Skocz do zawartości

Inea


Rekomendowane odpowiedzi

Zgadzam się, że nie dysponujesz żadnymi informacjami odnośnie finansowania WTvK ze środków Spółdzielni i zapewne dlatego napisałeś to co Tobie wyobraźnia podpowiedziała Nie zgadzam się z tym, że nic takiego nie napisałeś, a może wyjaśnisz co autor(pincet) miał na myśli pisząc, że WTvk kładzie sieć na swoich osiedlach, bo może to wliczyć w koszty spółdzielni.

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto pyta ... ups domaga się, nie błądzi!

No taka zmasowana akcja :read: może by wpłynęła na dalszą decyzyjność antykliencką, ale ...

idą święta, pewno szykują fajerwerk noworoczny i ta presja wypowiedzeń. Jak ich zasypiemy to okaże się, że najwytrwalszy pracownik pod presją wypowiedzenia w jednej ręce i górą spamu pod drugą ręką zgarnie do jednego kosza. Tylko jakiego? Przyjdzie nowy co w ogóle nie ogarnie już co się komu nie należy. Wsparcie z innego działu, to zapewne dział oferty programowej, a tam sami negocjatorzy co najlepsze dla ... Inea.

Jak w terminie nie wyrobią, to jeszcze my pójdziemy z torbami.

 

Tylko jedna rzecz jest niespójna z wniosek internet wynika zwrot kasy, a z cytowanego maila przez radier że: Warunkiem skorzystania z oferty, o której mowa w pkt. I. powyżej, jest złożenie przez Abonenta wniosku o obniżenie przepływności usługi dostępu do sieci Internet.

W tym przypadku gra nie warta świeczki mnożnik 2x był spoko za piątaka i jeśli ktoś nie wypowiedział tej umowy może dziś stracić.

 

 

Na szczęście lub nieszczęście te terminy jakoś ominęły moje umowy, ale z inną datą policzyli sobie więcej ... czekam na nowy kalendarz promocji z UOKiK.

Maili jeszcze nie dostarczyli, jak dojdą sprawdzę jeszcze raz o co z tym loto.

Edytowane przez @_v
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zaglądam tu często więc proszę o podpowiedź, czy dobrze myśle.

Piszecie tutaj o zwrocie nadpłaty więc tak z ciekawości sprawdziłem stare faktury od Inei na skrzynce mailowej.

Faktura ze stycznia 2015 - 74,90 a kolejna już 79,90.

Jak sobie przypominam, wtedy była jakaś akcja z podniesieniem transferu.

Czy chodzi o zwrot tej nadwyżki 5-cio złotowej? Jak by nie było, to 8 dych. Czy to mnie nie dotyczy?

Abonentem Inei nie jestem od czerwca br. (ostatnia faktura) chociaż rozbudowana usługa (internet+telewizja+telefon stacj) nadal jest obecna pod moim adresem (cesja).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jedna rzecz jest niespójna z wniosek internet wynika zwrot kasy, a z cytowanego maila przez radier że: Warunkiem skorzystania z oferty, o której mowa w pkt. I. powyżej, jest złożenie przez Abonenta wniosku o obniżenie przepływności usługi dostępu do sieci Internet.

W tym przypadku gra nie warta świeczki mnożnik 2x był spoko za piątaka i jeśli ktoś nie wypowiedział tej umowy może dziś stracić.

Wyjaśnijcie mi proszę następującą sytuację: w czasie gdy podwyższono opłatę o 5 zł (luty 2015) - zwiększono mi prędkość z 50Mbit do 100Mbit. Byłem w tym czasie bez umowy czasowej/lojalnościowej (tzw. aneksu), czy jako to tam zwał - promocyjnej. Od września 2015 miałem zawarty aneks z innymi warunkami, m. in. prędkością 150Mbit. Czy oznacza to, że domagając się tych 35zł od INEI (za okres luty - sierpień 2015) jednocześnie zmniejszą mi teraz prędkość z powrotem do 50 Mbit? Jeśli tak, to rzeczywiście absurd z tym całym zwrotem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mekong, wydaje mi się, że pomyliłeś okres, chodzi Tobie raczej o: od luty 2015 - sierpień 2016 (od września masz 150). Jesteś dokładnie w takiej samej sytuacji jak ja i też się zastanawiam nad tym zapisem o zmniejszeniu prędkości. Dla mnie bzdura, bo aneksowałem się jak tylko weszły nowe pakiety, więc zrozumiałym wydaje się, że zwrócić kasę muszą za niezgodne pobieranie w rzeczonym czasie, natomiast po aneksie nie masz prawa stracić nowej pakietyzacji 150/15.

A zatem Inea wisi Tobie i wielu innym w podobnej sytuacji 19 miesięcy * 5 zł co daje 95 zł na poczet przyszłych płatności, więc miesiąc z hakiem winien być gratis.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc myślałem, że większość leci na tej zmianie, a tu większość to aneksowicze. :wink:

Praktycznie przepisanie umowy w międzyczasie powinno skutkować na korzyść jak u byłych, ale biegli Inea myślami jak zwykle są gdzie indziej.

Moim zdaniem UOKiK doczepił się nie tyle podwyżki co zapewne konieczności wypowiedzenia umowy gdy ktoś nie chciał przyjąć zaproponowanych wtedy warunków, co przez narzucenie "propozycji nie do odrzucenia" jednoznacznie oznaczało podwyżkę.

W tym przypadku warto, aby osoby z aneksem czy nową umową, ten "bubel prawny" przekazały do "wykładni prawnej" w UOKiK opisując wątpliwości, że pismo sugeruje zwrot x*piątaka, ale ze 150 mają mieć 75 itd. ... fifty fifty. Ponadto wymóg " i nadal korzystam z pakietu usługi dostępu do sieci Internet, z którego korzystałem/korzystałam w dniu wejścia ..." zamykałby na wstępie wszelkie roszczenia osób, które zmieniły pakiet dopasowując do swoich potrzeb, w tym i na gorszy/tańszy.

Ogólnie więc albo na dniach wypuszczą trzecią wersję "zwrotki", albo mają interes w robieniu zamieszania. Obecne zwroty to nic innego jak przywrócenie warunków sprzed 01.2015 i na tym etapie wszelkie zmiany umów bez interwencji UOKiK mogą być na korzyść abonenta przy "dobrej woli" Inea.

Edytowane przez @_v
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...