Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Potwierdzam, od środy wieczora, do wczoraj był problem ale nie z DVB-C tylko z dekoderami, otóź zniknęły wszystkie kanały co więcej dekodery ustawiały się w opcji MENU, trzeba było wejść ponownie w instalację kanałów i tam zrobić przeinstaluj listę, na szczęście wszystkie kanały wróciły na swoje miejsce (a więc nie trzeba było ustawiać na nowo listy ulubionych) coraz częściej zdarzają się problemy na „starych” (miedzianych) instalacjach, może to poniekąd trochę celowe, żeby zmusić do Hiway? albo po prostu już nie inwestują w modernizację tej technologii. Problem o którym napisałem powyżej a więc dekoderach był i na Grunwaldzie i Ratajach. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z FB Inei:

"Awaria dekoderów ADB3831 i ADB5810 / Jeśli odnotowałeś problem z telewizją i chcesz przywrócić do niej dostęp [dotyczy to dekoderów ADB3831 i ADB5810]: Wejdź w menu, przejdź do sekcji „instalacja”, następnie „szukanie kanałów” i wybierz opcję „przeinstaluj listę kanałów”. PIN: 1234.

Jeśli problem nie zostanie rozwiązany po wdrożeniu powyższej instrukcji – poprosimy o kontakt z infolinią obsługową za pośrednictwem aplikacji INEA lub przez LiveChat dostępny na www.inea.pl. Nasi konsultanci są do Waszej dyspozycji przez 24 godziny. W trakcie rozmowy są w stanie dokonać szczegółowej weryfikacji działania usług i w razie potrzeby wskazać możliwe sposoby rozwiązania sprawy.

Przepraszamy za niedogodności."

Wysłane z mojego CPH2399 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowanie i od razu pytanie albo i kilka 😀... Szukam rozwiązania problemu braku możliwości nagrywania programów. Przez te kilkanaście lat przewinęło się dużo różnych marek dekoderów, które z biegiem czasu zostawały wymieniane bo były jakieś problemy. Obecnie mamy jakieś 2 szt. ARC 1011 YR, które nie mają pvr i nie mają opcji nagrywania. INEA twierdzi że innych dekoderów nie mają... Rozumiem... Idzie nowe. Szukam jakiejś konkretnej sprawdzonej alternatywy, raczej bez skorzystania z tego HI-WAYa (no chyba że nie będzie innej opcji). Co mogę zrobić? Jaki dekoder wstawić zamiast tego ARC? Nie musi mieć wbudowanego dysku podłącze sobie coś przez USB np. 500 lub 700 GB. Z góry dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/1/2023 at 5:48 PM, tofik29 said:

Szanowanie i od razu pytanie albo i kilka 😀... Szukam rozwiązania problemu braku możliwości nagrywania programów. Przez te kilkanaście lat przewinęło się dużo różnych marek dekoderów, które z biegiem czasu zostawały wymieniane bo były jakieś problemy. Obecnie mamy jakieś 2 szt. ARC 1011 YR, które nie mają pvr i nie mają opcji nagrywania. INEA twierdzi że innych dekoderów nie mają... Rozumiem... Idzie nowe. Szukam jakiejś konkretnej sprawdzonej alternatywy, raczej bez skorzystania z tego HI-WAYa (no chyba że nie będzie innej opcji). Co mogę zrobić? Jaki dekoder wstawić zamiast tego ARC? Nie musi mieć wbudowanego dysku podłącze sobie coś przez USB np. 500 lub 700 GB. Z góry dziękuję za pomoc. 

Też się z tym męczyłem. Kupiłem Tuner DVB-T2 AB-COM TereBox 2T na testy i działa. Rezygnujesz z opłaty za pvr. Kartę z ARC wkładasz do terebox i odpalasz skanowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można jakoś zresetować dekoder ADB od Hi-Way do ustawień fabrycznych takich jak po wyjęciu z kartonika.
Po wejściu w menu - instalacja - ustawienia fabryczne dekoder uruchamia się ponownie niby resetuje się ale wszystkie ustawienia same wracają np. nazwa dekodera, hasło do WiFi też pamięta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2023 o 20:39, Cctvwlkp napisał(a):

Też się z tym męczyłem. Kupiłem Tuner DVB-T2 AB-COM TereBox 2T na testy i działa. Rezygnujesz z opłaty za pvr. Kartę z ARC wkładasz do terebox i odpalasz skanowanie. 

Dzięki kolego. To też jest jakieś rozwiązanie. Chwilowo zrobiłem troszkę inaczej. Dorwałem używany dekoder ADB 5810 CDX i mam z nim problem. Dekoder pracował w INEI, ale po podłączeniu i włożeniu aktywnej karty nie działają wszystkie programy. Tzn działają tylko te pisowskie 😁. Na tych, które powinny działać (np. TVN HD, POLSAT HD, CANAL PLUS...) pokazuje błąd brak dostępu (2). Taka sytuacja... Co poradzić... Dziękuję 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, JerzyK napisał(a):

Karta jest sparowanan ze starym dekoderem dlatego na tym działają tylko niekodowane kanały.

