Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za odpowiedz. Cos mi sie rozjasnilo ale mam jeszcze pare pytan moze dasz rade udzielic mi odp.

1. Napisales ze sa modemy po koncetryku tv i nie. Rozumiem ze iptv idzie po Lan?

2. Jaki ma wplyw na wybor modemu? Lepiej probowac po koncetryku?

3. Napisales aby koncentryk szedl razem z lanem tak mnie zastanawia po co ten lan do pozostalych pokoi. Jest to niezbedne?

4. Mam antene z konwerterem na 4 wyjscia i nie sadzilem ze potrzeba do tego multiswitch. Jezeli trze to w niego zainwestuje tylko mozesz mi powiedziec korzysci z tego?

Pewnie niektore pytania beda wydawac sie smieszne ale chce teraz na etapie budowy wszystko przygotowac

Wszystko zależy jak uniwersalną chcesz mieć instalację i jak na przyszłość mieć "zapas". Na tym etapie możesz kombinować, ale problem to koszty i tu ważne co potrzebujesz już i na przyszłość. Dobry kabel pociągnięty w tynku lub w rurkach (peszel) odpłaci się w czasie, a późniejsza modyfikacja to wiadomo nie tylko koszty co i "rycie" w ścianach gdy nie ma jak przeciągnąć kabla. Z internetem to prostsza sprawa Wi-Fi. TV (IPTV) nie da się po WiFi, przynajmniej obecnie.

 

ad 1 - Tak, IPTV po LAN, pamiętam było w tym temacie jakiś czas temu na forum. Inea ma też modemy na koncentryk, stronę wcześniej znajdziesz informacje o tych modelach.

ad 1 i 2 - Ja nie korzystam na GPON'ie z TV więc nie przerabiałem tego kiedy dają z IPTV, a kiedy z wyjściem na kocentryk. Do samego internetu dali Alcatel I-240G-P więc miałbym "dziś" IPTV, albo wymienią na np. I-240G-Q (chyba już nie dostępny więc podobny z nowszych). Jak pamiętam zależy to od pakietu, ale może wyjątki robią, w końcu abonent musi podłączyć TV, a jeśli ma instalacje na koncentryku to mogliby iść na rękę i dać właściwy modem dla klienta ... w końcu u Ciebie to nie instalacja jak w bloku gdzie ciągną jak leci.

Ja bym próbował dostać na koncentryk, ale gdy "na start" weźmiesz sam internet to nie pójdą na to. Może ktoś tu na forum przerabiał to, więc może naświetli co i jak.

ad 3 - pisałem mając na myśli instalację gdy w "centrum" umieścisz modem i rozdzielasz instalację SAT (instalacja typu gwiazda), a późniejsze pociągniecie kabla będzie problematyczne. LAN w dobie Wi-Fi może nie każdemu się już przydać, ale ja stawiam na pociągnięcie na zapas (nie przepadam za WiFi), tu też miałbyś alternatywę, dają IPTV masz gotową instalację LAN, dają po koncentryku to masz koncentryk, a LAN możesz wykorzystać do Smart TV lub np. laptopa czy cokolwiek co podłączysz po RJ45, a nie po Wi-Fi.

ad 4 - Tu już papryk podsunął pewien sposób instalacji SAT do nc+. Jest niezależna od sygnału DVB-T lub DVB-C, czyli jeden kabel do Sat drugi do TV z DVB. Multiswitch to droższe rozwiązanie i zależy na ile chcesz punktów końcowych. Plusem jest, że w każdym pomieszczeniu możesz mieć gniazdko po jednym kablu do którego podłączasz TV (DVB), Radio i SAT (gniazdo 3 wyjściowe). Problemem może być dekoder SAT z nagrywarką do którego jak papryk napisał potrzeba dwa kable, ale to zapewne znajdzie się w salonie więc podwójne okablowanie pomieszczenia i powinno być spoko. Najlepiej poczytaj o instalacjach Sat w wykonaniu bez multiswitcha i z nim. Pytanie też czy widzisz odbiór tylko z jednego satelity Hotbird czy myślisz też o odbiorze z Astry.  Łatwiej będzie wybrać stosowne do potrzeb i oczekiwań rozwiązanie, każde ma swoją zaletę i wadę.

