Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś z Państwa zakupił WIFI Premium w INEA? Jaką prędkość maks osiągnie urządzenie? Posiadam 1 GB z urządzenia ZTE w domu na parterze i zastanawiam się czy na piętrze WIFI Premium się sprawdzi? Powiem, że mam w chwili obecnej TP-Link 300 Mbps TL-WA850RE i wyciągnie maks 20 Mb/s przy praktycznie 100 % zasięgu. Może INEA "blokuje" jakoś inne urządzenia, zachęcając jednocześnie do zakupu WIFI Premium?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam wzmacniacza sygnału TP-Link RE200, ponieważ na ogrodzie nie miałem zasięgu. Router ZTE ma bardzo słabe Wi-Fi 2.4 GHz. Wzmacniacz, którego używasz, działa właśnie na tej częstotliwości. Mam łącze 300Mb/s i mniej więcej tyle wyciągam przez ZTE na laptopie na piętrze, a router znajduje się na parterze. TP-Linka mam skonfigurowanego tak, że z ZTE łączy się przez 5 GHz, natomiast dalej rozsyła przez 2.4GHz - na tym samym laptopie prędkości ok. 150 Mb/s.

Edytowane przez Barti
Proszę wyłączyć w aplikacji Tapatalk automatyczne dopisywanie do postu informacji o posiadanym urządzeniu mobilnym. Mając "polską" klawiaturę stosujemy poprawnie polskie znaki diakrytyczne, tzw. "ogonki". Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, polinik18 napisał:

ceny pakietów ida w górę a programów Polsatu premium brakuje za cały pakiet 300zl za tv to złodziejstwo inea

 

 

Szkoda że już tylko rozwijają Hiway.

Nie każdy musi chcieć korzystać z internetu Inei.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak piszesz, nie każdy może ale też nie każdy chce. Tym bardziej, że jakość jaka jest często słyszymy. Ja na HFC mam obraz jak żyleta, całe mieszkanie okablowane i przystosowane infrastrukturą pod kable, a oni nas zmuszają do tego...... O cenie nie wspominając. Trudno, trzeba będzie wystawić antenę i olać inee. Widzę u mnie w bloku coraz więcej "talerzy" więc spółdzielnia nie robi z tym problemu.

A poza tym, właściwie po co kolejne kanały? Niech sobie je wsadzą głęboko. Człowiek nie ma czasu żeby to co jest oglądać.

Koledzy, mam pytanie. Znajomy zastanawia się nad Hiway. Teraz w bloku ma HFC i oczywiście sygnał dochodzi poprzez kabel idący w rurce w pionie. Czy w momencie kiedy wejdą do mieszkania ze światełkiem i podłącza mu Hiway to wyłączą mu sygnał w pionie? Jednym słowem nie bedzie już miał np tych 30 paru niekodowanych kanałów przekazywanych "stara" technologią?


Wysłane z iPhone XS Max za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2020 o 16:59, sebczak napisał:

Najgorsze jest to, że klienci są dzieleni na lepszych (Hiway) i gorszych (HFC). Na infolinii dowiedzialem się, że rozwijają oferty w Hiway, tylko nie każdy ma możliwość migracji na FTTH.

 

Ja myślę, że to jest trochę inaczej. Mają strategię taką, by zmieniać ofertę tak często, by każdy klient który chciałbym podpisać nową umowę musiał to zrobić na nowych zasadach, z nowego cennika, oczywiście, z wyższymi cenami. 

Ja mam HiWay z pierwszego wydania, pełny pakiet i po 1,5 roku już nie mam możliwości dodania pewnego programu bez podpisania nowej, niekorzystnej dla mnie umowy.  Ciągła re-pakietyzacja + podwyższanie cen. Niestety w czasie ofert OTT bez zobowiązań terminowych jest to droga donikąd moim zdaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.10.2020 o 17:18, andi napisał:

Tak jak piszesz, nie każdy może ale też nie każdy chce. Tym bardziej, że jakość jaka jest często słyszymy. Ja na HFC mam obraz jak żyleta, całe mieszkanie okablowane i przystosowane infrastrukturą pod kable, a oni nas zmuszają do tego...... O cenie nie wspominając. Trudno, trzeba będzie wystawić antenę i olać inee. Widzę u mnie w bloku coraz więcej "talerzy" więc spółdzielnia nie robi z tym problemu.

A poza tym, właściwie po co kolejne kanały? Niech sobie je wsadzą głęboko. Człowiek nie ma czasu żeby to co jest oglądać.

Koledzy, mam pytanie. Znajomy zastanawia się nad Hiway. Teraz w bloku ma HFC i oczywiście sygnał dochodzi poprzez kabel idący w rurce w pionie. Czy w momencie kiedy wejdą do mieszkania ze światełkiem i podłącza mu Hiway to wyłączą mu sygnał w pionie? Jednym słowem nie bedzie już miał np tych 30 paru niekodowanych kanałów przekazywanych "stara" technologią?


Wysłane z iPhone XS Max za pomocą Tapatalk

Nie, bo nikomu nie będzie się chciało tego robić. Ale jeśli kiedykolwiek, mu to padnie, z jego winy lub Inei, to Inea się na niego wypnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy komuś może udało się utrzymać TV po miedzi, a internet po światłowodzie?

Obecnie mam dość stary pakiet 180Mbit i TV chyba standard HD, za wszystko płacę niecałe 85 zł. Chciałem podnieść prędkości internetu ze względu na niski upload, ale oczywiście jest to tylko możliwe po przejściu na światłowód. Okazuje się, że finansowo wychodzi to bardzo kiepsko. INEA zaproponowała mi "świetną" propozycję za 134,70 zł, nawet biorąc gorszy pakiet TV, to i tak wychodzi 124,70 zł, co wydaje mi się jakąś porażką.

Myślałem, żeby wziąć na siebie internet po światłowodzie, a stara TV zostanie na dotychczasowej abonentce (mieszkanie wspólne, obie osoby w księdze wieczystej), ale zastanawiam się, czy to przejdzie?

Teoretycznie mogę wziąć internet z Orange, albo T-Mobile po światłowodzie Inea, ale taka oferta mnie nie urządza, bo obie gorzej wychodzą cenowo i "prędkościowo" niż bezpośrednio Inea.

Czy jest jakaś alternatywa, żeby wziąć IPTV zamiast wątpliwego cenowo i jakościowo Hiway (mam już znajomych co zaczęli z tego rezygnować na rzecz talerza)?

Niestety Polsat IPTV odpada (by był idealny), bo nie działa na światłowodzie Inea. Polsat OTT to już dla odmiany gorsza propozycja, ze względu na mniejszy pakiet kanałów w wyższej cenie.

Podstawowym wymogiem są kanały z grupy Polsat i TVN (może być bez ich programów informacyjnych).

Czy jest może jakaś alternatywa, która będzie działała przez internet na dedykowanym dekoderze, albo pod Android TV, bo niestety talerz odpada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wie ktoś na temat upc po inei?
Bo u mnie cisza jak sprawdzam na stronie upc to pisze brak możliwości technicznych, dodam tylko że mieszkam na wsi, poludniowa wlkp.
Orange i T-Mobile mogę mieć po inei ale ich oferta podobna cenowo do inei czyli dużo za drogo.
Z inei tylko net, tv to dramat Posejdona

Pzdro


Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...