów negatywnych dot. tego dekodera. Nie rozumiem do końca tego co jest na stronie ineai tzn

 " Nie potrzebujesz kabla do internetu. Podłącz go po Wi-Fi do światłowodu INEA i kablem HDMI do telewizora. To wszystko. "

Jak to wygląda od strony technicznej? Teraz kabel światłowodowy mam podłączony do dekodera i dalej kabel sieciowy RJ45 od dekodera do kompa. Rozumiem, że nadal będę mógł połączyć dekoder (Hiway) z kompem kablem RJ45, a sam dekoder łączy się ze światłowodem bezprzewodowo? Nie ma to przypadkiem wpływu na prędkość łącza? Na ping? Nie chciałbym zamienić swojego łącza na 10 razy szybsze, które będzie gorzej działać niż to co mam. Mogę podłączyć ten nowy dekoder Hiway przewodowo do światłowodu? Czy w przypadku TV dalej mogę używać modułu CI a co a tym idzie żaden nowy pilot mi nie potrzebny? Ile wyjść RJ45 ma ten dekoder i czy nie są one poblokowane (obecny dekoder ma 4 wyjścia z czego używać mogę tylko jednego). Jest tu ktoś komu zgodzili się zostać przy starym dekoderze (czy tam modemie) przy podpisaniu nowej umowy z nową tv i internetem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można wziąć router od inea do światłowodu i poprosić żeby ustawili go w trybie bridge? Mam swój router i wole go używać (static routes, przypisane adresy IP do mac adresów i inne rzeczy poustawiane)?



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwonisz na infolinie z prośbą o wyłączenie wifi. Wtedy przestawi się na Bridge aczkolwiek w przypadku Nokii G-240-WC trzeba mieć na prawdę wysokiej klasy własny router by cokolwiek zyskać. Zasięg i prędkości po wifi są znakomite.

 

Do użytkowników HiWay. Czy w wyborze rozdzielczości od zawsze mieliście dostępną opcję 1080i ? Miałem wrażenie, ze były dostępne tylko opcje 720p, 1080p i 2160p.

Edytowane przez radier
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, qlex napisał:

@radier a ten router do światła ma możliwości konfiguracji np static routes, czy serwer vpn?


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Zapomnij. Tak jak wyżej - przełącz w tryb Bridge bo to jedyny tryb w jakim te ustrojstwa dobrze działają. 

@radier Czemu wogole ISP w Polsce od jakichś 3lat zaczęli wciskać ludziom swoje "routery"?  Nie żebym uderzał w Inee, ogółem naszla mnie taka myśl, skąd to się wogole wzięło?

Bliźniacze pytanie o dekodery - dlaczego tv opartą o streaming (np unicast) muszę oglądać na sprzęcie operatora skoro np. Mam swój tuner na e2 który mogę zaprzęgnąć do oglądania tv od Inei? 

Kwestie "zabezpieczeń" do mnie nie przemawiają. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, korni007 napisał:

Czemu wogole ISP w Polsce od jakichś 3lat zaczęli wciskać ludziom swoje "routery"?  Nie żebym uderzał w Inee, ogółem naszla mnie taka myśl, skąd to się wogole wzięło?

Może dlatego, że każdy "Janusz" chce mieć u siebie wifi i w efekcie skali bardziej opłaca im się produkować/zamawiać urządzenia z wifi niż same modemy ??

12 godzin temu, korni007 napisał:

Bliźniacze pytanie o dekodery - dlaczego tv opartą o streaming (np unicast) muszę oglądać na sprzęcie operatora skoro np. Mam swój tuner na e2 który mogę zaprzęgnąć do oglądania tv od Inei? 

Kwestie "zabezpieczeń" do mnie nie przemawiają. 

