Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Ja   nie byłem abonentem usługi  HiWay, od samego  początku , podpisałem umowę  pół roku od jej wprowadzenia. Jednak  mam już ją od ponad roku i szału nie ma , w kwestii obrazu. Jedyne co jest godne polecenia , to net  Nie  mam nim  problemu  :) 

Edytowane przez aadacho250
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, polinik18 napisał:

Właśnie o ogladam mecz ligi mistrzów na tvp1 hd na hiway i ekran śnieży wyglada to źle na 55 calowym tv i oczy bolą..... lepiej chyba siatkę zaminotować

 

Kumpel na module CAM miał to samo, więc nie koniecznie to kwestia Hiway tym bardziej, że wtorkowy mecz był w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed nami wrzesień i start prawie wszystkich znaczących lig piłkarskich w Europie. Sporo w swojej ofercie ma Eleven i chcąc zadowolić wielu kibiców wiele transmisji będzie na Eleven 4. Czy serio INEA ma tak duży problem, żeby dodać czwarty kanał Eleven do swojej oferty? Śmiem twierdzić, że osoby odpowiedzialne nawet nie wiedzą, że jest Eleven 4 i mają gdzieś brak tego kanału w sieci. Obserwując od lat ich stronę www i fb jestem tego pewny, że o wielu rzeczach ci „fachowcy” nie wiedzą.

Edytowane przez andi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andi jesteś tu " dinozaurem " opinii  , słowa krytyki wobec Inea jak Ja :D , daj sobie siana ( bez obrazy , to ironia świętego spokoju ) od lat jesteśmy świadomi, iż ten operator to klasa tylko w kwestii internetu po światłowodzie , tv = jakość , oferta , pakiety , cena i cały ten muł to dno dna i nikt i nic tego nie zmieni , a na pewno nie 50 -200osób które wylewają frustracje na FB inei jak i tu na forum  - operator ten osiągnął już swoje apogeum dna we wszelakiej postaci w tym olewania  i  drażnienia na całej linii !!  , są zamknięci na fale krytyki  a co dopiero na to czego oczekują abonenci - nie oczekujmy od nich nic jeśli idzie o kwestie TV - oni sami nie ogarniają co oferują co dodają więc po co kumulować na tym dodatkowe zmarnowane emocje - INEA z TV nie i nigdy - INEA z INTERNETEM światło - TAK TAK TAK !!

Edytowane przez patryszq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@andi:   jestem podobnego zdania,  co @patryszq.
 Nie ma za bardzo co liczyć na  poszerzenie oferty, polepszenie pakietyzacji i ceny. Przeważnie, jeśli coś do niej trafia- jest pakietyzowane jako opcja dodatkowa- tak jest od kilku lat.  Tłumaczenie, że ludzie, którzy mają starszego exclusive'a , mogą mieć dostęp np do paczki Viasatów, do końca umowy za free, muszą tylko zadzwonić  - jest dla mnie absurdem.  Jeżeli   ie trzeba za nią płacić, dlaczego nie jest aktywny ? FilmboxArthouse- mimo , że jest nowym kanałem w sieci, nadal jest niedostępny. Podejrzewam, że dla większości abonentów, takim  kanałem już pozostanie . Nie każdy abonent musi wiedzieć,  co to za kanał. Myślę, że  miłym gestem operatora byłoby odkodowanie  kanału, który został dopiero został dodany do sieci, aby abonenci mogli zapoznać się z jego tematyką. 

 

Nie powiem : przydałoby się, już wcześniej przeze mnie TNT, czy Fox Comedy,  nawet za Polsat Comedy Central Extra , który   właściwie nie różni się od Polsat2. 
Ostatnio  doszedłem do wniosku , że ze względu na to, jak nowa oferta  jest formułowana-  wolę poczekać na  koniec okresu  lojalnościowego i  zostawić sobie tylko internet.

 Jeśli się mylę - wyprowadź mnie proszę z błędu( przepraszam, jeśli napiszę coś niezgodnie z prawdą):)  O ile dobrze pamiętam - Ty  od dawna masz umowę  na czas niekreślony. Zatem jesteś w komfortowej sytuacji, w każdej chwili możesz poszukać innej alternatywy. 

Moim zdaniem  sytuacja odnośnie oferty programowej , bez względu na technologie,odnośnie cen ( chociaż  nigdzie nie jest drożej za pakiet TV + Net , niż w Inea) zmieni się  tylko  jednym przypadku. W momencie, gdy Inea zostanie przejęta przez innego operatora. 