Kurcze ale podłączyłem też drugi dekoder obcy ( ja mam dwa arc) też z Inei ADB-3831 i tu o dziwo działają wszystkie kanały, ale niestety nie mogę nagrywać bo te porty USB to chyba tylko napięcie dają bo nie wykrywają dysku. 

Edytowane przez tofik29
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery INEI z dyskami nigdy nie pozwalały na korzystanie z dysków zewnętrznych.

 

A propos dekoderów, orientujecie się może, czy INEA dysponuje jeszcze tym sprzętem? Moim teściom wysiadł dysk w dekoderze ADB3831CDX a pamiętam jakiś czas temu ludzie informowali, że nie mają już dekoderów z dyskami tylko oferują w zamian moduły CAM. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, andi napisał(a):

Dekodery INEI z dyskami nigdy nie pozwalały na korzystanie z dysków zewnętrznych.

 

A propos dekoderów, orientujecie się może, czy INEA dysponuje jeszcze tym sprzętem? Moim teściom wysiadł dysk w dekoderze ADB3831CDX a pamiętam jakiś czas temu ludzie informowali, że nie mają już dekoderów z dyskami tylko oferują w zamian moduły CAM. 

U mnie ten 3831 to wersja CD... Dla mnie to jasne.. Jak jest dysk wbudowany to bez sensu podłączać zew. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekodery INEI z dyskami nigdy nie pozwalały na korzystanie z dysków zewnętrznych.
 
A propos dekoderów, orientujecie się może, czy INEA dysponuje jeszcze tym sprzętem? Moim teściom wysiadł dysk w dekoderze ADB3831CDX a pamiętam jakiś czas temu ludzie informowali, że nie mają już dekoderów z dyskami tylko oferują w zamian moduły CAM. 
Ostatnio odsyłałem im 3831cdx ale pewnie już go nie wydadzą ale był sprawny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepska sprawa... Inea już od 3 lat wypiera dekodery z możliwością nagrywania, a to że nie działają wszystkie kanały to jak tu kolega słusznie zauważył karta jest nie sparowana z dekoderem i lipa... Nie mogą czy nie chcą faktycznie sparować do karty innego dekodera? Rozumiem idzie nowe...HI WAY. Najciekawsze w tym wszystkim jest to że po wpięciu karty do adb 3831CD wszystkie programy działają, a na 5810CDX już nie 😪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 5/5/2023 at 2:33 PM, tofik29 said:

Kiepska sprawa... Inea już od 3 lat wypiera dekodery z możliwością nagrywania, a to że nie działają wszystkie kanały to jak tu kolega słusznie zauważył karta jest nie sparowana z dekoderem i lipa... Nie mogą czy nie chcą faktycznie sparować do karty innego dekodera? Rozumiem idzie nowe...HI WAY. Najciekawsze w tym wszystkim jest to że po wpięciu karty do adb 3831CD wszystkie programy działają, a na 5810CDX już nie 😪

Wątpię aby to karta była sparowana z dekoderem. Karta może działać w innym dekoderze. Dekoder nie chce działać z inną kartą. Problemem jest dekoder. Jak pisałem wcześniej kupiłem najtańszy dekoder z wejściem na kartę i działa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2023 o 14:53, Cctvwlkp napisał(a):

Wątpię aby to karta była sparowana z dekoderem. Karta może działać w innym dekoderze. Dekoder nie chce działać z inną kartą. Problemem jest dekoder. Jak pisałem wcześniej kupiłem najtańszy dekoder z wejściem na kartę i działa. 

Dzięki koledzy. Ten który mi zaproponowałeś może być mało czytelny i zbyt skomplikowany jak dla seniora. Ten adb ma jednak "przyjemniejszy"  interfejs. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

czesc,

mam umowe w inea na wypowiedzeniu, place 49,99 i generalnie móglbym tak zostawić, tyle ze potrzebuje mocniejszego urzadzenia, nie tyle chodzi o predkosc co o przeszkody w otoczeniu(grube sciany).

bieżąca oferta operatora jest mało atrakcyjna bo 30 zł wiecej za samo urzadzenie to głupota, skoro moge sobie sam kupić i poniesc koszt jednorazowy, tyle ze nie chce wydawac pieniedzy.

i tu pytanie

czy wypowiedzenie ma jakieś znaczenie dla DUK jesli chodzi o negocjacje ceny?

i czy dostal ktos z was mozliwosc wymiany sprzetu bez przedluzania umowy?

z uslugi jako takiej jestem zadowolony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...