Przykładowo jak ja bym to u siebie widział (przy czym wejście DVB-T zamiennie z DVB-C) http://www.axing.pl/images/SVS-2-02_Multi.gif

Co do konwertera to jaki to jest? Quad to tak jak papryk doradził. Jeśli masz quatro to otwiera się droga z multiswitchem.

Edytowane przez @_v
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

ad 1 i 2 - Ja nie korzystam na GPON'ie z TV więc nie przerabiałem tego kiedy dają z IPTV, a kiedy z wyjściem na kocentryk. Do samego internetu dali Alcatel I-240G-P więc miałbym "dziś" IPTV, albo wymienią na np. I-240G-Q (chyba już nie dostępny więc podobny z nowszych). Jak pamiętam zależy to od pakietu, ale może wyjątki robią, w końcu abonent musi podłączyć TV, a jeśli ma instalacje na koncentryku to mogliby iść na rękę i dać właściwy modem dla klienta ... w końcu u Ciebie to nie instalacja jak w bloku gdzie ciągną jak leci.

Ja bym próbował dostać na koncentryk, ale gdy "na start" weźmiesz sam internet to nie pójdą na to. Może ktoś tu na forum przerabiał to, więc może naświetli co i jak.

 

Ja brałem sam internet (najniższy) i dostałem Huawei HG8247H z wyjściem na koncentryk. Dopiero potem domówiłem kablówkę, więc przy samym necie można otrzymać modem z koncentrykiem. Oczywiście wszystko na światłowodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz wyslalem zapytanie o co kaman !! 

 

 

a z drugiej beczki , jaki polecacie rozdzielacz sygnału do MR na koncentryk , jesli wroce do tego cyrku na kolkach chcialbym cos porzadnego do rozdzielenia sygnalu po kablu do multiroom ... te " zwykle" rozdzielacze sygnalu za 20 zł wygladaja niezbyt precycyjnie , dajcie znac co macie 

Edytowane przez papryk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś z tym fantem wreszcie muszą zrobić. Od przyszłego roku ten multiroom będzie w cenie równej abonamentowi Państwowych mediów i jakby nie patrzeć będzie zalatywać podwójną (i n-tą) opłatą.

Zarządcy nieruchomości powinni nacisnąć na Inea, w końcu to oni wpuścili kablówkę często w zamian własnego azart'u, bo faktycznie nie zapewniają dostępu do sygnału RTV naziemnego, a w gestii zarządcy leży instalacja elektryczna od której dzięki licznikom będziemy bulić "Składkę audiowizualną". Będzie niezły bigos, dziś można niemieć RTV i legalnie nie płacić abonamentu RTV, a za rok bulić kasę i nie mieć TVP 1 HD ...

Inea powinna udostępnić te kanały na zasadzie "mini multiroom" bez względu na ilość TV posiadanych przez abonenta który ma wykupiony jakiś pakiet TV w Inea.

Inna rzecz to jak zarządcy nieruchomości zapewnią dostęp do TV naziemnej za którą już wszyscy będziemy bulić mając czy nie mając sprzęt RTV.

Dziś widać tylko, że Inea wykorzystuje okazję jak zgarnąć kasę, a oferować mniej niż mamy płacąc abonament RTV. Gdyby zmienili zasadę multiroomu z "płać i płacz", na "Państwowa TV w ramach podstawowego abonamentu" to zapewne wyszłoby im z czasem na korzyść. Brak kanałów z pakietu przekonałby niektórych do płatnego multiroomu, a tak nie mając sygnału TVP 1 HD, Fokus TV itd. nie mają kolejnego TV, a gdy mają i podłączą do DVB-T to kto myśli o zmianie kabla z friko na płatne.