No to niestety muszą przemówić,ponieważ nie ma ustalonego w pełni standardu DVB-IPTV dla urządzeń domowych, poza tym boxa jest łatwiej zabezpieczyć niż aplikację. Poza tym kwestia jest jeszcze wygody związanej z budową OS każdego tv/dekodera androidowego. Masz tam brak możliwości zazwyczaj automatycznego uruchomienia takiej apki z TV, i trzeba przeklikiwac się przez menu. Co nie każdemu będzie odpowiadać. Aplikacja jak Netflix gdzie trzeba przeklikiwac sie by włączyć TV jest niewygodna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zatem takie pytanie, czy myślicie ze jest szansa ze oferta tv (pod katem technicznym czyli lepsze działanie hiway, dodanie apki bo obecnie ponoć zdalnie nie można nagrać nic?) poprawi się w niedługim czasie?
Jeśli nie dostanę lepszej ceny niż obecnie (240zl za komfort, c+, HBO, multiroom, stacjonarny, net 100, mobilny net) to rozwiąże umowę i wezmę tylko światłowód 1giga. Na tv poczekam kupując tylko c+ i hbo poprzez np player.



Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na jakieś szybkie tempo rozwoju hiway bym nie liczył. Gdyby byli wstanie poprawić jakość przekazu, już by to zrobili. Online tv - brak. C+ 4K - nadal cisza. O polsat sport premium czy eleven sports 4 nawet nie ma co pytać.

 

Ja mam cały czas nc+ na czas nieokreślony ale jak będzie ciekawa oferta to pewnie podpiszę długoterminową bo inea niczym ciekawym nas niestety raczej nie zaskoczy.

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, qlex napisał:

Mam zatem takie pytanie, czy myślicie ze jest szansa ze oferta tv (pod katem technicznym czyli lepsze działanie hiway, dodanie apki bo obecnie ponoć zdalnie nie można nagrać nic?) poprawi się w niedługim czasie?

nowe profile jakościowe lub podwyższenie bitrate aktualnych profili jakościowych jest możliwe do zrobienia w miarę szybko. Technicznie nie widzę przeszkód, gorzej finansowo bo większe obciążenie łącz będzie.

 

21 minut temu, luk76 napisał:

Na jakieś szybkie tempo rozwoju hiway bym nie liczył. Gdyby byli wstanie poprawić jakość przekazu, już by to zrobili. Online tv - brak. C+ 4K - nadal cisza. O polsat sport premium czy eleven sports 4 nawet nie ma co pytać.

Są w stanie, to tylko decyzja księgowości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, djadijos napisał:

nowe profile jakościowe lub podwyższenie bitrate aktualnych profili jakościowych jest możliwe do zrobienia w miarę szybko. Technicznie nie widzę przeszkód, gorzej finansowo bo większe obciążenie łącz będzie.

 

Są w stanie, to tylko decyzja księgowości ;)

 

Że technologicznie jest to możliwe to ja wiem. Problem w tym, że inea od pewnego czasu jawi się jako firma nastawiona wyłącznie na szybki zysk/zwrot z zainwestowanego kapitału a nie świadczenie odpowiedniej jakości usług. To widać na wielu polach działalności, obsługi klienta itp. Wystarczy poczytać komentarze np. na oficjalnym fanpagu. A hiway doskonale obrazuje problem tej firmy - marketingowy bełkot za którym nie idzie niestety należyty poziom usługi. A szkoda bo potencjał platforma z pewnością ma.

Edytowane przez luk76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, luk76 napisał:

A hiway doskonale obrazuje problem tej firmy - marketingowy bełkot za którym nie idzie niestety należyty poziom usługi

Tak jest w większości firm i platform nastawionych na masówkę. Patrz CP, player itp. Tendencja rynkowa jest taka,że dajemy piękny marketing (jak np w VOD koncertowym a jak przyjdzie co do czego to stare poczciwe DVD lepiej wygląda i brzmi) a w rzeczywistości lipton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, djadijos napisał:

Tak jest w większości firm i platform nastawionych na masówkę. Patrz CP, player itp. Tendencja rynkowa jest taka,że dajemy piękny marketing (jak np w VOD koncertowym a jak przyjdzie co do czego to stare poczciwe DVD lepiej wygląda i brzmi) a w rzeczywistości lipton.