 

Czy ktoś z Was ostatnio  kontaktował  się z pracownikiem Inea poprzez  wiadomość prywatną  na FB?

 

Z tego co widzę- na stronie  Inei, w apce -odpowiada irytujący bot  24/7

chciałbym się czegoś dowiedzieć, a nie bardzo chce mi się dzwonić  na infolinię, by zając maks 5 min.

Edytowane przez aadacho250
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aadacho250 dobrze to ująłeś ,  Inea stała się w tej kwestii " ustawioną " firemką ktora w pewnych rejonach ma dosłowny monopol i końcowy abo nie ma wyboru - zakaz SAT albo tylko INEA i jest pozamiatany , albo INEA lub inny dostawca ale ten zazwyczaj jest z ofertą tańszy ale co idzie jeszcze bardziej ubogi ( oferta tv) 

 

Ja chyba ponad 3 lata już jestem na samym necie od INEA , a kontaktuje się z nimi tylko przez apke mojaINEA bo inny sposób to strata czasu i nerwów 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dziś w salonach INEA i ORANGE, w salonie INEA zapytałem, czy jest jakaś oferta dla mnie, kończy mi się umowa za kilka dni, Pani spojrzała w laptopa i z nie krytą szczerością przyznała, że mam jedną z najlepszych ofert i że mi przedstawi nową ofertę, ale jest ona dużo droższa i lepiej, żebym pozostał na starej, na czas nieokreślony, + za szczerość i nie owijanie w bawełnę, dodała, że do obecnych umów wymieniają router-y Huawei-a na ZTE, a tym, czym mnie najbardziej zaskoczyła, to informacja, że od początku tego roku moja miejscowość została zaklasyfikowana na inny plan inwestycyjny (czyt. droższa oferta, dla obecnie kładzionych światłowodów, a korzystam z oferty INEA jakieś 3,5 roku), takie rzeczy tylko w INEA S.A., po doliczać ile się da i komu się da, więc jeśli ktoś ma starą ofertę i myśli o upgradzie, stanowczo odradzam, bo tanio już było ;-).

Co do Orange, na światłowodzie INEA podobno 600 Mb to max na chwilę obecną, dekodery wydają głównie Sagemcom IWU200, z Samsungów się wycofują, jeden MR podobno jest gratis, czas oczekiwania na instalację to ok. 2 tyg. Reszta informacji jak na ich stronie, jeżeli skorzystamy z opcji C+, to oprócz dostępu do Orange TV Go, jest też dostęp do nc+ Go. Ogólnie obecna oferta Orange jest całkiem obiecująca. Ale posiadając "słoneczną promocję", ciężko będzie znaleźć coś choćby zbliżonego cenowo, więc najlepsza opcja, to zostawić obecną ofertę lub korzystać tylko z internetu i dokupić ofertę CP/C+/IPLA/PLAYER, co kto lubi, potrzebuje....

 

Co do bot-a, jeśli wybierze się temat rozmowy zakup usług, to łączy z konsultantem, przynajmniej tak było jeszcze nie dawno, przy wyborze innych tematów, może być podobnie.

Edytowane przez KarolKx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monopol Inea to jakas zaszłość z czasów ciemnych układów ze spółdzielniami. 

A moze się powinnismy wlasnie skrzyknąc i molestować spółdzielnie by za te pieniądze które co roku płacimy zbudować stopniowo satelitarne sieci zbiorcze na hb astre naziemna i jeszcze pewnie DAB się zmieści. 

 

Wiele osób na jakis czas będzie miało zatrudnienie przy montażu co w trakcie pandemii nie jest bez znaczenia.

najtrudniej pewnie będzie w „16” tam chyba po 6 mieszkań na pietrze , w niskich blokach na Piastowskim na wejście przypada 40, w dużych 99 mieszkań. Jest to nieco wyzwanie ale dodatkowym plusem byłaby większa estetyka  bo jak ide na spacer to niektóre bloki wyglądają jak w Egipcie.