 

To obowiązkiem zarządcy nieruchomości a nie komercyjnego operatora jest zapewnienie dostępu do podstawowych kanałów telewizyjnych. Są osiedla (również w Poznaniu), na których oficjalnie jest możliwość korzystania z takiego pakietu za free i tam zarządcy nieruchomości po prostu płacą za to Inei. bądź też po prostu w umowie sprzedaży/dzierżawy kabli był taki zapis. Jeżeli spółdzielnie sprzedały instalacje AZART Inei bez takiego zapisu to pretensje należy mieć do spółdzielni a nie do Inei. Z tego co mi wiadomo na większości osiedli kable są własnością Inei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla pocieszenia city net tez ma tlc w hd ale znaczka z hd nie ma;-) może to kwestia dystrybucji na sieci kablowe i satelitarne ??

Gdzieś ostatnio na forum było o TLC. W kablówkach (np. w MM) też TLC HD nie ma znaczka HD przy logo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To obowiązkiem zarządcy nieruchomości a nie komercyjnego operatora jest zapewnienie dostępu do podstawowych kanałów telewizyjnych. Są osiedla (również w Poznaniu), na których oficjalnie jest możliwość korzystania z takiego pakietu za free i tam zarządcy nieruchomości po prostu płacą za to Inei. bądź też po prostu w umowie sprzedaży/dzierżawy kabli był taki zapis. Jeżeli spółdzielnie sprzedały instalacje AZART Inei bez takiego zapisu to pretensje należy mieć do spółdzielni a nie do Inei. Z tego co mi wiadomo na większości osiedli kable są własnością Inei.

 

Np. na Winogradach telewizja kablowa (nie taka wielka jak gigant INEA) dostarcza za darmo bez żadnych zewnętrznych dekoderów czy kart dostępowych wszystkie programy z naziemnej telewizji i wiele z nich w HD w opłacie abonamentowej, a wielka INEA która ma setki tysięcy abonentów dostarczy ale za dodatkową opłatą multiroom. Biorąc pod uwagę że płacę najniższy abonament z wersją HD ok. 30zł to na 2 TV włączyłem wczoraj sobie telewizję naziemną i znów mam Fokus czy TTV normalnie bez łaski a po zakończeniu umowy rezygnuje z nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie Inea robiac przylacza gpon doprowadza swiatlowod do budynku. Ktos wie jak to wyglada? Maja jakas rozdzielnie przed budynkiem? Chodzi mi o dom 4 rodzinny. Od tej skrzynki sciagniety jest takze swiatlowod do domu np tam gdzie chce sie gniazdo czy po prostu kabel wychodzi ze sciany i podlaczany zostaje do modemu optycznego. Ktos jest w stanie mi to opisac? Moze z wlasnego doswiadczenia?☺

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają rozdzielnię ale nie wiem wg. jakiego schematu je stawiają. W przypadku domu 4 rodzinnego do każdej rodziny musi prowadzić osobny kabel. W domu kabel światłowodowy wystaje ze ścianu i zakończony jest gniazdkiem, do którego podłącza się patchcord światłowodowy, który z kolei prowadzi do modemu/routera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo mam taka sytacje. Inea rozwaza podlaczenie u mnie w nowo budowanym domu 4 rodzinnym. Decyzja ma zostac wydana niedlugo ale boje sie ze po rozprowadzenie wszystkich kabli. Z tego co wiem to oni doprowadzaja do domu. Po domu trzeba samemu lub developer ma to zrobic. Chce sie zabezpieczyc i np przygotowac na cos takiego aby pozniej nie ryc w scianach itp. Czy ktos moze mi poroladzic jak to najlepiej zrobic?

 

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez puuceek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Np. na Winogradach telewizja kablowa (nie taka wielka jak gigant INEA) dostarcza za darmo bez żadnych zewnętrznych dekoderów czy kart dostępowych wszystkie programy z naziemnej telewizji i wiele z nich w HD w opłacie abonamentowej, a wielka INEA która ma setki tysięcy abonentów dostarczy ale za dodatkową opłatą multiroom. Biorąc pod uwagę że płacę najniższy abonament z wersją HD ok. 30zł to na 2 TV włączyłem wczoraj sobie telewizję naziemną i znów mam Fokus czy TTV normalnie bez łaski a po zakończeniu umowy rezygnuje z nich.

