Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, bugmenot napisał:

@Damian68

To jest po prostu telewizyjne 4K. Nie da się przy obecnym poziomie technologii dać do odbiorcy końcowego przekazu 90 Mbps.

Kanały 4K w kablu i na satelicie mają między 15 a 25 Mbps (Museum 4K to niechlubny wyjątek, oni mają koło 10).

HD na Blurayu czy Netflixie też wygląda 2x lepiej niż 1080i z kabla/sat.

Ale jeśli Ty piszesz np. o wyblakłym obrazie zarówno w INEA (gdzie jak rozumiem miałeś koncentryk?) i w Orange, to albo masz za duże wymagania, albo źle skonfigurowany tv.

Ok dzięki za wyjaśnienie , w Inei miałem koncentryk i tam zawsze był problem z sygnałem , inea długo mnie zbywała aż w końcu dopiąłem swego i jakość zdecydowanie się zmieniła. Zrezygnowałem ze skrętki na rzecz światłowodu aby polepszyć jakość . Telewizory trzy skonfigurowane i niestety nie są to moje oczekiwania ale cóż tak jak mnie utwierdziłeś to "tylko " telewizja. Wymagania mam to fakt bo operatorzy mnie do tego namówili - " cyfrowa telewizja , kanały 4K " ? Aha i za to im jeszcze płacę .

Edytowane przez Damian68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, rafal712 napisał:

Swiatlowod wchodzi do mieszkania, do modemu inei - i po ethernecie do Hiway dekodera. Czy z modemu inei moge puscic jeszcze jeden ethernet do wlasnego routera?

 

Tak. Jeśli modem/router Inea ustawią Ci w trybie bridge to możesz podpiąć swój router + dekodery (ja akurat mam dwa) HiWay po kablu do ich sprzętu. Dekodery będą działać nawet jeśli podłączysz je po wifi/kablu do swojego routera. Warunkiem działania w takim przypadku jest to, by korzystały z serwera DNS Inea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mrSpectro napisał:

 

Tak. Jeśli modem/router Inea ustawią Ci w trybie bridge to możesz podpiąć swój router + dekodery (ja akurat mam dwa) HiWay po kablu do ich sprzętu. Dekodery będą działać nawet jeśli podłączysz je po wifi/kablu do swojego routera. Warunkiem działania w takim przypadku jest to, by korzystały z serwera DNS Inea.

 

Nie do końca, miałem możliwość rozmowy z administratorem, jak się ma terminal w trybie bridge to w porcie 1 tylko masz Internet a reszta portów sygnał telewizyjny pod HiWay, tylko zadziała mając w trybie router bo porty wszystkie są ustawione pod Internet i HiWay, ze względu na tablicę routingu i ustawień VLAN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, matix9797 napisał:

 

Nie do końca, miałem możliwość rozmowy z administratorem, jak się ma terminal w trybie bridge to w porcie 1 tylko masz Internet a reszta portów sygnał telewizyjny pod HiWay, tylko zadziała mając w trybie router bo porty wszystkie są ustawione pod Internet i HiWay, ze względu na tablicę routingu i ustawień VLAN.

 

Ciekawe, u mnie dekoder HiWay działał bez problemu podłączony do mojego routera, który był podłączony do modemu Inea w trybie bridge. Wystarczyło ustawić oryginalne serwery DNS Inea. Z ciekawości przetestuje to dzisiaj jeszcze raz, może coś zmieniali w konfiguracji.

 

EDIT: Właśnie przetestowałem i działa. Wystarczyła ręczna konfiguracja sieci w HiWayu i podanie DNSów Inea. Podsumowując HiWay zadziała na każdym porcie (niezależnie czy tryb bridge czy router, a net, tak jak powiedziałeś tylko na 1). Jeśli przez własny router, to trzeba skonfigurować ręcznie DNSy jeśli korzysta się z innych niż Inea (a tak akurat u mnie jest).

 

3 godziny temu, peka napisał:

Czy ktoś może wie, czy pilot dekodera Hi-Way jest zgodny/prawie zgodny z którymś ze starszych modeli dekoderów ?

Chodzi o ustawienie w TV obsługi dekodera (na proponowanej liście jest wiele ADB   ale tego do HiWay nie ma :(

 

 

Niestety, ja nie znalazłem kompatybilnego, musiałem ręcznie zaprogramować pilota uniwersalnego. :-/

Edytowane przez mrSpectro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, peka napisał:

Czy ktoś może wie, czy pilot dekodera Hi-Way jest zgodny/prawie zgodny z którymś ze starszych modeli dekoderów ?

Chodzi o ustawienie w TV obsługi dekodera (na proponowanej liście jest wiele ADB   ale tego do HiWay nie ma :(

 

... a może z INEA ktoś mi coś podpowie ? :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Odświeżałem wczoraj listę HiWay ( link jest w stopce) i pokusiłem się o zweryfikowanie jej ze stroną Inea (https://www.inea.pl/oferta/dla-ciebie/swiatlowod-i-telewizja/oferta-standard-tv/exclusive#showRight).

Napisali na niej, że w ofercie są 202 kanały. Nijak nie mogę się doliczyć 202, wychodzi mi 201. Czy coś przeoczyłem? Liczba kanałów w jakości HD też mi się nie zgadza, ale to inna kwestia.