 

po INEA nie ma się co spodziewać,, teraz jeszcze zlikwidowali punkt na osiedlu Oświecenia ciekawe gdzie teraz beda obsługiwać ludzi. Jedyny taki punkt na rejon gdzie mieszka bardzo dużo ludzi starszych :(  ciekawe ilu z nich ma umowy na kanały których nie potrzebuje i przepłacają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chciałbyś wiedzieć jakie umowy mają abonenci z jakich lat , jakie kosmiczne pieniądze płacą za o wiele mniej niż powinni mieć teraz , starsze osoby się nie interesują , nie pilnują tego , nikt im nie pomagał podczas podpisywania umowy , parszywy pracownik INEA był i jest w stanie tak kombinować byle jemu w finalnym rozrachunku zgadzała się tabelka ile osób i jak bardzo naciągnął . Sam bylem tego świadkiem gdy miałem pełną ofertę od tych złodziei . Będąc w wielu domach starszych osób by coś pomóc w kwestii technicznej za głowę się łapałem i zaciskałem zęby widząc ich nieświadomość . Wiem że tak było jest i będzie ale takie coś to po prostu masakra . 

Tworzenie czegoś własnego mija się z celem , ponadto pozwolenia i regulację by Cię zjadły a kosztowo byś musiał brać providenta i to nie jednego ????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, Ja tylko dorzucę swój kamyczek do dyskusji. Zgadzam się odnośnie opinii o INEA: internet - TAK, tv - NIE. Jeszcze tylko kilka miesięcy zostało mi z HiWay i raczej porzucę tę usługę. Tutaj kilka moich obserwacji po kilkunastu miesiącach użytkowania:

 

Na plus:

+ mały rozmiar dekodera

+ przyjemne ogólne wrażenia z korzystania z UI dekodera

+ możliwość podłączenia po wifi (w tym na 5GHz)

+ usługi chmurowe - przewijanie, nagrywanie, historia programów

+ obsługa 4K

 

Na minus:

- jakość obrazu na niektórych kanałach

- brak rozwoju dekodera - niespełnione obietnice przy starcie platformy, że to dopiero początek

- brak sensownego rozwoju oferty kanałów

- brak wbudowanego VOD od C+ i HBO (na iptv było)

- brak planowania nagrania w aplikacji na telefonie/tablecie (nie wiem jak ktoś mógł nie określić tego wymagania przy wdrażaniu nowej aplikacji na telefony)

- brak pilota bluetooth (lub pełnego sterowania przez aplikacje w telefonie) mimo, że sprzęt ma taką opcję

- pogarszająca się jakość obsługi klienta (wcześniej na czacie udawało mi się wszystko załatwić, ostatnio spotkanie z botem mnie dobiło)

- brak oferty bez przywiązania okresowego

- cena

 

Na tę chwilę wydaje mi się, że lepiej wziąć jakieś OTT na światłowodzie od Inei, niż ich HiWay.

 

Edytowane przez mrSpectro
  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KarolKx: nie zmienia to faktu,  że  Orange, jak i każdy  operator  ma znacznie lepszą ofertę. 
Mimo, że  nie narzekam  na internet w Inea. Na 99,9% zostawię sobie internet- uważam, że  dla wszystkich obszarów powinna  zostać przywrócona  możliwość prędkości internetu , poza 1gb/s oraz  fiber x10 .

Ta opcja jest dostępna w obszarach POPC i najniższa jest 300, 600  mb/, 1gb/s

@mrSpectro: Oni  mają początek  od 2019 roku. Największą zmianą w ofercie , była podmiana kanałów SD  na HD :D

Z tego, co udało mi się dowiedzieć -  UPC ma  rozpocząć świadczenie usług  dla Poznania, natomiast nie jest jeszcze znana  data rozpoczęcia świadczenia usług  przez UPC na świetle Inei.

Czekamy na rozwój sytuacji :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@aadacho250 Rozważałem pozostawienie internetu + jakąś platformę, ale rok temu mogłem mieć 1Gb za 70zł, a teraz stwierdzili, że należę pod popc i podwyżka na 85 zł, to mnie zdziwiło, że będąc klientem Inei, nie można być niczego pewnym, a druga sprawa, skoro światłowód jest kładziony z dotacji UE, to dlaczego jego użytkownicy mają płacić za tą samą usługę drożej? Ponad 3 lata temu jak podpisywałem umowę, cena była jedna dla wszystkich...

Edytowane przez KarolKx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co zostałem przy obecnej umowie w Inei (TV i Internet), 2 lata temu udało się jeszcze aneksować za rozsądne pieniądze. Obecny koszt samego internetu wyniósł by więcej, niż płacę za TV, Internet i Tel. stacjonarny. Szkoda, że Inea nie pozostała przy tym co było, dołożyli by kilka kanałów i byłby miód malina, usługa sprzedana za rozsądną kwotę zachęciłaby na pewno wielu klientów i wyszli by na "swoje", idąc w drugą stronę, podwyższając ceny, tracą klientów i co za tym idzie pieniądze, ale to już temat na inne rozważania.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się - zrezygnowałem z telewizji w Inea.