 

Winogradzka telewizja kablowa, której właścicielem jest spółdzielnia. Inea jest firmą komercyjną, ktoś w nią wkłada pieniądze i ktoś chce na niej zarabiać. WTvK jest własnością spółdzielni i patrząc na ceny neta czy TV widać, że nikt na tym zarabiać nie ma zamiaru i celem jest wyjście na zero i zapewnienie taniego dostępu do telewizji i Internetu mieszkańcom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winogradzka telewizja kablowa, której właścicielem jest spółdzielnia. Inea jest firmą komercyjną, ktoś w nią wkłada pieniądze i ktoś chce na niej zarabiać. WTvK jest własnością spółdzielni i patrząc na ceny neta czy TV widać, że nikt na tym zarabiać nie ma zamiaru i celem jest wyjście na zero i zapewnienie taniego dostępu do telewizji i Internetu mieszkańcom.

 

Zarabianie zarabianiem ale zdzierstwo to już co innego. Dodatkowo obcinanie programów które dostępne powszechnie w naziemnej telewizji już nie wiem jak nazwać. Głupota ? [beep]izm ? Na co oni liczą ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To obowiązkiem zarządcy nieruchomości a nie komercyjnego operatora jest zapewnienie dostępu do podstawowych kanałów telewizyjnych. Są osiedla (również w Poznaniu), na których oficjalnie jest możliwość korzystania z takiego pakietu za free i tam zarządcy nieruchomości po prostu płacą za to Inei. bądź też po prostu w umowie sprzedaży/dzierżawy kabli był taki zapis. Jeżeli spółdzielnie sprzedały instalacje AZART Inei bez takiego zapisu to pretensje należy mieć do spółdzielni a nie do Inei. Z tego co mi wiadomo na większości osiedli kable są własnością Inei.

Zgadza się i tak powinno być to rozwiązane co ująłem  w zdaniu "Zarządcy nieruchomości powinni nacisnąć na Inea, w końcu to oni wpuścili kablówkę często w zamian własnego azart'u, bo faktycznie nie zapewniają dostępu do sygnału RTV naziemnego". Czyli cała Ratajska spółdzielnia dając zielone światło modernizacji azart, a potem kablówce elsat dosłownie sprzedała "grunt" za funt kłaków z czego już wcześniej były niejasności kto za co odpowiada. Dziś to abonentom odbija się czkawką, a w przyszłym roku może być niezła burza wokół egzekwowania należnej z urzędu usługi opłacanej od licznika za prąd. Pożyjemy zobaczymy kogo porazi to przepięcie na linii "trójfazowej" lokator/abonent - administrator - Inea.

 

W ramach ustawy o składce audiowizualnej powinni zrobić zapis rozwiązujący ten problem bo i tak za jakiekolwiek gniazdko zapłacimy czy to administratorowi czy komercyjnemu dostawcy sygnału. Nie może być tu mowy o N-tej opłacie, czyli DVB-T w multiromie od sztuki, co przecież jest sprzeczne z powszechnym dostępem do sygnału naziemnego.

Inea też tu święta nie jest, bo właziła w 4 litery zarządcą aby scedowali na nich ten "obowiązek" i teraz, że to nie ich interes bo monopol to pełna komercja.

Od MAVERICK'a takiej współpracy ze spółdzielnią nawet bym się spodziewał, ale cała historia tej sieci to szturm również w zakresie anty DVB-T Inei ... full monopol.

Zapewne skończy się na bojach w UKE, ale po co to.

 

Dziś sąsiad drążył mur, a w okolicy przybyło kilka talerzy, wiosenny sezon zadowolonych z Inea się rozpoczął. Aby nie być przeciw Inea to jedna sat'ka znikła więc może MAVERICK lub bezpośrednio Inea zyskała.

Edytowane przez @_v
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...