 

Zgodzę się, player+ czy ipla to tragedia (poza ps premium) . Ale zarówno nc+ jaki i cp dają mi możliwość odbioru również za pośrednictwem sat, gdzie jakość przekazu jest normalna. W inea natomiast jak mam światłowód to mogę wziąć tylko niedorobiony hiway. Przecież to absurd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, luk76 napisał:

Ale zarówno nc+ jaki i cp dają mi możliwość odbioru również za pośrednictwem sat, gdzie jakość przekazu jest normalna.

Kanały szczególnie z grupy CP są tak poupychane na transponderach że nie nazwał bym tego normalną jakością.

Taka sama padaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ale zarówno nc+ jaki i cp dają mi możliwość odbioru również za pośrednictwem sat, gdzie jakość przekazu jest normalna.

Normalna jakość przekazu to jest w klasycznym kablu o ile operator bierze sygnał z "ixów", a nie na satelicie gdzie standard HD na połowie kanałów (żeby wymienić tylko TVP2, Eurosporty, Comedy Central, Cinemaxy, Foxy, AXN, HBO itd) to VBR 3-4 Mbps, a do tego nadal pełno emisji w SD. Po dopracowaniu Hiway ma o wiele większe szanse na to, żeby porządnie wyglądać niż to co leci z satki.

edit:

@djadijos mnie ubiegł :).

Edytowane przez bgmnt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bugmenot napisał:

Po dopracowaniu Hiway ma o wiele większe szanse na to, żeby porządnie wyglądać niż to co leci z satki.

Nie wiem jak jest teraz, ale wszystkie kanały na ich miejscu powinny być w Hiway transkodowane w HEVC. Przy tym samym bitrate zdecydowanie lepsza jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie istnieją możliwości doprowadzenia hiway do stanu przypominającego normalną telewizję. Tym bardziej szkoda, że inea nie uczyniła do tej pory nic w tej kwestii a od czasu premiery minęło prawie pół roku. Dlatego nie liczyłbym, że raptownie coś się zmieni.

Edytowane przez luk76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.07.2019 o 07:57, radier napisał:

Do użytkowników HiWay. Czy w wyborze rozdzielczości od zawsze mieliście dostępną opcję 1080i ? Miałem wrażenie, ze były dostępne tylko opcje 720p, 1080p i 2160p.

 

Ja mam tę opcję już od dawna, choć nie wiem, czy od samego początku. Przeważnie, gdy zgłaszam problem z obrazem do Inea, to mi przełączają na 1080i :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.07.2019 o 10:10, djadijos napisał:

Może dlatego, że każdy "Janusz" chce mieć u siebie wifi i w efekcie skali bardziej opłaca im się produkować/zamawiać urządzenia z wifi niż same modemy ??

No to niestety muszą przemówić,ponieważ nie ma ustalonego w pełni standardu DVB-IPTV dla urządzeń domowych, poza tym boxa jest łatwiej zabezpieczyć niż aplikację. Poza tym kwestia jest jeszcze wygody związanej z budową OS każdego tv/dekodera androidowego. Masz tam brak możliwości zazwyczaj automatycznego uruchomienia takiej apki z TV, i trzeba przeklikiwac się przez menu. Co nie każdemu będzie odpowiadać. Aplikacja jak Netflix gdzie trzeba przeklikiwac sie by włączyć TV jest niewygodna.

W sumie masz rację. Dlatego wciska się im modemu z funkcją routera wifi, a później czytam tu multum tematów na temat zasięgu,że jest słaby, i recenzje jakby Janusz kupił go za conajmniej tysiaka. 

A no i Janusz chce jednym małym radiem w tym routerze pokryć dwa piętra w domu (gdzie strop jest żelbetowy) plus jeszcze żeby w garażu na dworze był. Zawsze mnie to bawi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...