 

W zeszłym miesiącu złożyłem wypowiedzenie (mam umowę na TV + Internet + tel stacjonarny do końca sierpnia).

Zostawiłem sobie sam internet, podpisując lojalkę na 24 miesiące za 69,90 (1 Gb/s) i co ciekawe, zewnętrzne IP, za które płaciłem od ponad siedmiu lat 5 zł udało mi się wynegocjować za darmo (być może spowodowane jest to wejściem UPC do Swarzędza na sieć Inei).

Co do telewizji właśnie montuję antenę i będę miał C+ (cesja umowy), także wyjdzie mnie to w sumie z internetem, czyli internet 1 Gb/s, C+ 4K, HBO i HBO GO, Eleven Sports, Polsat Sport Premium no i kilka dodatkowych opcji czyli Nat Geo Play i Fox Play za jakieś niecałe 190 zł..... nie mam pytań...

 

Będę obserwował temat, jednak dla mnie bardzo ważna jest jakość obrazu, także wątpię, abym do INEI wrócił. Choć chciałbym się mylić.

 

Pozdrawiam wszystkich ;)

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Miki983: rzeczywiście -jest  różnica w cenie. Powiedz proszę  jeszcze czy  musisz  dzwonić, żeby odebrali  od Ciebie dekodery, czy sam je zdajesz?

 

Czytałem, że jeśli  rezygnuje się z usługi - trzeba dzwonić i musi ktoś po sprzęt przyjechać.

 

Pytam,  dlatego, że  gdy przyjdzie czas- ja również  zrezygnuję  z TV w Inea.

Szczerze wątpię, aby w ofercie TV  pod względem technicznym i cenowym  zadziało się pozytywnie.

Edytowane przez aadacho250
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, aadacho250 napisał:

@Miki983: rzeczywiście -jest  różnica w cenie. Powiedz proszę  jeszcze czy  musisz  dzwonić, żeby odebrali  od Ciebie dekodery, czy sam je zdajesz?

 

Czytałem, że jeśli  rezygnuje się z usługi - trzeba dzwonić i musi ktoś po sprzęt przyjechać.

 

Pytam,  dlatego, że  gdy przyjdzie czas- ja również  zrezygnuję  z TV w Inea.

Szczerze wątpię, aby w ofercie TV  pod względem technicznym i cenowym  zadziało się pozytywnie.

Co do zdania dekoderów, mi zaproponowali, że albo mogę odesłać paczkomatem, albo zawieźć na Polną. 

Ja zawiozę sam bo dla mnie to nie problem.

 

Jakby ktoś jeszcze pytał o modem to zostawili mi ten co mam czyli Alcatel na światłowodzie (mam swój router i nie potrzebuje ich wifi). Nie mam również żadnych opłat aktywacyjnych ani nic w tym stylu.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od tego tygodnia UPC ma tańszą ofertę na łączach INEA (obszar POPC) niż INEA. Można zamówić TV z internetem w UPC np. 168 kanałów + 300/300  + HBO w prezencie przez 3 mies. potem 19,99 zł/mies. za 104,98zł z utrzymaniem łącza i instalacją 0zł, natomiast INEA chce za taką samą predkość internetu + taki sam pakiet TV (bez HBO) 139,70zł (instalacja 50zł)

Edytowane przez sebczak
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja obstawiam,  że w tym pakiecie od Inea jest jednak mniej kanałów tv. :)

 

Z innej beczki, w sekcji VOD na HiWay znalazłem kategorie typu Paramount czy Nick.jr. Gdy chcę coś z nich odtworzyć wyświetla mi się, że potrzebne jest rozszerzenie subskrypcji. Wiecie może co to jest? Boje się, że Inea wpadła na pomysł, by pobierać dodatkową opłatę za dostęp do zawartości VOD z kanałów, za które płacimy w wersji live.

Żywy support agent, na czacie w aplikacji, po zadaniu pytania o te subskrypcje, od kilkudziesięciu minut nic nie mówi i chyba już nie odpowie.

Edytowane przez mrSpectro
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mrSpectro: to może być bardzo prawdopodobny scenariusz, niestety...

@sebczakDlatego mam nadzieję, że UPC  bardzo szybko będzie dostępne w Poznaniu. Z  rozmowy z panią konsultant  wiem, że UPC będzie świadczyć swoje usługi, ale nie była w stanie mi powiedzieć, kiedy dokładnie to nastąpi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...