Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Czy chcą dodać/podmienić na HD to trudno stwierdzić co jest tego pewnym powodem, tak czy inaczej @andi wskazał kanały, które są z SAT dostępne już tylko w HD bez odpowiednika SD (z listy usunąłbym Superstacje, Da Vinci, ponieważ nadają w SD).

Edytowane przez shark
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego nie można? Skoro instalacja zostaje? Przecież teoretycznie jest to możliwe. Wiem, że to bez sensu (podobno "światełko" jest lepsze) ale jeśli ktoś by się uparł to nie można wrócić do koncentryka?

 

A swoją drogą czy jest coś o czym powinniśmy wiedzieć przechodząc na GPON? Np nie mogę mieć 3 multiroomow albo np dekodera ADB5810 CDX?

Nie można, bo to dodatkowe koszty dla operatora, który w przyszłości może wyłączyć starą sieć. Nie ma takich planów, ale to jest standard w każdej sieci. W bliższej przyszłości może być tak, że jak ktoś będzie podpisywał nową umowę (np. będzie wracał od innego operatora albo będzie się świeżo wprowadzał) to będzie miał do wyboru tylko światłowód - o ile już tak nie ma.

Telewizja na światłowodzie świadczona w technologii VO - czyli po koncentryku wychodzącym z dekodera, tak jak to jest na Ratajach pozwala na używanie 3 multiroomów. Dekodery adb działają - może czasem robią problemy na światłowodzie, ale inteki robią problemy przy każdej technologii :D 2 lata temu (a może to już 3?) był nakaz wydawania inteków i arionów, bo takie były na stanie.

Jedyna "uciążliwość" to żeby korzystać z VOD na światłowodzie musisz mieć 2 kable od modemu - koncentryk do tv i skrętka do Internetu.

 

Ja tam czekam za jakimś wynalazkiem typu multiroom po wifi. W obecnych czasach prowadzić dodatkowe kable po to by mieć na piętrze TV to jakieś pośmiewisko...

Jak Inea wprowadzała IPTV w 2013 roku to miała w ofercie multiroom po wifi i po PLC ale sprawność działania tego była żenująca :) Nie wiem nawet czy jeszcze to mają w ofercie czy nie. TV po koncentryku nie za bardzo da się sensownie przesyłać po wifi, więc jeśli by było to by pewnie chodziło jeszcze gorzej.

 

Edit: Poprawka - na Ratajach jest jednak tylko IPTV, więc maksymalnie 3 dekodery (główny+2 multiroomy).

Edytowane przez pincet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ograniczenie do 3 multiroomów przy IPTV wynika z tego, że w modemie światłowodowym są 4 porty LAN, z czego pierwszy jest do internetu, więc fizycznie nie da się więcej podłączyć. Gdyby ktoś miał wątpliwości to nie da się też poprosić o zmianę przeznaczenia portu z TV na net i odwrotnie. Chyba, że coś się zmieniło od czasu moich ostatnich informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do switcha to jak dla mnie miało by to sens, bo dekodery otrzymują adres IP z puli 172.x.x.x przyznawany z DHCP, dane można odczytać z dekodera, ale raczej pozostałbym na pobieraniu automatycznym. Nigdy nie próbowałem sprawdzać tego rozwiązania i obecnie nie mam jak tego przetestować. Nie znam nikogo z IPTV w Inea, więc nie mam też informacji, czy obecnie usługa również działa nie do końca. Właściwie Inea z racji problemów z IPTV pewnie też nie chciała dokładać kolejnego urządzenia mogącego sprawiać problemy.
Dekodery (Arion i Intek) są wydawane normalnie z kartą Conax, jest jedynie zmieniany tryb pracy dekodera.
Światłowód sam w sobie nie jest zły i można korzystać z koncentryka od modemu światłowodowego, czyli jak pisał wcześniej @pincet, VO. Chyba, że chodzi o rejon Rataj, gdzie jest tylko IPTV, chociaż może w przyszłości Inea "dołoży" VO. Tego nikt nie wie, jakie mają plany. Co dla większości może być istotną wadą, na IPTV nie działają CAMy. Z tego powodu Orange nie daje modułów, ale może jest ktoś z Rataj, kto może powiedzieć, jak działa IPTV Orange (mają tam spory zasięg), co dało by jako taki obraz działania obecnie tej technologii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to chyba żart. Czyli musiałbym wywalić moduły CAM i postawić dekodery? Po drugie obecną instalacje z koncentrykiem wywalić i kłaść nowe kable? Czyli w moim przypadku remont mieszkania!!!!
W takim razie ja dziękuję za "światło". Zostaję przy obecnej instalacji z netem 250/25. Dla mnie wystarczającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie biję piany. Po prostu jestem wkurzony, bo mogłoby się wydawać iż FTTH to krok w przód a wychodzi na to, że to dwa kroki w tył... Sama zamiana modułów CAM na dekodery.
Ale OK, mam nadzieję, że to się zmieni. Na razie poczekam ze zmianą. Najbardziej ucieszy się żona, bo jak słyszy o jakimś wierceniu to dostaje gorączki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SATKURIER podaje że: "Abonenci wielkopolskiej sieci INEA będą mogli oglądać kanał informacyjny TVP Info na nowej pozycji w elektronicznym przewodniku po programach (EPG). Po zmianie, która ma nastąpić 6 lutego 2018 r., TVP Info trafi na 6. miejsce w grupie kanałów ogólnych oraz dodatkowo na 1. miejsce w grupie kanałów informacyjnych." 

 

Ciekawe, czy w HD?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...