 

14 minut temu, rafal712 napisał:

Dzięki Panowie, uspokoiliście mnie. Czyli takie rozwiązanie musi zadziałać - i ze swojego routera do swoich pozostałych sprzętów :).

AdzvpGl.png

 

 

Tak, nie powinno być problemów. Jeśli swój router masz, to polecam tryb bridge na sprzęcie Inea plus zewnętrzne IP + custom DNSy.

Edytowane przez mrSpectro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, peka napisał:

... a może z INEA ktoś mi coś podpowie ? :)

 

 

Rok temu pisałem do nich odnośnie parowania dekodera hiway z pilotem od samsunga z systemem tizen. Oddzwonił "technik" i powiedział, że po co mi jeden zintegrowany pilot, przecież można mieć dwa ? 

Dla nich funkcje smart w tv i obsługa jednym pilotem, to czarna magia. Tam jest taki beton, że nie licz, że cokolwiek w tej sprawie zrobią. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, luk76 napisał:

 

Rok temu pisałem do nich odnośnie parowania dekodera hiway z pilotem od samsunga z systemem tizen. Oddzwonił "technik" i powiedział, że po co mi jeden zintegrowany pilot, przecież można mieć dwa ? 

Dla nich funkcje smart w tv i obsługa jednym pilotem, to czarna magia. Tam jest taki beton, że nie licz, że cokolwiek w tej sprawie zrobią. 

No właśnie... :(

Znalazłem 2 modele, ale trochę za bardzo mieszają (np. back włacza EPG). Niemniej pozwala włączać pilotem smart TV, kino i dekoder ...  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, peka napisał:

No właśnie... :(

Znalazłem 2 modele, ale trochę za bardzo mieszają (np. back włacza EPG). Niemniej pozwala włączać pilotem smart TV, kino i dekoder ...  

 

Tu masz cały wątek na temat prób konfiguracji. Niestety o dodanie dekodera do bazy samsunga musi zadbać inea więc nic z tego nie będzie.

https://eu.community.samsung.com/t5/Telewizory/Telewizja-Hiway-a-parowanie-pilota/td-p/1263176

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, rafal712 napisał:

Czy na sprzęcie od Inei będę mógł sam zmieniać te parametry? Jaki router byś polecił? Łącze symetryczne 1GB/s jak u Ciebie.

 

1. Tryb bridge - to ustawia inea, musisz im dać takie wytyczne

2. Zewnętrzne IP - to usługa od Inei, kiedyś było za darmo, teraz 5 pln na miesiąc, standardowo jest sie za CGNATem.

3. DNSy możesz ustawić na swoim routerze, raczej wszystkie to umożliwiają.

 

Gdybym teraz kupował router, to bym się zastanawiał nad którymś z tych 3 (opcje z wyższej półki dla kowalskiego):

https://www.synology.com/pl-pl/products/RT2600ac

https://www.asus.com/pl/Networking/RT-AC88U

https://www.asus.com/pl/Networking/RT-AX88U

Ale tu wszystko zależy od wielkości mieszkania/domu, oczekiwanych funkcji itp. wiec raczej indywidualna sprawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, rafal712 napisał:

Dzieki za rozbudowana wypowiedz :). Bez zmiennego IP sie nie obedzie? Czy Inea moze fiknac na tryb bridge i nie chciec go ustawic i co wtedy?

 

Zmienne to ono będzie teoretycznie zawsze (choć w praktyce moje zewnętrzne IP nie zmieniło się chyba nigdy). Opcja za 5 pln/miesiąc to zewnętrzne IP, które pozwala na dostanie się bezpośrednio do swojej sieci z dowolnego miejsca. Ma też często znaczenie przy grach sieciowych. Jeśli masz jakąś automatykę domową, serwer domowy, kamerki, serwer vpn itp, to bez zewnętrznego IP może być dużo trudniej, jeśli będziesz chciał się dostać do tych zasobów spoza domu. Jeśli Ciebie to nie dotyczy, to nie jest to konieczne. Kwestia tego jak korzystasz z sieci.

 

Tryb bridge - u mnie nie było problemu, włączyli tryb bridge, wyłączyli WiFi wbudowane w ich ONT/router i po sprawie. Jeszcze przy techniku mogłem na spokojnie zweryfikować czy wszystko jest ok. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@apollo: przynajmniej  pani z DUK, mimo że  niespecjalnie starała się  przekonać Ciebie jako klienta- przynajmniej była szczera  apropo  kanałów :D Jednak to było wiadome  i bez  tych  słów 

Od dawna jest jedno, wielkie NIC.  Inei to się nawet nie chce postarać o  serwis VOD  typu Netflix , czy  Amazaon Prime, które  znacząco wypełniłyby braki w ofercie.  Tylko w socjalmediach są żarliwe zapewnienia o prężnym rozwijaniu oferty HIWAY.  Tylko gdzie  te efekty ? 

11.02- minie rok od wprowadzenia oferty  na rynek .

 

Edytowane przez aadacho250
  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, apollo napisał:

Ewidentnie proponuję poszukać na sieci wskazówek jak prawidłowo skalibrować ten telewizor.

Pozdrawiam

Cały czas szukam informacji na temat ustawień i zmieniam ustawienia. Wszystkie porady mile widziane. Nie chcę tu już więcej robić zamieszania bo wątek o INEA. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...